Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - muri

Strony: [1] 2
1
Bieżące kolejowe / Największa makieta kolejowa w Polsce
« dnia: 14 Czerwca 2015, 23:00:23 »
http://joemonster.org/link/pokaz/62237
Ktoś zna? Rzeczywiście największa?

2
Co prawda narazie tymczasowo:
Cytuj
Szybciej niż można się było spodziewać dojdzie do reaktywacji ruchu pasażerskiego na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Prawdopodobnie już w końcu kwietnia w jego perony wjadą pociągi Kolei Dolnośląskich ze Świdnicy i Dzierżoniowa Śląskiego.
Cały artykuł: http://www.rynek-kolejowy.pl/56032/po_kilkunastu_latach_na_dworzec_swiebodzki_wroca_pociagi.html

Cytuj
Na nieczynny Dworzec Świebodzki na nowo wjadą pociągi. Koleje Dolnośląskie na rok skierują tam składy dojeżdżające ze Świdnicy, by pasażerowie w trakcie remontu nie musieli wysiadać na przedmieściach.
Cały artykuł: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17496579,Po_24_latach_kolej_wraca_na_Dworzec_Swiebodzki.html

Ogólnie co mnie najbardziej zadziwiło:
Cytuj
Prezes Kolei Dolnośląskich zapewnia również, że czasowe uruchomienie przewozów nie powinno kolidować z organizowanym na dworcu co niedzielę targowiskiem.
Ciekawe, jak oni to sobie wyobrażają, może tak:
https://www.youtube.com/results?search_query=train+thailand+market
? :)

3
Infrastruktura kolejowa / Fotografowanie obiektów kolejowych
« dnia: 27 Stycznia 2015, 11:20:38 »
Hej,
Kojarzę że jakiś czas temu toczyła się dyskusja o tym czy sokiści mogą zabronić robienia zdjęć na dworcach itp.
Niestety wątki jakie znalazłem na ten temat są strasznie stare (Fotografowanie na koleii  :)Zakaz focenia w XXI w... , więc zamiast je odkopywać pozwoliłem sobie założyć nowy. Dzisiaj na RK jest artykuł o tej tematyce:
http://www.rynek-kolejowy.pl/55523/kolej_wymaga_pozwolen_na_fotografowanie_dworcow_bezpodstawnie.html

4
Inne niekolejowe / Qt
« dnia: 26 Stycznia 2015, 12:13:11 »
Czy ktoś z forumowiczów z zacięciem programistycznym ma może jakieś doświadczenia z Qt ? Bo mam taki problem:
http://qt-project.org/forums/viewthread/52349/

5
Inne niekolejowe / Pojedź pendolino!
« dnia: 07 Stycznia 2015, 14:55:32 »
http://charytatywni.allegro.pl/usiadz-za-sterami-pendolino-i1248435
Jacyś chętni? :) Ciekawe za ile pójdzie...

6
Bieżące kolejowe / Wrocław Muchobór - Dziwna sytuacja
« dnia: 04 Grudnia 2014, 10:32:50 »
Wczoraj po 17 byłem świadkiem dziwnej sytuacji na Muchoborze. gdzieś tak o 17:05 padła zapowiedź, że pociąg do Węglińca jest opóźniony ok. 30 min. Za chwilę (5-10 min) pojawiły się światła (normalny trójkąt) jadące od Grabiszynka - ewidentnie na peron 2 (normalnie z tego kierunku wjeżdżają na peron1). no to wszyscy ludzie przeleźli na drugi peron. Okazało się, że nie był to opóźniony węgliniec, a skład RegioBahn (bez pasażerów). Na tablicach kierunkowych miał Wroclaw Glowny (przypomnę, że jechał od Grabiszynka). Postał chwilę przy peronie (nie otwierał drzwi), po czym dalej odjechał dalej na zachód w kierunku wiaduktu nad Strzegomską. Nie został podany sygnał zezwalający na semaforze - cały czas świeciło S1 (pewnie jechał na rozkaz). Jechał powoli, zatrzymał się chwilę za przejazdem, postał chwilę i pojechał dalej. Gdzieś tak na wysokości wiaduktu zatrzymał się. Po pewnym czasie wjechał opóźniony Węgliniec (również na peron 2), po czym odjechał normalną ścieżką (czyli trawersując całą stację, gdyż zjazd na łącznicę do Węglińca jest po prawej patrząc w kierunku jazdy (na przedłużeniu peronu1). Po jego przejeździe okazało się, że ten RegioBahn stojący na wiadukcie zapalił światła od naszej strony - po czym przejechał na powrót w kierunku Grabiszynka.
Co mogło być powodem takiej sytuacji? Od jakiegoś czasu zauważam, że pociągi odjeżdżające w kierunku Nowego Dworu (relacja Legnica/Węgliniec ) i Kuźnik (relacja Wołów/Głogów/Zielona Góra), około godziny 16 jadą normalnie (z peronu1). Natomiast te jadące o godzinie 17 z minutami i po 18 - jadą z peronu 2. Ktoś wie, z czego to wynika?

