Autor Wątek:  Pytania o eventy  (Przeczytany 350210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #570 dnia: 16 Lutego 2013, 21:12:52 »
W rzeczywistości jest wiele nie tak jak w symulatorze. I na innych sprawach warto się skupić niż na opóżnianiu o 1 sekundę albo dwie światełek, Panowie, na litość boską. Ja nie podburzam, tylko chciałbym wyrazić swoją opinię na temat bezsensu tej zmiany. Nie zwracacie uwagi na błędy w sceneriach, jak trakcja jest ustawiona, że brakuje wskaźników, że obiekty źle stoją, że drogi się nie łączą ze sobą, że tekstury podsypek są jak kolorowanka, że cienie nie są dynamiczne, że poświata z latarni wygląda jak placek. A to rzucacie takiej "wagi" poprawki i nakazy?

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #571 dnia: 16 Lutego 2013, 21:15:58 »
Sorry ale we trzech to za wiele nie zwojujemy. Byłeś w WPC i uciekłeś wróć i pomóż. Wnioskuje że wiesz na czym należy sie skupić. Administracja OIDP nie zamknęła Ci definitywnie drogi powrotnej do WPC. Łatwiej jest wytykać i najeżdżać jakie to bezsensowne i niepotrzebne zmiany chcemy wprowadzić.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 983
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 233
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #572 dnia: 16 Lutego 2013, 21:20:22 »
Paweł w rzeczywistości tak jest, najpierw przebieg następnie semafor. Nie podburzaj innych. Każdy ma wybór jak zrobić.
No i chodzi o to, żeby ten wybór miał, a nie że ktoś ma mu coś narzucać...

Siecool nikt Cie nie przymusza do grzebania przy całkowie więc jeśliś łaskaw daj sobie na luz z tekstami o nie pisaniu scenariuszy bo to że ktoś jest w WPC nie determinuje prawa do pisania scenariusza.
To, że ktoś jest w WPC nie determinuje prawa do narzucania innym, co mają zrobić i jak. Na tym forum ogon macha psem - zamiast ułatwiać w jakikolwiek sposób życie twórcom, testerzy dumają nad tym, jakieby tu wymogi narzucić, nie zastanawiając się nad tego konsekwencjami, bo sami scenariuszy nie piszą, więc mają to w nosie.

A ostatnie Twoje zdanie jest doskonałym przykładem zjawiska o którym piszę i jak najgorzej świadczy o Twoim podejściu do rozwoju symulatora.

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #573 dnia: 16 Lutego 2013, 21:25:11 »
Wiemy, że to chyba nie jest główne zadanie Wydziału Paczek Całościowych, żeby na siłę poprawiać. W dziesięciu nawet się zakoipiecie w tym. Ale też nie jest rolą żeby robić niepotrzebne nakazy. "Uciekłem", bo była lipa i nie miałem od nikogo odzewu, ale też dlatego że nie znam się na wielu sprawach. Jestem jednak pewny że warto sensownie określać cel do którego dążymy i korzyści dla innych. Na szybko przychodzi mi np. wersja tga/t3d 01.13, Opacity w modelach i inne poboczne jak zmiana układu folderów.

  Dodano: 16 Lutego 2013, 21:55:59
Administracja OIDP nie zamknęła Ci definitywnie drogi powrotnej do WPC.
Żeby stać się godnym dostępu do repo trzeba podać imię i nazwisko. Nie zamierzam, więc jakby kolejny nakaz z kapelusza...
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2013, 21:55:59 wysłana przez popatrz »

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #574 dnia: 16 Lutego 2013, 23:20:40 »
event1 stacja1_a_sem_infoStacja1_a jest to semafor wjazdowy, skojarzony jest z tarczą ostrzegawczą stacja1_toa.
Podobnie w przypadku semafora wyjazdowego stacja1_k, który skojarzony jest semaforami powtarzającymi.
event2 stacja1_k_sem_infoJa mam pytanie, co oznacza ten wpis sem_info?

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #575 dnia: 16 Lutego 2013, 23:24:33 »
Zdarzenie 'nazwasemafora_sem_info' oznacza, że sygnał na semaforze będzie odczytywany przez AI (komputer). Zdarzenie musi być przypisane do toru.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #576 dnia: 16 Lutego 2013, 23:25:50 »
Wpis sem_info to odczyt semafora innymi słowy. Jak np tego wpisu nie podasz z nazwą semafora i danym kierunkiem to AI przerżnie s1.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline nbmx

  • Administrator
  • Wiadomości: 485
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #577 dnia: 16 Lutego 2013, 23:54:52 »
Proszę o wypowiadanie się na temat wątku a nie schodzenie na kwestie które są poruszane w innych działach lub przez inne grupy osób. A tym bardziej twierdzenie że coś jest nieistotne jest lekceważeniem chociażby zdrowego rozsądku jakim powinni się wszyscy kierować.

