Autor Wątek:  Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.  (Przeczytany 25200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek 15

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Lipca 2009, 06:12:27 »
@ Mariusz1970, faktycznie może trafiłem tutaj z moimi wypowiedziami w trochę niewłaściwy moment, tuż na chwilę przed tym jak wszystko zaraz ruszy, czego sobie i Wam życzę, póki co pisze jak jest z perspektywy właśnie tych lat, kiedy ludzie "kisili" modele. Zresztą na PW piszę z REWIZOREM i o ile jest tak jak On mnie zapewnia, to rzeczywiście może niebawem ten temat będzie nieaktualny.

@ Monczan_SP32, kwestia umówienia się kiedy coś jest wstępnie sprawdzone, a kiedy nie jest kwestia dogadania się, sprecyzowania, np. doprowadzenia do w miarę stabilnej wersji na przeciętnych warunkach systemowych komputera i normalnych, laickich ustawień MaSzyny. Czekałem tylko na głosy "dajcie mu betatestera"... Nie, nie zasługuję na to i oczywistym jest, że nie należy mi się taka funkcja, co nie znaczy, że nie mam prawa wyrazić swojej opinii o tym co mnie i innych aktualnie boli i dotyka. Nie narzekam również tylko dla samej idei, bo to w takim razie powinienem robić gdzieś jakieś 2-3lata temu, a wolałem milczeć i czekać z nadzieją na... prawie nic.
Po co Wam wiedza odnośnie "kolesiostwa"? Szczegółowa nie, dlatego tego nie czynie mimo tutaj chęci publikowania i wydawanych zarzutów pod moim adresem jeśli chodzi o brak argumentów. Po prostu napisałem o tym, byście zauważyli jak poważny problem rodzi brak nowych dodatków, a świadomość o ich istnieniu w pewnych kręgach, co skłania userów, do takich, a nie innych zachowań. Nie chce tutaj nikogo gnębić i pokazywać, że ktoś jest niedobrym Beta, bo się z sąsiadem podzielił, a ze mną nie - nie o to przecież tu chodzi. Do podobnych wniosków doszedłem już z Rewizorem, że jeżeli ktoś coś ma, testuje, to nie powinien się tym tak szeroko chwalić, (kanał Youtube dla przykładu) bo powoduje to ciekawość innych, zresztą sami zobaczcie ilość podpisów w stylu "a można już śmigać tym?". Razem doszliśmy do wniosku, że to taka trochę dziecinada jeśli chodzi o chwalenie i wybacz @Monczan, odniosę się do wcześniejszego posta, że to nie ma nic wspólnego z promocją symulatora i pokazywaniem , bo o jeśli takie coś chodzi to powinno się to pojawiać wyłącznie na stronach MaSzyny, a nie prywatnych kontach użytkowników.

Podsumowując, może rzeczywiście jest tak, że zrobiła się dyskusja na 10min przed tym jak w końcu zacznie być normalniej i więcej modeli zacznie opuszczać testy, jeśli tak pozostaje się cieszyć i dziękować tym, którzy mobilizowali jak i się zmobilizowali. Poza tym boli trochę anty-nastawienie grupy Beta-Devs tak z zasady, bo nic nie wiem i nie zdaje sobie sprawy co tam robicie - tak nie jest. Ale jak każdy użytkownik mam prawo napisać co mnie irytuje, jakie widzę rozwiązania i podyskutować z ludźmi tutaj. Natomiast koniecznie część chce mi tutaj udowodnić jak bardzo jestem głupi, bądź wręczyć mi Betatestera, by zobaczyć i udowodnić jak sobie nie radzę. Nie potrzeba tyle jadu, przecież nam wszystkim tutaj chodzi o jedno, a mianowicie o rozwój MaSzyny, promocję tego symulatora itd. Zatem poczekajmy do wstępnych terminów, które podał @Rewizor i być może niebawem będę miał powody, by móc chwalić pracę tutaj. Póki co piszę co widzę i co czuję, a obserwuję całość od 5lat i wiem ile osób odeszło, jak zmieniały się tu losy, mimo tego, że udziału aktywnego w dyskusjach nie brałem.

