Autor Wątek:  Likwidacja wszystkich kas biletowych i punktów informacyjnych PR w całej Polsce.  (Przeczytany 23366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
a lokomotywy za swoje.

Też nie, próbuj dalej...
Dobry wujek Zdzichu z Makczupikczu. Wisi mi to kto ile dał za co i co na tym zyskał. Cala nasza kolej pogrąża się w coraz większym bagnie żeby nie powiedzieć gównie. Jak się coś z tym nie zrobi to możliwe że nasze dzieci o Polskich Kolejach Państwowych dowiedzą się ze zdjęć i naszych opowieści.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Likwidacja wszystkich kas i punktów informacyjnych PR w całej Polsce.
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Marca 2010, 13:52:24 »
Ja mam nadzieję, że w tym kraju jest jeszcze ktoś z głową na karku i mam też nadzieję, że ktoś skorzysta na tej chorej sytuacji jaka zaistniała na kolei. Może PKS, może jakiś prywatny przewoźnik autobusowy wyjdzie z ofertą nie do przebicia, TLK będą jeździć z jednym wagonem po 40 letniej, nieremontowanej infrastrukturze z prędkością szlakową 30km/h, bo ludzi będzie garstka...To jest moje marzenie, żeby ktoś wreszcie ruszył głową i coś zadziałał.
Zamiast podnieść prędkość, remontować najważniejsze połączenia, dajmy Warszawa-Katowice, Katowice-Wrocław, Warszawa-Poznań, żeby pasażer poczuł, że faktycznie opłacało się wybrać kolej, to nie, wolą wyremontować odcinek Rude Góry - Niwa Średnia i podnieść tam prędkość o 10km/h :) I tak w całym kraju...Jeden wielki burdel.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Marzy mi się żeby jakieś wielkie asteroidy spadły w dzień powszedni na poniższe adresy:
1. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Targowa 74, 03-734 Warszawa
2. "PKP Intercity" Spółka Akcyjna ul. Grójecka 17 02-021 Warszawa
3. Przewozy Regionalne ul. Wileńska 14a 03-414 Warszawa
Myślę że to rozwiązało by wszystkie spory, konflikty, spłaciło wszystkie długi itp.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Likwidacja wszystkich kas i punktów informacyjnych PR w całej Polsce.
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Marca 2010, 15:11:47 »
Jeśli Ci się coś takiego marzy to chyba niestety jest coś z Tobą nie halo. Nie obrażaj się, ale chyba nie mówisz serio, że chciałbyś, aby tyle osób straciło życie?
Powiedz mi co da to, że nagle Ci wszyscy ludzie znikają? Po prostu pojawią się następni i po pewnym czasie wrócilibyśmy do tego samego punkut.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Przecież już tak było/jest, że aronobusy sprzątają pasażerów spod dworców kolejowych parę minut przed odjazdem pociągu :) PR z PKP IC prowadzą wojenkę na szabelki, w której stratny jest pasażer. Co go obchodzi, czy go dowiezie BalczunosCargolunos, czy InterCity, a może Przewozy Regionalne. On chce dojechać na czas i już. Byłem świadkiem paru sytuacji, że pasażer zjechał kierownika/czkę za to, co się w tym całym burdelu dzieje.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja wszystkich kas i punktów informacyjnych PR w całej Polsce.
« Odpowiedź #35 dnia: 07 Marca 2010, 22:19:49 »
[...]podnieść prędkość, remontować najważniejsze połączenia, dajmy Warszawa-Katowice, Katowice-Wrocław, Warszawa-Poznań, żeby pasażer poczuł, że faktycznie opłacało się wybrać kolej, to nie[...]
Bez przesady, są dużo gorsze linie od tych które wymieniłeś, mogliby się wreszcie wziąć za np. 274-kę Wrocław-Jelenia Góra, bo to co się tam dzieje to woła o pomstę do nieba.
Marzy mi się żeby jakieś wielkie asteroidy spadły w dzień powszedni na poniższe adresy:
1. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Targowa 74, 03-734 Warszawa
2. "PKP Intercity" Spółka Akcyjna ul. Grójecka 17 02-021 Warszawa
3. Przewozy Regionalne ul. Wileńska 14a 03-414 Warszawa
Myślę że to rozwiązało by wszystkie spory, konflikty, spłaciło wszystkie długi itp.
Kiedyś miałem podobnie, tyle że nie chodziło o PKP tylko o ZUS (konkretnie w Chrzanowie) i nie o asteroidy a o arabskich terrorystów.
Przecież już tak było/jest, że aronobusy sprzątają pasażerów spod dworców kolejowych parę minut przed odjazdem pociągu
Busami nie jeżdżę, zawsze po takiej jeździe boli mnie albo głowa albo kolana (zależy czy stoję czy siedzę).