Co do zdarzeń wywoływanie ich wg. kolejności w jakiej powinny się pojawiać jest jak najbardziej zasadne i wskazane.
Dla przykładu: Uruchamiane najpierw jest zdarzenie dźwiękowe dające sygnał odjazdu a potem pojawia się sygnał na semaforze a na końcu ustawiana jest droga.
ET22 + jeden wagon da radę rozpędzić się i wjechać na zwrotnice zanim zdąrzą się wszystkie przestawić zwłaszcza jak ich będzie więcej.

Dlatego proszę o trzymanie się tematu wątku (pomocy) a wszystkie nieścisłości i niejasności rozwiazywać w działach technicznych.
Łukasz "NBMX" Kirchner SQ3NMU
kmps.org.pl kmk.poznan.pl ieee.org
ED78;EN57,EN57AL,EN57ALc/d,EN57FPS,ED72Ac;EN96A; SA135,SA139,VT614,DH2;Traxx:145,185,186,187,483,594;SiemensMS;AlstomBB36000;Ebicab;Mirel;Indusi;Mesa;SHP;KnorrBR1-3

Offline popatrz

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #578 dnia: 17 Lutego 2013, 02:14:38 »
Chętnie zobaczyłbym ten fenomen, że ET22 po podaniu s2 przejeżdża 8 metrów, bo tyle wynosi Pd (odległość zatrzymania AI od semafora) w jedną sekundę (bo tyle trwa przestawienie zwrotnicy). Dodam, że zwrotnice nie przestawiają się po kolei czekając aż jedna się przestawi a dopiero kolejna, tylko trafiają do kolejki i wszystko jest przestawiane w miarę równolegle.
Zrobiłem przed chwilą test specjalnie na tą okoliczność - luzak ET22 - podane jest s2 - do semafora dojeżdża w 6-7 sekund. Dla zainteresowanych mogę to nagrać. Nawet przy archaicznych komputerach, na których symulator się zdoła odpalić, wszystkie zwrotnice się spokojnie przestawią. Oczywiście zakładając moją propozycję, że wszystko jest wpakowane w jeden event.
Cała dyskusja rozpoczęła się od eventów a odbiegła dlatego, że w "odpowiednich" miejscach nikt tej dyskusji nie rozpoczął, albo prowadzona była poza wiedzą takich małoistotnych jednostek jak np. betatesterzy. Fakt, my mamy po prostu inne - przyziemne zadania. Przepraszam że śmiałem zwrócić uwagę i obiecuję już nie starać się pomagać wychodząc poza swoją funkcję.
« Ostatnia zmiana: 17 Lutego 2013, 02:30:10 wysłana przez popatrz »

Offline Siecool

  • Deweloper
  • Wiadomości: 983
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 233
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #579 dnia: 17 Lutego 2013, 13:31:33 »
No więc kończąc wątek tutaj, ale oczekując jego kontynuacji w odpowiednim dziale:
Proszę o wypowiadanie się na temat wątku a nie schodzenie na kwestie które są poruszane w innych działach lub przez inne grupy osób. A tym bardziej twierdzenie że coś jest nieistotne jest lekceważeniem chociażby zdrowego rozsądku jakim powinni się wszyscy kierować.
Zdrowy rozsądek nakazuje konsultować pewne decyzje z innymi, czego tutaj zabrakło. Sprawa wypłynęła w tym wątku, więc tutaj była dyskutowana, co wydaje się dość logiczne.

Co do zdarzeń wywoływanie ich wg. kolejności w jakiej powinny się pojawiać jest jak najbardziej zasadne i wskazane.
Dla przykładu: Uruchamiane najpierw jest zdarzenie dźwiękowe dające sygnał odjazdu a potem pojawia się sygnał na semaforze a na końcu ustawiana jest droga.
ET22 + jeden wagon da radę rozpędzić się i wjechać na zwrotnice zanim zdąrzą się wszystkie przestawić zwłaszcza jak ich będzie więcej.
Przykład kompletnie nieadekwatny - dyskutujemy o eventach w jednym multiplu, gdzie wszystkie eventy wchodzącego w jego skład wykonywane są jednocześnie. Więc nie ma siły, żeby zaszła sytuacja, którą opisujesz, czego dowiódł popatrz. Nikt tutaj również nie mówił o żadnych eventach dźwiękowych.

