Autor Wątek:  Likwidacja połączeń od 1 września.  (Przeczytany 31940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:08:33 »
Ja Intercity to też nie lubię, bo ma okropnie drogie bilety na krótkich trasach. Z Mogilna do Inowrocławia (80% zniżki i to jest 26km) płacę ok. 4zł, a z Mogilna do Bydgoszczy ... 4.30zł. A jadąc przewozami płacę do Inowrocławia 1,50, a do Bydgoszczy 2.30zł.

Hah, a co ma powiedzieć ktoś, kto nie ma zniżki 80%, jak na przykład ja?

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:10:09 »
Jak kryzys położy jeszcze PKP Cargo to PLK będzie zmuszone aby połączyć wszystkie spółki w jedno i dać ceny jak w IR.
Daj Boże
żeby tak było. I nie będzie żadnych problemów.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:12:18 »
Jak kryzys położy jeszcze PKP Cargo to PLK będzie zmuszone aby połączyć wszystkie spółki w jedno i dać ceny jak w IR.

Nie rozumiem.
Pozdrawiam, Karol

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:27:39 »
Wszystkie spółki PKP należą do PLK (Polskie Linie Kolejowe) które jest głównym dowodzącym. PKP InterCity likwiduje pociągi ponieważ niema pieniędzy na utrzymanie przez kryzys i wysokie ceny biletów, które powodują odrzucenie przez ludzi którzy wolą taniej i jadą PKP PR.
Jeżeli PKP IC upadnie tak że koniec z tą spółką i dodatkowo jeszcze np PKP Cargo będzie wisieć na włosku, to wtedy PLK aby uratować polską kolej będzie zmuszone połączyć resztę spółek w jedno aby trzymały się razem, miały wspólne pieniądze, lokomotywy, wagony. A Tanie ceny zamówień czy biletów, oraz więcej połączeń będą przyciągać ludzi i w ten sposób jakoś to się podniesie.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:30:12 »
Cytuj
Wszystkie spółki PKP należą do PLK (Polskie Linie Kolejowe) które jest głównym dowodzącym. (...)

Chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:35:57 »
PLK przecież już nawet do grupy PKP nie należy... Dowodzić to oni sobie teraz mogą przez dyktat ceny tonokilometra.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:39:15 »
Cytuj
Wszystkie spółki PKP należą do PLK (Polskie Linie Kolejowe) które jest głównym dowodzącym. (...)

Chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz...

Tak słyszałem. Wiem że istnieje coś takiego jak PLK. Może się mylę, jeżeli tak proszę mnie poprawić.
http://www.plk-sa.pl/Fakt nie pisze tam Zarządzanie innymi spółkami PKP, ale przecież musi być ktoś głównodowodzący który rozdziela pieniądze i w ogóle. 

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #37 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:43:28 »
Może chodzi Ci o PKP S.A.?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline puma2091

  • Wiadomości: 463
  • ...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #38 dnia: 14 Sierpnia 2009, 11:54:05 »
Jeżeli PKP SA zarządza innymi spółkami to tak. Bo z tego co wiem kiedyś było tylko PKP i nic więcej. Jakby tak było do tej pory było by OK.

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #39 dnia: 14 Sierpnia 2009, 12:01:24 »
Ja Intercity to też nie lubię, bo ma okropnie drogie bilety na krótkich trasach. Z Mogilna do Inowrocławia (80% zniżki i to jest 26km) płacę ok. 4zł, a z Mogilna do Bydgoszczy (72km) ... 4.30zł. A jadąc przewozami płacę do Inowrocławia 1,50, a do Bydgoszczy 2.30zł.
Mój Boże, chciałbym płacić za bilety tyle co Ty....
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #40 dnia: 14 Sierpnia 2009, 12:13:14 »
Za takie ceny to ja bym się mógł przesiadać w nocy nawet, niech stracę :P Bilet ze Skierniewic do Warszawy Centralnej przy 80% zniżki to... 3,60zł. Taniej niż hamburger na dworcu.

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Sierpnia 2009, 13:06:53 »
Niestety ale podróżowanie PKP IC to obecnie jeden wielki skandal... W przyszłym roku jadąc na Mazury wiem że na pewno nie skorzystam z pociągów. Jakoś nie bawi mnie podróżowanie na taki dystans w 9 osób w przedziale + przesiadka + stanie w wagonie rowerowym jak sardynki, bo szanowne IC z powodu braku wagonów obcina składy do minimum.

Niestety, ale za czasów PR było o wiele lepiej. Składy 10-12 wagonowe chyba już przeszły do historii.

Na Krakowiance do Kołobrzegu za czasów PR chodziło 9 x kl.2!! Za czasów IC - 5 wagonów.
Na Wigrach do Suwałk podobnie. A teraz 4 x kl.2.
Na Hutniku do Ełku można teraz zobaczyć skład 6-cio wagonowy, w tym jeden rower i jedynkę.
Z Wrocławia puszczają 4 wagonowe składy na Mazury
Pytanie: czy w ciągu roku tak ubyło podróżnych???

