Autor Wątek:  Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu  (Przeczytany 10263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« dnia: 17 Stycznia 2009, 18:07:03 »
Witam,
Dziś od bardzo dawna, miałem okazję przejechać się zwykłym "podmiejskim" kibelkiem i spotkało mnie coś dziwnego, a może to norma? Wsiadałem na przystanku bez kasy biletowej i udałem się do Kierownika po bilecik, daję 5zł. (miałem zapłacić chyba 4,80), a Kierowniczek wydaje mi 2zł., pieniążki do kieszonki, puszcza mi oczko i wszystko ok. Specjalnie usiadłem obok przedziału służbowego i się przypatrywałem. Na ok 20 osób wsiadających, 15 przyszło po bilety, wszyscy odeszli bez biletów. To się nazywa strzelanie do własnej bramki.
Zapytałem o to kolegę, który jezdzi codziennie na tej trasie i podobno nie warto kupować miesięcznego, bo u Kierownika taniej wychodzi.
Co wy na to?

Offline firefoxfan

  • Wiadomości: 244
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Stycznia 2009, 18:13:44 »
Zapamiętać numer służbowy i naskrobać pisemko pod odpowiedni adres...

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Stycznia 2009, 18:19:56 »
Albo siedzieć cicho i cieszyć się, że taniej;)

reds0

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Stycznia 2009, 18:20:15 »
Jestem ciekawy co by było, jak by wsiadł rewizor?!. Kto by się tłumaczył? napewno nie kierownik pociągu. Żadnego zgłoszenia na kartce nie podał pasażerom.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Stycznia 2009, 18:21:37 »
Jakby REWIZOR wszedł to by się działo ;)
A tak już odnośnie tematu, to pewnie za rok będzie znów strajkował, że mu płace obcinają, no ale on obcina te 2 zł kolei.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Stycznia 2009, 20:59:06 »
Szczerze to siedziałbym cicho :) kiedyś miałem podobną sytuację, ale to tylko jeden raz był... jechałem w pociągu do Katowic. Wsiadłem na małym p.o gdzie kasy nie ma :) Przejechałem pare km, aż wreszcie podchodzę do Kierpocia i mówie że chce bilet szkolny do Chorzowa Miasto i pokazuje mu dziesiątke. Przez chwile myśli, zastanawia się i mówi "poczekaj"... Wkońcu wraca i "Dobra, stój tutaj, aż dojedziemy do Chorzowa". No i za darmo dojechałem :) Ale to pewnie dlatego, że nie miał jak mi wydać :P hehehe...

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Stycznia 2009, 21:03:09 »
Wsiadłem na małym p.o gdzie kasy nie ma :)
Bytom Karb ? :D
Pozdrawiam

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Stycznia 2009, 21:05:25 »
Tak swoją drogą, jakby to policzyć, to se chłopina do pensyjki dorobi troszkę :)

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Stycznia 2009, 21:08:14 »
Wsiadłem na małym p.o gdzie kasy nie ma :)
Bytom Karb ? :D

Radzionków Rojca :) W okolice Karbia i Północnego wole nie zapuszczać się inaczej niż patrząc z pociągu :) Na Płn. 24h/dobę króluje SOK, a na Karbiu węglarze :)

Offline Szymoniak

  • Wiadomości: 317
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Stycznia 2009, 21:11:33 »
Ja kiedyś TLK Posejdonem jechałem z Gdańska Głównego do Koszalina i cała drużyna konduktorska biegała co chwile w te i z powrotem ale biletów nie sprawdzili wcale, także na tym odcinku mogłem zaoszczędzić 50zł. Chociaż wolałbym nie ryzykować...
Pozdrawiam.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Stycznia 2009, 21:14:32 »
Siedźcie cicho to dzięki tym złodziejom padnie kolejna linia. To samo było na Bielsko - Cieszyn. W papierach wyszło, że nikt nie jeździł.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline nail_bomb

  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Stycznia 2009, 21:30:18 »
Siedźcie cicho to dzięki tym złodziejom padnie kolejna linia.
Pozdrawiam!

Masz rację, ale problem jest także gdzieś indziej. Mój ojciec jak jeszcze pracował w CM Czechowice - Dziedzice, często pytał tych "złodziei", czy się nie boją itd. Odpowiadali, że "góra" i tak ma to gdzieś z kilku różnych powodów, m.in. , udokumentowany powód do zamykania linii, które są kulami u nogi. Drugi powód (co prawda to pogłoski), że gdyby poznać właścicieli prywatnych firm przewozowych, powstałych jak grzyby po deszczu w miejscach, w których są likwidowane pociągi, to człowiek by się troszkę zdziwił...

