Autor Wątek:  bilet  (Przeczytany 3265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tygras

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
bilet
« dnia: 21 Lutego 2009, 19:41:46 »
Witam!
Mam pytanie odnośnie kupienia biletu, czy kupujac bilet u mnie na stacji(Czersk) mówię ze chce do Przeworska czy od<>razu są uwzględnione pociągi pospieszne? Czy będę musiał robić dopłatę u konduktora?
Chodzi mi o to połoączenie:
http://rozklad-pkp.pl/query.php/pn?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=2&ident=en.03225729.1235241311&OK#focus

Strasznie rozbudowany temat, proszę poprawić. Zdanie zaczynamy od wielkiej litery.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego 2009, 20:08:45 wysłana przez REWIZOR »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: bilet
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lutego 2009, 19:59:11 »
Ja w takiej sytuacji proszę o bilet Czersk - Przeworsk, od Laskowic Pomorskich pospieszny. Kasjerka powinna się połapać. Powinieneś dostać bilet osobowy na całą trasę + dopłatę osob-posp Laskowice - Przeworsk.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: bilet
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego 2009, 20:07:25 »
Ale że są spółki inne, to będzie jakoś inaczej teraz :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: bilet
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego 2009, 21:49:45 »
Ale że są spółki inne, to będzie jakoś inaczej teraz :)
Wiesz, "zwykły podróżnik" może nie wiedzieć, że jeden bilet w jednym okienku, drugi w drugim. Ale żyjemy w Polsce, a przewoźnik to PKP :D Formalnie bilety powinny być honorowane (choć pewnie prościej będzie PKP PR w PCC, niż dopłata pIC do osobowego PR ;])
Żeby było najprościej, to chyba kupić bilet PCC na PCC Czersk - Laskowice, a potem pICowski Laskowice - Przeworsk. I odpada kwestia dopłat.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: bilet
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lutego 2009, 10:45:42 »
Zapewne dostanie dwa osobne bilety - jeden na osobówke i drugi na pośpiecha...
Krzychu :)

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: bilet
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lutego 2009, 14:26:54 »
Zależy od kasjerki, czasami są dwa osobne bilety, czasami jeden (ze wskazaniem odcinków przejechanych pospiesznym i dwóch przewoźników). Ale powinno się na całą trasę kupić w jednej kasie. Odkąd PKP PR wyszło z grupy PKP nie da się już zrobić w pociągu pospiesznym dopłaty do biletu na osobowy, jak i z biletem na pospieszny jechać osobowym.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: bilet
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lutego 2009, 20:50:34 »
Cytuj
Szanowna Klientko, Szanowny Kliencie,
niestety wyniki wyszukiwania nie zostały w międzyczasie zapamiętane. Dlatego też prosimy o wystartowanie nowego zapytania tutaj klikając.

Dwa najlepiej kupić, nie będzie zamieszania :) Pamiętam jak babka nie umiała koledze wydać biletu, jak chciał Gliwice -  Wrocław, z tym, że pośpiechem od Opola dopiero ;]
Ja zawsze proszę:
Szkolny z Czerska do Laskowic Pomorskich. Tak, teraz na 12:25. I szkolny, 2 klasa na pospieszny z Laskowic do Przeworska na godzinę 13:50 ;]

A jak jadę w kółko to proszę regiokarnet ;)