Autor Wątek:  A może by tak pewne ułatwienie...  (Przeczytany 3526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bambus

  • Gość
A może by tak pewne ułatwienie...
« dnia: 27 Marca 2004, 15:01:24 »
Mam taką małą prpopzycję, aby zmodyfikować plik start.exe tak, aby umożliwić zmianę składy (a przynajmniej loka) bez grzebania w plikach. Taka zmiana przydałaby się dla uatrakcyjnienia symulatora osobom, które nie są pewne swojego grzebania w plikach, a przy okazji te osoby nie nudziłyby takimi pytaniami ludzi w dziale Pomocy...

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
A może by tak pewne ułatwienie...
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Marca 2004, 18:08:21 »
moim zdaniem byłoby to kolejne marnotrawstwo czasu na recz starej wersji maszyne. Poszukaj sobie, a na pewno znajdziesz informacje jak zmieniać skład w bardzo prosty sposób.
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Dewik

  • Wiadomości: 76
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
A może by tak pewne ułatwienie...
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Marca 2004, 15:29:33 »
Według mnie to nie byłby zły pomysł!!!Nebula nie prędko będzie ukończona,więc przydałby się coś takiego...
o to ja i moi ludzie:)

Offline Gneisenau

  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
A może by tak pewne ułatwienie...
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Marca 2004, 15:38:00 »
A wiesz dlaczego jeszcze długo nie będzie skończona? Bo co chwile wymyslacie takie bzdury. Jak nie wiecie jak wyedytowac to poszukajcie na forum. A jak wam sie nie chce to macie problema ;]
*Snuff*
Bo to miłość.. do tabaki

Offline Dudus

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
A może by tak pewne ułatwienie...
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Marca 2004, 17:00:36 »
Na pierwszy rzut oka  dla mnie zmiana loka, pociągu, formowanie składu - to powiedział bym rzecz prosta jak budowa cepa. Ale pamiętam jeszcze dzień 3 stycznia 2004r kiedy przez 24 godz męczyłem się z pierwszym ściągnieciem symulatora a o uruhomieniu nie wspominając. Jak już po ciężkich zabiegach znalazłem się w kabinie EU07-485 poc ME212 to było najgorsze, bo potrafiłbym ruszyć prawdziwym EU07 a nie potrafiłem tym wirtualnym bo wcześniej tekst z klawiszologią ,,przeleciałem" tylko pobieżnie. Zapamiętałem jadnak że ,,Shift+Q" to auto-mechanik więc zobaczyłem jeszcze tego dnia Wielki Kac. Potem krok po kroku moja wiedza rosła. Poznawałem powoli wszystkie trasy i zakątki symka. Ale nadal nie umiałem nic zmienić-przestawić. Przełom nastąpił dopiero gdy ściągnąłem EP23-443 bo oprócz dodania plików dynamic trzeba było jeszcze dodać podany wpis do pliku scenrerii. Jezeli to wyglądało tak: node -1 0 EP23-443 dynamic PKP\ep23 EP23-443 201Eb 0.0 headdriver 3 0 enddynamic - było dla mnie zatem oczywiste że w symulatorze musi istnieć coś podobnego odnosnie tych loków które były już w maszynie.
Więc wystarczyło tylko to odnaleźdź. Wszystkiego co symka dotyczy nauczyłem się porównując wpisy w plikach ze stanem i sytuacjami na wirtualnym szlaku. Nawet rzucilem się na szalony pomysł połączenia quarka i testowa w jedną scenerię - co wbrew moim oczekiwaniom się w
znacznym stopniu udało. A ja nie posiadam żadnej wiedzy informatycznej.
Dlatego Panowie czasem jest lepiej próbować jak studiować. Cały ten elaborat nie miałby sensu gdybym nie powiedział że chetnie pomogę kazdemu kto zechce coś zmienić u siebie na symku, a jest to rzecz która mieści się w moim doświadczeniu.
Z prądem taniej, szybciej i czyściej. Obojętnie czy na: 25kV, 15kV, 3kV a niekiedy jeszcze mniej.