Autor Wątek:  TEM2 ma na imię ,,TAMARA"  (Przeczytany 8865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dudus

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« dnia: 20 Marca 2004, 19:57:56 »
Widząc entuzjazm i chęć utworzenia lok. TEM2 myślę że chyba wiem jak można by legalnie zdobywać materiały do tworzenia nowego taboru. Chciałbym na poczatek dowiedzieć się kto ma odpowiedni sprzęt i chęć wykonania zdjęć i nagrań na Górnym Śląsku. Proszę tu również o zdanie ścisłą czołówkę twórców maszyny.
Z prądem taniej, szybciej i czyściej. Obojętnie czy na: 25kV, 15kV, 3kV a niekiedy jeszcze mniej.

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Marca 2004, 21:57:15 »
Jak na Gornym Slasku to moze Winger cos moglby zrobic.
A co pracuje w Trzebinii w Rafinerii?

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marca 2004, 22:26:23 »
Na Żorach czasami widywałem TEM2. Szkoda tylko, że nie jestem na miejscu :(

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 57
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Marca 2004, 22:53:42 »
Lokomotywy TEM2 bez problemu można jeszcze popstrykać w takich miejscach jak Lubin, Głogów, Police. Od tego roku co dzień jeździ także planowy pociąg z węglem CTL-u z Czerwieńska do Guben ciągnie go ST43+TEM2 z Mczków. Do czasu przyciągniecia pociągu bykiem na stację Czerwieńsk osoowa, tamara stoi na towarowej i można ją bez problemu popstrykać:-)

Offline mixer

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marca 2004, 04:28:25 »
Ostatnio zauważyłem, że CTL-owe Tamary toczą się także do Zajączkowa i Gdańska. Czasami. Nie wiem czy jest jakaś reguła.

Offline Dudus

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marca 2004, 13:32:17 »
Noszę się z zamiarem napisania pisma (nie e-maila) do PTK i GK w Zabrzu. Myślę że tam zapewne jest Dział promocji i reklamy a wśród wyższej kadry nie brakuje miłosników kolejnictwa. Być może wielu z nich nawet nie wie o symku. Trzeba ludzi przekonać dla ideii maszyny.  Zwrócić się z prosbą o udostępnienie tego co nas interesuje. A i dla nich to powinno być interesujace bo ,,Tamara" w symku miała by logo ich firmy. PTK i GK w Zabrzu ma swoja szopę. Posiadają tam też ET21 pomimo ze nie mają na swoich torach sieci trakcyjnej, oraz jakiś inny egzotyczny tabor. Ja postanowiłem pomóc bo dla mnie nie do przyjęcia jest karanie chłopaków przez SOK za to że poświęcaja się słusznej sprawie, a materiały do symka zdobywają w partyzancki sposób.
Na chwilę obecną chciałbym jednak wiedzieć: W przypadku gdybyśmy dostali zielone światło do PTK i GK w Zabrzu. Czy znajdzie się ekipa do fotografowania i nagrywania ? Kto ewentualnie się tego podejmie ?
Piszcie: e-mail: platan-plus@tlen.pl
Z prądem taniej, szybciej i czyściej. Obojętnie czy na: 25kV, 15kV, 3kV a niekiedy jeszcze mniej.

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marca 2004, 16:41:29 »
Z pismem to porponuje sie wstrzymac az bedzie nowa wersja gotowa - bo to co jest teraz jest niestabilne i bardzo zasobo-żerne.

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 57
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marca 2004, 17:33:37 »
A czy ktoś ma już wogóle gotowy mode TEM2 w 3D?? I czy jest to model loka z pierwszych lat produkcji, (niższe przedzialy maszynowe), czy też po przeprowadzonych modernizacjach (przedzialy równe z kabiną)??. I postaram sie załatwić fotki na testóry jak by co, ale nie wiem na kiedy.

Offline Dudus

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Marca 2004, 00:47:10 »
Ok !  MacZapke. Mówiąc nowa wersja - czy chodziło Ci o Nebulę ?
Z prądem taniej, szybciej i czyściej. Obojętnie czy na: 25kV, 15kV, 3kV a niekiedy jeszcze mniej.

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Marca 2004, 01:23:02 »
Tak, dokladnie.
Zreszta w obecnej wersji fizyki do diesla z przekladnia elektryczna raczej nie będzie (dla nowej wersji własnie pracuję nad mozliwoscia konstruowania wszelkich owbodów mechanicznych, pneumatycznych i elektrycznych z "cegiełek" przez uzytkownika),
a i model TEM2 i kabina do niego też zbyt szybko się nie pojawią (na razie to tylko gadanie i popieractwo jest).

Offline CTL

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 57
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maja 2004, 22:35:57 »
A wiec potrzebny mi jest ktos kto zrobi fotki na tekstory lokomotywy SM48\TEM2 zarowno w wesji z niskim jak i wysokim przedzialem maszynowym (starsza i nowsza wersja produkcyjna), oraz wagonow 15W i 401V uzywanych na kolejach gorniczych do przeozu piachu. Osoby ktore mogly by pomoc prosze sie zglosic na priv celem wyjasnienia co dokladnie potrzeboje.


Offline ravajas

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • http://www.fotobabilon.c4factor.com
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Sierpnia 2004, 11:33:53 »
Cytat: "CTL"
A wiec potrzebny mi jest ktos kto zrobi fotki na tekstory lokomotywy SM48\TEM2 zarowno w wesji z niskim jak i wysokim przedzialem maszynowym (starsza i nowsza wersja produkcyjna), oraz wagonow 15W i 401V uzywanych na kolejach gorniczych do przeozu piachu. Osoby ktore mogly by pomoc prosze sie zglosic na priv celem wyjasnienia co dokladnie potrzeboje.



ja mógłbym się zająć sfotografowaniem TEM2 na tekstury. To jest ta wersja po modernizacji, czyli z "kanciasta" kabiną.

pozdrawia:
Rafał Borowski

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
TEM2 ma na imię ,,TAMARA"
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpnia 2004, 08:18:53 »
Ja moge porobić zdjęcia do tekstur SM48 ponieważ u mnie w Przemyślu jeździ ich dużo. Powiedzcie TAK a już mnie nie ma. :)
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...