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #580 dnia: 17 Lutego 2013, 14:38:31 »
Wszystko fajnie ale można to było ogarnąć w jednym z dwóch Waszych działów zamiast toczyć pianę z ust w dziale publicznym.

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #581 dnia: 02 Marca 2013, 08:18:07 »
Cytuj
event sygnaly2 multiple 10 none baltyk_n_sz1 baltyk_e_s2 endevent
event sygnaly3 multiple 5 none baltyk_n_s10 baltyk_e_s2 endevent
node -1 0 memlosuj1 memcell 1.0 1.0 1.0 * 0 0 none endmemcell
event uplosuj1 updatevalues 0.0 memlosuj1 * 1 1 endevent
event losujlosuj1 multiple 0.0 none uplosuj1 condition propability 0.6 endevent
event losuj1 multiple 0.0 none mul1losuj1 mul2losuj1 endevent
event mul1losuj1 multiple 0.0 memlosuj1 sygnaly2 condition memcompare * 0 0 endevent
event mul2losuj1 multiple 0.0 memlosuj1 sygnaly3 condition memcompare * 1 1 endevent
Mam problem z tymi eventami. Nie chce się wywołać żadne z losujących zdarzeń.

  Dodano: 02 Marca 2013, 10:10:40
Eventy: sygnayl2 i 3 są wywoływane przez inny event multiple. Tych zdarzeń co wygenerował program nie przypisywałem do torów.
« Ostatnia zmiana: 02 Marca 2013, 10:11:17 wysłana przez kamil1306 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #582 dnia: 02 Marca 2013, 10:37:41 »
Nie ma dziwne, że to nie działa:
//EG========================================================================================
node -1 0 memlosuj1 memcell 0.0 0.0 0.0 * 0 0 none endmemcell
//kod odpowiadający za zdarzenie nr:1
event uplosuj11 updatevalues 0.0 Memlosuj1 * 0 1 endevent
event mullosuj11 multiple 1 none uplosuj11 condition propability 1 endevent
event warlosuj11 multiple 0.0 memlosuj1 losuj11 condition memcompare * 0 1 endevent
//kod odpowiadający za zdarzenie nr:2
event uplosuj12 updatevalues 0.0 Memlosuj1 * 0 2 endevent
event mullosuj12 multiple 2 none uplosuj12 condition propability 0.5 endevent
event warlosuj12 multiple 0.0 memlosuj1 losuj12 condition memcompare * 0 2 endevent
//kod główny:
event losuj_losuj1 multiple 0.0  mullosuj11  mullosuj12  endevent
event losuj1 multiple 0.0  warlosuj11  warlosuj12  endevent
Zauważ, że nie masz zdefiniowanego zdarzenia prawdopodobieństwa dla drugiego zdarzenia i aktualizacji komórki.
« Ostatnia zmiana: 02 Marca 2013, 10:40:23 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #583 dnia: 02 Marca 2013, 11:31:58 »
Ja robiłem według wzoru z GE, a Ty podałeś wzór algorytmu youBy'a.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #584 dnia: 02 Marca 2013, 11:59:52 »
Wzoru GE? Tak podałem wzór algorytmu na zdarzenia losowe, bo to próbujesz wywołać.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #585 dnia: 02 Marca 2013, 12:07:54 »
Źle się wyraziłem. Są w generatorze dwa sposoby. Wypełniłem dokładnie wszystkie rubryki w zakładce zdarzenia losowe, ale i tak coś nie działa.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #586 dnia: 02 Marca 2013, 12:27:41 »
Ok. To i tak nie może działać. Zobacz wzór:
//EG========================================================================================
node -1 0 memlosuj1 memcell 1.0 1.0 1.0 * 0 0 none endmemcell
 event uplosuj1 updatevalues 0.0 memlosuj1 * 1 1 endevent
 event losujlosuj1 multiple 0.0 none uplosuj1 condition propability losuj1 endevent
 event losuj1 multiple 0.0 none mul1losuj1 mul2losuj1 endevent
 event mul1losuj1 multiple 0.0 memlosuj1 mul1losuj1 condition memcompare * 0 0 endevent
 event mul2losuj1 multiple 0.0 memlosuj1 mul2losuj1 condition memcompare * 1 1 endevent
Ty w miejscu mul1losuj1 i mul2losuj1 dałeś eventy sygnaly2 i 3. Na Mój chłopski rozum by to zadziałało musiałbyś wstawić w miejsce mul1losuj1 i 2 eventy o nazwie sygnaly2 i 3.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #587 dnia: 02 Marca 2013, 12:43:38 »
Źle wywoływałem zdarzenie losujące. Teraz działa, problem rozwiązany.