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Lipca 2009, 13:11:12 »
Bartek poruszył temat strony głównej symulatora.
Czy mógłbym prosić o odpowiedź, ponieważ obserwuję rozwój symulatora odkąd MaSzyna była tylko pod adresem www.eu07.prv.pl .
Jedyne co się zmieniło w jakiś tam czasie to zdjęcie na stronie głównej i niewielka ilość artykułów.
Popieram Bartka, że bardzo trudno się odnaleźć, ponieważ człowiek intuicyjnie klika na "Download", a tam bardzo stare pliki.
To zapewne odstrasza część nowych użytkowników.

Może od razu zgłoszę błąd, że nie działa cześć zakładek na stronie.
Część jest pusta, a przy screenach np:
Fatal error: Cannot re-assign $this in /home/www/eu07.pl/modules/gallery/classes/Album.php on line 449
Pozdrawiam
Łukasz Migdałek
Pozdrowiam

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Lipca 2009, 13:14:12 »
Jeszcze 2 tygodnie temu Download dzialal i zapewniam, ze nie bylo tam wylacznie bardzo starych plikow. Obecnie download znajdziesz tu: http://eu07.pl/download/
Pozdrawiam, Karol

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Lipca 2009, 15:59:39 »
Kiedyś był rzeczewiście zastój i co do grup i co do dodatków. To już się zmieniło. Rzeczywiście było tak, że jak coś wpadło do Bugs, to jak w czarną dziurę (pisałem o tym, że mi się to nie podoba). Teraz od pewnego czasu jest to dosyć dynamiczne i to zarówno w stosunku co do ludzi jak i dodatków.

Z pełnym szacunkiem do Twojej osoby ale czy te "kiedyś" nie jest aby na pewno teraźniejszością? Dlaczego tak myślę?. Dziś wszedłem sobie na stronę http://eu07.rainsted.com/archives/ To nie jest tak że z głowy sobie to wziąłem... Po prostu interpretuje obraz jaki widzę a widzę że w obecnych czasach jest najmniej paczuszek stąd wnioskuje że Twoje " kiedyś" jest dla mnie teraźniejszością. W prawdzie miesiąc luty, bieżącego roku był bardzo obfity:)

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Lipca 2009, 16:11:06 »
A więc Twoim zdaniem to wina bt/devs, że mniej dodatków wychodzi? To bt/devs zatrzymują czyjeś dodatki dla siebie, a ich autorzy się na to godzą? Skoro patrzysz na ilość i już obarczasz kogoś (wyraźnie widać, że masz żal za to, że mniej wychodzi - pytanie - do kogo?), to czy mamy iść na ilość, nie jakość?

Żal możesz mieć do ludzi, że mniej tworzą. Żal możesz mieć do ludzi tworzących, że robią czasami buble i to nie przechodzi dalej. Żale do bt/devs za poświęcanie czasu na testowanie (równie dobrze mogliby robić coś innego) są po prostu nie na miejscu.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Lipca 2009, 16:13:00 »
A więc Twoim zdaniem to wina bt/devs, że mniej dodatków wychodzi? To bt/devs zatrzymują czyjeś dodatki dla siebie, a ich autorzy się na to godzą? Skoro patrzysz na ilość i już obarczasz kogoś (wyraźnie widać, że masz żal za to, że mniej wychodzi - pytanie - do kogo?), to czy mamy iść na ilość, nie jakość?

Żal możesz mieć do ludzi, że mniej tworzą. Żal możesz mieć do ludzi tworzących, że robią czasami buble i to nie przechodzi dalej. Żale do bt/devs za poświęcanie czasu na testowanie (równie dobrze mogliby robić coś innego) są po prostu nie na miejscu.

Nie mam żalu kolego że mniej wychodzi tylko że te "kiedyś" to chyba było trochę przesadzone. Źle zinterpretowałeś ale masz do tego prawo więc wyjaśniłem. Dzięki za żale... "Gorzkie" żale to sobie odmówię w kościółku nie na forum i nigdy nie wylewałem swoich żalów na forum. Ale mi też jest żal...
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2009, 16:23:22 wysłana przez mechanik88 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Lipca 2009, 16:31:58 »
Dziś wszedłem sobie na stronę http://eu07.rainsted.com/archives/
To, że nie ma chętnych do bieżącego dopisywania paczek do katalogu, to jest osobna kwestia.

