Autor Wątek:  Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA  (Przeczytany 78326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Maja 2004, 12:56:47 »
a ja o symku dowiedziałem się od fanów ts-a
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Maja 2004, 13:22:10 »
Ja chyba zaczynalem od najstarszej wersji - znalazlem ja kiedys przypadkiem na kolejowym FTPie, jakos przez 3 miesiace sie nie interesoawalem, potem otworzylem i zaczalem przekopywac siec w poszukiwaniu strony/forum... Znalazlem i zaczalem sie na tym forum udzielac - bylo to juz przy okazji troche nowszej wersji (nowe tekstury torow, trasa z kawalkiem zieleni i dalej torami w powietrzu).

Potem byl pierwszy Loader pisany pod DirectX (bez mozliwosci edycji skladu, raczej bardziej podglad - tak jak jest teraz w programie Pit-a). Potem byl drugi juz pod GUI Windows z mozliwoscia edycji skladu, ale zaprzestalem prac - z powodu lenistwa, i nie konczacych sie zmian formatu .scn w tamtym czasie, oraz 100000 listow na prywatnego emaila z pytaniami o obsluge mojego wynalazku :)

Podsumowujac trafilem na okres najszybszego rozwoju symka (od pierwszych wersji do epoki quarka :) )

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Maja 2004, 18:01:06 »
Witam
 
 Od małego wielkim przeżyciem dla mnie były wyjazdy do ciotki do Krakowa co kilka lat. Zawsze jechałem pociągiem i wyjeżdżając z kolejowego pustkowia jakim są okolice Kołobrzegu nie mogłem się nadiwić tej różnorodności pojazdów szynowych jaką wtedy mogłem podziwiać. Te różne dziwne lokomotywy, niektóre podwójne z długimi składami węglarek robiły na szczeniaku wrażenie. W IV klasie liceum starzy kupili kompa. 2 lata temu znowu nadarzył sie wyjazd do Krakowa. Po powrocie pomyślałem, że może są jakieś symulatory lokomotyw. Tak trafiłem na Trainza. Po początkowym zachwycie (nie miałem pojęcia jak funkcjonuje jakakolwiek lokomotywa) pomyślałem, że stworzę do tej gry kilka polskich loków. Zaczęłem szukać jakichś informacji na ten temat. Trafiłem na kolej.pl a tam do działu linki. W ten sposób trafiłem tu.

P.S.

Od tamtej pory trainz zwolnił miejsce na dysku.

EP40-41

  • Gość
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Czerwca 2004, 12:55:44 »
A ja dnia 4 Czerwca szukałem zdjęć z kabiny EU07 i natknąłem się na waszą stronę i teraz mam w pełni interaktywne i ruchome zdjęcie kabiny nietylko EU07 za co jestem bardzo wdzięczny.

Offline Kekacz

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #34 dnia: 08 Czerwca 2004, 08:16:51 »
Witam tworcow Maszyny oraz oczywiscie Forumowiczow!

O Maszynie dowiedziałem sie z Forum Fanów Symulatorów Choć na forum tym zajmujemy się głównie symulatorami samochodowymi (symulatorami przez duże S a nie komercyjnymi produktami obliczonymi na przyciagnięcie jak najwiekszej liczby dzieci) a jest i dział lotniczy. Jesli pokaze sie na rynku lub w internecie jakis projekt, ktory smiało mozna nazwac smulatorem a nie kolejna gierka, to tez znajduje swoje miejsce na forum.
I tak było z Maszyną. Ktoś w styczniu rzucił linkiem, sciagnalem i ... zapomnialem :( Dopiero wczoraj znajomy powiedzial mi, ze ostatnio zainteresowaly go gry kolejowe, opowiadal o Trainz, Railroad.exe. Ja przypomnialem sobie, ze na dysku lezy gdzieś EU07. Wypalilem to na plytke, zawitalem u kumpla. Zainstalowalismy i z wydrukiem CzytajTo.txt w łapie zaczelismy walke. 3 godziny minely momentalnie. A ile razy tracilismy panowanie nad nerwami kiedy uruchamial sie czuwak (dopiero pozniej wyczytalem ze trzeba go spacja potraktowac) :-)  Mimo, ze zdarzaly sie problemy z ponownym ruszaniem z miejsca to zabawa byla przednia. To wciaga jak chodzenie po bagnach. Trainz pochodzil 10 minut, EU07 3 godziny :) Dzis pojezdze dluzej.

