Autor Wątek:  Kolejowe ''Gadżety''  (Przeczytany 137063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amadeoen57

  • Wiadomości: 46
  • Wybierz Przewozy Regionalne!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Września 2011, 20:30:51 »
To i ja się pochwalę:
stoliczek z wagonu
kasownik konduktorski z lat 60
klucz nastawnika do en
2 lampy karbitowe
4 alumulatorowe
4 naftowe
1 gazowa z semafora
ceramiczny słupek ukresowy
puszkę na spłonki
tarczkę dyżurnego ruchu tkz lizak
2 czapki maszynisty
zegar okrągły
ramie od semafora
w4
lampę rozjazdową
lampę z wykolejnicy
« Ostatnia zmiana: 18 Września 2011, 20:35:58 wysłana przez amadeoen57 »

Offline byczek

  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Września 2011, 20:34:03 »
U mnie w szkole było otwarcie linie E20, a dokładniej Łuków-Międzyrzec Podlaski i były prezenty. Dla dorosłych zestaw: Torba PKP PLK, Ołówek, Długopis, brelok (wszystko PKP PLK) film z otwarcia, Teczka "Strabag" z informatorami. A dla dzieci (czyli uczniów) balon z napisem Strabag. Po otwarciu zostały jeszcze "Zestawy dla dorosłych" więc my czym prędzej po te rzeczy. Dorwałem się i byłem 4 wiec dostałem te rzeczy. Dziś zostały tylko: Torba, Teczka i brelok.

Offline PKP Intercity

  • Wiadomości: 7
  • --Bez kolei czym że byłby ten świat?...--
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Września 2011, 20:41:09 »
O fajnie!U mnie w szkole takich rzeczy nie było:)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Września 2011, 20:43:34 »
klocek hamulcowy kompozytowy
L, LL, K?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PKP Intercity

  • Wiadomości: 7
  • --Bez kolei czym że byłby ten świat?...--
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Września 2011, 21:08:49 »
No przysłali mi te trzy smycze. Fajne, podobają mi się! Szczególnie niebieska z PKP Intercity. Jutro dam ich zdjęcia :)

Post pisany niechlujnie, proszę o zwracanie większej uwagi na zapis znaków interpunkcyjnych takich jak kropki, przecinki.
Ogólna zasada: zapisujemy wyraz+znak interpunkcyjny łącznie, potem spacja.
ABu

« Ostatnia zmiana: 22 Września 2011, 00:57:56 wysłana przez ABu »

Offline misiel86

  • Wiadomości: 24
  • Sekcja drużyn trakcyjnych Kędzierzyn-Koźle
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Września 2011, 23:19:26 »
To z ciekawszych rzeczy jakie posiadam to:

DTR EN57, książki EW55 i EN57 pierwsze jak i drugie wydanie, DTR PESA SA134 (PDF), DTR Stadler Flirt (PDF), książka EU07 (PDF), krawat IR, chyba ze 4 komplety mundurów, 2 kurtki z logiem PR, klucz patentowy.

No i dużo rzeczy znajduje się na szopie (chociarz niektóre chciałbym mieć na własność, ale to nierealne).

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #36 dnia: 28 Września 2011, 23:35:21 »
No przysłali mi te trzy smycze. Fajne, podobają mi się! Szczególnie niebieska z PKP Intercity. Jutro dam ich zdjęcia :)
Kiedy jest jutro?
« Ostatnia zmiana: 29 Września 2011, 08:27:12 wysłana przez REWIZOR »

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Pytanie na temat pagonów.
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Września 2011, 18:24:08 »
Witam, właśnie skolekcjonowałem sobię mundur kolejowy, i teraz jest pytanie apropo pagonów, gdzie powinny znajdować się pagony, i jak. W załącznikach foty.

Pozdro, Makrov.

Scaliłem.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 27 Stycznia 2013, 19:11:28 wysłana przez Rozi »
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

