Autor Wątek:  Odległośc i czas pomiędzy stacjami  (Przeczytany 5273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« dnia: 26 Sierpnia 2009, 22:29:33 »
Siema, jestem nowy tutaj i witam wszystkich miłośników polskiej kolei. Mam pytanie, ponieważ chcę stworzyć realną trasę z realnym czasem dojazdu i odległością do danej stacji. Jak to ustawić? I co lepiej używać do stawiania nowych tras? Programu JET, czy czegoś innego? Zapoznałem się z JET i wydaje się prosty w obsłudze. Nie wiem co oznacza 100.000, gdy kładziesz 1 tor. To jest 100 metrów, czy jeden kilometr toru? Jak zrobić, żeby np. odcinek KATOWICE-ŁÓDŹ nie przejechać w godzinę, tylko w realnym czasie jakieś 3,5 h?

Przed przecinkami, kropkami i innymi znakami nie stawiamy spacji.
ZiomalCl

« Ostatnia zmiana: 26 Sierpnia 2009, 22:39:08 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpnia 2009, 22:39:27 »
Realna trasa = realne odległości i realne prędkości szlakowe = realny czas jazdy.

Na początek ułóż sobie w jet'ie kawałek toru z mijanką po środku, wstaw do tego semafory i napisz eventy aby mogły się minąć dwa pociągi. Jak już Ci się to uda to będziemy rozmawiać o realnych trasach.

PS. W jet długości torów są w metrach.

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpnia 2009, 22:59:35 »
Acha dzięki za szybką odpowiedz. Kropka. Koniec pewnej myśli = zdania. I od dużej litery: No to fajnie. Kropka. Koniec pewnej myśli = zdania. I od dużej litery: Zamierzam zrobic sobie realną traske z Bielska-Białej aż nad morze. Kropka. Koniec pewnej myśli = zdania. I od dużej litery: Póki co idealnie spasowała mi sceneria i trasa z (linia546) Nowy świat-Dzierżawa pozmieniałem na  B-B - Katowice  z realnymi stacjami po drodze. Spasowało elegancko tylko budynki zostały takie same co były, bo niestety do tego nie doszłem (blisko miałeś? DOSZEDŁEM się pisze i mówi) jak to zrobić. Kropka. Koniec pewnej myśli = zdania. I od dużej litery: Muszę sie nauczyc wszystkiego po trochu. Kropka. Koniec pewnej myśli = zdania. I od dużej litery: Najpierw chcę postawić kawałek trasy od Katowic (stara Dzierżawa) do Łodzi z realnymi stacjami. Jak to mi się uda i wszystko poskładam, to zabiorę się za dalszy kawałek trasy i tak aż nad morze. Wiem, że (przed ŻE stawiamy przecinek) dużo osób planowało takie trasy i dużo osób było przy końcu (???) projektu i rezygnowali. Kropka. Koniec pewnej myśli = zdania. NIE STAWIAMY PRZECINKA. I od dużej litery: Wiem, że potrzeba na to mnóstwo czasu i wiedzy, wiec pomoc by się na_pewno przydała, byłoby szybciej. Kropka. Koniec pewnej myśli = zdania. I od dużej litery: Póki co zamierzam na_razie się męczyć z kawałkiem do Łodzi (po co wielkimi literami?). Myslalem najpierw postawić realna samą trasę do Łodzi, chodzi mi o odległość, (wtrącenia rozgraniczamy przecinkami) i potem bawić się z semaforami od stacji do stacji itp. Jak będzie nie_wiem, pomyślę. Pozdrawiam ;)

Styl pisowni tragedia. Już @ZiomalCL napisał Ci, jak masz stosować znaki interpunkcyjne w stosunku do spacji. Do tego uporządkuj swój słowotok, stosując kropki i duże litery, bo ten bełkot jest kompletnie nieczytelny.
I PÓKI pisze się przez Ó - jest to wyjątek.
Quark-t
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2009, 10:34:36 wysłana przez Quark-t »

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpnia 2009, 23:03:06 »
Nowy świat-Dzierżawa pozmieniałem na  B-B - Katowice  z realnymi stacjami po drodze , spasowało elegancko
A to o taki realizm chodzi...

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpnia 2009, 23:09:34 »
Cytuj
A to o taki realizm chodzi...

Nie bardzo rozumiem o co Ci teraz chodzi? Realizm w sensie odległości. Kropka. Koniec zdania itd. Nie chcę dodawać kolejnych zrobionych już tras do tej pierwszej i niby złożyć całość. Po_prostu fajnie ta pierwsza sceneria spasowała na początek, i na tym koniec z "gotowcami'' ;)

Quark-t
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2009, 10:37:16 wysłana przez Quark-t »

Online Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpnia 2009, 23:36:00 »

A to o taki realizm chodzi...