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Czerwca 2004, 12:14:37 »
A ja jakies trzy lata temu wpisalem do googla "eu07" i mi znalazlo. Ma sie rozumiec ze sie zainteresowalem. Kolega mial SDI to mi sciagnal a pozniej juz regularnie odwiedzalem te strone. Pozniej zapisalem sie na forum... i stad tu jestem.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Czerwca 2004, 23:45:38 »
Ja pierwszy raz trafiłem na strone MaSzyny kiedyś w kafejce internetowej, ale jakoś szczególnie mnie nie zainteresowała. Kilka miesiecy później kolega powiedział że znalzł w sieci symulator EU07 więc poprosiłem żeby mi go przegrał. I tak zaczęła się moja przygoda....

poozdro
Jak będę duży zostanę maszynistą!

łukasz

  • Gość
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Czerwca 2004, 16:01:40 »
ja jak szukalem symulatorow w necie to trafilem na ta jeszcze badziewna strone i troche cienkiego symka ale teraz to jest i to i to luksus

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Czerwca 2004, 17:21:37 »
Ja wszedłem na strone www.google.pl w celu wyszukania jakiegoś darmowego symka :) I tak to się zaczeło

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Czerwca 2004, 17:38:37 »
Widze że temat znowu odrzył. Ja dowiedziałem się od kumpla. Było to jakiś rok temu kiedy kumpel domnie przyszedł i mów sciągnełem fajny symualtor ale nichodzi u mnie spróbujemy u ciebie. I co się okazało na stacji wyciągałem chyba nawet nie 1fps. Zostawiłem sobie go na płytce i zapomniałem. Kiedy dorobiłem się lepszego sprzetu powróciłem do niego i zaczełem się bardziej interesować. Teraz już jestem tak wkręcony w to wszystko że gdy mam chwilke wolnego czasu buduje coś do niego od siebie.
www.et22.pl - zapraszam

Offline Fchancuz

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Czerwca 2004, 12:09:09 »
O symulatorze EU07 dowiedziałem się przez przypadek ok 1.5 roku temu.
Wtedy była to jeszcze wersja z jedną lokomotywą EU07(bodajże 424, ale nie pamiętam) trasa była dość krótka był nawet 1 tunel i 2 stacje ale takie sobie. A wracając do tematu skąd się dowiedziałem a o tuż to dowiedziałem się ze strony chyba www.tabor.prv.pl i ze strony (nie pamiętam adresu)o symulatorach kolejowych i były tam wszystkie symulatory ( 90% polkich) był tam nawet mechanik EN57.no i własnie tam poznałem Maszyne EU07(nie pamiętam czy wtedy tak się nazywało

Pozdro dla całej sceny EU07

Fchancuz
POZDRO dla wszystkich MK z GDYNI

Offline Inter City

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Czerwca 2004, 14:05:41 »
Ja o MaSzynie dowiedziałem się z www.kolej.pl :) chyba jak większosć ludzi zaczynałem się "dokształcać" z kolei właśnie tam i tam tez trafiłem na symka EU07. Jeżdżę sobie od wersji z grudnia 2002 i bardzo chwalę mimno pokazu slajdów.
Inter City - Polskie Porządne Pociągi

arolone

  • Gość
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Czerwca 2004, 23:33:29 »
a mi dał linka kolega

Offline Daro

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • http://www.hotrod.oz.pl
  • Otrzymane polubienia: 2
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #43 dnia: 16 Czerwca 2004, 14:15:18 »
Mnie kojeja zarazil moj tata ktory kiedys byl kolejarzem i tak pewnego razu szukal cos na temat lokomotyw i trwfil na ten symolator i tak mi sie on spodobal ze sam zaczolem sie troche interesowac koleja i mam nadzeje ze mi to zostanie. Mysle ze kiedys zrobie cos do tego projektu.

