Autor Wątek:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.  (Przeczytany 633639 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1170 dnia: 22 Października 2022, 10:28:03 »
Ja to mam sprawdzone i zastosowane w dwóch różnych klonach - i w MEGA, i teraz w Uno. Transmisja bez zarzutu, symulator reaguje na nastawnik prawidłowo.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1171 dnia: 22 Października 2022, 11:38:47 »
Dzień dobry,

wklejam filmik jak działają manometry na silniczkach krokowych x27.168.

https://youtu.be/c0938PIoBo0
Uśmiechnij się :)

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1172 dnia: 22 Października 2022, 12:23:40 »
Jak mocowałeś wskazówki na osiach?
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1173 dnia: 22 Października 2022, 12:30:22 »
Ściągnąłem izolacje z cienkiego przewodu, włożyłem ją na trzpień silnika i na to dopiero wskazówkę. Jest ciasno, ale ciagle da się regulować punkt zerowy. Na filmiku widać, że ta izolacja delikatnie wystaje nad wskazówkę.
« Ostatnia zmiana: 22 Października 2022, 12:33:46 wysłana przez lcddisplay »
Uśmiechnij się :)

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1174 dnia: 22 Października 2022, 13:15:09 »
Spróbuję z tym opóźnieniem i zobaczymy czy da jakichś efekt. Może faktycznie to poprawi sytuację, chociaż zauważyłem, że moja płytka ma teraz problemy nawet przy zwykłym wgrywaniu programu i po kilka razy trzeba wgrywać.

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1175 dnia: 22 Października 2022, 17:38:02 »
Uśmiechnij się :)

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1176 dnia: 22 Października 2022, 19:17:33 »
Mam klona Arduino Uno z CH340, i to chyba jakiegoś lichego
« Ostatnia zmiana: 23 Października 2022, 10:26:53 wysłana przez erap2 »

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1177 dnia: 22 Października 2022, 20:19:31 »
Mam klona Arduino Mega z CH340, i to chyba jakiegoś lichego

A spróbuj tych sterowników, które Ci podlinkowałem.
Uśmiechnij się :)

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1178 dnia: 23 Października 2022, 10:27:27 »
Ja chyba wczoraj byłem mocno zmęczony, mam przecież klona Arduino Uno z CH340...

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1179 dnia: 24 Października 2022, 16:47:24 »
Ja u siebie w Arduino mam na końcu asekuracyjne "delay(100)", bo wcześniej też się różne dziwne rzeczy działy.
Ja mam klona MEGA z 16U2, w kodzie bez deley'ów, a w eu07.ini mam takie wartości, więc chyba dość szybka wymiana danych jest. Żadnych problemów z gubieniem synchronizacji.
uart COM3 115200 0.05 0.05Osobiście miałem jedno MEGA z CH340 i w ogóle nie chciało działać, więc nawet nie próbowałem z pulpitem. Mam kilka klonów NANO z CH340 i jedne działają dobrze po USB, a inne nie bardzo. NANO mam wszczepione do manipulatora Radmora, ale tam nie korzystam w ogóle z USB. Programowanie wyciągnąłem sobie z ISP na DB9 do podpięcia USBasp gdy coś tam sobie chcę poprawić w kodzie, a samo NANO gada z MEGA po COMie, więc nie czuję problemu z USB.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1180 dnia: 25 Października 2022, 14:05:59 »
Czy na potencjometry dajecie jakieś filtry lowpass? Może jakiś kondensator? Np. wartości 1uF? Bo sieje mi na inne wtyki Analog Input.
« Ostatnia zmiana: 25 Października 2022, 14:10:15 wysłana przez lcddisplay »
Uśmiechnij się :)