  Dodano: 04 Grudnia 2014, 21:43:52
Ok. Po popatrzeniu tu i tu trochę mi się wyjaśniło. Pociągi wjeżdżające na tor2 przy peronie 2 jadą nie na wprost od p.o. Grabiszyn, tylko po drodze zahaczają jeszcze o p.o. Wrocław Świebodzki. Tylko dalej nie rozumiem dlaczego? No i skąd tam się mógł wziąć ten RegioBahn ?

  Dodano: 04 Grudnia 2014, 21:54:53
Jeszcze jedno pytanie: którędy normalnie jeżdżą te RegioBahn'y ? Na Muchoborze ich nigdy nie widziałem (a stację przez pół roku widziałem z okna w pracy). Przez Gądów? Ale wtedy nie mogły by wjechać w perony na Nowym Dworze - a na rozkładzie jest że stają. Czyli co, jednak przez Muchobór, tylko ślepy jestem?

7
Bieżące kolejowe / Incydent w Oleśnicy (19-18-2014 ok 05:30)
« dnia: 19 Sierpnia 2014, 14:16:18 »
Jechałem dzisiaj w nocy Karkonoszami (26200) z Lublina do Wrocławia. Ok. 05:30 przed samym wjazdem do Oleśnicy pociąg zatrzymał się już na "klinie" od strony Wrocławia (http://goo.gl/maps/Wx1wU) i stał ponad 2h. Podobno (wg informacji otrzymanych od drużyny konduktorskiej jak poszedłem po poświadczenie o opóźnieniu) jak minął semafor wjazdowy, to z naprzeciwka jakiś pociąg przejechał S1 i wjechał "nam" na drogę. Wzywali komisję i dlatego musiał czekać w bezruchu. Ale skoro tak, to dziwne jest to, że przez te 2h stania 300m przed stacją cały czas widziałem przez okno jeżdżące normalnie osobówki do i z Wrocławia. Ktoś może ma więcej info co się tam dokładnie stało?

8
Bieżące kolejowe / Komu lokomotywę, komu?
« dnia: 25 Lipca 2014, 13:25:29 »
Cytat: rynekkolejowy.pl
Spółka PKP Intercity ogłosiła sprzedaż w formie licytacji 10 lokomotyw elektrycznych typu EU07. Cena wywoławcza każdej z nich to ok. pół miliona złotych.
Cały tekst: http://www.rynek-kolejowy.pl/53274/dziesiec_eu07_na_sprzedaz.html

9
Bieżące kolejowe / Pendolino jednak w grudniu? Przełom blisko
« dnia: 26 Czerwca 2014, 10:48:09 »

10
Bieżące kolejowe / Najdłuższa relacja krajowa
« dnia: 21 Czerwca 2014, 21:30:40 »
Jaka jest najdłuższa krajowa relacja bezpośrednia? Wydaje mi się że Świnoujście - Przemyśl (przez Wrocław - czyli ta:  TLK 81203 ), bo ma 976 km. Ale może zna ktoś dłuższą?