Offline Mannerheim

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pytanie na temat pagonów.
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Września 2011, 09:53:16 »
To nie są pagony.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Pytanie na temat pagonów.
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Września 2011, 18:40:32 »
To dystynkcje kolejowe :)
Niebieski kolor oznacza służbę mechaniczną (niektórzy niesłusznie nazywali ten kolor tylko ,,trakcyjny", gdyż nosili go również ,,wagonowcy"). Belki i tzw. gwoździe były złote, bądź srebrne w zależności od grupy. Dla przykładu: starszy maszynista nosił 2 złote belki i dwa złote gwoździe, mając 14-tą grupę. Maszynista z 13-tą grupą nosił dwie złote belki i jeden gwóźdź. Wychodzi więc na to, że: jedna belka oznaczała 6 grupę, natomiast jeden gwóźdź jako uzupełnienie jednej grupy.
Prezentowany mundur oznacza więc pracownika z 10-tą grupą (pomocnik z lat 90-tych?). Gościu odwrotnie przyszył dystynkcje. :D
Ale różnie z tym oznaczeniem bywało. W latach osiemdziesiątych XX w. maszyniści nosili mundur jak powyżej. W latach 90-tych nastąpiła zmiana grup na kolei (skok o 2 w górę), więc dodano jedną belkę i 1 gwoźdź w przypadku ,,maszynisty" (starsi dostali 2 gwoździe).
Inne oznaczenie było srebrnych oznaczeń: Jedna srebrna belka to prawdopodobnie były 4 grupy (konduktorzy mieli 8-mą grupę więc mieli jedną srebrną belkę i 4 gwoździe).
Najczęściej można było spotkać dystynkcje z kolorami:
czerwony - ruch
niebieski - mechaniczny
zielony - drogowy
pomarańczowy - srk i dalej już nie pamiętam.
Noszenie takich dystynkcji zostało zniesione w drugiej połowie w lat 90-tych. Za czasów PiS wprowadzono nieobowiązkowo nowe wzory dystynkcji z różowym otokiem, które w ogóle nie odnoszą się do kategorii pełnionej służby.

Uczniowie techników kolejowych nosili zimowe mundury kolejowe przez cały rok. Na marynarkach mieli naszyte dystynkcje z srebrnie wyszywanymi skrzydłami rodła kolejowego na czarnym polu, na którym naszyty był pasek z kolorem wydziału jak powyżej. Dystynkcje nie miały belek i gwoździ. Jedynym oznaczeniem ucznia była tzw. krokiewka, której ilość była zależna od aktualnej klasy. Do dnia dzisiejszego zachowałem wszystkie!
Polski film ,,Yesterday" z 1984r. jest właśnie historią maturzystów jednego z techników kolejowych.
Dla zaintersowanych:
http://www.youtube.com/watch?v=IjKXSajFB1o
« Ostatnia zmiana: 30 Września 2011, 20:20:42 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Pytanie na temat pagonów.
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Września 2011, 23:18:06 »
Gościu odwrotnie przyszył dystynkcje. :D
Spokojnie, nie odwrotnie po prostu na szybko foto było robione... Nie są przyszyte... :)
Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

Offline Makrov

  • Wiadomości: 110
  • ET41-105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Października 2011, 21:41:27 »
A ja przedstawię swoje, obecnie przeprowadzam remont lokomotywy "EU07-001" Z TK w Krakowie. Lokomotywa z 94r. :) Obecnie w stanie złym :) czeka ją kapitalny remont. Kilka screenów i filmik.


Pesymista widzi ciemny tunel. Optymista widzi światełko w tunelu. Realista widzi światła pociągu. Maszynista widzi trzech debili na torach.

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Października 2011, 17:46:57 »
Stara lampa karbidowa, krawat PKP, tabliczka z bipy stojącej przed palnikowaniem pt "Nie opierać się o drzwi". Chciałem pozyskać  jeszcze dźwignię hamulca awaryjnego, ale narzędzi nie miałem. Śmietniczka nie było żadnego, wszystko wybebeszone. Skąd te smyczki? Też chcę, choćby jedną.
« Ostatnia zmiana: 04 Października 2011, 18:34:28 wysłana przez REWIZOR »
known as a Kitek

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Grudnia 2011, 16:11:00 »
   Witam. Moje zbiory kolejowe przedstawiają się w następujący sposób:
    Instrukcje E1(nowe),
    Instrukcja dla pomocnika maszynisty,
    Instrukcja dla manewrowego,
    Instrukcje dla przewozów niebezpiecznych towarów
    Instrukcje obsługi hamulców w pojazdach trakcyjnych
    Poradnik Maszynisty (opisane kroki uruchamiania poszczególnego taboru oraz większość możliwych usterek na    07,22,09,57)
 do tego:
    Krawat oraz czapka PKP i smycz PKP PR (dzieki Tomkowi ;))
    Popielniczka PKP
    Karty pracy T,P;
    Co tydzień kilka rolek taśmy z prędkościomierza (chodzę na PO i sobie zbieram xD )

   Muszę sie pochwalić bo wydaje mi się to dość ważne:D. Otóż stałem się w ostatnich dniach posiadaczek klucza kierunkowego prawdopodobnie z naszej symkowej EP. Otrzymałem go od pewnego Maszynisty, który jakiś czas temu dostał go od znajomego. Twierdził iż pochodzi on właśnie z siódemki... :) Skren w załączniku.

