Autor Wątek:  Lokalna kolejka dojazdowa.  (Przeczytany 15302 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lokalna kolejka dojazdowa.
« dnia: 21 Marca 2009, 17:18:54 »
Witam,

chciałbym podzielić się pomysłem stworzenia trasy a’la SKM w Trójmieście. Niezależna i nie połączona z żadna inną linią kolejową.
Z jednej i z drugiej strony linia zakończona bocznicą dla EN57 + szopa/warsztat naprawczy.
W skrócie to byłoby na tyle, po co więcej opisywać gdy lepiej jest pokazać coś obrazowo, dlatego poniżej zamieszczam pierwszy screen z układem torowym bocznicy dla EN57.

Termin realizacji trasy jest nieznany, dlatego tutaj pytanie do administracji czy mogę prowadzić ten wątek, od czasu do czasu wrzucając coś nowego.

Oczywiście. Po to jest dział "na warsztacie".
Quark-t


Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2009, 17:29:02 wysłana przez Grand »
/ \  / \  / \

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marca 2009, 17:19:51 »
Coś nie widać tego screena

Offline Wojcio1991

  • Wiadomości: 136
  • Pozdrowienia z E20!!!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marca 2009, 18:05:52 »
To kliknij na niego i zmaksymalizuj okienko.
Zapraszam na stronę łowickich miłośników kolei
http://www.kolejowy-lowicz.eu/

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marca 2009, 19:45:52 »
Grand już kiedyś ale to bardzo dawno rozmyślałem nad stworzeniem takiego projektu, ale brak czasu, rodzina, pojawienie się dziecka w domu ograniczyło mój czas do minimum.
Mógłbym Ci pomóc nad tworzeniem układu torowego, ustawianiem semaforów, wskaźników ( ogólnie infrastrukturę kolejową ).
W otoczeniu SKM'ki prowadzony jest również ruch pasażerski i towarowy i takie moje pytanie; czy planujesz układ torowy tylko dla SKM'ki czy również tory PLK, które w większości trasy biegną w zdłuż linii SKM, a także ruch SKM odbywa się po torach PLK?

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marca 2009, 20:00:55 »
Żukowo poległo ?
Pozdrawiam

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marca 2009, 20:13:11 »
Na pewno dysk nie padł:] to co zostało zrobione leży i czeka na lepsze czasy, a części zostały porozsyłane niektórym trasopisarzom, aby zrobili z tego użytek.

Offline Quork QTar

  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Marca 2009, 00:12:20 »
W otoczeniu SKM'ki prowadzony jest również ruch pasażerski i towarowy
à la SKM w Trójmieście

@Wojcio o tym samym roku urodzenia: Dzis rano rzeczywiscie nie dzialal, nie bylo widac go.
Zostan, Neda/Spojrz na to miasto
Na wstrzesione fundamenty palacow/Na wysokosc platanow Teheranu
Zwa nas "kurzem", a jesli maja racje/Zanieczyscmy powietrze gnebicielom
Nie idz, Neda

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Marca 2009, 15:55:23 »
   Jak na razie planowałem i chyba planuje tylko zrobić tory dla SKM. Chociaż pomysł z ruchem towarowym obok jest bardzo interesujący. Można by zrobić coś takiego, że tory SKM łączą się z torami PLK na pewnym odcinku ze względów terenowych np. wcześniej nie możliwe było zbudowanie równolegle dwóch linii, i w tym momencie tory łączą się na odcinku 2-3 km, choć nie wiem czy to by za wiele nie zamieszało.
   Generalnie na pierwszy ogień idzie stworzenie układów torowych dla SKM + infrastruktura, następnie teren i oczywiście otoczenie z budynkami i bajerami.
Jako że jest to kolejka dojazdowa zabudowanie wokół powinno być dość duże i tutaj musimy wyważyć proporcje aby FPS nie dał nam zbytnio popalić.
   Cieszę się, że Żuk proponujesz swoją pomoc, z chęcią z niej skorzystam tylko jeśli Ty chciałbyś pomóc w układzie torowym i infrastrukturze, to w takim razie czym ja miałbym się zająć :-)
Myślę, że się dogadamy w tej sprawie. Ja w wolnych chwilach porobię różne przydatne modele ale podobnie jak Ty nie mam zbyt dużo wolnego czasu.
   Gdyby udało się stworzyć tą scenerię myślę, że byłaby naprawdę ciekawa bo takiego tematu chyba nikt jeszcze nie podjął.
/ \  / \  / \

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marca 2009, 16:49:59 »
Jako że jest to kolejka dojazdowa zabudowanie wokół powinno być dość duże i tutaj musimy wyważyć proporcje aby FPS nie dał nam zbytnio popalić
Proponuje w tej sytuacji tła otoczenia. Chyba wiadomo o co chodzi. Tak jak jest tekstura lasu, to zrobić zdjęcie miasta, domów, bloków. Obok torów kilka domów, ulic a po kilkudziesięciu metrach dać fototło. Dobrym rozwiązaniem było by też zamiast otoczenia mieszkalnego, dać trochę więcej drzew. Wiadomo, przy przystankach powinna być duża infrastruktura miejska. Ale w trasie, lekki las, jakaś droga, most nad torami było by fajnie a i FPS mógł by być wyższy.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marca 2009, 18:48:49 »
Możesz zrobić połączenie torów SKM z torami "ogólnymi" tylko na większych stacjach. Między stacjami tory dalekobieżne mogą biec w pewnym oddaleniu od torów SKM, byłoby fajnie oglądać przejeżdżające nimi pośpiechy i towary.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marca 2009, 22:16:34 »
@Grand już kiedyś myślałem nad stworzeniem trasy w stylu Katowice - Gliwice (oczywiście te dwie stacje w wersji zminimalizowanej, aby FPS nie był zbyt niski). Sceneria miała być fikcyjna, no ale jak to ze mną bywa, na planach się zaczęło i skończyło.

