Autor Wątek:  Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.  (Przeczytany 633535 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #480 dnia: 26 Kwietnia 2016, 10:05:43 »
No i super, wytnij jeszcze otwór w blasze. Muszę też się za to wziąć, to będzie można kawę zaparzyć. ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2016, 10:09:17 wysłana przez RUDEK »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #481 dnia: 26 Kwietnia 2016, 21:37:09 »
@RUDEK, w związku z Twoimi wątpliwościami zapytałem jeszcze raz o wyjście analogowe i mam nadzieję, że ta odpowiedź z PoScope Cie przekona.
Cytuj
The update 4.1.63 is available on our homepage: PoKeys v4.1.63, PoBlocks, Mach3 plugin (8.4.2016).exe
We will update the manual to include this information. Rest assure that analog output on pin 43 is supported on PoKeys57U.
The PoKeys56U did not support it since the microcontroller we were using then did not support it. The PoKeys57U uses a different microcontroller and supports it.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwietnia 2016, 21:41:01 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #482 dnia: 08 Czerwca 2016, 21:17:08 »
Czy mógłbym prosić kogoś, kto się na tym zna, o drobne przeprogramowanie obecnego exe 475 z patcha 05.16 lub starszego? Chodzi o to, że chciałbym podłączyć Hasler, a mam kontroler PoKeys 56U, który nie ma wyjścia analogowego na pinie 43. Trzeba by więc było wyprowadzić na pinie 18 PWM zamiast informacji o amperomierzu WN2, informację o aktualnej prędkości pojazdu.
Przy okazji chciałbym tylko nadmienić, że projekt, którym się obecnie zajmuję, jest znacznie ciekawszy, niż ten poprzedni z płyt pilśniowych i OSB, ale o tym więcej w odpowiednim czasie, kiedy wszystko będzie już działać... :)

Offline greg.89.hun

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #483 dnia: 09 Czerwca 2016, 00:42:05 »
"a mam kontroler PoKeys 56U, który nie ma wyjścia analogowego na pinie 43."

That was the problem for me too.
I think the best and the most simple way change the interface to Pokeys57U. That has analog out.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #484 dnia: 09 Czerwca 2016, 20:16:53 »
@greg.89.hun: Yes, but now I haven't got money for it, because to do is also some other things to simulator (control panel) can work - PoKeys 57U costs 50€...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #485 dnia: 05 Lipca 2016, 22:05:06 »
Obecnie nastawniki/zadajniki działają na nieco innej zasadzie, stąd też prowadzone są prace nad uruchomieniem również takich :) Rozwiązanie oparte jest tradycyjnie na Pokeys.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1492
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1118
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #486 dnia: 06 Lipca 2016, 12:38:44 »
Ja mam takie pytanie - czy kiedyś będzie można podłączyć ekranik (chodzi o komputer pokładowy) w kabinie tak, aby zadziałał?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
10 lat na forum MaSzyny!

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #487 dnia: 06 Lipca 2016, 13:21:38 »
Jeśli ten ekranik będzie miał własny sterownik podłączany do kompa po jakimś interfejsie (usb, ethernet) i to ten sterownik będzie zajmował się obrazowaniem na ekranie to można się pokusić o zaimplementowanie protokołu po którym będą wysyłane wymagane dane (te same co do pythona prawdopodobnie).
Jeśli taki ekran ma też obsługiwać polecenia do lokomotywy to protokół będzie musiał także obsługiwać takie polecenia.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #488 dnia: 26 Lipca 2016, 19:22:36 »
Potrzebuję dokładną specyfikację silnika napędzający prędkościomierz RT9?

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #489 dnia: 26 Lipca 2016, 19:26:05 »
Synchroniczny, trójfazowy, napięcie znamionowe 60V, zakres obrotów 0-800/min.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #490 dnia: 26 Lipca 2016, 22:26:12 »
Tylko prąd dobrze jest ograniczyć do maksymalnie ok. 0,6A. Normalnie w lokomotywie jest stabilizator prądu 1,2A na dwa takie silniki plus nadajnik, który też coś z tego zużywa.

