Autor Wątek:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.  (Przeczytany 378792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adriankwiat

• Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #930 dnia: 02 Lipca 2020, 14:25:25 »
W tym wątku masz dokładniejsze informacje i przydatne linki: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,28460.0.html

Offline greg.89.hun

• Otrzymane polubienia: 2
« Odpowiedź #931 dnia: 04 Sierpnia 2020, 14:53:04 »
Cześć!
Im trying my Hasler to control to my pulpit but unfortunaltelly it doesn't work good. Maybe the problem that I try to control it with direct impulses trough the IGBT-bridge. It could be with PWM. I have program with PIC yet with I can convert the analog signal to PWM, but I can't build a 3 phase inverter gate for it. 
Could me help anybody wich type of inverter could I use to solve problem? For ex with a wiring diagram or wich type of IGBT/FET need for these project? Some homepage, trught wich I could understand the operation? Or just a simple low performance 3phase motor driver could I order from ebay?
Thank you so much forward to any help or idea.
Greg

Offline Touny

• Otrzymane polubienia: 1
« Odpowiedź #932 dnia: 15 Sierpnia 2020, 22:50:33 »
Since I'm not good electrician and I didnt want to mess up my arduino with timers and interrupts I gave up on experimenting and searched for ESCs. I've discovered VESC via GreatScott! on Youtube. It is primarly for BLDC motors but in FOC mode it produces sine waves and you can control PMSM (BLAC) motors. Original VESC is quite expensive but since It is fully open source there are cheaper variants - Flipsky FSESC (42€/1150CZK).

I've hooked it up with with 24V power supply - I dont have Hasler but Metra Blansko mechanical speedometer. Except the voltage they are pretty much similar. I've managed to get the motor spin nice and smooth only in setup mode when measuring flux llinkage. When i tried Duty cycle control It just wobbled. I could not experiment more yet because of vacation. Surely will continue later.

I'm very curious how others managed to get their speedometer ticking. Topic for Haslers would be nice.

Offline Joozeph

• Otrzymane polubienia: 1
« Odpowiedź #933 dnia: 26 Września 2020, 22:05:59 »
Cześć,
Jako, że mam komplet części budowa ruszyła. Blachy pulpitu poszły do cięcia a ja pracuję nad konstrukcją całej skrzynki. Czy ktoś chciałby się podzielić wymiarami lub swoimi schematami odnośnie tego? Przyjmę również wszelakie porady odnośnie materiałów, które można by zastosować. Z góry dzięki.

Offline maciek001

• FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 26
« Odpowiedź #934 dnia: 16 Października 2020, 18:15:34 »
w ini mam:
uart COM3 115200 0.1 0.5 Oraz w Rainsted informacje zwrotne na ,,5. COM". Mimo to nie ma żadnego efektu. Próbowałem każdy kod w tego wątku chyba z 2 razy - bezskutecznie. Dioda podłączona na pin 12, potem rezystor i masa. Nie pomaga też reset podczas ładowania symulatora. Sprawdzane na exe z ostatniej paczki. Przy odpalaniu Maszyny mam włączony sam symulator (w sensie bez Arduino IDE, jeśli w ogóle to ma jakieś znaczenie). Nie mam już kompletnie pojęcia, co może być źle tym bardziej, że pisano, że to działa :( Ktoś mógłby pomóc z bardziej obeznanych? Dzięki z góry.
Dla jasności: Rainsted nie wspomaga komunikacji przez port COM. To w zasadzie chyba nic tam nie robi nawet. To była funkcja wprowadzona testowo i nie zniknęła ani nie została dostosowana do rzeczywiście wykorzystanego sposobu komunikacji i aktualnego kodu.

Polecam użyć mojego programu do generacji wpisów do pliku eu07.ini: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,28460.60.html
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2020, 20:19:16 wysłana przez maciek001 »
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.