To samo było na Bielsko - Cieszyn.

Bliziutko byłeś. Trasa z mojej historii : Bielsko - Wadowice :)

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Stycznia 2009, 22:12:47 »
Widocznie teraz tam się przenieśli. Z tym to raczej do prokuratora, a nie do ich przełożonych. Ewentualnie CBA jeśli ich takie mało polityczne-spektakularne sprawy interesują ;)
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Stycznia 2009, 22:17:12 »
Ale to już nie chodzi tylko o bilety, ale o spuszczanie paliwa z loków albo o współprace ze złodziejaszkami w nocnych pociągach, o których był reportaż w 'Uwadze' na TVNie.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline buczo

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Stycznia 2009, 00:30:02 »
Ja swego czasu zrobiłem kanarowi małą prowokację:najpierw przyjąłem jego propozycje "tańszego biletu" żeby chwile pózniej wykrzyczeć mu przy innych osobach co myśle na ten temat.Ale zaczęło się pare dni wcześniej na tej samej trasie, wsiadałem na przystanku bez kasy biletowej, kanar z uśmiechem kazał mi usiąść i dał znak ze jak przyjdzie "to się rozliczymy". Ale przed kanarem dotarli do mnie panowie kontrolerzy ( nie rewizor) i się zaczęło... Zawołałem tego samego kanara, ale ta łajza zaczął robić dziwne miny i udawać że o niczym nie wie. To się wtedy jazda zaczęła bo chłopcy z Gniezna koniecznie chcieli mi "karę pieniężną" wystawic. Na szczęcie skończyło się szczęśliwie bo nie odpuściłem ale kunduktor to jakby mowę stracił....
Poza tym dodam ze takim przypadków jest mnóstwo, pracuje w spółce która zajmuje sie wykupem i dochodzeniem wierzytelności i kiedyś trafił się taki pakiet mandatów kolejowych.
Opowieści ludzi na temat takich zachowań kanarów były na porządku dziennym...

« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2009, 00:34:50 wysłana przez buczos »
Gdy zbudzi nas dźwięk potłuczonego szkła....

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Stycznia 2009, 01:40:41 »
Siedźcie cicho to dzięki tym złodziejom padnie kolejna linia. To samo było na Bielsko - Cieszyn. W papierach wyszło, że nikt nie jeździł.
Pozdrawiam!

Z Bielska obserwowałem mnóstwo razy jak ten pociąg odjeżdża. O każdej porze nie widziałem tam praktycznie nikogo. Do Skoczowa można było na palcach jednej ręki policzyć ludzi w pociągu, którzy wsiadali na przystankach. Szkoda, że ruch wstrzymany bo osobiście lubiałem tą niezwykle klimatyczną i malowniczą linią jeździć z mechem w kabinie...Oczywiście z biletem.
Pozdrawiam

Monczan_SP32

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Stycznia 2009, 09:22:47 »
Ale to już nie chodzi tylko o bilety, ale o spuszczanie paliwa z loków albo o współprace ze złodziejaszkami w nocnych pociągach, o których był reportaż w 'Uwadze' na TVNie.

Hm, co do reportaży "Uwagi", to ja nie będę offtopicował, i podam adres www.swirowski.blog.pl - tam jest to pięknie opisane.
Co do dziwnych zachowań załogi pociągu, to zaobserwowałem kiedyś, w nocnym pociagu wychodząc z WC, jak faktycznie, konduktor... wyłączał światlo w całym wagonie. Chciałem wypalić "facet, po cholerę to robisz??" (bo przecież jak komuś za jasno, to se w przedziale wyłączy, a korytarz powinien być oświetlony chociażby ze względu na BHP.) ale wziąłem się ogarnąłem i poszedłem na sposób, z prośbą, by nie wyłączał, bo ja tam mam w przedziale zapalone, i książkę sobie czytam, bo cierpię na bezsenność. Mina gościa bezcenna. Włączył spowrotem.
Tylko się domyślać, komu i po co wyłączał to światło... Była godzina ok. 3:30, ludzie wtedy raczej śpią najmocniej.
« Ostatnia zmiana: 18 Stycznia 2009, 09:24:51 wysłana przez Monczan_SP32 »

