Autor Wątek:  Zakaz focenia w XXI w...  (Przeczytany 11531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomasz9992

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zakaz focenia w XXI w...
« dnia: 11 Grudnia 2007, 17:18:22 »
Witam.Jak donoszą media, powraca zakaz fotografowania na dworcach.W Katowicach już jest taki
przepis wprowadzony przez PKP.
Więcej informacji pod tym adresem:
http://www.wnp.pl/wiadomosci/katowicki-dworzec-obiektem-strategicznym,38213.html
Pozdrawiam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudnia 2007, 17:35:16 »
Z artykułu wynika, iż to był występek nadgorliwego ochroniarza. Wprowadzenie zakazu fotografowania jest bezcelowe. Technologie skutecznie przeciwstawiają się ewentualnym zakazom, więc jeśli nawet taki zakaz powstanie to będzie tylko na papierze. Podobnie sprawa się ma jak np. abonamentem RTV.
Te konkretne zarządzenie przypomina mi trochę zarządzenie radnych Warszawy, którzy swego czasu uchwalili, iż firma sprzątająca jakąś część miasta miała sprzątać odchody po koniach, ale tylko pochodzących od Policji konnej a od dorożkarzy już nie. Tu może być podobnie, bo jak komuś udowodnić, iż zdjęcie chce/ nie chce robić do celów reklamowych.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2007, 17:49:14 wysłana przez Mariusz1970 »

PEKAPE

  • Gość
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudnia 2007, 17:41:22 »
Parodia i śmiech na sali.

Offline franki

  • Wiadomości: 21
  • Ja w Byku
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudnia 2007, 17:49:59 »
No pewnie że zakaz focenia to w naszych czasach to już można sobie wlożyć pomiędzy bajki. Z możliwościami dzisiejszego sprzętu do focenia np: cyfrówka z zomem X12 lub X18, można zrobić takiej jakości zdjęcie ze jak ktoś mieszka przy szlaku kolejowym lub innym obiekcie PKP, to przy dobrej pogodzie to z okna może zrobić fote nie narażając się jakiemuś nadgorliwemu ochroniarzowi. Nie wiadomo co takiemu strzeli do głowy?

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudnia 2007, 17:58:10 »
Niektórzy dalej żyją w czasach PRL:).
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudnia 2007, 18:02:14 »
No to trzeba takiemu gościowi pokazać paragraf/nie pokazać z przepisem o fotografowaniu(Takiego chyba nie ma) i poprosić o papierek który zakazuje focenia na tym antyku(czyt. Dworzec w Katowicach).
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudnia 2007, 18:16:41 »
Nie śmiejcie się to ważny środek dla PKP gdzie trzymane są supertajne plany supernowoczesnych loków takich jak EU05. Jeszcze trochę, a będzie to obiekt tak tajemniczy jak Strefa 51 w USA:)

Ogólnie śmiech na sali, PRL powraca!
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudnia 2007, 19:55:37 »
Brawo!!!
Administracja katowickiego dworca przełamała nudę bezcelowego siedzenia na d... i zdobyła się na wielki intelektualny wysiłek jak po raz kolejny rozsławić swój obiekt. Proponuję by przy drzwiach wejściowych utworzyć punkty kontrolne sprawdzające czy nieproszeni goście codziennie pojawiający się na dworcu nie wnoszą ukrytych aparatów/sprzętu nagrywającego. W kolejnym etapie powinno dbać się o czyste uszy i paznokcie podróżnych. W końcu szerzy się bioterroryzm.

W PRLu taki zakaz był zgodny z ideologią ciągłej mobilizacji społeczeństwa - kreowania poczucia zagrożenia i szukania kryjącego się wroga.

Dzisiaj taki zakaz zgodny jest z ideologią głupoty wiejącej od znudzonych urzędników - kreowania złudzenia że coś się w końcu robi... papierek i kilka tabliczek nie kosztuje wiele wysiłku.

Chyba zamiast aparatu przyjdzie nam zabierać sztalugę i pędzle... a może dłuto i kloc drewna?
Ja mam jedną radę dla panów zarządców... a weźcie i w d... się pocałujcie - będzie to wyczyn na miarę wASZYCH możliwości.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2007, 19:59:47 wysłana przez Akvin »
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Wojcio1991