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1181 dnia: 25 Października 2022, 15:35:09 »
Ja mam bezpośrednio podłączone oba krany na dwa wejścia analogowe. Nic więcej nie mam jako wejście analogowe. Nie zauważyłem problemów. A czym się to sianie objawia? Jedyne co zauważyłem to delikatne drganie wartości na każdym z kranów co widać w symulacji jako lekkie drganie rączki ale jakoś mi to nie przeszkadzało, żeby korygować sprzętowo.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1182 dnia: 25 Października 2022, 15:45:25 »
W poKeys jest dokładnie taka sama sytuacja, która nie ma wpływu na sterowanie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1183 dnia: 25 Października 2022, 21:10:21 »
Dokładnie - niepodłączone (wolne) wejścia analogowe będą wskazywać jakąś wartość, bo tak działają te układy. Można je zewrzeć z masą, jeśli komuś to przeszkadza. Między podłączonymi kanałami nie ma problemów.
Co do drgania - ja u siebie stosuje pewien algorytm, który zmienia wartość zadaną dopiero po przekroczeniu minimalnego progu zmiany. Przekłada się to na dokładność ok. 2% mocy zadanej w zakresie płynnym. Pozycje skrajne są oczywiście wyłączone spod tego filtrowania, ale one mają dosyć wyraźnie określone wartości.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1184 dnia: 07 Listopada 2022, 20:23:53 »
Czy na potencjometry dajecie jakieś filtry lowpass? Może jakiś kondensator? Np. wartości 1uF? Bo sieje mi na inne wtyki Analog Input.
To nie jest "sianie" tylko pojemności na wejściu ADC, już za mux-em. Chodzi o to, że w większości uC masz jeden przetwornik ADC i multiplexer. Aby wykonać poprawny pomiar należałoby najpierw zrobić presampling do masy lub długo poczekać na przeładowanie się pojemności (długi czas próbkowania).
Jeżeli masz program, który próbkuje tylko jeden kanał i nie przełącza się pomiędzy innymi i możesz zaobserwować "pływanie" młodszych bitów, wtedy potrzebujesz filtr RC na wejściu.
Jak to działa na Arduino? Czy tylko czyta jeden kanał czy wszystkie? Nie mam pojęcia.
To co napisałem wyżej tyczy się sygnałów w miarę DC, czyli np odczytu z potencjometru ustawienia kranu hamulca.

@erap2: zastanów się czy potrzebujesz tak często wymieniać dane z PC-tem. Zwykle wystarczy wymienić je 5 razy na sekundę.

Edit: sorry pomyliłem osoby :)
« Ostatnia zmiana: 07 Listopada 2022, 20:33:03 wysłana przez maciek001 »
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline marcinn

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 86
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1185 dnia: 07 Listopada 2022, 20:37:12 »
Przy okazji: ostatnio u siebie też zaobserwowałem solidne spowolnienie transmisji. Reakcja exe na zmianę hebli szła w sekundy. Reset arduino oczywiście "pomaga". Muszę to kiedyś zdiagnozować i porównać z Arduino bez CH340.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1186 dnia: 07 Listopada 2022, 23:39:25 »
U mnie takie dziwne spowolnienie czasami się pojawia ale na szczęście bardzo rzadko. Zauważyłem, że ma na to wpływ komunikacja po uart z nano, które działa w Radmorze. Dla diagnostyki podpiąłem wolny hebelek i wyłączam nim transmisję z nano. Jak się coś takiego stanie i odłączę hebelkiem nano to wymiana pakietów z PC wraca do normy. Dziwne to zjawisko i widać je na diodach RX/TX oraz informacji pod F12 o wymianie pakietów. Lecą wtedy tak mniej więcej co 1 sekundę. Jest to na szczęście tak rzadka przypadłość, że nie próbowałem tego głębiej diagnozować.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1187 dnia: 08 Listopada 2022, 00:13:08 »
Przyznam szczerze, że ostatnie kilka dni nawet nie ruszałem Arduino po tym jak przez 3 dni z rzędu przy jakiejkolwiek próbie wgrania programu tylko jedna na 10 prób kończyła się wgraniem, a pozostałe powodowały błąd komunikacji. I nawet reset płytki przyciskiem nie pomaga. Cóż, widać taka przypadłość klonów z Aliexpress. Tak czy siak jak na spokojnie policzyłem to co chcę zrobić to Uno okazało się za małe i muszę kupić Mega, więc po 10 się zaopatrzę i wracam do działania. Tylko jak tak szukam wśród tych klonów to już kilka razy natknąłem się na oferty, gdzie w opisie jak byk było 16U2, a w opisie nagle CH340. Albo absolutnie brak informacji nt. temat. Nie chcę teraz kupić jakiegoś szajsu.

Offline marcinn

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 86
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1188 dnia: 08 Listopada 2022, 00:39:13 »
Zauważyłem, że ma na to wpływ komunikacja po uart z nano, które działa w Radmorze.