Skądinąd było takie zjawisko, że pewne osoby tworzyły trasy (być może dotyczyło to także taboru) i na pewnym etapie pokazywały w zamkniętej części forum, lecz zamiast dopracować ten etap i udostępnić dla ogółu, po jakimś czasie pojawiała się wersja rozbudowana o kolejny fragment. W efekcie powstawało dużo fajnych rzeczy (być może niedokończonych czy niewystarczająco doskonałych w odczuciu autorów), które nigdy nie zostały opublikowane. Mi się taka praktyka niezbyt podoba, ale nie mam na to wpływu. Być może teraz będzie inaczej. Ze swej strony staram się udostępniać własne wyroby tak szybko, jak to się da. Wadą zamkniętej części forum jest to, że można tam coś wrzucić i nie dać innym, przez co po pewnym czasie robią się z tego jakieś takie mdłe sytuacje.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Lipca 2009, 16:46:05 »
Ze swej strony staram się udostępnaić własne wyroby tak szybko, jak to się da.
To fakt i za to Ci chwała.
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Lipca 2009, 16:54:40 »
Jedyną rzeczą, którą można zmienić to nakazanie bt/devs etc, aby nie chwalili się nieswoimi, nieopublikowanymi dodatkami.

To, czy autorzy będą 'kisić' dodatki w zamkniętych działach lub też u siebie na dysku zależy wyłącznie od nich i w tej materii nic nie zmienicie.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Lipca 2009, 16:57:46 »
Jedyną rzeczą, którą można zmienić to nakazanie bt/devs etc, aby nie chwalili się nieswoimi, nieopublikowanymi dodatkami.

I to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie jak sam napisałeś. Niech "kiszą" u siebie na dyskach. Mój głos jest za tym pomysłem.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Lipca 2009, 17:01:22 »
Tez jestem za, tylko nie bardzo wiem jak mialoby wygladac egzekwowanie tego zakazu.
Pozdrawiam, Karol

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #41 dnia: 30 Lipca 2009, 17:04:54 »
Myślę że jakby admini zgodzili się na takie coś to myślę że kara powinna być adekwatna do złamania tego przepisu, czyli np wyrzucenie z devs/beta. Myślę że byłaby to sprawiedliwa kara. Jeżeli zakaz taki wszedł by w "życie" to powinni wszyscy zgłaszać przypadki naruszenia regulaminu, bez względu czy ktoś ma jakąś pozycję czy jej nie ma. Chyba w tej kwestii byliby wszyscy zgodni że nie wolno łamać regulaminu.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2009, 17:12:23 wysłana przez mechanik88 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #42 dnia: 30 Lipca 2009, 17:09:42 »
Inna sprawa, że większość autorów będzie się chwalić (ma do tego 100% prawo). Ludzie spoza grup będą dalej narzekać, że ten i ten się chwali screenami i dalej nie wydaje. I tak będą pytania kiedy wyjdzie i lamenty, że autorzy są źli. I co wtedy?

Dochodzimy do tego samego. Więc problem nie leży w bt/devs, tylko u autorów dodatków. A oni - wiadomo, mogą kisić ile chcą, gdzie chcą i jak chcą. Można w tej sprawie wystosować apel do nich, który z różnym skutkiem może coś zmienić.

Tyle ode mnie.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipca 2009, 17:16:51 wysłana przez ZiomalCl »

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #43 dnia: 30 Lipca 2009, 17:17:12 »
Inna sprawa, że większość autorów będzie się chwalić (ma do tego 100% prawo). Ludzie spoza grup będą dalej narzekać, że ten i ten się chwali screenami i dalej nie wydaje. I tak będą pytania kiedy wyjdzie i lamenty, że autorzy są źli. I co wtedy?