U mnie w Andrychowie kasę biletową zlikwidowali już w zeszłym roku. Wcześniej jak kupowałem bilet to zawsze można było sobie trochę pogadać z kasjerką, w pewnym momencie byłem ich stałym klientem i już od razu wiedzieli jaki bilet chcę. Teraz jest kasa agencyjna prowadzona przez dyżurnego ruchu, ale to już nie to samo. Trochę mi żal co się dzieje w tym kierunku, ostatnio tylko gorzej i gorzej.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Proszę,
&feature=player_embedded . Lokomotywy najprawdopodobniej dla PR, czyli kolejne kiblowe obiegi znikną z IR.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline hunter

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1126
    • Zobacz profil
    • kolej.banda.pl
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Likwidacja wszystkich kas i punktów informacyjnych PR w całej Polsce.
« Odpowiedź #37 dnia: 13 Marca 2010, 21:36:31 »
Bez przesady, są dużo gorsze linie od tych które wymieniłeś, mogliby się wreszcie wziąć za np. 274-kę Wrocław-Jelenia Góra, bo to co się tam dzieje to woła o pomstę do nieba.
Nie narzekaj. Predkosc jest odwrotnie proporcjonalna do ilosci pieknych widokow i to sie tam glownie liczy, polecam kazdemu chociaz raz w zyciu ta linie zaliczyc :) Nawet jesliby wyremontowali, to z (auto)busiarzami raczej szans nie maja.
Z pozdrowieniami,
Grzegorz Durbajło

http://www.kolej.banda.pl/ - moje kolejowe zdjęcia.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Proszę,
&feature=player_embedded . Lokomotywy najprawdopodobniej dla PR, czyli kolejne kiblowe obiegi znikną z IR.

Zobaczymy na jak długo ;D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Cytuj
czyli kolejne kiblowe obiegi znikną z IR.
Mam nadzieję, że na długich dystansach już jednostek nie będzie. No bo dla mnie to lekka przesada z Wrocławia do Bielska-Białej (4 godziny) jednostką jechać...
Jednostki to na krótkie trasy się nadają - pociągi osobowe. Ale bez przesady na przykład nad morze z Wrocławia EN57 jechać...

Offline MaCy1305

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Mam nadzieję, że na długich dystansach już jednostek nie będzie. No bo dla mnie to lekka przesada z Wrocławia do Bielska-Białej (4 godziny) jednostką jechać...
Jednostki to na krótkie trasy się nadają - pociągi osobowe. Ale bez przesady na przykład nad morze z Wrocławia EN57 jechać...
Popieram Twoje zdanie. Ostatnio jechałem z Katowic do Warszawy, miałem nadzieje, że przynajmniej byka z piętrusami podstawią, a tu lipa, kibela puścili na CMK. To lekka przesada nie uważacie?
Pozdrawiam, Maciek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Jedziesz tak, jak zapłaciłeś, więc było ok :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Popieram Twoje zdanie. Ostatnio jechałem z Katowic do Warszawy, miałem nadzieje, że przynajmniej byka z piętrusami podstawią, a tu lipa, kibela puścili na CMK. To lekka przesada nie uważacie?

Czyli nie dość, że przepłaciłeś za bilet, to dostałeś jeszcze gorszy standard, niż korzystając z usług PKP IC na tej trasie :-) Po IR nie ma się czego spodziewać, w zeszłym roku jeździły EZT na połączeniu Wrocław - Szczecin, w tym roku widziałem plastiki na Wrocław - Warszawa (6h)!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Przecież po to ściągają nowe siemensy, żeby poprawić ten standard.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
przepłaciłeś za bilet
Tego nie wiesz.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Tego nie wiesz.

Na obecną chwilę, Intercity ma tańsze bilety na długich trasach niż PR na poc. InterRegio (np. na trasie Kraków - Warszawa przez CMK). Być może podobnie jest też na trasie z Katowic, dokładnie trzeba by sprawdzić na ulotkach reklamujących Bilet Fioletowy.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Strona http://tlk.pl/pl/ceny/podrozuj_taniej/kolorowe_bilety/bilet_fioletowy wskazuje, że w relacji Warszawa—Katowice nie ma oferty pod nazwą bilet fioletowy :P Dodatkowo pominąłeś oferty PR obniżające ceny biletów (np. REGIOkarta). Dla posiadacza REGIOkarty przejazd IR jest tańszy niż TLK.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
TLK Kosztuje 51 zł a PR 40 zł jeśli chodzi o trasę Katowice - Warszawa. Ponadto IR jedzie szybciej.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Strona http://tlk.pl/pl/ceny/podrozuj_taniej/kolorowe_bilety/bilet_fioletowy wskazuje, że w relacji Warszawa—Katowice nie ma oferty pod nazwą bilet fioletowy :P

Dziwne, nie widzę tu także innych relacji, które widziałem na plakatach we Wrocławiu dot. biletu fioletowego.