11
Nie żebym był złośliwy, ale tutorial "jak pobrać coś z internetu" (i to temat omawiany kilkukrotnie na forum) budzi uśmiech politowania... Oczywiście nie w kierunku autora tutoriala, tylko dla osób którym jest on potrzebny. Cóż - wychodzi na to, że takie kwiatki są jednak niezbędne:

Może i u nas trzeba powołać instytucję "Dyrektor internetu" ? Takie moje poświąteczne refleksje...

Reg. zakazy 12, obowiązki 2.
Twoje refleksje nic nie wnoszą, dodatkowo niepoprawnie umieściłeś grafikę. Zamiast tracić energię na takie wywody, lepiej zrób jakiś dodatek do MaSzyny, gdyż pracy jest od groma. Że też MaSzynowcy są takimi leniami...
Benek

12
Bieżące kolejowe / Ustalenie peronu przyjazdu pociągu
« dnia: 21 Marca 2014, 12:54:51 »
Czy ktoś ma może pomysł w jaki sposób ustalić peron na który wjedzie pociąg? Pomijam już to że nie ma takich danych na rozklad-pkp.pl, oraz że pani na infolini tk-telekom też tego nie wie... Konkretnie chodzi o dzisiejszy pociąg IR 26122 (Bolko: Lublin 14:13 - Wrocław 22:23 <w sumie po drodze zmienia numer na 26123...> ) - a jeszcze konkretniej jego przyjazd do Wrocławia.
Znalazłem takie coś: http://www.przewozyregionalne.pl/faq/w-jaki-sposob-moge-ustalic-peron-z-ktorego-odjezdza-moj-pociag, ale tak: po ściągnięciu tablicowego rozkładu jazdy dla stacji Wrocław Główny akurat ten pociąg nie ma peronu... A na innej proponowanej stronie (http://beta.przewozyregionalne.pl/tablice) wogóle nie ma informacji o peronach... Sprawdzałem też w SRJP, ale albo jestem za głupi, albo tam też nie ma informacji o peronach...
Pomoże ktoś?

13
post do usunięcia

Usuwam.
adsim

14
Inne niekolejowe / Iskrzenie kół o szyny
« dnia: 22 Lutego 2014, 08:49:30 »
Co prawda nie pociąg, tylko tramwaj, ale czy ktoś mógłby wytłumaczyć zjawisko na poniższym filmie?:
http://joemonster.org/filmy/59286/Tramwaj_jedzie_po_dawno_nieuzywanym_torowisku
Że pantograf może iskrzyć to rozumiem... Ale tak kołami o szyny?

15
Rainsted / Rainsted - podgląd terenu - problem z przewijaniem
« dnia: 12 Lutego 2014, 18:49:53 »
W aktualnej wersji Rainsted występuje denerwujący efekt podczas przewijania na dużym powiększeniu (>= 2px/m). Im większe powiększenie tym bardziej jest to widoczne. Mianowicie:
  • Podczas przeciągania myszą w prawo, mapa przesuwa się ok. 4x szybciej niż wskaźnik myszy (ustawiając sobie jakiś punkt mapy na wysokości lewej krawędzi jakiegoś guzika na pasku start, i powolnym przeciąganiu myszą w prawo trzymając wciśnięty LPM)
  • Podczas przeciągania w lewo wystepuje odwrotny efekt (teren przesuwa się wolniej niż mysz), ale trochę słabszy (przy przeciągnięciu myszą o całą szerokość "okna roboczego" teren przesuwa się o jakieś 4/5, może 5/6 szerokości)
  • Podczas przeciągania w dół tło mapa przesuwa się ok. 5 razy szybciej niż mysz
  • Podczas przeciągania w górę ok. 9/10 (przeciągnięcie myszą od samego dołu do samej góry przeciąga mapę o ok. 9/10 wysokości obszaru roboczego
Sprawdzałem i na touchpadzie i na myszce zewnętrznej. Problem nie występuje w edytorze RSF - tylko na podglądzie terenu. System to Win7Pro PL.