No właśnie wspomniałem w poprzednim poście że dla łamania regulaminu nie ma zmiłuj się. Osoby z devs/beta mniej więcej wiedzą kto jest autorom i jeżeli okazało by się że został złamany regulamin wtedy powinno to zostać zgłoszone o złamaniu przepisu. Zwykli userzy tez mnie więcej wiedzą kto jest autorom jakiegoś dodatku, choćby poprzez dział warsztat. A może zrobić całkowity zakaz pokazywania niepublicznych dodatków w działach innych niż warsztat? wtedy byłoby wszystko jasne.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #44 dnia: 30 Lipca 2009, 17:19:10 »
'Ten i ten' - chodzi mi o autorów. Nie możemy im zabronić pokazywania ich prac.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #45 dnia: 30 Lipca 2009, 17:21:09 »
Tych i tych - chodzi mi o autorów. Nie możemy im zabronić pokazywania ich prac.

Racja, rozumiem tylko miałem na myśli że mogliby do woli pokazywać je w dziale warsztat.A Nie w żadnych "najlepsze screeny" czy podobne.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #46 dnia: 30 Lipca 2009, 17:22:36 »
Poza tym skąd wiemy, że ktoś złamał zakaz? W różnych serwisach można zakładać konta do woli.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #47 dnia: 30 Lipca 2009, 17:23:02 »
To nic nie zmieni w kwestii jęków innych userów w stylu 'kiedy wyjdzie???'. Takie życie i tego nie wyeliminujesz.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Lipca 2009, 17:26:51 »
To nic nie zmieni w kwestii jęków innych userów w stylu 'kiedy wyjdzie???'. Takie życie i tego nie wyeliminujesz.

Ale chcę zwrócić uwagę na to że jeżeli dajmy na to nowa kabina 303E zostaje pokazana w najlepszych screenach na ładnej trasie itd to rodzi się myśl że dodatek jest już wykonany i zdolny do działania natomiast dział warsztat to taki dział gdzie każdy autor może pokazać ile zrobił, co jeszcze musi wykonać i wtedy nachodzi myśl " o faktycznie, jeszcze dodatek, kabina nie jest wykonana w 100% więc trzeba będzie jeszcze czekać" Jedno forum dwa działy a wiele mogą znaczyć dla " Nas" użytkowników.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Lipca 2009, 17:31:25 »
Cytuj
Z pełnym szacunkiem do Twojej osoby ale czy te "kiedyś" nie jest aby na pewno teraźniejszością?
Jeszcze raz napiszę, iż kiedyś to kiedyś, teraz to teraz. Nie będę udawadniał, iż nie jest się wielbłądem, bo ani takiego zamiaru nie mam ani mi się nie chce. Ponadto znają mnie tutaj, iż często piszę to co myślę, więc jeśli byłoby rzeczywiście źle, napisałbym o tym, a kłamać nie mam powodu. Może i Ci trudno przyjąć to do wiadomości, ale tak poprostu na obecną chwilę jest jak pisałem. Jak będzie w przyszłości, tego nie wiem....

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Lipca 2009, 17:36:41 »
Cytuj
Ale chcę zwrócić uwagę na to że jeżeli dajmy na to nowa kabina 303E zostaje pokazana w najlepszych screenach na ładnej trasie itd to rodzi się myśl że dodatek jest już wykonany i zdolny do działania natomiast dział warsztat to taki dział gdzie każdy autor może pokazać ile zrobił, co jeszcze musi wykonać i wtedy nachodzi myśl " o faktycznie, jeszcze dodatek, kabina nie jest wykonana w 100% więc trzeba będzie jeszcze czekać" Jedno forum dwa działy a wiele mogą znaczyć dla " Nas" użytkowników.

Nie, bo nie jesteś w stanie zdefiniować, czy dodatek jest skończony po screenie. Niezależnie od działu, screen z nowym dodatkiem - niezależnie w jakim stanie prac - będzie budził pytania 'kiedy wyjdzie?'. Dążysz do zabronienia autorom pokazywania screenów. To jest nieprzemyślany i jednostronny pomysł. Dodaj jeszcze inne serwisy, które to userzy odwiedzają. Autor ma pełne prawo wystawić tam filmy, screeny etc swoich dodatków. Zabronisz mu? To ja dziękuję za taką politykę (jako autor).

Podsumowując: To od autora zależy, czy będzie pokazywał co zrobił. To od autora zależy, kiedy wyda dodatek. Userom nic do tego.
Definitywny koniec tematu z mojej strony.