  • Wiadomości: 136
  • Pozdrowienia z E20!!!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudnia 2007, 20:04:26 »
Ja ostatnio doświadczyłem takiej oto sytuacji. A więc udałem się na peron w Łowiczu (moim mieście) z drugim MK - Tomkiem, aby sfotografować siódemke z pośpiechem prowadzoną przez zaprzyjaźnionego nam mechanika. Rozstawiliśmy na peronie statywy i ustawialiśmy sobie kadr w aparatach, a tu nagle za nami odezwał się gruby głos SOKisty: "Czy mają panowie pozwolenie na fotografowanie". A my na to stoimy jak zamurowani, ale po chwili zaczęliśmy dyskusję (tak bez nerwów), że jesteśmy przekonani, że takiego zakazu nie ma i wyjaśniliśmy że jesteśmy MK i krzywdy nie robimy, i że to tylko prywatne zdjęcia, a jeśli jest taki zakaz to się zbierzemy i pójdziemy sobie. Zostawił nas w spokoju na jakiś czas, a tym czasem zajechał oczekiwany pociąg. I gdy już miałem cyknąć fotke to... znowu przyszedł SOKista, ale tym razem z kumplem również SOKistą : "poproszę dokumenty" - powiedział ten drugi. Ale delikatnie mówiąc olaliśmy jego nakaz i poszliśmy do naszego znajomego mecha, który stał w drzwiach kabiny. Porozmawialiśmy może z minute no bo dostał sygnał do odjazdu i ruszył w dalszą podróż. Gdy wróciliśmy do statywów, których "pilnowali" SOKiści, zobaczyliśmy, że mają gęby otwarte na ościerz i byli wryci totalnie w peron. Zobaczyli, że rozmawiamy z mechem i się równo zdziwili. Byli tak zmieszani, że zapomnieli o dokumentach itp. tylko powiedzieli "do widzenia" i sobie poszli. Mieliśmy potem z MK Tomkiem taki ubaw z nich , że szok.

P.S. Taki mały OT: Jeśli jest jakiś jeszcze MK w Łowiczu poza mną i Tomkiem to może się skontaktować na gg :):)

 
Zapraszam na stronę łowickich miłośników kolei
http://www.kolejowy-lowicz.eu/

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudnia 2007, 21:12:54 »
Nie wiem czy wiecie ale jakiś czas temu (początek 2007) weszło w  życie wewnętrzne rozporządzenie PKP dotyczące osób fotografujących -miałem okazje takowe przeczytać. Papierek taki dostali wszyscy z wyjątkiem ludzi pracujących w "terenie" (maszyniści, rewidenci taboru itd.).
Na własnej skórze miałem okazję przekonać się, że jest ono błędnie interpretowane przez pracownika PKP.
Otóż pewnego razu wybrałem się na małą wycieczkę z Łodzi do Ozorkowa wzdłuż torów (rowerem). Przy jednej ze stacji na przejeździe postanowiłem fotnąć budkę "dróżnika". Ustawiłem się do zdjęcia, zrobiłem jedno, drugie, i nagle patrzę wychodzi jakiś facet i woła proszę mi to oddać ! tu nie wolno robić zdjęć, wezwę SOK-istów itd (zaznaczę, że miałem na sobie pomarańczową kamizelkę, także na terrorystę nie wyglądałem).
W końcu podszedł do mnie (bagatela oddalił się od miejsca pracy na jakieś 40m) i mówi "dokumenty" a ja na to że nie mam obowiązku mu się legitymować bo nie jest on pracownikiem, żadnej służby. Ale on w uparte swoje, więc żeby dał mi spokuj pokazałem mu dowodzik -dodałem też że jestem obywatelem  Polskim i nie jestem terrorystą (musiałem to powiedzieć, żeby facet pojął że cyrk robi).
Na to on "nie wiem co teraz zrobić z panem", ja mu na to, że niech wezwie SOK to ja z nimi pogadam. I tak od słowa do słowa po co mi te fotki co z nimi mam zrobić, a ja mu że jestem MK, i fotografuję infrastrukturę dla siebie i innych MK (nie omieszkałem wspomnieć także o symku że takowy istnieje i tworzy go grupa zapaleńców).
 Facet zmiękł i zaczął już normalnie gadać. I zaraz "wyspowiadał" mi się, że jest pewne pisemko z góry itd. itp. a w końcu zaprosił mnie i pokazał jakie urządzenia mają na stanie jak działają, ponarzekał, że stare i pokazał to rozporządzenie. Już chciałem fotnąć, ale dla pewności się spytałem czy mogę, a on na to że w żadnym wypadku, bo to jest nieoficjalne i mógłby mieć problemy.
Ja na to, że skoro coś takiego wyszło i jest stosowane w praktyce to nie miałby żadnych problemów, ale odpuściłem sobie z tym foceniem bo Bóg wie co mu mogłoby jeszcze strzelić do głowy (nie chciałem się z nim kłócić).
Co najważniejsze w tym pisemku z PKP nigdzie nie było mowy o zakazie focenia a jedynie instrukcja, że należy zwracać baczniejszą uwagę na osoby focące i wzywać SOK żeby "delikwenta" wylegitymowali.