Offline Frik

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
    • http://rc5.inten.pl/grid/news.php
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Czerwca 2004, 22:40:00 »
Od kolegi Hejnał'a :)

Offline Tetryk

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Lipca 2004, 09:12:04 »
Szperając po necie zdjęcia dostrzegłem tą oto właśnie symulatorEu07 i od tego czasu stała się moim ulubieńcem z gierek.
"Życie jest szare i nudne":(
PROUD_AGAIN

Offline Świstak

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Lipca 2004, 10:15:22 »
A ja najpierw dostałem linka od kolegi na Symulator Autobusu (Virtual Bus), i ne stronce w/w symulatora znalazłem link do tej pięknej gierki.

Offline Domino

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Lipca 2004, 11:00:55 »
A ja??Ja wszedłem kiedyś na google.pl i wpisałem szeroko pojęte słowo "symulator", a specjalnie nie wiem nawet po co...tak sobie po prostu ;-) -Ku mojemu zdziwieniu dostałem olśnienia " SYMULATOR POJAZDÓW SZYNOWYCH" wyświetlił się jako pierwsza pozycja...A , że jest to dla mnie w pewnym sensie spełnienie daaaaaawnych marzeń -->już go chyba nigdy z kompa nie usunę:-)
Pozdro
Aby kolej w sile rosła, trza jej wodza, a nie osła!!

Offline Maciek-34120

  • Wiadomości: 147
    • Zobacz profil
    • http://www.transportszynowy.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Sierpnia 2004, 20:16:10 »
Z tego c sobie przypominam to na Symulator natrafilem z poprzedniej strony PKP S.A. (pkp.pl) jak jeszcze byl dział linki...

Pozdrawiam
TRANSPORT SZYNOWY
Niezależna strona informacyjna
www.transportszynowy.prv.pl

Hamer

  • Gość
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #49 dnia: 15 Września 2004, 21:22:38 »
Ja dowiedzialem sie przypadkiem od kolegi a ze jestem fanem symulatorow kolei to zajrzalem i nie zaluje

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Września 2004, 22:33:26 »
od kolegi z Tarnowa, który ponoć zajmuje sie dzwiękami.. pozdrawiam jeśli to czyta :)
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Methody

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Września 2004, 01:45:47 »
Ja o Maszynie dowiedziałem się dzięki internetowi.
No a MK to chyba jestem od urodzenia i kolej we krwi też mam chyba od urodzenia :).
A historia zaczęła się tak:
Jak w końcu miałem kompa to pierwszą "kolejową" grą w jaką zagrałem było demo Railroad Tycoon 2.
Po jakimś czasie załozyli nam modem i miałem internet.
I wtedy dowiedziałem się od znajomego,że w internecie jest symulator jednostki czyli Mechanik EN57.Grałem w niego non stop i dość nałogowo :).I wtedy był taki okres,że dość dużo nowych tras powstawało do tego symulatora więc cały czas śledziłem różne witryny w celu znalezienia jakiegos uaktualnienia.I w pewnym momencie natrafiłem na stronę z pierwszymi wersjami Maszyny-symulatora EU07-424.Lecz przygoda z nią nie trwała zbyt długo u mnie gdyz mój pecet stawał sie za słaby na coraz to nowszą Maszynę.A choć nie mogłem w nią grać to cały czas śledziłem jej rozwój na stronie i czekałem kiedy znów będe mógł pojeżdzić u siebie.I kiedyś nadszedł ten dzień,kiedy zmodernizowaliśmy peceta to od tego czasu jak tylko mogę śmigam po trasach Maszyny.
I ja również dzięki temu symulatorowi wiele dowiedziałem się na temat kolei i dużo się nauczyłem.
Za to i w ogóle za wszystko bardzo dziękuje twórcom Maszyny.
Oby tak dalej i oby jak najdłużej:)
Pozdrawiam całą "Drużynę Trakcyjną" :)

Offline midak

  • Wiadomości: 89
    • Zobacz profil
    • http://mojemiedzyzdroje.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Września 2004, 10:08:41 »
a ja od znajomego informatyka kolejowego ;]
Midak One nie jeżdżą one szybują  EN-57