Pozdrawiam.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Grudnia 2011, 17:46:54 »
Ja mam kartkę z informacjami przewozowymi spółki Przewozy Regionalne znalezioną przy budynku stacji w Skawcach, komplet zasłonek PKP (bordowa zasłonka PKP,z której mam obrus na stół,pod telewizor i monitor, brązowe w 3 odcieniach, 3 zagłówki PKP śląskiego ZPR w Katowicach i 3 Warmińsko-mazurskiego ZPR w Olsztynie, zagłówek PKP IC używany jako nakładka na podkładkę pod mysz i dwie zasłonki (granatowa i brązowa) śląskiej DOKP z czego jedna (granatowa) jest chyba porzygana. (plama taka,że niczym tego nie pierze) wygrane na aukcji na Allegro. Miałem gdzieś też rozkłady rejonowe do Krakowa i Katowic prawdopodobnie z 1978 roku(dokładnie nie pamiętam),ale prawdopodobnie zostały przerobione na papier toaletowy.

Offline pborowiak

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Grudnia 2011, 19:36:19 »
   Muszę sie pochwalić bo wydaje mi się to dość ważne:D. Otóż stałem się w ostatnich dniach posiadaczek klucza kierunkowego prawdopodobnie z naszej symkowej EP.

Ciekawe na ile wyceniliby to MK? :) Kurcze, to się nazywa mieć szczęście!

Offline TomKot

  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Grudnia 2011, 02:10:06 »
Doszła mi skórzana teczka na dokumenty dzięki konkursowi PR, smycz www.pr.pkp.pl (służy od odbioru skanerowi) i w środku był jeszcze krawat PKP Przewozy Regionalne. Brakuje tylko aktualnego PR, PKPIC i KD do szczęścia. A wcześniej zapomniałem o zagłówku z Logiem PKP a pod nim napis PR Rzeszów. Mam jeszcze piórko, ale to od dziadka nieoryginalne.
known as a Kitek

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Grudnia 2011, 08:58:09 »
Witam.
No to może i ja coś dorzucę. ;)
- Radiotelefon Radmor (manipulator, zasilacz i zespół n/o) sprawny, jedynie nie zrobiłem mu nadawania.
- Hasler-Bern RT9.
- Model EP09-010 w skali 1:25.
- Model semafora 3-komorowego w skali 1:10.
- Instrukcje E1, R1.
- Kilka sztuk WOS'u.
- Rozkłady jazdy dla pociągów pasażerskich i towarowych.
- Kompletny mundur PKP Cargo (spodnie, marynarka, krawat, rogatywka).
- DTR
- I około 60kg części elektrycznych m.in.: kontrolki, przełączniki, bezpieczniki, woltomierze, amperomierze, kran dodatkowy, itd...
A tak mniej kolejowego, bardziej elektrycznego choć z namiastką kolei to m.in.:





Póki co planuję budowę trzech semaforów w skali 1:2 po kolei To > Sp > SS 4, oczywiście To i Sp będą uzależnione od semafora.
Oraz, jak wkońcu uzbieram już wszystkie części (jeszcze trochę mi ich brakuję, a źródełek nie mam i jest ciężko) to planuję budowę w skali 1:1 pulpit EU07 (303E) i urealnić go na tyle ile sie da dzięki zamontowaniu ww. haslera czy radiotelefonu. ;)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2012, 10:34:34 wysłana przez Marcin S »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Grudnia 2011, 16:17:52 »
A model EP09 mógł byś zaprezentować?
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Grudnia 2011, 18:14:17 »
Proszę bardzo. Coś jeszcze? ;)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Grudnia 2011, 18:17:03 »
Jak możesz to załącz fotki ogólnie swoich kolejowych gadżetów.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Grudnia 2011, 18:38:22 »
Myślę że świetnie wyglądała by przy mojej SCANII :D

