Autor Wątek:  Lokomotywa SP47  (Przeczytany 2597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Lokomotywa SP47
« dnia: 01 Listopada 2009, 13:37:36 »
Przepraszam, że odgrzebuję i mam świadomość co za to grozi. Potrzebna jest mi bardzo charakterystyka lokomotywy SP47 i nie wiem za bardzo do kogo się z tym pytaniem zwrócić. Dla potrzeb Symka chcę porównać jej charakterystykę z lokomotywą SU46. Z góry dziękuję za odpowiedź (jeśli można prosić to na pw aby nie zaśmiecać naszego forum). Po otrzymaniu informacji usunę wiadomość, albo zamienię ją na fotografię SP47-001 z jazd próbnych w 1975r.

Przeniosłem wątek tam, gdzie jego miejsce.
Na przyszłość, przestrzegaj regulamin bez przeprosin.
Krzysiek626.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2009, 15:16:31 wysłana przez Krzysiek626 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Lokomotywa SP47
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopada 2009, 13:44:00 »
Mam, podrzucę, tylko nie wiem, czy bocznik będzie działać (czy się załączy).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Lokomotywa SP47
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopada 2009, 14:24:14 »
Z tego co pamiętam w SP47 chyba nie było boczników, tzn. bBocznik załączał się automatycznie przy określonej prędkości jazdy.

Zastanów się choć trochę zanim naciśniesz "wyślij" bo teraz to wygląda, że boczników nie było a jednak się załączały:D ;) Wykreśliłem to co zbędne.
/ Żuk



   « Dodano: 01 Listopada 2009, 15:46:23 »
Uwagę przyjmuję, bo faktycznie brzmiało to jak cytat z filmu ,,C.K. Dezerterzy" - ,,..oni hymn znają, ale nie umieją.." ale z całym szacunkiem poczułem się jak na forum języka polskiego. :)
Uśmiechu dla ludu nigdy zadość.
Źródła dotyczące konstrukcji lokomotywy SP47 są ,,białym krukiem". Może w HCP coś znajdę na temat tego loka. Jeden z konstruktorów Jan S. pracuje do dnia dzisiejszego w Ceglarzu i może on dostarczy więcej materiałów.
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2009, 15:46:23 wysłana przez EU40 »
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Lokomotywa SP47
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopada 2009, 19:02:43 »
Poszukaj tu: http://groups.google.pl/group/pl.misc.kolej/msg/f428b35fe0d0687f?hl=pl&&q=archiwum+trakcji to jest artykuł o sp47 i jej w miarę dokładny opis.
A to jest charakterystyka właśnie z tego artykułu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ace9a08e001e6ac4.html
Dodam jeszcze ze bocznikowanie załączało się przy 55 km/h a wyłączało się kiedy prąd jednego silnika przekroczył 800A.