Napisałem zdarzenie i umieściłem tam dźwięk.
Cytuj
event start_cargo:busy multiple 5 none bl_zw28- zwrotnica wygas_sbl sbl_1 szumy6 endevent

Zdarzenie wywołuje się prawidłowo. Mam natomiast problem z dźwiękiem który powtarza się drugi raz, a event jest wywołany tylko raz na początku jak lokomotywa stoi na odcinku izolowanym. Nie wiem dlaczego odtwarza się dwa razy.

Na szczęście poradziłem sobie z problemem. Zabezpieczyłem zdarzenie komórką pamięci żeby uruchomił się jedynie raz. Dźwięk odtwarza się prawidłowo bez żadnych powtórzeń.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2013, 11:52:19 wysłana przez kamil1306 »

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #588 dnia: 22 Listopada 2013, 15:11:48 »
Problem z TOPkami na l61 + l144. Nie wiedzieć czemu przejazdy się zacnie zamykają a tarcza podaje osp1. W logu wyczytałem że najpierw normalnie podaje osp2 a po chwili zmienia na osp1...
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #589 dnia: 22 Listopada 2013, 19:38:40 »
Wprowadziłem Cię w błąd. Te TOP-ki działają tylko w jedną stronę. Gdy jedziesz od Ozimka, to raczej nie zadziałają prawidłowo. Ponieważ mamy tam dwa przejazdy blisko siebie położone, postanowiłem, że będą je osłaniać tylko dwie tarcze (jedna na jeden kierunek). Dodatkowo zrobiłem tak, żeby losowo zamykał się każdy z przejazdów. Dzięki temu mogą zajść takie przypadki:
  • Oba zamknięte (0.81)
  • Pierwszy zamknięty, drugi otwarty (0.09)
  • Pierwszy otwarty, drugi zamknięty (0.09)
  • Oba otwarte (0.01)
Stąd nie można było korzystać z gotowych inców tarcz. Tutaj jest kod odpowiedzialny za takie ustawienia (scenery\linia61\l61+l144_tlk):
//--------------------------------------

node -1 0 przejazd_cell1 memcell 1.0 1.0 1.0 * * 0 none endmemcell

event change1_przejazd_cell1 updatevalues 0.0 przejazd_cell1 * * 1 endevent

node -1 0 przejazd_cell2 memcell 1.0 1.0 1.0 * * 0 none endmemcell

event change1_przejazd_cell2 updatevalues 0.0 przejazd_cell2 * * 1 endevent

//--------------------------------------

event losuj_fos_oz1:busy multiple 0.0 none
losuj_przejazd_fos_oz1
losuj_przejazd_fos_oz2
endevent

event losuj_przejazd_fos_oz1 multiple 0.0 none
change1_przejazd_cell1
fos_oz1_zamykaj
condition propability 0.9 endevent //0.9

event losuj_przejazd_fos_oz2 multiple 0.0 none
change1_przejazd_cell2
fos_oz2_zamykaj
condition propability 0.9 endevent //0.9

event topka_fos_oz1:busy multiple 0.0 none
topka1
topka2
topka3
topka4
endevent

event fos_ozim1_sem_ligh2_tlk lights 0.0 fos_ozim1 1 1 0 0 endevent

event topka1 multiple 0.0 przejazd_cell1
topka11
condition memcompare * * 1 endevent

event topka11 multiple 0.0 przejazd_cell2
fos_ozim1_sem_ligh2_tlk
condition memcompare * * 1 endevent


event topka2 multiple 0.0 przejazd_cell1
topka22
condition memcompare * * 1 endevent

event topka22 multiple 0.0 przejazd_cell2
fos_ozim1-osp1
condition memcompare * * 0 endevent


event topka3 multiple 0.0 przejazd_cell1
topka33
condition memcompare * * 0 endevent

event topka33 multiple 0.0 przejazd_cell2
fos_ozim1-osp1
condition memcompare * * 1 endevent


event topka4 multiple 0.0 przejazd_cell1
topka44
condition memcompare * * 0 endevent

event topka44 multiple 0.0 przejazd_cell2
fos_ozim1-osp1
condition memcompare * * 0 endevent

//--------------------------------------
Innymi słowy, jeśli życzysz sobie stworzyć przejazd od Ozimka do Lublińca, to jesteś zmuszony rozważyć ten problem z tarczami od zera.

Offline MasterYoda

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 839
  • Mistrz ściemy, Pan Andrzej.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 71
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #590 dnia: 22 Listopada 2013, 19:45:16 »
Ale chodzi o to, że osp1 odpala się jak jadę do Ozimka i to nawet gdy przejazdy się zamknęły.
Panie Darku, my też możemy prosić?