Tyle z mojej strony.
Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Wojcio1991

  • Wiadomości: 136
  • Pozdrowienia z E20!!!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Grudnia 2007, 21:28:03 »
Nawiązując do postu  @mechatronika. To skoro ktoś tam sobie wydał takie rozporządzenie to powinno być ono powszechne i dla opini publicznej, żeby każdy wiedział, że nie wolno. Bo każdy może sobie tak zrobić i powiedzieć, że tak jest i koniec. A jeśli jest nieoficjalne to powinno się ograniczyć postępowanie wedługo niego(mówie o pracownikach kolei) do minimum, a nie jak ten drużnik od razu z krzykiem wyleciał. :/  Głupota ludzka nie zna granic. :/
Zapraszam na stronę łowickich miłośników kolei
http://www.kolejowy-lowicz.eu/

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Grudnia 2007, 21:29:18 »
Ja miałem taką ciekawą historię:
Pewnego wieczoru na stacji Iława Główna stoję sobie na peronie i z cystern spisywałem typ i nastawy hamulca oraz nr wagonu na potrzeby symka.
Widzę z daleka że idzie w moją stronę dwóch funkcjonariuszy SOK jeden z nic podchodzi do mnie i mówi co robie i do czego mi to jest potrzebne?
Więc powiedzialem że do symka a on zapytał jakiego?
Odpowiedzialem że MaSzyna a on na to że zna naszego symka a także zna OlO_EU i że często smiga sobie w symku.
Rozmawialiśmy jeszcze jakieś 10 minut po czym przyjechał moj pociąg i musialem jechać do chaty.
Ot taka ciekawa historia ile to ludzi zna naszego symka.
Pozdrawiam.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

reds0

  • Gość
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudnia 2007, 21:31:50 »
Rozporządzenie takowe zostało wprowadzone ze względu na możliwośc ataku terrorystycznego . Wszystkie obiekty kolejowe mają nazwę znaczenia Państwowego , budynki , stacje . Nie ma się co dziwic , że tak się reaguje na focenie obiektów chronionych - bynajmniej z nazwy- nastawnie powinny byc zamknięte na klucz , aby żaden postronny osobnik nie dostał się do budynku . Tak mniej więcej można wyczytac z tej broszurki , która została przekazana wszystkim pracownikom związanym z ruchem pociągów . Nie pamiętam daty tego pisma , ale coś koło pierwszej połowy tego roku było wydane .

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudnia 2007, 22:57:54 »
Taa, nastawnia zamknięta na klucz....
Przy każdych drzwiach strażnik. Póki co tak nie ma. Jedyna kwestia to bezpieczeństwo i zachowanie MK i turystów. Ostatnio jestem częstym bywalcem na dworcach, średnio przez sobotę i niedzielę robię około 300 zdjęć taboru. Nigdy nie jestem sam na dworcu, często widzę innych kolegów po fachu z aparatem w łapce. Niestety nie zawsze zachowują się dobrze.  Myślę że kolejarska brać często ma nas dość i stąd te próby zakazów.
Prośba, nie piszczcie co i jak się dzieje na różnych stacjach i dworcach. Nie wymieniajcie nazw i dat. Można tym zrobić kłopot a końcowy efekt odbije się na MK.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudnia 2007, 23:00:49 wysłana przez Krzysiek626 »

reds0

  • Gość
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Grudnia 2007, 23:03:43 »
Krzysztof , był taki nakaz Zamykania nastawni na klucz . Czytałem to rozporządzenie . Pamiętaj , że na malutkich stacjach przeważnie pracuje kobieta . Nastawnia jest gdzieś na końcu stacji , czasem pod laskiem . Tu chodziło o bezpieczeństwo .

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Grudnia 2007, 23:11:08 »
Nie neguje przepisu, i nie zaprzeczam temu co napisałeś. Problem w tym że nie jest stosowany, w każdym razie nie wszędzie.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Grudnia 2007, 02:34:33 »
Władzom katowickiego dworca chodziło z tym "wykorzystywaniem do celów marketingowych" zapewne o to, że jakiś czas temu w prasie pojawiły sie artykuły wraz ze zdjęciami dokumentującymi fatalny stan ów obiektu.
Ot, takie krycie prawdy.
Z MaSzyną od 2003!

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Grudnia 2007, 09:33:51 »
Ot, takie krycie prawdy.
Zgadzam się. Krycie tego wiecznego syfu na dworcu !!!
Pozdrawiam

Offline MaciejZ

  • Wiadomości: 344
  • Latamy by ratować ;) Pozdro z góry!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 69
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Grudnia 2007, 11:44:34 »
No to trzeba takiemu gościowi pokazać paragraf/nie pokazać z przepisem o fotografowaniu(Takiego chyba nie ma) i poprosić o papierek który zakazuje focenia na tym antyku(czyt. Dworzec w Katowicach).

Jest taki paragraf, który według mnie dotyczy po części fotografowania...
(...)To co nie jest zabronione, jest dozwolone(...)

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Grudnia 2007, 11:56:03 »
Cytuj
Jest taki paragraf, który według mnie dotyczy po części fotografowania...
(...)To co nie jest zabronione, jest dozwolone(...)
Gorzej jak jednak coś jest zabronione np w Katowicach a np w Poznaniu już nie. Wtedy wychodzi na to, że w jednym rejonie polski "prawo" jest inne i w drugim też inne.
Zresztą niech się wezmą do roboty urzędasy ( i Ci z rządu i Ci z PKP) za modernizacje dworców, taboru i infrastruktury a nie szukają dziury w całym. Jakby terroryści poważnie chcieli zrobić atak na jakiś dworzec to i tak by go zrobili. Im się wydaje, że jak terrorysta przyjdzie to będzie na oficjala robił foty i mierzył dworzec. A już najbardziej podejrzani są ludzie którzy regularnie focą dworce i tabor a na dodatek noszą odblaskowe kamizelki... .
Rozwala mnie to jak urzędnicy pytani o sprawy terroryzmu na kolei mówią, że jesteśmy przygotowani na ewentualny atak. I tu mam kilka słów dla nich - g...o prawda!. Żaden kraj nie jest i nie będzie nigdy przygotowany na zamach bo gdyby tak było oznaczałoby, że dokładnie wiedzą gdzie i kiedy będzie (no chyba, że ktoś ma w tym interes...).
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline franki

  • Wiadomości: 21
  • Ja w Byku
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Grudnia 2007, 12:30:40 »
No przecież że to jest dziwne. Polska to nie USA,żeby co stan to inne prawo obowiązuje. Według mnie to co oni wyprawiają w Katowicach to jest parodia. Pewno boją się żeby ludzie nie oglądali tego syfu jaki tam panuje a szczególnie w podziemiach pod peronami. Toż to woła o pomstę do nieba. Mogę się założyć że za jakiś czas będę czytał na naszym forum że gdzieś indziej władze poszły za przykładem z Katowic i też zabroniom fotografowania. Zamiast wydawać kasę na ochroniarzy którzy gonią ludzi po dworcu za niewinne amatorskie focenie, powinni przeznaczyć ją na firmy sprzątające, wtedy to nie musieli by się wstydzić za swoje niekompetencje. A tak pozatym to jak mnie wygonią z Katowic to pojedę gdzie indziej robić zdjęcia. I podobno żyjemy w wolnej Polsce to czemu się czepiają. Niech się lepiej czepią tramwaja jak do zajezdni pojedzie :)

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Grudnia 2007, 16:18:48 »
Pozdrawiam

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Grudnia 2007, 16:23:04 »
http://www.pkpflashmob.prv.pl/

Dobrze by było gdyby pojawiły się tam jakieś media wtedy.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Grudnia 2007, 16:30:36 »
http://www.pkpflashmob.prv.pl/

Dobrze by było gdyby pojawiły się tam jakieś media wtedy.

Uważajcie tylko żeby dyrekcja nie poprosiła oddziału prewencji Policji o spacyfikowanie Was jak groźnych pseudokibiców. Nigdy nie wiadomo co takiej dyrekcji dworca strzeli do głowy:/
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline jacaw3

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Grudnia 2007, 17:30:21 »
bardzo prawdopodobne <lol> a moze wymysla jeszcze co innego smiech

Cytuj
Władzom katowickiego dworca chodziło z tym "wykorzystywaniem do celów marketingowych" zapewne o to, że jakiś czas temu w prasie pojawiły sie artykuły wraz ze zdjęciami dokumentującymi fatalny stan ów obiektu.
Ot, takie krycie prawdy.


bardzo dobra wypowiedz <zal im zaa takie zakazy :P
ełe iłe tułe

Offline Kielas

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #25 dnia: 13 Grudnia 2007, 11:15:48 »
http://www.pkpflashmob.prv.pl/

To tak na poważnie? Bo chętnie bym się wybrał na taką imprezę. :-)
Scania V8 power!

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Zakaz focenia w XXI w...
« Odpowiedź #26 dnia: 13 Grudnia 2007, 12:02:14 »
Oczywiście że poważnie!
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz