Autor Wątek:  Czy nocne pociągi to sam strach?  (Przeczytany 29113 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #30 dnia: 24 Sierpnia 2009, 20:40:35 »
Trochę moi drodzy z tematu zeszliśmy, jeżeli któryś z moderatorów miałby chwilkę czasu, poproszę, aby wydzielić temat "Gdzie podróżuje kierownik pociągu"
Tak na marginesie, to zawsze w pierwszym wagonie drugiej klasy, i w życiu nie widziałem, żeby podróżował w pierwszej, chyba, że to jedynka zdeklasowana do dwójki, ale liczy się jako dwójka.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Sierpnia 2009, 20:57:32 »
Tak na marginesie, to zawsze w pierwszym wagonie drugiej klasy,

Nie zawsze.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Sierpnia 2009, 20:59:50 »
Wyjątek potwierdza regułę, że zawsze.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Sierpnia 2009, 21:09:15 »
Wyjątek potwierdza regułę, że zawsze.

Nie zawsze. W pociągach kwalifikowanych podawany jest numer wagonu, w którym siedzi drużyna. Zgadzam się, że najczęściej drużyna jest w wagonie sąsiadującym z jedynką i barem, ale nie zawsze skład jedzie jedynką na przodzie składu.
http://www.intercity.pl/?page=rozklad_jazdy&ph_center_start=show&tsr_id=1137 - tu rzeczywiście - piersza dwójka za składem
http://www.intercity.pl/?page=rozklad_jazdy&ph_center_start=show&tsr_id=1141 - tu już niekoniecznie, bo skład nie jest obracany.
I tak w większości jak nie we wszystkich pociągach kwalifikowanych.
Inna rzecz, że piszesz, że drużyna siedzi w pierwszej dwójce - powinieneś dodać "w pierwszej przedziałowej dwójce", byłbys bliżej prawdy.
No i zdarza się, że pomimo wszystkich wagonów przedziałowych drużyna siedzi w którymś z kolei wagonie drugiej klasy.

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Sierpnia 2009, 21:24:15 »
Tutaj mój błąd niesprecyzowania, faktycznie miałem na myśli przedziałową dwójkę.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Września 2009, 21:25:56 »
Ku mojemu zdziwieniu w "Szczecinianinie" ostatnio jechała ochrona. Było ich trzech lub czterech przydzielonych na skład. Nie próżnowali.. ciągle się kręcili, obserwowali ludzi kto wsiada, wysiada itp... podobno IC znów wynajęła ochronę, tak jak to było kiedyś standardem w nocnych TLK
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Września 2009, 21:31:08 »
Ciekawe, w ilu jeszcze składach jest ochrona. Ktoś ma może informacje na ten temat?

Offline MarcinMK

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 131
  • Pozdro dla EU07-188 i EU07-088 w kabine 1026km :D
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Września 2009, 21:42:37 »
Ja widziałem jak jechałem do Torunia to ochrona w SPOCIE jechała (chyba w przedziale służbowym.).
Pozdrawiam!
Będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, będę przestrzegał regulaminu, jak nie będę to się z Wami pożegnam

Offline Arni556

  • Wiadomości: 26
  • W kabinie Flirta Kolei Mazowieckich
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Września 2009, 22:06:30 »
Witam. 30 sierpnia jechalem do Lublina z Siedlec. I ja z kolega wysiedlismy na Warszawie Wschodniej. I musielismy czekac ponad 20 min na peronie. No to patrzymy Monciak Krupowki wjezdza na Wschodni a z tamtad wychodza 3 ochroniarze i dosiada sie do tego pociagu ze 3 ;) widac ze dobrze oni robia tak patrolujac sklad. Przynajmniej nie ma podejrzenia ze tu grasuje jakis zlodziej.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Września 2009, 22:17:52 »
Silesia, Monciak, Chopin, Moniuszko, Przemyślanin - tyle z pamięci, ale jest tego więcej. Dużo więcej.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Arni556

  • Wiadomości: 26
  • W kabinie Flirta Kolei Mazowieckich
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Września 2009, 22:20:22 »
No i bardzo dobrze. Bo przynajmniej IC dba o swoich pasazerow. Czyli chodzi mi jednym slowem o bezpieczeństwo 

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Września 2009, 22:38:59 »
Cytuj
(...) IC dba o swoich pasazerow.

Tekst roku!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Września 2009, 22:48:43 »
Silesia, Monciak, Chopin, Moniuszko, Przemyślanin - tyle z pamięci, ale jest tego więcej. Dużo więcej.