Nie sugerujcie się nazwą zdjęcia musiałem pobrać je z mojego facebooka :)
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #52 dnia: 24 Grudnia 2011, 21:24:20 »
Nie których już rzeczy nie chciało mi się szukać, bo gdzieś tam są zakopane. Jeśli chodzi o części elektryczne to nie mam jak pokazać, gdyż są w pudle na którym aktualnie stoi choinka, więc po świętach :) Radiotelefon najlepiej odbiera R1, R2, R3, R5, trochę R6 i R7 no i oczywiście kanał testowy RS'a. Zasięg jest dość dobry, jestem z bemowa, a Wschodnią czy Grochów odbieram. ;) No i duży plus, zaplombowany przycisk RADIO-ALARM'u.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Grudnia 2011, 21:45:27 »
To co w załącznikach. Tablicę kierunkową znalazłem w wagonie bagażowym stojącym na hali katowickiej szopy (w likwidacji), tak samo z tamtejszej lokomotywowni posiadam zasłony oraz zdjęcie EU07, wszystko to za zgodą i wiedzą załogi. Detale w stylu tabliczki producentów (S.M. GOSA Palanka, Waggonbau Görlitz, HCP) zebrałem z wagonów oczekujących na kasację w Sokołowie Podlaskim. Natomiast sterta czasopism, tj. Nowe Sygnały, Kurier PKP, itp. dostawałem na przestrzeni ostatniej dekady od różnych znajomych, podobnie jak ulotki i inne materiały reklamowe przedsiębiorstw.

Możecie na tych zdjęciach zauważyć lekki... nieporządek, aktualnie szukam czegoś odpowiedniego do przechowania biletów, których jest od groma :p
Życie to nie gra... to symulator.

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Grudnia 2011, 23:20:57 »
Ktoś puka za oknem, Preki zrywa się z łóżka i szuka biletu :)
Pozdrawiam

Offline Marcin S

  • Wiadomości: 170
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Grudnia 2011, 09:22:57 »
No, kolega @Preki ma firanki, a mi się przypomniało, że mam poduchę. ;)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Grudnia 2011, 12:14:06 »
Mógłby ktoś z was taką ładną firankę z logiem PKP obfocić na tekstury? Najlepiej przy neutralnym świetle.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Grudnia 2011, 12:38:53 »
Mógłbym spożytkować moje na firanki w swoim pokoju,ale niestety mam dwie w różnych odcieniach... W załącznikach część moich kolejowych "serewerów". Jak ktoś chce może spożytkować zdjęcia i użyć ich jako tekstury zasłonek.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2011, 17:04:40 wysłana przez Irek_Wd »

Offline PKP Intercity

  • Wiadomości: 7
  • --Bez kolei czym że byłby ten świat?...--
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Marca 2012, 21:44:27 »
Hej :) Dziś chciałbym zaprezentować wam moje gadżety kolejowe, o których wcześniej wspomniałem. Przepraszam za tak długą przerwę, ale po prostu nie miałem czasu, naprawdę przepraszam. Na zdjęciu widać moją kolekcję, dość małą. W prawej części zdjęcia widać moje smycze: od prawej:PKP Energetyka, PKP Intercity, KZK GOP(wprawdzie to nie jest kolej, ale też komunikacja), PKP Cargo, LOTOS(to nie tylko stacje paliw, prowadzi również przewóz kolejowy towarów) oraz PKP Intercity zapinana. Nad ostatnią wymienioną przeze mnie smycz są kolejno od dołu:zakładka LOTOS, instrukcja sygnalizacji E-1,  na prawo od niej podkładka pod myszkę LOTOS oraz odblask migający LOTOS. Na zdjęciu zapomniałem o mojej niebieskiej opasce PKP CARGO, długopisie DB Deutsche Bahn, unikatowym ołówku PKP PR oraz 2 długopisów LOTOS. To wszystko na dzień dzisiejszy. Gdy przyjdzie coś nowego, od razu  podzielę się tym z wami na tej stronie.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca 2012, 13:41:39 wysłana przez PKP Intercity »

Offline Irek_Wd

  • Wiadomości: 545
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Odp: Kolejowe ''Gadżety''
« Odpowiedź #59 dnia: 27 Kwietnia 2012, 11:36:34 »
Mnie doszedł jeszcze długopis SKM Trójmiasto torby plastikowa i papierowa SKM trójmiasto, skrobak SKM Trójmiasto (jak szyby zamarzną w kiblu to mogę sobie poskrobać), książeczkę o SKM trójmiasto (po angielsku) SRJP z 2009 r i czapka maszynisty SKM Trójmiasto (taka ciemna patrolówka). Do tego doszedł jeszcze rejonowy RJP dla Krakowa na rok 1987/88 i gadżety PKP IC wygrane na Facebooku: Koszulka TLK, Kubek TLK, 2 długopisy TLK, smycz PKP IC (pomarańczowa z husarzem) i kubek termiczny TLK.
« Ostatnia zmiana: 31 Maja 2012, 19:05:12 wysłana przez Irek_Wd »