Autor Wątek:  Ograniczenie prędkości  (Przeczytany 11713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline manieQ1991

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ograniczenie prędkości
« dnia: 23 Grudnia 2009, 15:15:12 »
Mam pytanie. Jak można zmienić wpis tak, aby EU/EP07 nie mogła jechać więcej niż 125 km/h? Tak samo jest z EP09. Prędkość konstrukcyjną ma 160 km/h, a w symulatorze można jechać luzem nawet 250 km/h. Proszę o odpowiedź.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudnia 2009, 15:16:28 »
Cytuj
Prędkość konstrukcyjną ma 160 km/h, a w symulatorze można jechać luzem nawet 250 km/h. Proszę o odpowiedź.

Wyłącz debug mode...

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudnia 2009, 15:26:43 »
Cytuj
Prędkość konstrukcyjną ma 160 km/h, a w symulatorze można jechać luzem nawet 250 km/h. Proszę o odpowiedź.
Wyłącz debug mode...
A ja jeżdżę bez debug mode i tak samo mam. Dlaczego? I czy jest to poprawione w PC2009?

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudnia 2009, 15:29:00 »
U mnie taki problem nie występuje niezależnie od wersji exe.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudnia 2009, 15:31:40 »
A ja jeżdżę bez debug mode i tak samo mam. Dlaczego? I czy jest to poprawione w PC2009?

Pokaz tu swoj plik eu07.ini.
Pozdrawiam, Karol

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Grudnia 2009, 15:59:51 »
Zaznaczę również że jest to z paczki z kwietnia 2004r ponieważ moja maszyna którą kompletowałem mi uciekła na tamtej również występował taki problem (Rotfl) i mam tą paczkę tylko po to aby testować moją scenerię.

// ustawienia (w nawiasie wartosci default)

sceneryfile quarkmce.scn // domyslny plik ze sceneria, chyba ze w linii komend bedzie: -s filename
humanctrlvehicle eu07-485 // domyslny pojazd sterowany przez gracza, chyba ze w linii komend bedzie: -v vehiclename


width 800  // szerokosc ekranu
height 600 // wysokosc ekranu
bpp 32 // (16) kolor (16 lub 32 bitowy)
fullscreen no // (yes) tryb pelnoekranowy
freefly no 20 10 -20 // (no x y z) yes: mozna latac po calej trasie
wireframe no //  (no) wyswietlanie tylko linii (uwaga, niektorych krawedzi moze nie wyswietlac)
debugmode no    //  (no) yes: wylacza logike rozmyta sluzaca do detekcji awarii, wlacza klawisze pomocnicze
soundenabled yes // (yes) no: wylacza odgrywanie dzwiekow przestrzennych
renderalpha yes          // (yes) no: wylacza wyswietlanie polprzezroczystych tekstur i linii
physicslog no    // (no) yes: wlacza zapisywanie parametrow fizycznych dla wszystkich obsadzonych przez ai lub czlowieka pojazdow
debuglog yes      // (yes) yes: wlacza zapisywanie informacji o uruchamianiu i przebiegu dzialania programu
adjustscreenfreq yes    // (yes) yes: wlacza poprawke na czestotliwosc odswiezania monitora
mousescale 3.2 0.5  // czulosc myszy, mozna dawac ujemne dla invert mouse, default: 3.2 0.5
enabletraction yes       // (yes) no: wylacza poszukiwanie trakcji nad pantografami, sa one podnoszone na stala wysokosc
loadtraction yes  // (yes) no: wylacza ladowanie elementow trakcji elektrycznej
livetraction yes        // (yes) no: wylacza zaleznosc napiecia maszyny od trakcji elektrycznej

Offline manieQ1991

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudnia 2009, 16:01:12 »

Wyłącz debug mode...

Mam wyłączone. W wersji 303EP-n przy 140 km/h wyłącza się obwód główny. Chciałbym zmienić, aby było tak przy 125 km/h.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Grudnia 2009, 16:11:45 »
W wersji 303EP-n przy 140 km/h wyłącza się obwód główny. Chciałbym zmienić, aby było tak przy 125 km/h.

Ale z tego co wiadomo w prawdziwej siódemce przy 140 się wyłącza.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudnia 2009, 16:16:47 »
Cytuj
Zaznaczę również że jest to z paczki z kwietnia 2004r ponieważ moja maszyna którą kompletowałem mi uciekła na tamtej również występował taki problem (Rotfl)

Taśma przedstawia poślizg bardziej...

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Grudnia 2009, 16:40:49 »
Patrz na prędkościomierz.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Grudnia 2009, 16:48:57 »
Patrz na prędkościomierz.
A jak w zimę samochodem ruszasz z poślizgiem, to na prędkościomierzu prędkość nie wzrasta?