Nie bardzo rozumiem o co Ci teraz chodzi ?  Realizm w sensie odległości , nie chcę dodawac kolejnych zrobionych juz tras do tej pierwszej i niby złożyc całosc . Poprostu fajnie  ta pierwsza sceneria spasowala na początek i na tym koniec z "gotowcami''  ;)
Nie rozumiet.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpnia 2009, 23:36:25 »
Sprawdź definicję realności i realizmu - koniecznie, póki jeszcze nie napisałeś nic gorszego.

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Sierpnia 2009, 00:20:05 »
Proponuję zrobić taurusa IC. EP09 idealnie się nada. Wystarczy zmienić nazwę i trochę przerobić żeby miała realne Vmax.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Sierpnia 2009, 01:14:13 »
Co powiesz jak sceneria Linia 546 jest chroniona prawami autorskimi. Jak daleko autor scenerii pozwala na ingerencję, czy w ogóle pozwala. A ty tak: zmienię Nowy Świat na Bielsko-Biała, Dzierżawe na Katowice i będzie Twoja sceneria.

Quark-t
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2009, 10:39:07 wysłana przez Quark-t »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Sierpnia 2009, 02:14:29 »
Jeśli sceneria została zrobiona tak, ze do uruchomienia wymaga Symulatora MaSzyna, to każdy może ją sobie przerobić, jak chce i następnie to opublikować. Zatem to nie jest problemem.

Zupełnie osobną jest kwestią jest dbanie o jakość symulacji i dodatków do Symulatora. Nikt nikomu nie może zabronić zrobienia badziewia na własne potrzeby. Ale też taki ktoś nie może się spodziewać entuzjastycznej pomocy, ani tego, że jakiś "potworek" zostanie uznany za dodatek do Symulatora.

Myślę (czy raczej mam nadzieję), że czasy "radosnej twórczości" mamy już za sobą. Wiem, że ludzie przerabiali trasy tak, że zmieniali nazwy stacji na te z własnej okolicy i tworzyli nowe tekstury pojazdów funkcją "Prostokąt" w programie Microsoft (R) Paint. Ale obecnie mamy inne czasy i inne standardy. Trasy są teraz budowane przy użyciu zdjęć lotniczych i pomocniczo map topograficznych 1:10k, a tekstury są robione z dobrej jakości zdjęć, specjalnie w tym celu wykonanych.

Obecnie nie ma większych przeszkód, aby do edytora wczytać tory pomiędzy Katowicami a Łodzią z map UMP, a następnie dołożyć brakujące zwrotnice i rozbudować stacje. Takie działanie będzie miało dużo większy sens praktyczny, niż "realność" w przestawionym ujęciu.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline murphy77

  • Wiadomości: 47
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Sierpnia 2009, 16:50:57 »
(Ile tych "enterów" w cytacie?)
  Realizm w sensie odległości , nie chcę dodawac kolejnych zrobionych juz tras do tej pierwszej i niby złożyc całosc . Poprostu fajnie  ta pierwsza sceneria spasowala na początek i na tym koniec z "gotowcami''  ;)

Z tego co wiem, to linia 546 ma jakieś 35km, a z Katowic do Bielska jest ok 80km, więc w tej sytuacji nie ma ani grama realizmu.

Quark-t
« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2009, 10:40:15 wysłana przez Quark-t »

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Sierpnia 2009, 16:59:23 »
z Katowic do Bielska jest ok 80km
55km, tak na marginesie.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline InterCity

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Sierpnia 2009, 17:51:42 »
Cytuj
Obecnie nie ma większych przeszkód, aby do edytora wczytać tory pomiędzy Katowicami a Łodzią z map UMP, a następnie dołożyć brakujące zwrotnice i rozbudować stacje. Takie działanie będzie miało dużo większy sens praktyczny, niż "realność" w przestawionym ujęciu.

Możesz powiedzieć jak tego dokonać? Z kądSkąd wziąć tę trasę?

Ode mnie ostatnie ostrzeżenie...
Quark-t

« Ostatnia zmiana: 31 Sierpnia 2009, 10:41:28 wysłana przez Quark-t »

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Sierpnia 2009, 18:16:23 »
Najpierw proponuję wziąć do ręki słownik ortograficzny (zwłaszcza że zbliża się wrzesień).

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Sierpnia 2009, 18:27:49 »
Możesz powiedzieć  jak tego dokonać? Z kąd wziąść  tą trasę?

To nie jest trasa. To były by kreski na mapie przekonwertowane na tory. Bez terenu i otoczenia. Realistycznie wyjdą najwyżej odcinki jednotorowe, resztę i zapewne większość łuków trzeba wstawić ręcznie od zera.
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Odległośc i czas pomiędzy stacjami
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Sierpnia 2009, 18:47:00 »
Cytuj
Obecnie nie ma większych przeszkód, aby do edytora wczytać tory pomiędzy Katowicami a Łodzią z map UMP, a następnie dołożyć brakujące zwrotnice i rozbudować stacje. Takie działanie będzie miało dużo większy sens praktyczny, niż "realność" w przestawionym ujęciu.

Możesz powiedzieć jak tego dokonać? Z kądSkąd wziąć tę trasę?
Poczytaj tutaj:
http://rainsted.com/
Pozdrawiam.
Piotrek