16
Pomoc doraźna / Quark - problemy różne
« dnia: 11 Lutego 2014, 20:59:34 »
Z tego co kojarzę, to na rozkładzie jazdy (F3) i na zegarze (F1) wyświetlane informacje powinny się aktualizować w miarę mijanych przystanków. Dojechałem sobie z WK do Koniewic i niestety wygląda to dalej tak jak zaraz po odpaleniu scenerii - czyli najbliższy odjazd Wielki Kac 5:02 (screenshoty). Bug w exe, bug w scenerii czy PEBKAC?

17
Bocznica / Odp: Nowa fikcyjna trasa "osmkdp"
« dnia: 10 Lutego 2014, 21:37:48 »
Pytanie urwane z choinki: OSMKDP = ..."Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Kolei Dużych Prędkości"? :) Mógłbyś rozwinąć ten skrót? Z ciekawości pytam...

Reg. obowiązki 9.
W #1 poście jest rozwinięty częściowo skrót.
Benek

18
Pomoc doraźna / błąd obrotnicy
« dnia: 07 Lutego 2014, 23:26:45 »
Hej,
Jest błąd w obsłudze obrotnicy. Występuje zarówno na exe z paczki 08_13, jak i na nowym (424). Sprawdzałem zarówno obrotnicę z paczki 08_13, jak i tą w incu razem z nowym exe. problem wygląda tak, że obrotnica się kręci, a lokomotywa zostaje w miejscu (screen). po poruszeniu się lokomotywą "wskakuje" na obrotnicę.

19
Bocznica / Odp: Jeszcze jeden dziwny problem z TEM2
« dnia: 18 Stycznia 2014, 12:54:51 »
To forum jest specyficzne - w takim sensie że tutaj dba się o poziom językowy. Chyba większość osób dostała zjebkę w pierwszym poście właśnie za niestosowanie się do zasad ortografii i interpunkcji. Jednak po jakimś czasie przyzwyczaisz się - wiem po sobie. Co do dys:grafii/leksji/kalkulii/poczekamy_co_jeszcze_wymyślą - bez obrazy, ale nie znajduję lepszej odpowiedzi niż to: http://joemonster.org/***

Twój post został raportowany, ponieważ film zawiera solidną dawkę przekleństw, dlatego przenoszę go na bocznicę.
Benek

20
Cytuj
Połączenie Jelenia Góra - Szklarska Poręba nie ma szczęścia. Po rocznej przerwie spowodowanej remontem otwarto je zaledwie 10 dni temu, a już dziś trzeba było je zamknąć. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął wiadukt drogowy nad linią i zakazał ruchu pociągów. Pasażerowie wrócą do autobusów.
Cały tekst: Z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby znów nie jeżdżą pociągi
Cytuj
Pociągi z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby po zmodernizowaniu linii jeździły zaledwie 10 dni. Wczoraj zapadła decyzja o zakazie ruchu pod sypiącym się, nieczynnym gminnym wiaduktem drogowym w Piechowicach. Pieniądze na jego rozbiórkę da urząd marszałkowski, ale odcinek Piechowice - Szklarska Poręba pasażerowie pociągów na razie będą pokonywać autobusami zastępczymi.
Cały tekst: Rozpadający się wiadukt zatrzymał pociągi do Szklarskiej Poręby
Z tego co rozumiem z tych artykułów chodzi o ten wiadukt: http://goo.gl/maps/VSMe3. Niestety GoogleStreetView tam nie sięga - ma ktoś może jego zdjęcia?

21
Forum / Maszyna 08.13
« dnia: 24 Sierpnia 2013, 23:08:50 »
Czemu nie ma w publikacjach wątku z najnowszą paczką?

22
Bieżące kolejowe / Tor testowy w Żmigrodzie
« dnia: 12 Sierpnia 2013, 12:29:18 »
Na stronie http://www.ikolej.pl/zaklady-laboratoria-i-osrodki/osrodek-eksploatacji-toru-doswiadczalnego/ wymieniony jest m.in:
Cytuj
5. Tor o łukach odwrotnych (karta UIC 530).
Czy ktoś może wie co to jest i do czego służy? Jedyne co przychodzi mi do głowy, to tor z przechyłką na zewnątrz, zamiast do środka - ale po co?