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #591 dnia: 22 Listopada 2013, 19:50:38 »
Zajrzyj do inców tych tarcz.

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #592 dnia: 24 Listopada 2013, 19:59:30 »
Coś pomieszałem w komendach eventów. Wzystko jest ok tylko nie wyzwala się event z sygnałem zastępczym i dźwiekowy.

Cytuj
event odjazd_eu07:free multiple 3 memodjazd_eu07bug bl_zw17ac bl_zw16ac bl_zw13ac bl_zw11- losujgo go upodjazd_eu07  condition memcompare * 0 0 endevent
node -1 0 memodjazd_eu07bug memcell 1.0 1.0 1.0 * 0 0 none endmemcell
event upodjazd_eu07 updatevalues 0.0 memodjazd_eu07bug * 1 1 endevent
event sygnaly2 multiple 60 none dokoncz1 endevent
event zastepczy multiple 20 none baltyk_n_sz1 baltyk_e_s2 endevent
event sygnaly3 multiple 60 none baltyk_n_s10 baltyk_e_s2 endevent
node -1 0 memgo memcell 1.0 1.0 1.0 * 0 0 none endmemcell
event upgo updatevalues 0.0 memgo * 1 1 endevent
event losujgo multiple 0.0 none upgo condition propability 0.5 endevent
event go multiple 0.0 none mul1go mul2go endevent
event mul1go multiple 0.0 memgo sygnaly2 condition memcompare * 0 0 endevent
event mul2go multiple 0.0 memgo sygnaly3 condition memcompare * 1 1 endevent
event dokoncz1 multiple 0 none cargo1sz zastepczy endevent
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2013, 20:03:35 wysłana przez kamil1306 »

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #593 dnia: 24 Listopada 2013, 20:03:23 »
Tak nie można!
Przecież w instrukcji do generatora było napisane, że event losujący trzeba uruchomić przed eventem właściwym...
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #594 dnia: 24 Listopada 2013, 20:04:39 »
Poza tym niezły bałagan w tych eventach.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline kamil1306

  • Wiadomości: 527
  • ER75 taki jak mój TATA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #595 dnia: 24 Listopada 2013, 20:05:04 »
@SKP powiedz jaśniej o co Ci chodzi. Do tej pory działało wszystko ok, tylko chciałem dodać ten dźwięk i coś się zepsuło.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #596 dnia: 24 Listopada 2013, 20:16:58 »
Jaśniej umiem napisać tylko tak... Przecież w instrukcji do generatora było napisane, że event losujący trzeba uruchomić przed eventem właściwym...

Sory, ale nie po to piszę instrukcję, żeby ktoś to olewał... Jest plik pomoc.pdf. W dodatku jest to napisane w Generatorze, obok wygenerowanego kodu. Nie rozumiem czemu nie szanuje się mojej pracy, nie pisałem tego dla siebie.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #597 dnia: 24 Listopada 2013, 20:22:42 »
To powinno wyglądać np tak:
node -1 0 memodjazd_eu07bug memcell 1.0 1.0 1.0 * 0 0 none endmemcell
event upodjazd_eu07 updatevalues 0.0 memodjazd_eu07bug * 1 1 endevent
event losujgo multiple 0.0 none upodjazd_eu07 condition propability 0.5 endevent
event go multiple 0.0 none mul1go mul2go endevent
event mul1go multiple 0.0 memodjazd_eu07bug sygnaly2 condition memcompare * 0 0 endevent
event mul2go multiple 0.0 memodjazd_eu07bug sygnaly3 condition memcompare * 1 1 endevent
event uruchomlos multiple 1 none goeu07 endevent
event goeu07 multiple 15 none losujgo go endevent
event sygnały2 multiple 20 baltyk_n_sz1 baltyk_e_s2 endevent
event sygnaly3 multiple 60 baltyk_n_s10 baltyk_e_s2 endevent
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2013, 20:54:24 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #598 dnia: 24 Listopada 2013, 20:26:17 »
Wciąż nie jest do końca dobrze, bo nie ma np. pierwszego zdarzenia. Najlepiej ponownie wygenerować te zdarzenia i nie będzie kłopotu.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2013, 21:08:18 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Pytania o ewenty.
« Odpowiedź #599 dnia: 24 Listopada 2013, 21:04:39 »
Które dokładnie zdarzenie masz na myśli?
EDIT:
Nie ma co w tym dłubać, bo faktycznie tam na starcie jest sporo namieszane i tylko autor zna założenie. Ja jedynie to poskładałem w miarę do kupy by miało to ręce i nogi.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2013, 21:15:26 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".