   « Dodano: 14 Marca 2010, 16:22:05 »
Ponadto IR jedzie szybciej.

Jesteś pewien?  Najszybszy IR 41122 ma czas jazdy 3:10h, a najszybszy TLK 4112 2:40h.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Jesteś pewien?  Najszybszy IR 41122 ma czas jazdy 3:10h, a najszybszy TLK 4112 2:40h.
Załóżmy, że chcę jechać w okolicach 9.00 - 9.30 z Katowic do Warszawy. Co mamy do wyboru? TLK o 8:57, jedzie 4 godziny i IR o 9:25 jedzie 3 godziny 16 minut.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Załóżmy, że chcę jechać w okolicach 9.00 - 9.30 z Katowic do Warszawy. Co mamy do wyboru? TLK o 8:57, jedzie 4 godziny i IR o 9:25 jedzie 3 godziny 16 minut.

Nie było mowy o konkretnych godzinach odjazdu, podałem najkrótsze czasy jazdy na tych trasach. TLK o 8:57 jedzie dłużej, bo pokonuje zupełnie inną trasę.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Nie było mowy o konkretnych godzinach odjazdu, podałem najkrótsze czasy jazdy na tych trasach. TLK o 8:57 jedzie dłużej, bo pokonuje zupełnie inną trasę.

Porównajcie sobie IR i TLK które jadą przez Włoszczową a nie każdy inna trasą bo to nie ma najmniejszego sensu;] A tak nawiasem mówiąc chce mi się śmiać jak widze kibel na CMK ;D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)


Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Teraz doszła wojna z PLK S.A
 http://www.tvn24.pl/0,1649252,0,1,przewozy-regionalne-nienbsppojada,wiadomosc.html

I Ty naprawde sądzisz że jeśli PR nie wpłaci to PLK zatrzyma 3000 pociągów w całej Polsce? Ludzie by wtedy chyba zjedli PLK :D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Pewnie, że nie. Oni chcą po prostu zrobić dużo krzyku wokół PR.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Mnie się może wydawać, ale jeśli ktoś nie płaci za udostępnione tory... to co to jest? Kredyt? Ile jeszcze PLK ma dokładać do pożyczek które bierze na naprawy torów? Ty jak jedziesz pociągiem PR to konduktorowi też mówisz że zapłacisz za przejazd przelewem za jakiś czas! nie bądźmy śmieszni PR odeszły z grupy PKP i są traktowani jak prywatni przewoźnicy. Jakoś spółki prywatne jeżdżą po torach PLK i nie jęczą że im zamkną dostęp do torów! Czyli jak? płacą po paru latach jak PR? Usługi kosztują i tak PR miały ulgi w grupie PKP niż prywaciarze i jakoś to się kręciło. Teraz niestety się to zmienia. Nie wiem na czyją korzyść, ale na pewno na kredyt zaległy nikt nie da zgody do jazdy po torach. Co nie znaczy że się nie dogadają.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
nie bądźmy śmieszni PR odeszły z grupy PKP i są traktowani jak prywatni przewoźnicy
Wszyscy powinni byc traktowani rowno. Zarowno spolki z grupy PKP jak i spoza.

ale jeśli ktoś nie płaci za udostępnione tory... to co to jest? Kredyt?
Rozumiem, ze inne spolki z grupy PKP nie sa zadluzone wobec PKP PLK?
Pozdrawiam, Karol

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Spokojnie... Wszystko się unormuje jak PKP PLK opuści grupę PKP co stanie się w 2013r. Skończą się przywileje dla kogokolwiek. Ciekawe dlaczego nikt nie wspomina jak wiele pociągów PKP CARGO otrzymało zakaz wjazdu na sieć PKP PLK, po tym jak nie płacili za uruchamiane składy...
btw Tak jak mówił ostatnio na szkoleniu kontroler z PKP PLK "Ja tam wolę prywaciarzy od przewoźników z PKP bo przynajmniej solidnie i na czas płacą. Ba! Są nawet tacy przewoźnicy co płacą przed czasem póki mają pieniądze bo nie chcą zalegać PLce z płatnościami. W końcu od dostępu do torów zależą ich dochody". Szkoda, że przewoźnicy z grupy PKP tak nie myślą jak niektórzy prywaciarze...
PLK nie odetnie PRów od torów bo to byłby strzał we własne kolano. PRy płacą jak płacą, ale płacą -i to się w PLK liczy.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nie wiem na czyją korzyść, ale na pewno na kredyt zaległy nikt nie da zgody do jazdy po torach. Co nie znaczy że się nie dogadają.

Dokładnie, PLK to nie Święty Mikołaj, który rozdaje prezenty. Płacisz - jedziesz!

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
InterCity jak zwykle czyste bez zadłużeń wobec PLK? ;)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.