A żeby było mało, to z Korsz do Ełku w 50% obiegów chodzą Stonki!! Na Hel z Gdyni to samo!! Pięknie!

Inny przykład: znajdźcie mi pociągi które mają dwa wagony kl.1?? Są, oczywiście, ale teraz porównajmy to do PR.


Rok temu był tutaj taki jeden zagorzały zwolennik przejęcia lokomotyw i pospiesznych przez IC. "Hurra, mamy pospieszne!!"
Twierdził, że to słuszny krok do prywatyzacji spółki...
Jeżeli tak ma wyglądać ta prywatyzacja, to brawo, brawo!! Oby tak dalej, ale niech w końcu zawita do nas obcy przewoźnik!

Pozdrawiam.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Sierpnia 2009, 13:41:33 »
Radkos, to są pojedyńcze przykłady. Z Krakowa na Hel dojedziemy 15 wagonami w pociągu Bursztyn (wracałem nim z kolonii, wg mnie przydałoby się jeszcze z 5 wagonów :P, pociąg pospieszny). Jadąc na kolonie z Warszawy Zachodniej ludzie zmieścili się w 12 wagonach (nie wiem jak się pociąg nazywa, ale około 7:30 z Zachodniej, aha i to jet EX).

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Sierpnia 2009, 13:47:00 »
A moze w tym Bursztynie byly dodatkowe wagony wlasnie ze wzgledu na kolonie?
Pozdrawiam, Karol

Offline maciekmaciek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 346
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Sierpnia 2009, 13:48:28 »
Z tego co mówił wychowawca, jechaliśmy tylko my, czyli w przybliżeniu 1 wagon :)

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Sierpnia 2009, 13:59:33 »
Ja byłem, przyznam się, za przejęciem przez PKP IC pośpiesznych. Mój błąd. Miłe złego początki, były lepiej zadbane wagony itd. (moja subiektywna opinia organoleptyczna). Zmniejszenie liczby wagonów było dla mnie symptomem dbania o poprawę jakości - widziałem, że do Pesy sporo wagonów wjeżdza, myślałem, że jeździ mniej wagonów ze względu na renowację tych najtragiczniejszych.
W pale mi się nie mieściło, i z resztą nadal nie mieści, by niepaństwowa spółka kiedująca się prawami rynku mogła rezygnować z pociągów kategorii o największym popycie w Polsce. To nie na mój pusty, nieekonomiczny (jak widać) łeb. Muszę zrobić jak mi poradził youBy: Przeczytać podr. od ekonomii, wszystko zanegować, i bedzie to strategia PKP IC.

Offline Wojcio1991

  • Wiadomości: 136
  • Pozdrowienia z E20!!!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Sierpnia 2009, 14:03:29 »
A moze w tym Bursztynie byly dodatkowe wagony wlasnie ze wzgledu na kolonie?
Bursztyn ma planowo 14 pudeł. Tyle, że część jedzie na Hel, a cześć do Łeby.
Zapraszam na stronę łowickich miłośników kolei
http://www.kolejowy-lowicz.eu/

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Sierpnia 2009, 15:10:29 »
by niepaństwowa spółka kiedująca się prawami rynku mogła rezygnować z pociągów kategorii o największym popycie w Polsce. IC.
Wg IC w tym przypadku zadziałało inne prawo rynku - jeśli dany produkt staje się nieopłacalny trzeba z niego zrezygnować.
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #48 dnia: 14 Sierpnia 2009, 15:22:31 »
Niestety, ale za czasów PR było o wiele lepiej. Składy 10-12 wagonowe chyba już przeszły do historii.

Z tym też było różnie, zaraz po przejęciu pośpiechów przez IC np. na Karkonoszach potrafiło jechać do 18/19 wagonów, obecnie jeździ 12-14, a i tak są w połowie puste, wystarczyłoby w zupełności 6.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #49 dnia: 14 Sierpnia 2009, 15:46:38 »
Pytanie: czy w ciągu roku tak ubyło podróżnych???
Raczej wagonów ubyło.
Inny przykład: znajdźcie mi pociągi które mają dwa wagony kl.1?? Są, oczywiście, ale teraz porównajmy to do PR.
Łodzianin? ;)
Jadąc na kolonie z Warszawy Zachodniej ludzie zmieścili się w 12 wagonach (nie wiem jak się pociąg nazywa, ale około 7:30 z Zachodniej, aha i to jet EX).
Jantar na Hel. A ludzie się w nim mieszczą bo 10 minut później jedzie dwa razy tańszy Słoneczny.
A moze w tym Bursztynie byly dodatkowe wagony wlasnie ze wzgledu na kolonie?
Bursztyn/Ustronie ma zawsze 14 wagonów. Jak jadą kolonie to doczepiają jeden lub nawet dwa, raz jechałem właśnie jak doczepili dwa na przodzie, 16 wagonów ciągła EU07-173.
Z tym też było różnie, zaraz po przejęciu pośpiechów przez IC np. na Karkonoszach potrafiło jechać do 18/19 wagonów, obecnie jeździ 12-14, a i tak są w połowie puste, wystarczyłoby w zupełności 6.
To pewnie zależy od dnia tygodnia, w soboty Karkonosze potrafiły przyjechać do Warszawy napchane, mimo że było 12 wagonów.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #50 dnia: 14 Sierpnia 2009, 15:49:34 »
To pewnie zależy od dnia tygodnia, w soboty Karkonosze potrafiły przyjechać do Warszawy napchane, mimo że było 12 wagonów.