Offline bartas

  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #491 dnia: 27 Lipca 2016, 08:58:48 »
Witam. Chciałbym zapytać czy jest ktoś z Was chętny do zamówienia PoKeys57U? Przy zamówieniu 5szt. wyjdzie odrobinę taniej.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #492 dnia: 27 Lipca 2016, 19:22:32 »
Dziękuję za szybką odpowiedź, a jeśli chodzi o Pokeys 56 tez ma wyjście analogowe po dodaniu odpowiedniej aplikacji, która znajduje się na stronie producenta.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #493 dnia: 27 Lipca 2016, 21:07:45 »
Dziękuję za szybką odpowiedź, a jeśli chodzi o Pokeys 56 tez ma wyjście analogowe po dodaniu odpowiedniej aplikacji, która znajduje się na stronie producenta.
To dziwne bo właśnie od producenta mam informację, że 56 nie ma wyjścia analogowego ze względu na zastosowany chip i dopiero w 57 wrócił analog gdy zmienili znowu chip na inny. Potwierdzali mi to kilkukrotnie.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #494 dnia: 27 Lipca 2016, 21:27:20 »
Zamówiłem w ubiegłym tygodniu, do tego jest również pomoc techniczna, bo sam sobie nie ma wyjścia analogowego Pokeys, ale należy pobrać aplikacje która to umożliwi. Czyli działa zarówno w 56U jak i 57U. Ja sprowadzałem Pokeysa z Belgii.
« Ostatnia zmiana: 27 Lipca 2016, 21:40:03 wysłana przez Stele »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #495 dnia: 28 Lipca 2016, 10:31:34 »
Dla jasności oto odpowiedź z Poscope w kwestii wyjścia analogowego. W oryginale, żeby nie było przekłamań ;)
Czyli jak ktoś już ma 56U to może sprawdzić czy zrobi z niego 57U.
Cytuj
The PoKeys56U devices do not have the hardware capabilities needed for the analog output. However, it is true that some PoKeys56U devices were shipped with such capabilities and can be upgraded to PoKeys57U firmware, which has the support for it. If PoKeys software shows the device as 'PoKeys56U (on 57U)', then your device can be upgraded, else not.

In both PoKeys56U and PoKeys57U, PWM outputs can be used to generate analog output by low-pass filtering the high-frequency square wave signal.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #496 dnia: 30 Lipca 2016, 14:57:19 »
Co do wyjść PWM: jeżeli wyjście jest wystarczająco szybkie to nie musimy robić filtrów dolnoprzepustowych jeżeli chcemy podłączyć amperomierze wskazówkowe itp ;)

Przy okazji: na FB natrafiłem na stronę symulatora EP05. Są tutaj może osoby zaangażowane w ten projekt?
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #497 dnia: 31 Lipca 2016, 22:01:43 »
Co do wyjść PWM: jeżeli wyjście jest wystarczająco szybkie to nie musimy robić filtrów dolnoprzepustowych jeżeli chcemy podłączyć amperomierze wskazówkowe itp ;)
Tutaj akurat rozchodzi się o to, że PoKeys ma tylko 6 wyjść PWM, które są już wykorzystane na trzy manometry, woltomierz WN i dwa amperomierze WN (sterowanie trzecim dla ET22 trzeba sobie dorobić jakby analogowo, dołączając go w odpowiednim momencie do pierwszego), przez co brakuje jeszcze jednego na Hasler i stąd tak pożądane są wersje PoKeys z wyjściem analogowym (czyli 55 (już od dłuższego czasu nieprodukowany) i 57), bo dają możliwość wyprowadzenia z MaSzyny informacji o prędkości pojazdu. Można by też dorobić analogowe sterowanie amperomierzem WN 2 na podstawie wskazań amperomierza WN 1 (jak WN 3 na podstawie WN1 w ET22) i wykorzystać jego wyjście PWM do sterowania Haslerem. To jednak wymaga zmiany w exe MaSzyny, a ostatnie próby nie powiodły się, tzn. nie było na tym wyjściu PWM sygnału o prędkości.
Przy okazji: na FB natrafiłem na stronę symulatora EP05. Są tutaj może osoby zaangażowane w ten projekt?
A co konkretnie chcesz wiedzieć? ;)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #498 dnia: 31 Lipca 2016, 22:45:25 »
Na gicie Grzesia są kolejne zmiany na PWM. Nie wiem, czy dostałeś unoffa. Byłyby w 479, ale zapomniałem zaktualizować pliki przed kompilacją i dopiero przy uploadzie zasygnalizowało mi nieaktualną wersję. Będzie w kolejnym exe, ale nie ręczę, że spełni oczekiwania.
Mój kanał youtube

