Autor Wątek:  Przypisywanie klawiszy pod poszczególne pozycje nastawnika  (Przeczytany 264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dinsx7

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Witam, przychodzę z dość nietypowym pytaniem mianowicie czy jest jakaś możliwość aby przypisać poszczególne klawisze pod pozycje nastawnika? Przykładowo po wciśnięciu klawisza 5 na klawiaturze, w symulatorze wbijała się pozycja nr 5 na nastawniku. Może ktoś będzie wiedział jak zmienić taką mechanikę i pomóc mi z tym.
Miłośnik kolei/filmmaker z Łukowa.  Moje kolejowe filmy znajdziesz tutaj: https://youtube.com/@dinsx7

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp:  Przypisywanie klawiszy pod poszczególne pozycje nastawnika
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Maja 2024, 21:51:01 »
Na chwilę obecną jedyna sensowna możliwość to zaprogramowanie sobie czegoś takiego w kodzie maszyny (trzeba bodajże 3 pliki zmienić) albo użyć jakiegoś urządzenia pośredniczącego, np. Arduino - konkretną pozycję da się wymusić poprzez port COM.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1545
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1200
Odp: Przypisywanie klawiszy pod poszczególne pozycje nastawnika
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Maja 2024, 23:00:32 »
Tam jest trochę więcej grzebania, bo dla każdej pozycji trzeba zaimplementować nową komendę.
Dlaczego komendy nie obsługują parametrów (albo chociaż jednej liczby - universale, patrzę na Ciebie) - nie wiem.
10 lat na forum MaSzyny!

Offline dinsx7

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Odp: Przypisywanie klawiszy pod poszczególne pozycje nastawnika
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwca 2024, 14:07:15 »
Udało mi się napisać prosty skrypt w Autohotkey który dodaję taką mechanikę do symulatora bez jakiejkolwiek ingerencji w pliki :)
Miłośnik kolei/filmmaker z Łukowa.  Moje kolejowe filmy znajdziesz tutaj: https://youtube.com/@dinsx7