Offline krzaq

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 84
  • IZ Częstochowa - Instruktor Ruchu -ISDR-Lbc-HS-ŁA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Stycznia 2009, 12:12:02 »
Pracownicy kręcą takie wały a później zdziwieni że pociągi wylatują z RJ bo frekfwencja jest niska. Ale to już jest kwestia charakteru człowieka. 2 lata temu w Tarnowskich Górach złapali kierownika jak wymontowywał "aluminiowe podesty" na bagaże. Chłopina w ten sposób pozbył się pracy. Jak jeden z drugim dostaną za okradanie spółki to może reszta coś rozumie. Najlepiej narzekać i działać na niekorzyść firmy to wtedy będzie lepiej, a potem jechać i obrzucać ministerstwo w Warszawie. Problem ten oczywiście dotyczy wszystkich spółek, nie tylko PKP PR.

Iwan
« Ostatnia zmiana: 25 Lutego 2009, 19:55:06 wysłana przez iwan »

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lutego 2009, 22:43:09 »
Wchodze w Mogilnie (tam jest czynna kasa) do jednostki i proszę o wypisanie biletu do Janikowa (15km). Czekam i czekam na ten bilet, ale już po 15 min dojechałem do Janikowa i biletu nie dostałem. Zaoszczędziłem 5.50zł. -> 1,50zł do 30km (80% zniżki) no i 4 zł za brak biletu.
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Marca 2009, 01:06:11 »
Wsiadłem na małym p.o gdzie kasy nie ma :)
Bytom Karb ? :D

Radzionków Rojca :) W okolice Karbia i Północnego wole nie zapuszczać się inaczej niż patrząc z pociągu :) Na Płn. 24h/dobę króluje SOK, a na Karbiu węglarze :)

Radzionków Rojca i Bytom Północny to niestety moje okolice.
Nie wiem czego się bać - jeszcze żyję. :)
Chociaż o dziwo na Bytom - Karb nigdy nie byłem.

Co do biletów...
Pamiętam jak babcia przyjechała pośpiesznym z Wrocławia do Katowic.
Konduktor mówił, że zaraz przyjdzie.
Po ponad 2 godzinach w ogóle nie przyszedł, nawet sprawdzać biletów.
Pozdrowiam

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Marca 2009, 11:04:20 »
Miałem podobną sytuację rok temu we wakacje. Jechałem pociągiem osobowym od Sosnowca Płd. do Dąbrowy Górniczej Strzem.(był to pociąg relacji Katowice-Kielce). Jako, że była sobota to na stacji Sosnowiec Płd. kasy były nieczynne. Po wejściu do pociągu od razu poszedłem do Pani kierownik i chciałem zakupić bilet. Pani powiedziała, żebym poszedł sobie usiąść i poczekał, to jakoś się dogadamy. Pół godziny minęło, a Pani kierowniki nie przyszła. Ja dojechałem do Strzemieszyc i wysiadłem po darmowej podróży.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Marca 2009, 18:13:46 »
Jeśli już prowadzimy dyskusję o biletach itp. to mam pytanie.
Już któryś raz w pociągu relacji Tarnowskie Góry - Kluczbork podczas kontroli biletów były 2 osoby.
Jedna sprawdzała i coś dyktowała, druga zapisywała w zeszycie. Jedynie co zapamiętałem to skąd dokąd jechałem i ile procent zniżki mi przysługuje i coś jeszcze ale nie dosłyszałem.

Czy ktoś może powiedzieć w jakim celu jest to robione?
Pozdrowiam

Offline Mytnik

  • Wiadomości: 576
  • Administrator
    • Zobacz profil
    • Mój kanał na YT
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Marca 2009, 18:19:29 »
Podejrzewam że w celach statystycznych. Tak mi się wydaje bynajmniej.

Offline lukasz_cmg

  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Marca 2009, 18:41:11 »
Na trasie Gdynia-Hel też sprawdza i spisuje.
„Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach."
Mateusza 7:21

Offline lukasz92

  • Wiadomości: 231
  • Nowy Sącz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dziwne zachowanie Kierownika Pociągu
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Marca 2009, 19:15:40 »
W marcu i październiku spółka PR prowadzi badania frekwencji w obsługiwanych przez siebie pociągach. Odnotowane wtedy potoki pasażerskie teoretycznie mają służyć ulepszaniu oferty - w praktyce służą do typowania połączeń do likwidacji...