Offline Duras

  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
    • http://www.motorforum.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
O mnie
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Października 2004, 19:23:21 »
Jesli chodzi o mnie to od dzicinstwa bylem maniakiem kolei i tramwajow....
Nawet mialem marzenia (majac 12 lat) ze bedzie sim w ktorym mozna sobie pojezdzic polskimi pociagami......
.... Nawet nie przypuszczalem ze te marzenia sie sprawdza.....
Wiec pewnego dnia szperajac w interenecie wpisalem haslo (z nudow)
"symulator"......
I widze jakas maszyna, polski  symulator pociagu...
wchodze na strone, zobaczylem screena, zajaralem sie i sciagnalem,
zaczalem grac i zemdlalem z wrazenia ;)

Oto cala historia maniaka....
Tramwaj fajna rzecz... www.motor.xt.pl

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Listopada 2004, 19:29:30 »
znalazłem maszyne na stronie www.pkp.pl kiedyś były tam linki i jeden z nich brzmiał "symulator lokomotywy eu07"

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #55 dnia: 04 Listopada 2004, 14:37:21 »
Skad sie dowiedzialem - juz napisalem. Chce tylko dodac, ze kolej lubilem odkad pamietam, co jest tym dziwniejsze, ze zaden z moich rodzicow nie mial zadnych kontaktow z koleja (poza copolrocznymi podrozami do babci w Warszawie lub drugiej w Gliwicach).

Offline Jacek-57122

  • Wiadomości: 57
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #56 dnia: 04 Listopada 2004, 18:34:53 »
Ja sie dowiedziałem z google. szukałem ,,jakiś symulator kolejowy"
i wystukało pierwsze: www.eu07.prv.pl

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #57 dnia: 04 Listopada 2004, 22:21:41 »
A u mnie cala historia rozpoczęła się od Mechanika, w którego namiętnie pogrywałem. Później samo pogrywanie przestało mi wystarczać, aż w końcu zacząłem pisać moduły. Nie powiem, nawet miałem sukcesy :) W szczegolności jestem zadowolony z tego, że udało mi się stworzyć moduł, który na trwałe zapisał się w historii Mechanika, ponieważ jako pierwszy zawierał poruszające się pociągi (jak to ktoś kiedyś powiedział, pomysł był tak prosty, że aż dziwne, że trzeba było na niego tyle czekać :) ). Teraz niestety, nawet nie pamiętam, jak ten moduł się nazywał, na pewno ABu cośtam, a Mechanik mi nie działa...

No, dosyś chwalenia się, Maszynę zobaczyłem jak jeszcze nie miała trawy, kolega mi ją pokazał. A później poleciało - jeszcze z taką pewną nieśmiałością napisałem do McZapkiego, i zacząłem sporadycznie coś tam dopisywać do kodu.

Uff, ale się rozpisałem :)
ABu

Offline Piter

  • Wiadomości: 104
  • We8, mordo ty moja!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Listopada 2004, 08:52:28 »
Cytat: "ABu"
Teraz niestety, nawet nie pamiętam, jak ten moduł się nazywał, na pewno ABu cośtam
ABu_01.dat :)

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skąd dowiedziałeś się o symulatorze EU07 MASZYNA
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Listopada 2004, 13:58:02 »
Ja tam się dowiedziałem o MaSzynie na ... Polskiej Scenie GTA . Na początku nie zainteresowała mnie ona, bo za dużo zajmowała, wszędzie czytałem, ze jest okropnie trudna i że ma wysokie wymagania. Po jakimś czasie zainteresował mnie Trainz 2004 (chcialem do niego pobrać plskie loki). Czekałem na niego 2 miesiące, premiera była przesuwana itd aż mi się Trainza odechciało. Pewnego przdpołudnie zainstalowałem DAP i Operę. Tata powiedział mi wtedy że znalazł stronę symulatora EU07. jak się okazało znowu trafiłem na MaSzynę. Tego dnia ją ściągnąłem... i przekonałęm się, ze jak się człowiek nauczy to nawet SN61 ruszy (BTW. przez jakiś tydzień sprawiało mi to ogromne kłopoty, a potem.. sam nie wiem kiedy się nauczyłem). Od tej pory Maszyna zajmuje u mnie stałe miejsce na dysku a gdy coś się tu zepsuje (a psuje się często..) to nie reinstaluje, a za wszelką cenę naprawiam i dalej zachwycam się urokiem WK.
Pozdrawiam serdecznie!