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #499 dnia: 01 Sierpnia 2016, 07:59:30 »
Cytuj
Tutaj akurat rozchodzi się o to, że PoKeys ma tylko 6 wyjść PWM, które są już wykorzystane na trzy manometry, woltomierz WN i dwa amperomierze WN (sterowanie trzecim dla ET22 trzeba sobie dorobić jakby analogowo, dołączając go w odpowiednim momencie do pierwszego), przez co brakuje jeszcze jednego na Hasler i stąd tak pożądane są wersje PoKeys z wyjściem analogowym[...]
Dlatego właśnie z Q pracujemy nad obsługą portów COM ;) (zaraz tutaj rozpocznie się burza na ten temat pewnie)

Bardzo mnie interesują rozwiązania z jakich będziecie korzystać przy budowie symulatora, tzn w jaki sposób podłączycie manometry, jaki macie falownik do Haslera itp.
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #500 dnia: 01 Sierpnia 2016, 12:32:31 »
Na gicie Grzesia są kolejne zmiany na PWM. Nie wiem, czy dostałeś unoffa. Byłyby w 479, ale zapomniałem zaktualizować pliki przed kompilacją i dopiero przy uploadzie zasygnalizowało mi nieaktualną wersję. Będzie w kolejnym exe, ale nie ręczę, że spełni oczekiwania.
Na razie nic nie dostałem. Wcześniej natomiast rozmawiałem na ten temat z @firleju (bo chyba o nim mowa?).
Dlatego właśnie z Q pracujemy nad obsługą portów COM ;) [...]
A można wiedzieć jak coś takiego przedstawia się cenowo w porównaniu do PoKeys za 50€? Może byłoby bardziej opłacalnym i lepszym rozwiązaniem dla wszystkich...
Bardzo mnie interesują rozwiązania z jakich będziecie korzystać przy budowie symulatora, tzn w jaki sposób podłączycie manometry, jaki macie falownik do Haslera itp.
Jeśli chodzi o manometry, to @Szociu zajmujący się sprawami organizacyjnymi powiedział mi, że w tym celu chcą wykorzystać mierniki elektryczne LUMEL M15, czyli takie jak woltomierze i amperomierze ze względu na ich duże podobieństwo do oryginalnych manometrów w EP05, które też mają skalę liniową, a nie kołową jak w EU07 czy ET22. Natomiast falownik do Haslera udało mi się zrobić samemu na bazie płytki Arduino UNO (klonu), które jest elementem sterującym i do tego dołożyłem proste wzmocnienie z tranzystorów - chodziło o to, żeby było możliwie najprościej i najtaniej. Całościowy koszt prototypu to jakieś 40zł, a tutaj filmik ze wstępnych testów (opis w adnotacjach i pod filmem):

Jak na razie jedyną wadą jest nieco słyszalne piszczenie uzwojeń silnika ze względu na dość niską częstotliwość sygnału PWM generowanego przez Ardiuno (przy okazji już nie pobiera prądu na postoju):

Jak wspomniałem jest to wersja prototypowa i kiedy przetestuję działanie z MaSzyną i będzie dobrze działać, to oczywiście zmontuję całość na płytce drukowanej oraz dodam radiatory, aby nie był potrzebny wentylator do chłodzenia, bo teraz tranzystory trochę się grzeją.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #501 dnia: 01 Sierpnia 2016, 19:15:40 »
W tym tygodniu ma mi przyjść sterownik, czyli niezbędne wyjście analogowe 43 na Pokeys działa. Tak jak producenci na stronie obiecali.

  Dodano: 02 Sierpnia 2016, 18:43:48
Zgodnie z tym co napisałem powyżej, Pokeys 57U posiada wyjście 43 analog, sprawdzone dosłownie 10 min temu.

  Dodano: 03 Sierpnia 2016, 17:33:16
Rozumiem, że na wejście analogowe w falowniku, trzeba zadać napięcie od 0 do 3,3 Volta tak jak wskazuje aplikacja Pokeys?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia 2016, 17:33:16 wysłana przez RUDEK »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #502 dnia: 03 Sierpnia 2016, 19:22:33 »
Tak, docelowo tak to będzie działać, jednak jak pisałem, na razie nie mam możliwości przetestowania z MaSzyną, ponieważ mam PoKeys 56U bez wyjścia analogowego i próbuję wykorzystać wyjście PWM amperomierza WN2.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #503 dnia: 03 Sierpnia 2016, 19:58:36 »
Nie wiem czy wyjście PWM będzie zbyt wolne, ale to tylko moja sugestia.

  Dodano: 04 Sierpnia 2016, 17:01:57
Miko 22  rozumiem, że z obserwacji Twojego filmiku silnik by poprawnie działał powinien obracać się w lewą stronę? Popraw mnie jeśli się mylę.
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpnia 2016, 17:01:57 wysłana przez RUDEK »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #504 dnia: 04 Sierpnia 2016, 18:06:46 »
W rzeczywistości kierunek obrotu wału silnika jest zależny od kierunku jazdy lokomotywy, więc jest on dowolny, bo to mechanizm samego Haslera zamienia go na ruch obrotowy zawsze w jednym kierunku już wewnątrz samego prędkościomierza, toteż nie ma możliwości np. cofnięcia licznika kilometrów. Jeśli chciałoby się odwrócić kierunek wirowania silnika, wystarczy zamienić ze sobą dwa dowolne przewody zasilające, bo to silnik trójfazowy.
A co do wyjścia PWM, to najwyżej dołożę jakiś prosty filtr...

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #505 dnia: 06 Sierpnia 2016, 22:36:05 »
Przeinstalowałem system, zainstalowałem pacze, po uruchomieniu Pokeys brak wskazań na manometrach oraz woltomierzach. Prędkościomierz działa dodam tyle, że zmieniłem Pokeys na wersję 57 U.

  Dodano: 07 Sierpnia 2016, 14:41:17
Czy ma ktoś pewne exe by działał prawidłowo Pokes?
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2016, 14:41:17 wysłana przez RUDEK »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #506 dnia: 07 Sierpnia 2016, 14:43:35 »
Mój bezproblemowo chodzi na ostatnich 478 i 479. Na oryginalnym z paczki też chodzi ale nie ma kilku nowych funkcji, na których mi zależało.
Może coś w ini masz nie tak?
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #507 dnia: 07 Sierpnia 2016, 14:55:43 »
W ini wklejałem kalibracje z takimi samymi wartościami co miałem wcześniej.

  Dodano: 07 Sierpnia 2016, 14:58:26
I pytanie jeszcze jak zrobić by działały dwa Pokeys?
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2016, 14:58:26 wysłana przez RUDEK »

Offline miko22

  • Wiadomości: 616
  • Powoli wracam z "promocją"...
    • Zobacz profil
    • Nasze-Symulatory.pl
  • Otrzymane polubienia: 196
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #508 dnia: 07 Sierpnia 2016, 16:08:47 »
A masz jakąś wartość w programie PoKeys pod F6 w polu PWM period? W każdym razie nie powinno tam być zera, bo wtedy mierniki nie działają. Ja dla przykładu mam 163840 i zaznaczone obok ns. Zdarzyło mi się ostatnio, że ta wartość mi się wyzerowała. Na szczęście miałem zapisany plik z konfiguracją PoKeys.
A co do dwóch PoKeys-ów, to pewnie wystarczy po prostu podłączyć oba przez USB do komputera z tym, że ilości wyjść raczej to nie zwiększy (gdyby chcieć np. sterować dodatkowymi miernikami czy kontrolkami), ale przypuszczam, że można zaprogramować sobie więcej wejść, jeśli tych brakuje.

Offline RUDEK

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 292
  • cisza spokój na tle kolei
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 125
Odp: Nastawnik/Pulpit do komputera - Wskazówki i gotowe projekty.
« Odpowiedź #509 dnia: 07 Sierpnia 2016, 16:15:12 »
Jak podłączam dwa Pokeys to uruchamiania mi się zawsze 56U, 57 nie widzi,mogę włączyć tylko jednego albo drugiego Pokeys.

  Dodano: 07 Sierpnia 2016, 16:17:09
W 56U nie musiałem wpisywać w ogóle tej wartości, pod F6 bo się sama generowała.

  Dodano: 07 Sierpnia 2016, 16:28:43
Na suwakach wskaźniki działają poprawnie, wygląda na to, że coś w exe jest nie tak.
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2016, 16:28:43 wysłana przez RUDEK »