Offline mechanik88

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 172
  • TROLL
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Lipca 2009, 17:39:43 »
Chodziło mi tylko o forum i te dwa działy tylko tyle, nie o żadne jakieś filmiki, Napisałem tylko i wyłącznie o dziale najlepsze screeny i warsztat.

Offline kamil468

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Lipca 2009, 18:58:57 »
Zgadzam się w 100% z Bartkiem 15. W symulatorze prawie wszyscy poza zwyklymi userami robia wiele , rozumiem. Ale dlaczego to my mamy czekac? Ale... np. ja mam 24 lata a 20 (bo mam tate mechanika) jezdze na EU07 i innych elektrykach ( i od 5 lat w symku) i ciekawe ilu z (poza normalnymi userami) robiacymi dodatki jezdzilo tyle co w symku po polskich kolejach. Realistyka a symek robią swoje. Który z was pamięta nowe EU07? Wpadnijcie w Sudety i wezcie na ET41 tylko 1000 ton i podjedzcie pod Walbrzych. Ciekawe ilu devo i betatesterow pokaze swoje umiejetnosci. Tylko pod Walbrzych. Niejeden by prosil "wez mnie do kabiny". Ale dlaczego Ciebie? Przeciez jestes normalnym MK. Innych ponad granice normalnosci mam wziasc, tak? Wezcie chlopaki zrozumcie, moze w swiecie Symka rzadzi nacja wielkich kultur i dominacja kogos co cos potrafi i cos robi  ale ciekawe jak jest w realistyce...Wiec podsumujac...dlaczego ludzie "normalni" maja nie dostac czegos co nalezy sie wszystkim? Przeciez czlowiek czlowiekowi nierowny.... Jeżeli komus nie pasuje ten post- usune, ok. ALe swoje wiem. I Bartek ma racje. Jestesmy wszyscy tymi samymi ludzmi.

Offline Bartek 15

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #53 dnia: 30 Lipca 2009, 19:19:07 »
Zgadzam się z Tobą @Kamil468 i w sumie na tym najbardziej mi zależy, tzn. na zdrowych stosunkach pomiędzy grupami tutaj, bo ktoś może więcej, również w kwestii zachowania na forum, bo przynależy do takiej, a nie innej grupy - to trochę bezsensowne.

Co do terminów paczek... Ja nie śmiem twierdzić, że ludzie nic tutaj nie robią, ale przecież paczka całościowa miała być już w czerwcu. Jak dowiedziałem się od @rewizora w grupie Devs i Beta jest ok. 120osób. To zakładając choćby spędzanie przez każdego z użytkowników tej grupy 10h tygodniowo na testowaniu, daje nam to 1200roboczogodzin. TYGODNIOWO! Zatem nie rozumiem ile jeszcze trzeba czekać i czego się spodziewać, bo firma informatyczna mająca tyle roboczogodzin tygodniowo jest w stanie sprawdzić i wydać pełną grę z dodatkami i zająć się jej dystrybucją... Przykro mi, ale nie wierzę, aż w tak wielki ogrom pracy wymagający czekania do września, tym bardziej, że we wrześniu tak z pewnością się dowiemy o niedotrzymaniu terminów.

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #54 dnia: 30 Lipca 2009, 19:20:39 »
ale przecież paczka całościowa miała być już w czerwcu.

Skad takie informacje?
Pozdrawiam, Karol

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #55 dnia: 30 Lipca 2009, 19:21:24 »
Ale dlaczego to my mamy czekac?
A kto ma czekać autor? Wydaje mi się, że użytkownik końcowy (którym i ja jestem) oczekuje na gotowy produkt. Nie wiem co to ma wspólnego z zazdrością czy też nie jazdy w lokomotywie, w której de facto nie wolno przebywać.


Co do terminów paczek... Ja nie śmiem twierdzić, że ludzie nic tutaj nie robią, ale przecież paczka całościowa miała być już w czerwcu. Jak dowiedziałem się od @rewizora w grupie Devs i Beta jest ok. 120osób. 
Proszę nie kłamać, kiedy to @REWIZOR niby napisał takie coś? Jak dla mnie jesteś kłamcą i dalsza dyskusja nie ma sensu. A pretensje, ze jeszcze nie ma paczki są co najmniej nie na miejscu, zrób sam i wystaw, zobaczymy jak szybko się uporasz. Panowie jak dalej będziecie wypisywać takie brednie i kłamstwa to nie widzę sensu dalszej bytności tego tematu.
Pozdrawiam

Offline libertyn89

  • Wiadomości: 2002
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #56 dnia: 30 Lipca 2009, 19:22:23 »
To zakładając choćby spędzanie przez każdego z użytkowników tej grupy 10h tygodniowo na testowaniu, daje nam to 1200roboczogodzin. TYGODNIOWO!

