Autor Wątek:  Cięcie się symka  (Przeczytany 6173 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzychh

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Cięcie się symka
« dnia: 13 Lutego 2009, 19:20:22 »
Możliwe że był ten temat, ale nie znalazłem odpowiadającego mojemu problemowi. Problem polega na tym że posiadając komputer:
Intel c2d 2,2ghz
2gb ram
gf8600gt
Symek osiaga 1 fps na seneriach z dużą ilością eventów np. całkowo, manewrowo3. Nie wiem co z tym fantem zrobić, czyżby to wina 2 rdzeni?

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lutego 2009, 19:23:07 »
Raczej niewłaściwych/braku sterowników, zasyfionego systemu, odpalonych w tle dziwnych aplikacjach.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lutego 2009, 19:26:49 »
Przyczyną może być: brak właściwego sterownika do karty graficznej, jakiś program działający w tle (np. antywirus), włączone zapisywanie log.txt (mało prawdopodobne przy tej konfiguracji). Stawiałbym na to pierwsze - najnowsze stery do gf znajdziesz na stronie nvidia.com.
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline krzychh

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lutego 2009, 19:28:22 »
W "spoczynku" procesor osiąga ~4% użycia a plik stronicowania 723mb(trochę dużo), ale plik stronicowania ma prawie 4 giga. Sterowniki jak najbardziej aktualne.
Edit. Ustawienie koligacji na 1 rdzeń dodało kilka fps, zamiast 1-5 jest ~17fps jakiś postęp :D

Offline Diabelek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lutego 2009, 11:08:41 »
Ja mam identyczny w sumie problem co kolega wyżej procek 2x2GHZ, 2GB ram, Geforce 9500gt 1024mb (komp jest nowy, nie jest zamulony) tylko że u mnie zauważyłem spadek fps normalnie jak od pale symka mam 60fps w każdej chyba scenerii. (domyślnie F8 sprawdzam) spadek fpsów zaczyna się gdy symek wczytuje rożne eventy itd typu zamykanie rogatek albo wjazd na stacje robi mi się wtedy 0.45 fps'a nawet i mniej czasem. Zaraz przeinstaluje stery od karty może jakieś nowsze są może to coś da.
Wiesz co się liczy?!
Szacunek ludzi ulicy!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lutego 2009, 12:51:23 »
Podczas wczytywania eventu spowolnienie jest dla mnie tak naturalne, że nie zwracam nań uwagi - trwa też baardzo niedługo, mniej niż sekundę. W moim przypadku oczywiście. Jeżeli dłużej, to faktycznie pouaktualniajcie sobie stery najlepiej od wszystkiego.
Od płyty głównej, jeżeli macie firmy VIA (niektóre modele), też są ważne najnowsze stery. Przekonałem się o tym parokrotnie.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lutego 2009, 14:04:22 »
Eventy się tną, gdy jest włączone logowanie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Diabelek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lutego 2009, 17:13:35 »
Eventy się tną, gdy jest włączone logowanie.
Jakie logowanie? Do czego? Przeinstalowałem stery od płyty głównej na nowe i karty graficznej nic się nie zmieniło.
Dla przykładu jeszcze raz podam np. odpalam symka w oknie z trasa 546 misja z Eu07 włącza mi się symek normalnie odpalam elektrowóz i czekam na semafor i widzę w tle że lecą eventy przy których spadają mi fpsy nawet do 1. Na szlaku jak jadę jest jeszcze w miarę ale na końcową stacje wjechać już się nie da bo jest takie cięcie że do peronu dojechać nie mogę.
Wiesz co się liczy?!
Szacunek ludzi ulicy!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lutego 2009, 17:26:56 »
Jakie logowanie? Do czego?
Kod: (eu07.ini) [Zaznacz]
debuglog no     // (yes) yes: wlacza zapisywanie informacji o uruchamianiu i przebiegu dzialania programuZapisuje różne rzeczy, nieprzydatne w czasie jazdy.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lutego 2009, 17:28:17 »
Eventy się tną, gdy jest włączone logowanie.
Jakie logowanie? Do czego? Przeinstalowałem stery od płyty głównej na nowe i karty graficznej nic się nie zmieniło.
Dla przykładu jeszcze raz podam np. odpalam symka w oknie z trasa 546 misja z Eu07 włącza mi się symek normalnie odpalam elektrowóz i czekam na semafor i widzę w tle że lecą eventy przy których spadają mi fpsy nawet do 1. Na szlaku jak jadę jest jeszcze w miarę ale na końcową stacje wjechać już się nie da bo jest takie cięcie że do peronu dojechać nie mogę.
Jeśli używasz start.exe i chcesz wyłączyć zapisywanie loga to najłatwiej Ci będzie zrobić tak:
-wejdź do Opcji w start.exe
-odznacz Zapisywanie informacji o uruchamianiu i przebiegu działania programu
-odznacz Zapis parametrów fizycznych do pliku
-naciśnij OK.
Zaś w starterze kolegi @Ra musisz zrobić tak:
-wejdź w zakładkę Ustawienia
-odznacz Zapisywanie log.txt.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lutego 2009, 17:48:10 »
Może i komp nowy, ale przejrzyj go jakimś dobrym antywirem. Komuś już to pomogło.

Offline Diabelek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lutego 2009, 17:51:55 »
Dzięki Szociu i youBy wina była właśnie tego zapisywania teraz działa ok. :))
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2009, 18:42:46 wysłana przez Diabelek »
Wiesz co się liczy?!
Szacunek ludzi ulicy!

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Lutego 2009, 18:39:53 »
Powinieneś dziękować także youBy'owi, że przypomniał nam w ogóle o tym jak wpływa włączenie loga na eventy i płynność symulacji ;-)

Offline Aminos11

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lutego 2009, 17:59:45 »
Można też dać folderowi MaSzyny defragmentacje takim małym programem o nazwie Contig z nakładką graficzną Power Defragmenter. Mi pomogło to. :) Taka defragmentacja zwykle trwa 30-40 min. więc niewiele jeśli ktoś ma więcej niż 1 GB w folderze MaSzyny. :P

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Lutego 2009, 12:31:08 »
Cytuj
więc niewiele jeśli ktoś ma więcej niż 1 GB w folderze MaSzyny.
W takim razie to u mnie miałoby trwać prawie 7 razy dłużej? (ok 4 i pół godziny) Bo mam prawie 7 GB.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Cięcie się symka
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lutego 2009, 12:49:52 »
Wszystko byłoby fajnie, gdyby symek miał dynamiczne wczytywanie elementów do pamięci, a tego jak wiem nie ma, więc defragmentacja niewiele pomoże.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t