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Grudnia 2009, 16:53:31 »
Nie w każdym samochodzie tak jest :P.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Grudnia 2009, 17:07:48 »
Patrz na prędkościomierz.
A jak w zimę samochodem ruszasz z poślizgiem, to na prędkościomierzu prędkość nie wzrasta?
W pociągu też tak jest :P.
Ale ta prędkość nie była z poślizgu tylko z rozpędu czyli jechałem w_tedy normalnie od 0 km/h.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2009, 18:50:53 wysłana przez Quark-t »

Offline manieQ1991

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Grudnia 2009, 18:02:18 »
W rzeczywistości żadna siódemka nie pojedzie więcej niż 125 km/h. A w symulatorze można.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Grudnia 2009, 18:07:07 »
W rzeczywistości żadna siódemka nie pojedzie więcej niż 125 km/h. A w symulatorze można.

No nie pojedzie bo "przepisy" nie pozwalają, ale jako takiego fizycznego ograniczenia nie ma i pewnego razu słyszałem, że taka siódemka znacznie więcej potrafi niż 125 :)
-//-

Offline manieQ1991

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Grudnia 2009, 18:11:23 »
Cytuj
No nie pojedzie bo "przepisy" nie pozwalają, ale jako takiego fizycznego ograniczenia nie ma i pewnego razu słyszałem, że taka siódemka znacznie więcej potrafi niż 125 :)

Każdy maszynista mówi "ile mam to dam" po czym nastawnik i bocznikowanie daje na maxa i nie jedzie więcej niż 125.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Grudnia 2009, 18:54:26 »
Cytuj
No nie pojedzie bo "przepisy" nie pozwalają, ale jako takiego fizycznego ograniczenia nie ma i pewnego razu słyszałem, że taka siódemka znacznie więcej potrafi niż 125 :)

Każdy maszynista mówi "ile mam to dam" po czym nastawnik i bocznikowanie daje na maxa i nie jedzie więcej niż 125.
Uważasz, że naklejka w kabinie każdej lokomotywy o Vmax jest tylko dekoracją? Skoro konstruktor stwierdził, że więcej się nie powinno, to maszynista nie może ryzykować bądź co bądź życia pasażerów dla "frajdy" z wyższych prędkości.
Z tego co ja wiem, to np. EP08 spokojnie mogłaby jeździć 160 km/h, ale ze względu na konstrukcję zawieszenia (?) ograniczono jej prędkość do 140 km/h.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Grudnia 2009, 19:17:09 »
Tak samo jest z EP09. Prędkość konstrukcyjną ma 160 km/h, a w symulatorze można jechać luzem nawet 250 km/h.

1. Może być to wina fizyki. 2. W rzeczywistości lokomotywy elektryczne mają możliwość jazdy z prędkością wyższą niż konstrukcyjna, a wynika to z ich budowy, np. EP09 pojedzie luzem ok. 200km/h.

Ale z tego co wiadomo w prawdziwej siódemce przy 140 się wyłącza.

Nieprawda.

W rzeczywistości żadna siódemka nie pojedzie więcej niż 125 km/h. A w symulatorze można.

Nieprawda.

Każdy maszynista mówi "ile mam to dam" po czym nastawnik i bocznikowanie daje na maxa i nie jedzie więcej niż 125.

Takie rzeczy tylko w Erze :-)
« Ostatnia zmiana: 24 Grudnia 2009, 14:16:53 wysłana przez Piotrek »

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Grudnia 2009, 22:32:29 »
Mam pytanie. Jak można zmienić wpis tak, aby EU/EP07 nie mogła jechać więcej niż 125 km/h? Tak samo jest z EP09. Prędkość konstrukcyjną ma 160 km/h, a w symulatorze można jechać luzem nawet 250 km/h. Proszę o odpowiedź.
Skoro dopuszczalna prędkość jest 125km/h to znaczy, że z taką prędkością maksymalną możesz jechać a nie 250km/h bo luzem tyle wyciągniesz.

Nie wiem co ma z tym wspólnego Debugmode. Jak odznaczę Debugmode to nie mam wyświetlanych parametrów na ekranie. Ja tam mam zawsze zaznaczone Debugmode.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Grudnia 2009, 22:35:52 »
Na debugmode możesz jechać, i jechać, i jechać... I wjechać na wajchę przestawioną na bok z V=250km/h i nic się nie stanie - jedziesz dalej ;)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Ograniczenie prędkości
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Grudnia 2009, 23:00:35 »
W Debugmode są wyświetlane parametry, wyłączone awarie i czuwak.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.