Autor Wątek:  Jaki program do obróbki dźwięku?  (Przeczytany 8428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44-1083

  • Wiadomości: 26
  • D29-40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jaki program do obróbki dźwięku?
« dnia: 13 Września 2009, 17:51:56 »
Witam wszystkich.

Chciałbym zrobić parę trąbek do SU45/ST44. Mam filmiki o rozszerzeniu MPEG Layer 3 Audio File, tudzież pliki dźwiękowe w owym rozszerzeniu (MPEG Layer 3 Audio File). Chciałbym abyście wytłumaczyli mi krok po kroku jakimi programami wyciągać z filmów pliki audio, potem jakim programem przekonwertować je na rozszerzenie .wmv i jak je obrabiac (tzn. redukcja szumów w danym pliku dźwiękowym). To samo z plikami dźwiękowymi w MPEG Layer 3 Audio File. Bardzo bym prosił o pomoc, ponieważ chcę zrobić coś dla Maszyny.

Pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: 13 Września 2009, 22:37:32 wysłana przez Akvin »
SU45-164

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jakimi programami?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Września 2009, 19:12:46 »
Po 1: MPEG Layer 3 Audio File -> to nie filmik a zwykła empetrójka :)
Po 2: Chcesz obrabiać audio? Obrabiasz na wav lub bezpośrednio w mp3 (sam używam Adobe Audition (dawne CoolEdit)).

A redukcja szumów (noise reduction) jest prosta o ile ma się "wzór" szumowy danego materiału audio. Jeśli się go nie ma można metoda "interpolacji" odszumieć materiał, ale jakość może pozostawiać wiele do życzenia.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jakimi programami?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Września 2009, 20:39:56 »
Ja mogę polecić Audacity do obróbki dźwięków. Prosty w obsłudze. Po prostu włącza się plik w dowolnym formacie* tym programem i obrabiamy, a jak już wszystko zrobiliśmy konwertujemy to do wav. I cieszymy się nowym dźwiękiem :)

*Najbardziej popularne

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakimi programami?
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Września 2009, 20:43:49 »
Jeżeli okiełznasz Audacity, nie powinieneś mieć problemów z Nero WaveEditor, którego bardzo polecam. Bardziej "profesionalny" pod względem możliwości obróbki audio.

Offline ST44-1083

  • Wiadomości: 26
  • D29-40
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jakimi programami?
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Września 2009, 21:38:26 »
A co do przekonwertowania na .wav to jakim programem, bo z tym mam problem już. Bardzo dziękuję za rady i nazwy programów.
SU45-164

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Jakimi programami?
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Września 2009, 21:57:43 »
Dowolnym z podanych przez Nas. Każdy dobry progs do obróbki dźwięku ma w sobie przeróżne konwertery. Kwestia tylko odpowiedniego doboru parametrów.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Września 2009, 06:38:10 »
Jeżeli chcesz przekonwertować pliki polecam TVC (Total Video Conwerter).
Ale do audacity nie potrzebujesz bo odrazu zapisuje się w .wav

Offline volvo

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Września 2009, 09:18:32 »
Ja jak próbuję obrabiać dźwięki na syreny to mi wychodzi coś takiego, że jak normalnie np. początek syreny, czyli dźwięk horn1-start.wav trwa 1 sekundę, to u mnie ten sam dźwięk trwa pięć sekund, bo jedna to dźwięk a później do końca już nic. Co może być przyczyną, że tak się dzieje?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Września 2009, 09:20:05 »
Czasami audacity tak ma. Zaznacz dany kawałek i użyj opcji eksportu zaznaczenia.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline volvo

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Września 2009, 17:12:17 »
Zrobiłem kolego tak jak mi radziłeś ale teraz te dźwięki w czasie jednego trąbnięcia się powtarzają.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Września 2009, 17:25:48 »
Wina leży po stronie złej częstotliwości próbkowania lub szybkości transmisji. Musi być tak:
PCM 22kHz 8 bit mono

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Września 2009, 17:29:57 »
Żeby sprawdzić lub ewentualnie ustawić takie parametry polecam dBpowerAMP Music Converter. Konwertuje na różne jakości wav'a i mp3.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Września 2009, 17:54:32 »
Wszystkie te funkcje można w jednym programie mieć ;) Nie mówię konkretnie o Audacity.
« Ostatnia zmiana: 15 Września 2009, 19:52:07 wysłana przez ZiomalCl »

Offline BLE_Maciek

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Jaki program do obróbki dźwięku?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Września 2009, 15:52:28 »
Dobrym programem do konwersji i nie tylko, obsługującym multum formatów i mającym pełno możliwości jest ffmpeg. Przydaje się też do wyciągania strumienia MP3 (czyli po prostu dźwięków) z filmów w formacie flv (np. ściągniętych z Youtube czy Wrzuty). Moża też np. wyciągnąć jeden kanał, albo zmiksować kanały stereo w jeden, zmienić częstotliwość próbkowania itp.
Ponieważ wklepywanie parametrów w linii poleceń jest bardzo kłopotliwe (jest ich po prostu bardzo wiele i samo znalezienie w instrukcji obsługi potrzebnego parametru zajmuje nieraz trochę czasu), są graficzne nakładki które sprawę niesamowicie ułatwiają np. http://winff.org/ - polecam zdecydowanie.

Co do programu do edycji to dawno temu używałem Goldwave, bardzo fajny i ma chyba wszystko co potrzeba, tylko że to shareware...