Jakimi funkcjami piszesz/czytasz dane do/z Nano, i jaki masz rozmiar komunikatu? Ja używam readBytes(), a to jest funkcja blokująca. Do tego mam zrobioną próbę łapania synchronizacji z exe. Wydaje mi się, że najlepiej będzie jak przerobię odczyt na Serial.read() (nieblokujacy) na prostej maszynie stanów, i wywalę kod synchronizacyjny po stronie Arduino. Jeszcze jest Serial.write() który też będzie się blokował, gdy bufor seriala będzie zapełniony. Po stronie Arduino trzeba pozbyć się miejsc blokujących transmisję, co w przypadku write() oznacza sprawdzanie dostępnego rozmiaru bufora przez availableForWrite().

Jeśli chodzi o ten CH340 to nie jestem do końca przekonany o jego wadzie. Wydaje mi się, że większość z nas popełnia błędy w programowaniu transmisji. Oczywiście nie dotyczy to takich przypadków, w których nie działa flashowanie samego arduino - to bym uznał za usterkę egzemplarza.

EDIT: Jestem też ciekawy co się stanie, jeśli exe straci synca i ustawimy switche pulpitów dające sekwencję 0xEF 0xEF 0xEF 0xEF ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopada 2022, 01:12:19 wysłana przez marcinn »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1189 dnia: 08 Listopada 2022, 14:43:23 »
Ja zarówno w komunikacji MEGA z exe jak i MEGA z NANO mam tak samo czyli Serial.readBytes() i Serial.write(). Sprawdzanie synchronizacji zrobiłem sobie niedawno na MEGA gdzie najpierw mam komunikację z exe, a cała reszta obsługi pulpitu i komunikacji z NANO siedzi w if'ie, który sprawdza, czy cztery pierwsze bajty odebrane z exe to 0xEF. Nie wiem czy to dobrze czy nie ale generalnie wszystko działa i nie ma problemów. W sumie to nie było ich również gdy nie miałem tego if'a sprawdzającego te pierwsze bajty. Problemy z powolną komunikacją z exe, jak wspomniałem związaną z komunikacją z NANO, zdarzają się na tyle rzadko i nigdy w trakcie symulacji, a jedynie przy starcie, że na razie je kompletnie zignorowałem. Pierwotnie myślałem, że są spowodowane zakłóceniami na przewodzie między MEGA, a NANO bo jak podłączyłem ekran do masy to wszystko działa bez problemu i wspomniany efekt spowolnienia pojawił się jak dotąd tylko raz.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Joozeph

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1190 dnia: 09 Listopada 2022, 23:17:07 »
Cześć
Kilka zdań o tym co w moim projekcie obecnie się dzieje. Trwa migracja na Arduino, obecnie jedynie hasler jest sterowany osobnym programem. Ze znajomym znaleźliśmy pierwszy lepszy projekt falownika i długo się nie zastanawiając - wykonaliśmy go. Jak się okazało po przemierzeniu jego parametrów - bardziej nadawałby się do zasilania betoniarki niż silniczka od haslera... Jak tylko uda nam się opracować do niego (falownika) stosowne schematy i dokumentację - udostępnię je tutaj. Nadmienię, że koszty jakie ponieśliśmy budując falownik (wraz z wydrukowaniem płytki PCB) to około 150zł.
Jestem w trakcie nauki Arduino tak więc pulpit jeszcze funkcjonuje na Pokeys. Niestety ostatnio doprowadziłem do niefortunnego zwarcia kabla od podświetlenia z potencjometrem wlutowanym w manometr, który wystawał poza jego obudowę. Szlag trafił mi dwa PWMy. Drażni to niestety, że dwa mierniki nie działają. Jeżeli ktoś ma na zbyciu Pokeysa 57u to przygarnę. Jeżeli ktoś ma pomysł jak zastąpić te dwa martwe PWMy lub jak je naprawić - proszę o poradę. Niestety, przemierzyłem oba piny i wychodzi na to, że są uszkodzone. Taka mała przestroga dla Was - co by ktoś nie popełnił mojego błędu - zabezpieczajcie takie rozwiązania nawet jeżeli miały być zastosowane tymczasowo bo licho nie śpi, chwila nieuwagi i cyk po sterowniku :)

