Autor Wątek:  Regulamin forum  (Przeczytany 15484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Winger

 • Administrator
 • Wiadomości: 1466
  • Zobacz profil
  • http://www.winger.eu07.pl
 • Otrzymane polubienia: 25
Regulamin forum
« dnia: 04 Lutego 2007, 16:06:24 »
Regulamin forum

W przypadku niestosowania się do regulaminu użytkownik dostaje ostrzeżenie od moderatora. Przy 3 ostrzeżeniach traci dostęp do forum na miesiąc. Przy 6 dostęp jest blokowany na stałe.

Obowiązujące Cię zakazy:[list=1][*]Nie pisz całego posta kolorem innym niż domyślny, pogrubieniem, kursywą czy też wielkimi literami (z włączonym Caps Lock) - w tym ostatnim przypadku także tytułu wątku (uznawane jest to za krzyk, a z pewnością przez wszystkich bardzo źle odbierane). Nie nadużywaj znaków "??" czy "!!" ani emotikonów czyli tzw. uśmieszków (to nie jest GG ani czat). Czerwony kolor tekstu zarezerwowany jest dla Administratora i Moderatora.

[*]Przestrzegaj zasad ortografii. Jeśli masz z tym problemy używaj programów sprawdzających pisownię.
(http://bykom-stop.avx.pl/czymsprawdzac.html)

[*]Nie umieszczaj dużych obrazków (wymiary powyżej 400×300 pikseli) bezpośrednio w poście. Używaj ImageShack, do którego ramkę masz poniżej obszaru wprowadzania tekstu.

[*]Nie umieszczaj w swym poście linków do dzieł, które nie zostały oficjalnie i publicznie udostępnione przez autora, choćby nawet były dostępne np. w działach Bugs czy Devs.

[*]Nie pisz na forum próśb o wysłanie czegoś na mail. Używaj do tego Prywatnej Wiadomości.

[*]Nie pisz postów wyrażających tylko Twoje poparcie jakiegoś pomysłu lub czyjegokolwiek dzieła. Jeśli nie masz nic więcej konkretnego do powiedzenia - nic nie pisz.

[*]Nie napraszaj się i nie narzucaj innym o udzielenie Tobie odpowiedzi na pytanie.

[*]Nie odpowiadaj bez potrzeby w wątkach w których ostatnia odpowiedź pojawiła się ponad 2 miesiące temu. Autor takiego wątku, po tak długim czasie z pewnością już dawno o nim zapomniał. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy masz coś bardzo ważnego do napisania w takim wątku, a nie warto w tym celu zakładać nowego.

[*]Nie spamuj czyli nie wysyłaj reklam, ani ogłoszeń typu "sprzedam" czy "kupię".

[*]Nie obrażaj innych userów - pamiętaj, że na forum każdy może wyrazić swój pogląd na dany temat. Nie używaj przekleństw w postach.

[*]Forum, to nie księga skarg i zażaleń - nie wyrażaj tu swego żalu np. na temat złego potraktowania Cię przez moderatora lub admina. Od tego są prywatne wiadomości. Pamiętaj też że moderator i admin nie mają obowiązku tłumaczyć się ze swojej decyzji.

[*]Nie odpowiadaj w wątku, który łamie regulamin, chyba, że wątek został zmoderowany.[/list:o]Twoje obowiązki:[list=1][*]Pamiętaj: nieznajomość niniejszego regulaminu nie zwalnia Cię od jego przestrzegania.

[*]Przed zadaniem pytania poszukaj odpowiedzi na nie przy pomocy wyszukiwarki. Dla nikogo bowiem nie jest przyjemne ani tysięczny raz odpowiadać na to samo pytanie, ani nawet tysięczny raz czytać tych pytań i odpowiedzi.

[*]Poszukaj także na stronie głównej, czy nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie w dostępnej tam dokumentacji. Na samym forum są także różne poradniki, z których można się wielu rzeczy dowiedzieć.

[*]Wątek załóż w odpowiednim i przeznaczonym do tego celu dziale. Popatrz w tym celu na opisy działów na głównej stronie forum.

[*]Nadaj swojemu wątkowi tytuł sensowny tytuł (odnoszący się do treści). Tematy typu "Pomocy!!!", "Problem", "Bardzo ważne!" nie są mile widziane.

[*]Jeśli dyskutujesz w już rozpoczętym wątku, trzymaj się jego tematu. Wszelkie dygresje zostaw sobie ewentualnie na koniec posta.

[*]Jeżeli w dziale Pomoc uzyskałeś odpowiedź na zadane pytanie lub Twój problem został rozwiązany, napisz o tym w ostatnim poście lub umieść w temacie wątku sygnaturę [solved].

[*]Twój avatar nie powinien mieć wymiarów większych niż 140 pikseli w poziomie i 160 pikseli w pionie, jego rozmiar nie może przekraczać 50 Kb, a Twój podpis - ilości linii większej niż cztery.[/list:o]Przysługujące Ci prawa:[list=1][*]Forum dyskusyjne służy wymianie doświadczeń między userami. Jeśli więc czegoś nie wiesz i nie możesz znaleźć na to nigdzie odpowiedzi - zadaj pytanie. Jeśli zaś znasz odpowiedź na pytanie zadane przez kogoś innego - odpowiedz mu.

[*]Dzięki forum możesz zdobywać wiedzę - korzystaj z niej przy użyciu wszelkich dozwolonych środków. Pamiętaj że udzielanie pomocy nie jest niczyim obowiązkiem i nie możesz tego od nikogo wymagać.

[*]Pomagaj innym. Twoja wiedza może się przydać wielu ludziom - dziel się nią jak tylko potrafisz.

[*]Jeśli powyższe zasady Ci nie odpowiadają - zmień forum. Bowiem my tutaj pragniemy rozmawiać konkretnie, na swoje tematy i nie chcemy, aby nikt nam przeszkadzał.[/list:o]--
Regulamin przygotował @ jaras, poprawki @ ShaXbee i @ |andy|.

Źródła:
  [*]Jak mądrze zadawać pytania[*]Regulamin forum Techtronic.pl[*]Regulamin forum PasjaGSM[/list]
  Pozdrawiam,
  Winger