Mogę Ci zaoferować swoją pomoc, tzn. mam już jakieś tam pojęcie i umiejętności dotyczące tworzenia niewielkich przystanków, kilka peronów + tory + sieć trakcyjna + duperele w okolicy.

Daj mi dokładne informacje, czego byś ode mnie oczekiwał, a postaram się to zrobić.

Czekam na GG.

Pozdrawiam, @mk1992

Offline marcepan

  • Wiadomości: 176
  • Kocham SKM...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marca 2009, 15:21:14 »
Ja proponowałbym zrobienie wysokich peronów, charakterystycznych dla Trójmiejskiej SKM. Wtedy można by napisać misje z EW60 lub EW58. Ciekawym rozwiązaniem byłby też peron łukowy jak na stacji Gdynia Główna. To urozmaiciłoby trasę i uczyniło bardziej realistyczną.

pozdrawiam
SP/ST/SU45 & EN57/71 LOVER. | Za nastawnikiem: SU45-097 i 196: 0,5 km. | Posiadam dokładne opisy i plany wszystkich lokomotyw spalinowych polskiej produkcji.  

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marca 2009, 19:00:22 »
Pomysłów nigdy za wiele. Ale z tego co się orientuje nie ma dostępnej żadnej EW do prowadzenia z kabina ? (chyba że się myle bo nie jestem na bieżąco).
Podobaja mi się klimaty Tczewa i okolic, ale tak jak wyżej napisałem chcę stworzyć kolejkę dojazdową.
Szlak Gliwice - Katowice to wogóle zupełnie inna bajka nie związana z moim projektem, ale skontaktowałem się z mk1992, zobaczymy jak nam pójdzie współpraca.

Nie wiem czy jest sens wklejać screeny samych układów torowych - pewnie nie, dlatego troche potrwa zanim zobaczycie tutaj coś konkretnego. Wszelkie pomysły biore pod uwagę.
Pozdrawiam
/ \  / \  / \

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Marca 2009, 07:27:33 »
Mamy w symku do prowadzenia EW58 i EW60 które zrobił EP08_015, więc wysokie perony są jak najbardziej wskazane.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Marca 2009, 12:37:26 »
Mamy w symku do prowadzenia EW58 i EW60 które zrobił EP08_015, więc wysokie perony są jak najbardziej wskazane.
Wpisałem do wyszukiwarki słowo EW60 i zupełnie nic nie znalazłem. Jesteś pewien ,że EW60 został wydany???
/ \  / \  / \

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Marca 2009, 12:42:02 »
Wpisałem do wyszukiwarki słowo EW60 i zupełnie nic nie znalazłem. Jesteś pewien ,że EW60 został wydany???
Oczywiście że została wydana: http://eu07.pl/download/paczki/2766-ew60.rar.html
Na 2 raz szukaj tutaj: http://eu07.pl/download/

Offline mejdzel

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Marca 2009, 13:37:31 »
Mamy w symku do prowadzenia EW58 i EW60 które zrobił EP08_015, więc wysokie perony są jak najbardziej wskazane.
Jesteś pewien ,że EW60 został wydany???
Tak tylko, to jest wersja przed modernizacją.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Marca 2009, 13:55:07 »
Nie ważne i tak bardzo mi sie podoba obecna EW60. Dzięki za info, nawet nie wiedziałem ,że jest taka jednostka dostepna w Symulatorze.


   « Dodano: 05 Kwietnia 2009, 18:12:34 »
Razem z kolegą mk1992, budujemy tą trasę. Poniżej prawie skończony przystanek osobowy.Na razie tyle, komentarz do screenów zbędny. :-)
« Ostatnia zmiana: 05 Kwietnia 2009, 18:12:35 wysłana przez Grand »
/ \  / \  / \

Offline filip2h

  • Wiadomości: 372
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Kwietnia 2009, 18:16:55 »
No przystanek dosyć. Dobrze by było użyć wskaźników W 32 przy peronach.

guest1206

  • Gość
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Kwietnia 2009, 21:04:12 »
Sieć trakcyjna nad torami głównymi powinna mieć 2 przewody jezdne + 1 nośny, a nie 1 jezdny + 1 nośny.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Kwietnia 2009, 22:02:06 »
Wiem i tak też jest zrobione. Po prostu moje skrypty mają jakąś wadę czego efektem jest ów błąd.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Lokalna kolejka dojazdowa.
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Kwietnia 2009, 12:41:17 »
To ściągnij najnowszą wersję (link w stopce). Tam już jest poprawiony eksport trakcji.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es