Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Anonim17PL

Strony: [1]
1
Na warsztacie / Odp: Quark: zapętlenie
« dnia: 19 Stycznia 2024, 23:26:11 »
Niestety, problemy zostały te same, czyli dalej nie wiem, ile czasu powinno być przeznaczone na zmianę kierunku jazdy na stacji końcowej i czy rozkłady mają sens.

Dobre rozkłady mają sens. Najlepiej nieukładane do wymaganego taktu. Sam pracowałem nad wzorami, warunkami i automatycznym kalkulatorem rozkładu jazdy dla transportu drogowego, w ramach swoich wewnętrznych badań nad rozpowszechniającym się procesie patologizacji transportu miejskiego i skutkach tego procesu.

Jeżeli mamy iść w fikcję, to czemu nie w rozkładach! W rzeczywistości w rozkładach jest praca na budowie w Polsce bo pani Krysia z ZRDiPKM co układa rozkład na następny rok (na szybko w święta wielkanocne tegoż następnego roku) sobie bierze czas przejazdu z tylnej części ciała.
W najprostszej kalkulacji przyjmuję:
  • Czas, drogę i prędkość przejazdu od planowego punktu zatrzymania do następnego
  • Czas i drogę mało dynamicznego (komfortowego) rozpędzania się pojazdu do prędkości przejazdu
  • Czas i drogę mało dynamicznego (komfortowego) zatrzymywania się pojazdu z prędkości przejazdu
  • Czas postoju w punkcie zatrzymania, umożliwiającego swobodną wymianę pasażerską
  • Liczbę stałych przeszkód drogowych, wymuszających losowo całkowite zatrzymanie się pojazdu do czasu zmiany stanu przeszkody (na przykład sygnalizacja świetlna, przejazd kolejowy)
  • Czas oczekiwania na zmianę stanu przeszkody
  • Liczbę stałych przeszkód drogowych, wymuszających zmniejszenie prędkości w czasie przekraczania przeszkody (np. skrzyżowanie na którym zachodzi potrzeba skrętu)
W przypadku trzech pierwszych danych nie trzeba kombinować, podać najniższą wartość z sensownych osiągów składu. Jeżeli na szlaku występują ograniczenia prędkości, należy obliczyć czas przejazdu na poszczególnych odcinkach i co najważniejsze - obliczyć czas dostosowania się na poprzednim odcinku do prędkości następnego odcinka.
Same parametry rozpędzania i hamowania pociągu powinny być dostosowane do złych warunków (w tym pogodowych) w okresie ważności rozkładu (latem nie jest tak źle, można wprowadzić osobne rozkłady). Odpowiedni czas pozwala komfort bez przewracania się pasażerów (o planie) i na nadrobienie opóźnienia (w trybie mało komfortowym, jeżeli występuje), bez przekraczania dopuszczalnej prędkości.
Czwarty parametr może być stały dla większości przystanków, ale uważam że dla stacji powinien być znacznie większy (tym bardziej dla stacji bardzo popularnych w przesiadaniu się).
Piąty, szósty i siódmy parametr powinien być dostosowany do ewentualnych przeszkód czasowych, stałych i (ewentualnie) do drzemek dyżurnego ruchu, lub notorycznie pojawiającego się bałaganu na stacji.

Po obliczeniu czasu przejazdu, można obliczyć (lub przyjąć średni) czas manewrów. Może być osobny dla każdej stacji, lecz wspólny dla każdego miejsca manewrów na danej stacji.
Na koniec doliczyć przerwy ustawowe (w transporcie drogowym [w tym regularnym do 50km] przerwy mogą być dzielone, sam podział można sobie warunkować, na przykład po przekroczeniu danego przejazdu czasu tam/powrót).

Tak obliczony czas przejazdu, czasu technicznego, dyspozycji i przerw trasy zsumowany z obliczonym tak samo czasem powrotu (żadnych wariantów linii 2137ABCgcikfgdg z trasą przez kolejne pół miasta i obowiązujących w dzień wielkiej nocy wypadający w prima aprilis roku o liczbie parzystej i dniu o liczbie nieparzystej) jest jednostką czasu trwania taktu i jednego przejazdu brygady. Im więcej brygad, tym takt jest szybszy (oczywiście start musi być odpowiednio przesunięty). Ilość przejazdów brygady powinien być zgodny z czasem jazdy (nie wiem jak na kolei jest, w drogówce czasem jazdy nie jest czas przerw, oprócz jednego wyjątku), wraz z uwzględnieniem czasu wyjazdu i zjazdu (na kolei - z/do szopy lub służbowy z/do sekcji przewoźnika).


Uważam że na początek powinieneś popracować nad obliczeniem czasu przejazdu (weź wzory z fizyki na prędkość, czas i drogę. Czas przyspieszania i hamowania testuj w symulatorze przy pełnym [dotyczy przejazdów pasażerskich] obciążeniu masowym) pociągu. Może być towarowy na dobry początek. Potem dodawaj kolejne parametry, jako że sceneria jest fikcyjna to możesz wymyślić (nie wiem, że Dejawy Dolne albo jakieś inne Pole to stacja przesiadkowa).