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1191 dnia: 13 Listopada 2022, 13:09:37 »
Macie jakieś pomysły dlaczego Arduino zaczyna lagować po podłączeniu 16 bitowego expandera do I2C? Jeśli wyłączę w kodzie użycie I2C to wszystko działa ok. Czy ta komunikacja nie może odbywać się jednocześnie w LOOPie i muszę mieć specjalnie wydzielony fragment kodu dla I2C?
Uśmiechnij się :)

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1192 dnia: 14 Listopada 2022, 10:12:36 »
Coś musisz mieć nie tak z tym expanderem bo u mnie jest 13 8-bitowych podłączonych do MEGA i jeden 16-bitowy do NANO w Radmorze i wszystko działa. Piny expanderów w zasadzie obsługuje się tak samo jak piny lokalne tylko dodając ich obsługę odwołujesz się do nazwy expandera i numeru pinu na nim np. exp0.digitalRead(0). Wszystkie piny wejściowe mam podciągnięte wewnętrznie np. exp0.pinMode(0, INPUT_PULLUP). Korzystam z tej biblioteki zarówno dla 8- jak i 16-bitowych wersji.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline erap2

  • Wiadomości: 96
  • JA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1193 dnia: 16 Listopada 2022, 18:10:02 »
No i w końcu wszystko zaczęło działać - wystarczyło kupić klona Arduino MEGA z Atmegą 16U2 :)

Działa mi wszystko, no prawie, bo robię sobie jeszcze buczek czuwaka :D

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1194 dnia: 17 Listopada 2022, 19:37:18 »
Coś musisz mieć nie tak z tym expanderem bo u mnie jest 13 8-bitowych podłączonych do MEGA i jeden 16-bitowy do NANO w Radmorze i wszystko działa. Piny expanderów w zasadzie obsługuje się tak samo jak piny lokalne tylko dodając ich obsługę odwołujesz się do nazwy expandera i numeru pinu na nim np. exp0.digitalRead(0). Wszystkie piny wejściowe mam podciągnięte wewnętrznie np. exp0.pinMode(0, INPUT_PULLUP). Korzystam z tej biblioteki zarówno dla 8- jak i 16-bitowych wersji.

Ogólnie to w Maszynie wszystko gra, ale kiedy odpalam program MaSzynaSerialTest 1.2.2 i daje suwaki od manometrów na maksa to wskazówki zapierdzielają równo do końca. Natomiast jak podepnę ekspander PCF8575 pod I2C i uruchomię go w kodzie Arduino, żeby np. załączał przekaźniki od jakichś tam LEDów i znowu dam suwaki do końca to wskazówki przesuwają się zauważalnie wolniej. Coś dzieje się z prędkością transmisji, może tak ma być?
Uśmiechnij się :)

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1195 dnia: 18 Listopada 2022, 10:31:59 »
A czy diody RX/TX na Arduino też wtedy wolniej migają? Jaki masz ustawiony interwał w Serial Port Tester? Może coś w kodzie masz, co spowalnia komunikację.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Online lcddisplay

  • Deweloper
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 429
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1196 dnia: 18 Listopada 2022, 10:46:52 »
Diody nie migają wolniej. Ale jest mocno zauważalna różnica w pracy tych silników krokowych od manometrów. Interwał mam 100ms, prędkość transmisji mam 9600.
Uśmiechnij się :)

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1197 dnia: 18 Listopada 2022, 12:23:02 »
To chyba coś w kodzie jednak musi być.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Joozeph

  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1198 dnia: 19 Listopada 2022, 10:13:05 »
Mam do Was pytanie. Gdzie zajrzeć i co zrobić żeby symulator obsługiwał na raz dwa mikrokontrolery?
Pokeys i Arduino. Obecnie mam dwa w użytku, jednak Arduino, jego program i falownik są zależne od PoKeysa a to oznacza że symulator komunikuje się z tylko jednym mikrokontrolerem. Zresztą, nie da się w starterze wybrać większej ilości urządzeń jak jedno.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #1199 dnia: 19 Listopada 2022, 10:44:28 »
Ja używałem przez jakiś czas równolegle PoKeys i Arduino. Nie wszystko da się pogodzić np. hamulce, ale większość się da. Opisałem to tutaj.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.