Jak jechałem jeszcze w sierpniu, nocnym z Białegostoku do Bielska-Białej, to ochrony nie widziałem. Czyżby zaoszczędzone pieniądze od 1 września, IC inwestowało w ochronę?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Września 2009, 22:53:23 »
Jak jechałem jeszcze w sierpniu, nocnym z Białegostoku do Bielska-Białej, to ochrony nie widziałem. Czyżby zaoszczędzone pieniądze od 1 września, IC inwestowało w ochronę?

Nie jest powiedziane, że akurat w Wigrach jeździ ochrona - a pierwsze patrole zaczęły się pojawiać jakoś w połowie miesiąca.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #44 dnia: 07 Września 2009, 13:13:50 »
Odnośnie bezpieczeństwa, w Wigrach było znośnie, jechałem pierwszą klasą, i była nawet sporo obłożona. Nikt dziwny i ciekawski się nie kręcił, było OK, na 5. Potem "Karkonosze". Tutaj było trochę "zabawy". Do wagonu pierwszej klasy wsiadło paru podpitych dresów, oczywiście, bez biletu, i na dodatek co godzinę łazili po przedziałach i pytali się, czy ktoś nie ma jakiegoś alkoholu ;/ Stawali się coraz bardziej agresywni, a obsługa pociągu to olewała. Dopiero w Częstochowie zmieniła się drużyna i zrobili porządek, a potem w Skierniewicach wsiadła znów Policja i ochraniała konduktorów sprawdzających bilety, bo takich grupek młodzieży okazało się być w tym pociągu więcej. Zanim pociąg odjechał, z pierwszego wagonu drugiej klasy wyciągnęli kolejnych delikwentów, ale paru policjantów zostało w pociągu gdy wyruszył. Tą podróż oceniłbym gorzej, ale ponieważ sprawę załatwiono, to 4+ ;-)

Offline Arni556

  • Wiadomości: 26
  • W kabinie Flirta Kolei Mazowieckich
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Września 2009, 15:08:03 »
Hmm... Policja sie kreci po pociagach :) no i bardzo dobrze ;]

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #46 dnia: 12 Września 2009, 21:32:13 »
To ja poproszę jakoś więcej policjantów, żeby czekali w krzakach, aż ktoś zacznie rzucać kamieniami w pociągi. Na stacji Zielonka to norma :/. W badanym przeze mnie pociągu wyleciała szyba za moimi plecami, a tłuczeń trafił w nogę pasażerkę podróżującą w tym przedziale (służbowym). Pociąg mojego kolegi w tym samym miejscu zarwał siedem trafień. Jak nie będzie się organizowało zasadzek (kulawe prawo!!!) na tych młodych imbecyli, to tak dalej będzie.

Już nie wspomnę o buractwie, jakie tą linią się wozi. W każdej chwili będą mieli ochotę na twój telefon czy coś. Ja się im wyrwałem, a już chcieli się brać za mnie. Oczywiście, gdybym jednemu wybił zęby (a nieźle się nastawił pod mój łokieć), to nie dość że byłbym "tym złym" po raz setny, to jeszcze reszta bandy by zadziałała. Oczywiście wszyscy pasażerowie mieli to w d***...
Życie to nie gra... to symulator.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #47 dnia: 12 Września 2009, 21:58:16 »
Hmm... Policja sie kreci po pociagach :) no i bardzo dobrze ;]

Na śląsku bardzo często. Kiedyś jechałem sobie hotelowym Kraków-Świnoujście i na dworcu w Katowicach leżał sobie chłopaczek tak na oko ok 16 lat. Podeszli do niego sokiści :D i obudzili pytają co robi, gdzie jedzie itp, a on że tym pociągiem i próbuje otworzyć drzwi kuszetki, nie udało mu się, obok akurat była 2 klasa i otworzył, akurat przechodzili tam policjanci, więc się nie władował :D komentarze pasażerów typu: od SOK do Policji i miny były bezcenne. Miał przesrane chyba, bo potem pokazał że jedzie gdzieś pociągiem, który skończył bieg :D Na tekst panów z SOK: pokaż bilet pokazał im paczkę papierosów. Nie wiem jak się to skończyło bo SOK go zwinął i poszli z nim.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Czy nocne pociągi to sam strach?
« Odpowiedź #48 dnia: 12 Września 2009, 23:31:09 »
Na stacji Zielonka to norma
Już nie wspomnę o buractwie, jakie tą linią się wozi.
A ile ludzi tam na gape jeżdzi... :p
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....