Pytaj śmiało. :)

2
Pomoc w tworzeniu / Odp: Pytania o We8 i We9
« dnia: 18 Stycznia 2024, 16:07:44 »
Wskaźniki We8 i We9 umieszcza się przy granicy odcinków izolowanych. We8 przed odcinkiem a We9 za odcinkiem. Ostrzegają one maszynistę o zbliżaniu się do odcinka izolowanego, oraz jego zakończenia.
Jeżeli maszynista prowadziłby rozruch z dużym poborem prądu, sekcja na której wjeżdża "dostałaby szoku" i zostałaby przeciążona. (w skrócie)

Jeżeli chcesz mogę wytłumaczyć w prostszy sposób, czym są odcinki izolowane.

3
Bocznica / Odp: Impuls Newag
« dnia: 05 Grudnia 2023, 22:47:49 »
Panowie spokojnie. Jeszcze tylko tydzień, wytrzymacie.


Post nie na temat.
Bocznica.
Matek123

4
Bieżące kolejowe / Odp: Impuls Newag
« dnia: 05 Grudnia 2023, 21:58:26 »
Od tego jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w skrócie UOKiK, a w przypadkach szczególnych (w tym naruszeniem bezpieczeństwa) sądy i prokuratura.
A CERT, czyli Computer Emergency Response Team niech się wreszcie zajmie bezpieczeństwem komputerowym (w tym Internetem), chociażby związku z ostatnim głośnym w Polsce włamaniem i wyciekiem danych wraźliwych.

5
Bieżące kolejowe / Odp: Impuls Newag
« dnia: 05 Grudnia 2023, 20:57:43 »
Sprzęty RTV aktualnie są po prostu tak optymalizowane, żeby komponenty działały przez X czasu, ale to nie działa na takiej zasadzie, że przychodzi producent i ci wyłącza zdalnie sprawną drukarkę.

To ja wymienię kilka przykładów praktyk monopolistycznych, na podstawie przytoczonego przez ciebie urządzenia - drukarki.

  • Wyposażenie kaset z tuszem w układy scalone identyfikujące kasetę, oraz wyposażenie drukarki w procedury co najmniej utrudniające użytkowanie kaset niezgodnych z protokołem jak i układem scalonym (np. zamienniki).
  • Wyposażenie zespół bębna w układy scalone. j.w.
  • Wyposażenie drukarki w licznik bębna, zerowany przez procedury serwisowe. (najczęściej spotykany sposób w modelach budżetowych)
  • Wyposażenie drukarki, w niewymieniany w warunkach nieserwisowych, zbiornik na zużyty tusz podczas czyszczenia głowic. W postaci chamskiej gąbki w chamskim miejscu (rozkręć całą obudowę i wyjmij połowę części aby się do niej dostać).
  • Wyposażenie drukarki w licznik zużycia gąbki, zliczający poprzez ilość użytych procedur czyszczenia głowic.

W dodatku sytuacja wymieniona w pierwszym poście, ani wyżej wymienione praktyki przeze mnie nie są uruchamiane zdalnie.
Po prostu tak zostało skonstruowane, aby utrudnić ewentualny serwis. Tym bardziej nie rozumiem po co CERT do tego (patrz odpowiedź UTK), tak samo jak CBA do kradzieży bułki w sklepie...

6
Pomoc w tworzeniu / Odp: Zapowiedzi Ivony
« dnia: 20 Września 2023, 22:40:37 »
Co do syntezatora Ivona: https://s2g-online.pl/ (Cennik)
Regulamin:
Cytat: § 2 ust. 6
Wygenerowane przez Klienta pliki na skutek dokonanej konwersji mogą być zastosowane w
dowolny sposób. Sprzedający uniemożliwia dostęp do nagranych tekstów osobom trzecim.

7
Aktualizacja pliku.
Łącznie 93 obrazy.

8
Różne zdjęcia i rysunki techniczne, niektóre dość dobrej jakości.

  • Sygnalizator otwartych drzwi EZT
  • Różne interkomy
  • Przyciski otwierania drzwi
  • Przyciski toaletowe
  • Liczniki, termostaty, regulatory
https://eu07.pl/userfiles/29444/Eltronik.7z

9
Bocznica / Odp: MaSzyna a platforma Linux
« dnia: 04 Lutego 2023, 22:37:40 »
Co do kompilacji pod linuxa, cmake w większości będzie po prostu pojedyńczo krzyczał że czegoś nie ma. Nie pamiętam już, jakie konkretnie pakiety instalowałem, ale raczej wystarczy po prostu powtarzać sudo apt install (nazwa)-dev na każdym błędzie. Trochę żmudny, ale jednorazowy proces.
Aha, poza exe musisz też znaleźć libki pythona pod linuxa. Nigdzie ich nie znalazłem.

Proszę, oto instrukcja dla Arch (dla opartych na Debianie będzie podobnie):

Strony: [1]