24
Nie jest to pierwszy problem tego typu, że powodem głuchego zawieszenia się symulatora jest brak jakiegoś dźwięku. Może by podorabiać try...catch'e, tam gdzie ładowane są dźwięki, i w razie W rzucać jakiegoś error-boxa z tym co go boli?

Nie jest to wątek do propozycji.
Bocznica.
Rozi

25

:)

Reg. Zakazy: 21
Nie akceptujemy wulgaryzmów.
Bocznica.
Rozi

26
Bocznica / Wydzielone z: Rotfl!
« dnia: 30 Listopada 2012, 21:02:19 »
jaki to sygnał?:


Coś ostatnio zdarza Ci się zaczynać zdania z małej litery.
Reg. Obowiązki: 2
Bocznica.
Rozi

27
Hej,
w pliku info.txt od zwierzyniec transport jest info żeby ściągnąć teksturę  EP07-1003:
Cytuj
Do poprawnego wyświetlania się lokomotywy proszę pobrać teksturę EP07-1003

Link --> http://eu07.pl/forum/index.php/topic,8214.msg308841.html#msg308841
I sprawa wygląda tak, że w linkowanym poście można ściągnąć wersję DDS lub TGA, ale plik tekstury ma w obu nazwę 303e-ep-tv-1003'07...Natomiast w pliku zwierzyniec_transport.scn jest wpis
node -1 0 EP07-1003-TV dynamic PKP\303E_V1 303E-EP-TV-1003-HIST 303E-EP-TV  0 nobody 3 0 enddynamic(btw. linuksiarze nie grzmią o wielkość znaków?)
jak nietrudno przewidzieć, siódemka jest goła, a w errors.txt leci błąd:
Cytuj
Missed texture: textures\dynamic\pkp\303e_v1\303e-ep-tv-1003-hist.
Można oczywiście we własnym zakresie poprawić wpis w scn, bądź nazwę tekstury (chyba lepiej wpis), ale czy nie powinno to być wcześniej sprawdzone? Czy może coś przegapiłem?

28
Forum / Publikacje
« dnia: 13 Września 2012, 12:44:11 »
Hej.
Chciałbym zaproponować, żeby osoby zamieszczające wątki w dziale publikacje w poście z linkiem wrzucali zawartość pliku info.txt. Uzasadnienie:
  • Uważam, że nie jest to wielki wysiłek dla tego kto publikuje dodatek.
  • Plik info.txt w głównym katalogu symulatora ma tę wadę, że przy rozpakowaniu kolejnych dodatków nadpisujemy ten poprzedni.
  • Czasem ciekawość zżera ("co to za dodatek"), a nie ma możliwości pobrania archiwum.
Co o tym myślicie?

Rozi

29
Inne niekolejowe / printserwer 2xUSB, najlepiej z wifi
« dnia: 22 Lipca 2012, 21:06:27 »
Hej,
Jak w temacie, poszukuję printserwera 2xUSB, najlepiej z WiFi. Pytałem już na elektrodzie ale jakoś bez odzewu...Z tego co widziałem to np. D-Link DPR-2000 wydwałby się spełniać moje oczekiwania, tylko trochę drogi...
Czy ktoś z kolegów ma może jakieś doświadczenia z urządzeniem tego typu?

30
Hej,
Na końcowych manwerach w pludrach wystąpił u mnie taki błąd: Dostaję Ms2 i wyjeżdżam aż pod wskaźnik W5. Po zmianie kabiny widzę że mam od razu podany Ms2, więc jadę. Niestety, nie przekłada się zwrotnica i wjeżdżam spowrotem na tor z którego przyjechałem. Co więcej, na tarczy manewrowej (ten pierwszej) wciąż jest Ms2. Jednocześnie mam ustawione Ms2 z dwóch stron tej samej zwrotnicy. Do składu z T448p mogę się dostać dopiero po ręcznym przełożeniu zwrotnicy (screeny)

Strony: [1] 2