Zapomniałem napisać, że mam na myśli trasę Wrocław Główny - Jelenia Góra.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Sierpnia 2009, 15:44:26 »
http://pomorski-biznes.pl/wiadomosc/1717/PKP-z-sardynkami-na-pokladzie/ - Chwalmy PKS! Wszczególności, że jechałem dziś Reymontem z Łodzi Fabrycznej do Krakowa Głównego i od Łodzi do Częstochowy gdzie było mało osób było sześć pudeł, a za Częstochową, gdzie wsiadło dość dużo wiary były tylko dwie dwójki i jedna jedynka przy czym w dwójkach ludzie stali na korytarzu w dość dużej ilości. Oczywiście oddychać się w tym zatłoczonym złomie nie da, bo okna... same się zamykają co wagon przejedzie po jakieś nierówności :/
A tu inny dowód na to, że PKP IC ma nasz w głębokim poważaniu czyli zdjęcie mojego znajomego: http://www.garnek.pl/buuuuum/6542422/to-sie-nazywa-miec-bilet-na-1-kl
Wg mnie już dawno na naszych torach powinno zagościć DB lub inny tego typu przewoźnik.
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #52 dnia: 17 Sierpnia 2009, 15:47:40 »
Ileż razy można powtarzać, że nie tyle IC ma gdzieś, co zakłady naprawcze... To, co się teraz dzieje (ten kryzys z ilością wagonów na wszystkich składach) to jest właśnie wynik wojny zakładów, które opóźniają naprawy wagonów.

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Sierpnia 2009, 18:18:07 »
Ileż razy można powtarzać, że nie tyle IC ma gdzieś, co zakłady naprawcze... To, co się teraz dzieje (ten kryzys z ilością wagonów na wszystkich składach) to jest właśnie wynik wojny zakładów, które opóźniają naprawy wagonów.
A za granicą nie dałoby się wysłać wagonów na naprawę? Raz na jednym budyniu widziałem "Naprawa Główna: Craovia", czyli tam, gdzie produkowano ST43!

Cytuj
Wg mnie już dawno na naszych torach powinno zagościć DB lub inny tego typu przewoźnik.
Według mnie pIC nie powinien mieć pośpiechów pod swoją egidą. TFU! Pseudo-egidą.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #54 dnia: 17 Sierpnia 2009, 18:28:18 »
A za granicą nie dałoby się wysłać wagonów na naprawę?
Nie; co to by zmieniło? Przetarg jest przetarg...
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Sierpnia 2009, 18:31:25 »
Od kiedy firmy obowiązuje procedura przetargowa?
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #56 dnia: 17 Sierpnia 2009, 18:33:26 »
Odkąd została ogłoszona odpowiednia ustawa nakładająca ten obowiązek na przedsiębiorstwa Skarbu Państwa.

EDIT: jeśli dobrze widzę, to od 29 stycznia 2004 roku.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #57 dnia: 17 Sierpnia 2009, 18:39:13 »
Coś mi się wydaje, że przetarg obowiązuje tylko zamówienia publiczne, czyli składane przez urzędy, a Spółki Skarbu Państwa są z tego obowiązku wyłączone.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #58 dnia: 17 Sierpnia 2009, 18:41:02 »
W każdym razie strona http://intercity.pl/?page=przetargi istnieje ;]
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline kwiatek3

  • Wiadomości: 206
  • Nowe wcielenie Gagarina
    • Zobacz profil
    • Punkt informacyjny symulatora (Pomoc z uruchomieniem itd.)
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Likwidacja połączeń od 1 września.
« Odpowiedź #59 dnia: 17 Sierpnia 2009, 20:10:48 »
Dzisiaj w moim pośpiechu do Wa-wy było o wiele lepiej. Do ,,Podlasianina'' dołączyli kolejny wagon 2 klasy, i tłoczno tak nie było, a jak przechodziłem przez jedynkę, zalegała pustką, jedynie 2 osoby siedziały tam. Krótko mówiąc, poprawia się.
Pozdrawiam załogę eu07.pl
Profil: Technik Transportu Kolejowego