Zapomniales chyba, ze sa wakacje. Poza tym nie jestesmy zadna firma, nikt nam za to nie placi.
Pozdrawiam, Karol

Offline Ajusto

  • Wiadomości: 150
  • Notatnik;] A nawet ostatnio trasy tworze;]
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #57 dnia: 30 Lipca 2009, 19:24:16 »
Ja się też wypowiem. Na symka dopiero w wakacje znalazłem więcej czasu, na forum się nie wypowiadam ostatnio za często ale śledzę i czytam w miarę czasu nowe posty/tematy itd. W tym temacie, co piszą tu różne osoby jest trochę racji. Nie uważam, że beta/devs są "źli" "trzymają" dodatki tylko dla siebie(ogólnie mówiąc się sępią)... Nie! Wiem jak to jest, sam też tworzę różnorakie dodatki do symulatora. A co do tego jak jest teraz... Wyjdę z taką propozycją, czy nie można było by otworzyć dla ogółu takich jak bugs, pod nazwą działu było by WYRAŹNIE napisane, że pobieramy NIESKOŃCZONE dodatki na własną odpowiedzialność i "reklamacje" nie są W OGÓLE uwzględniane. A może akurat jakiś "szary" użytkownik forum sobie poradzi z dodatkiem(co nie jest niemożliwe), wysunie jakieś propozycje, może się w jakiś sposób przyda/przyczyni do dokończenia dodatku.
I tak ostatnimi czasy jest lepiej, bo z dnia na dzień wchodzę na forum a tutaj ładnie wykonana Siódemka czy EN57.
Ja to tak widzę.
Pozdrawiam!

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Lipca 2009, 19:31:10 »
Ajusto, przeczytaj wszystkie wpisy od początku. Odpowiedź już masz.
kamil468, przeczytaj wszystkie wpisy od początku. Również odpowiedź już padła.

W ogóle - jeden zgadza się z drugim, po chwili ten drugi pisze, że zgadza się z pierwszym, że ten zgadza się z drugim. Bez sensu. Ja już teraz nie widzę dalszej bytności tego wątku. Argumenty padły, teraz zaczyna się powtarzanie pierwszych wypowiedzi, na które wyjaśnienia już są.

Offline Bartek 15

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Moje dywagacje nad symulatorem i jego dodatkami.
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Lipca 2009, 19:32:21 »
@Rewizor -> zaraz otrzymasz na priv sytuacje, kiedy to pisałeś, więc powstrzymaj się może nagle z takimi oskarżeniami ok?

Zdaję sobie sprawę, że nikt Wam za to nie płaci, ale sami robicie to dla przyjemności i nie ukrywajcie tego. Dla mnie jeśli ktoś naprawdę tylko pracuje nad tym, by usprawnić działanie symulatora, to rzeczywiście to robi i raczej nie ma czasu na publikowanie screenów, taśm z Haslera i innych tego typu rzeczy. Jak dla mnie takie zachowanie jest zwykłym użytkowaniem symulatora, które należy się każdemu użytkownikowi, a nie tylko grupie wybranej. Chcecie być doceniani za pracę, poświęcenie itd. Ok, ja bardzo Was szanuje pod warunkiem, że rzeczywiście wygląda to na pomoc i pracę. W chwili obecnej wygląda to na "bawienie się w lepszą kolej" w wąskim gronie użytkowników. I celowo piszę wygląda, co nie znaczy, że tak jest, ale postawcie się w naszej sytuacji - zwykłych użytkowników. Jak Wy byście się czuli, gdy wśród mnóstwa postów widzicie screeny kabin, tras, rozkłady jazdy, taśmy z haslera i tysiące innych rzeczy wskazujących na normalne użytkowanie, a nie testowanie.