Autor Wątek:  Potrzebuję zdjęć na tekstury kabin dwóch lokomotyw: ES64U4(Taurus) oraz SP32  (Przeczytany 14703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
W związku z początkowym niedoborem zdjęć na tekstury Taurusa, zdjęcia znalezione w necie przez Q nie wystarczyły na zbyt długo, a przez akrobacje z aparatem narobił same rozmazane zdjęcia kabiny SP32. Dlatego postanowiłem zapytać większe grono userów, czy któryś ma możliwość lub posiada zdjęcia kabin na tekstury tych dwóch loków. Zasada jest prosta, im wcześniej dostanę zdjęcia, tym szybciej kontynuuję projekt, i będę brnął ku końcowi.
Aby nie były to słowa rzucone na wiatr, w załączniku mały render, który prezentuje, co obecnie jest zrobione (Q zrobił szkielet, ja zajmuję się resztą). Render z SP32 sobie darujmy, bo na ten moment zrobione są tylko okna. Zdjęcia proszę wysyłać na PW lub GG (1823349). Czekam.
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2009, 14:32:36 wysłana przez Bombardier »

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wysłałem linki na PW.
« Ostatnia zmiana: 10 Lutego 2009, 15:06:33 wysłana przez TeKatka »

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zapomniałem powiedzieć, że w przypadku SP32 potrzebne są zdjęcia przed modernizacją.

Offline TeKatka

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Jeśli chodzi o kabinę do SP32 niezmodernizowanej to wiem, że @rusek robił do niej kabinę (pod model Epka), ale czy nadal coś robi to nie wiem.

Offline rusek

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 71
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ano robił żem, niestety padł mi dysk (wiem, wiem, stara wymówka), na szczęście informacje nie zostały utracone, bo wystarczy wymienić panel do którego podpina się taśmę (bo ząbki się wyłamały). Także jeżeli ktoś ma Maxtora D740X-6L (40GB- choć nie wiem czy to ma znaczenie) to możemy się dogadać.
Marek Margasiński <Marek 1991, ET221166>

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Zasada jest prosta, im wcześniej dostanę zdjęcia, tym szybciej kontynuuję projekt, i będę brnął ku końcowi.

Jesli chodzi o Taurusa - bede mogl zrobic zdjecia kaba po powrocie tej maszyny do PL (znajdzie sie dojscie). Moge tez zrobic 1216 ktore jezdza w Czechach - ale to pewnie pod koniec marca dopiero (mam dojscie - co widac w moim avatarze, ale wczesniej tam nie bede). Poprosze o jakis przykladowy secik (z innej maszyny) - zebym wiedzial jak to ma wygladac. Wiem, ze moglbym to sobie wyszukac na forum, ale nie mam na to czasu :)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przykładowe zdjęcia z kabiny 3E-100, wykonane przez Sigmana. Dzięki świetnej jakości zdjęć, i znakomitym zrobieniu przez niego tekstur, jest już w symku.
Oczywiście nie kieruj się rozdzielczością - zmniejszyłem by weszło na załącznik. Wystawiam dla ogółu, by ktoś z możliwością sfocenia kabiny SP32 widział, jak to ma mniej więcej wyglądać. Dzięki iwan, czekam.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Przykładowe zdjęcia z kabiny 3E-100, wykonane przez Sigmana.

OK - sprobujemy
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
A tak to bedzie mniejwiecej wygladac ...

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Widzę, że ma przezroczyste szyby. Nie zabiera za bardzo FPSu?

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Dobrze, że są przezroczyste szyby bo te teskturowe fatalnie wyglądały. Oby tak dalej panowie! :)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Zupelnie nie wiem skad te przekonanie, ze niby jak przezroczyste szyby i kabina widoczna z  zewnatrz ma byc, to spadnie fps...
Co poniektorzy zyja w pradawnych czasach i umacniaja sie w zlych przekonaniach, ktore powinny byc wypierane w celu rozwoju wizualizacji. Model bedzie mial max 40ktri, kabina - nie wiem. Gdy jeszcze nie okrajalem pudla mialo ono 72ktri + kabina 18ktri a sceneria pusta obstawiona 20 pojazdami o podobnych rozmiarach miala 20fps, wiec? ;). Ahhh, zapomnialem o wozkach. Jedna sztuka 45ktri.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2009, 12:42:29 wysłana przez REWIZOR »

Monczan_SP32

  • Gość
Ja tam się nie martwię. Rumun z przezroczystymi szybami w symku jest, i się nie tnie, a kompa mam sprzed dwóch lat.

Pytanie mam: Skoro szykuje się model i kabinę, to czy jest w planach równoczesne wydanie .exe odwzorowujące jazdę z rozruchem innym jak oporowy? Czy może powstanie model z kabiną, czekający na lepsze czasy? :)

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Opcja numer 2.
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2009, 20:30:13 wysłana przez REWIZOR »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Co poniektorzy zyja w pradawnych czasach i umacniaja sie w zlych przekonaniach, ktore powinny byc wypierane w celu rozwoju wizualizacji. Model bedzie mial max 40ktri, kabina - nie wiem. Gdy jeszcze nie okrajalem pudla mialo ono 72ktri + kabina 18ktri a sceneria pusta obstawiona 20 pojazdami o podobnych rozmiarach miala 20fps, wiec? ;). Ahhh, zapomnialem o wozkach. Jedna sztuka 45ktri.
Pochwal się sprzętem, nie każdy ma taki jak Ty :) No i opalają się na słońcu, a nie przed monitorem :P
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 318
Myster Q, zwracam uwagę na rzecz ważną i szczególną. Husarz ma 4 patyki ;P
Ale, @uetam, śliczny, piękny, wspaniały model :D

EDIT: Zdjęcie przedstawia autentyk :) Jups :D Pomyłka ;P
« Ostatnia zmiana: 14 Lutego 2009, 19:53:42 wysłana przez ST44-003 »

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Zamiast sie zastanawiac ruszcie tylki i sfoccie to o co prosi bombardier :P

Offline dasi700

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bombardier A te dwie fotki cosik pomoga ? Fotki pochodza ze strony http://www.rynek-kolejowy.pl/

Pozdrawiam /D

Offline Bombardier

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Przeczytaj wszystkie posty, oraz nazwę tematu. Rozumiem, że chciałeś pomóc, lecz skoro jest napisane na tekstury, jest dodany wzór, jak najlepiej by było sfocone, to chyba odpowiedź jest oczywista.

Offline dzida.p

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Cytuj
queuedEU
Ładne screeny
Podasz linka do downloadu
Lokomotywy

A tak to bedzie mniejwiecej wygladac ...
Gdzie jest napisane, że model gotowy?
REWIZOR

 Styl pisowni i inne sugerują, że celowo rozrabiasz ignorując uwagi userów i administracji.

REWIZOR
« Ostatnia zmiana: 23 Marca 2009, 07:26:37 wysłana przez REWIZOR »

Offline amdx

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Model czeka na nowe exe obsługujące inny rozruch niż oporowy i model nie jest do końca jeszcze dopracowany. Dlatego nie jest na razie wydany.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Mam troche zdjec z kabiny ES64U4-C. Nie wiem czy sie nadadza, bo mimo kilku okazji nigdy czasu na zabawy ze statywem nie bylo (a w kabinie tych maszyn jest ciemno - co jest dobre jak sie jezdzi, ale do fotek juz gorsze). Autora watku poprosze o kontakt na gg:3721721.

Dawno nie zagladalem na forum - jakos nie moglem sie zmobilizowac - a dzisiaj spac nie moglem wiec zajrzalem :)
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
W kabinie jednej z odstawionych wówczas na Nadodrzu SP32 grzebał m0ke, jedno ze zdjęć wrzucił w neta, ale to raczej podglądowe. Może ma ich więcej.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
W kabinie jednej z odstawionych wówczas na Nadodrzu SP32 grzebał m0ke, jedno ze zdjęć wrzucił w neta, ale to raczej podglądowe. Może ma ich więcej.
My raczej byśmy potrzebowali fotek na tekstury, żeby wykonać kabinę ;) Ale poglądowe oczywiście też się przydadzą.
Pozdrawiam, Sławek

Offline Szopa

  • Wiadomości: 228
  • Miłośnik kolei z Wrocławia
    • Zobacz profil
    • Moja galeria zdjęciowa
  • Otrzymane polubienia: 1
W kabinie jednej z odstawionych wówczas na Nadodrzu SP32 grzebał m0ke, jedno ze zdjęć wrzucił w neta, ale to raczej podglądowe. Może ma ich więcej.
Z tego co się orientuję kabiny SP32 odstawionych na Nadodrzu są w złym stanie (może nie wszystkie, ale większość nie nadaje się na tekstury)...
www.gagarin.kolej.org.pl -moja galeria zdjęciowa
www.youtube.com/user/gagarinpl -moja galeria filmowa
Pozdrawiam!

Offline Preki

  • Wiadomości: 309
  • My name's not Shane, kid!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 42
Z tego co się orientuję, to SP32-147 ma jeszcze oryginalną kabinę, będąc czynną lokomotywą jednocześnie. Obecnie jest ona na stanie PR Gdynia. Tak więc wszystko zależy od szczęścia - jak ją zastanę w Trójmieście (i mech będzie uprzejmy), to fotki być powinny.
Życie to nie gra... to symulator.

Offline MuNiO

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
jak ją zastanę w Trójmieście (i mech będzie uprzejmy), to fotki być powinny.

Obecnie stoi, jezdzi jedynie 210tka (po modernizacji). Z mechami to ciezko, nie wpuszczaja na kabine.

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Jak dobrze zagadasz to i się przejedziesz.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz