Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kacper202023

Strony: [1]
1
Panowie, pytanie. Jak najlepiej zrobić mechanizm nastawnika, samemu? Oryginalny wał odpada, nie ma skąd pozyskać, najzwyczajniej nie chce mi się jeździć po całej Polsce po kupę żelastwa. Czytałem rozwiązania, które były już wykorzystywane, lecz większość jest przestarzała.

2
Witam, po długiej przerwie powracam znów do robienia pulpitu.
Za nic nie mogę pojąć, jak podłączyć serwa (do manometrów hamulcowych) do Arduino oraz jaki ma być użyty kod, aby współpracowały z maszyną. Czy znajdę jakąś dobrą duszę która zechciałaby pomóc?

Edit. Podłączyłem, lecz patrząc z przodu serwa kręci się w odwrotną stronę niż powinno. Może tym razem znajdę kogoś kto chciałby pomóc?

3
Dzięki bardzo @Hirek oraz @mac310 za szerokie wyjaśnienie wszystkiego, oczywiście teraz działa :).

4
Czy jest sens aby podpiąć go do GND Arduino?

Nie, przy 5V uziemienie raczej nie ma sensu.

Dzięki bardzo @Hirek oraz @mac310 za szerokie wyjaśnienie wszystkiego, oczywiście teraz działa :).

5
Do jakiego pinu masz ten potencjometr podpięty i jaki masz kod do jego obsługi?
Potencjometr mam podpięty do pinu A15, a kod następujący:

Cytuj
#include <Wire.h>
volatile uint8_t fromPC[52] = {0};
volatile uint8_t toPC[20] = {0xEF, 0xEF, 0xEF, 0xEF, 0};

void setup()
{Wire.begin();

pinMode(A15, INPUT_PULLUP);

  Serial.begin(115200);
  Serial.setTimeout(30);
  while(!Serial.available()){}
}

void loop()
{

  bitWrite(toPC[15], 0, !digitalRead(A15));

  // Data transmission
  while (!Serial.available()) {};
  Serial.readBytes((char*)fromPC, 52);
  Serial.write((char*)toPC, 20);
}

Wpis do ini taki:
Cytuj
uart COM4 115200 0.12 0.1
uarttune 0 0 256 0 1 255 0.7 1023 0.6 1023 1 255 4000 255 800 255 150 255
uartfeature no no no yes
uarttachoscale 8
uartdebug no

6
Witam serdecznie.
Przychodzę z pewnym kłopotem. Od dłuższego czasu buduję w domowym zaciszu symulator ET22/EU07 (na Arduino) i do tej pory idzie dobrze, ale doszedłem do hamulców. Potencjometr pod Arduino podłączony, wpis zrobiony, w MVD zakres min./max. wysterowany, wpis do INI również zrobiony. Problem pojawia się w tym, że hamulec nie idzie płynnie wraz z potencjometrem, lecz ma dwie pozycje, min-max. Szukałem na forum, lecz nic na ten temat nie znalazłem. Miał ktoś z Was może podobny problem?

7
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 22 Kwietnia 2023, 10:00:06 »
Log i Errorsy poproszę.
Podeśle na pv, nie mogę tu wstawić zadnego pliku, nie wiedzieć czemu.

8
Na warsztacie / Odp: [HIT] Bieszczady/Galicja WIP - do pobrania
« dnia: 17 Kwietnia 2023, 15:45:00 »
Dzień dobry, przychodzę i ja z kłopotem po pobraniu tytułowych Bieszczad.
W trakcie uruchamiania scenerii wyrzuca bardzo dużo braków, pobrane wszystkie 3 pliki.
Po uruchomieniu, w promieniu kilkunastu kilometrów nie generuje się podsypka, natomiast w trakcie przemieszczania "dziura w podsypce" (jej brak) rownież przesuwa się wraz z pojazdem.
Co jest powodem takowych braków?
Dodam że tryb renderowania pełny, wszystko na maksa. Uruchamiane również ze wszystkich EXE.

Pozdrawiam

9
Wydział zamówień / Odp: Poszukiwane plany kabiny ET22-20XX
« dnia: 28 Grudnia 2022, 17:38:10 »
Owszem, mamy doświadczenie. Napisałem, że pudło zostaje, lecz zajdą w nim zmiany.

10
Wydział zamówień / Poszukiwane plany kabiny ET22-20XX
« dnia: 28 Grudnia 2022, 12:43:01 »
Witam, ze znajomym zaczęliśmy projekt kultowych byków przywracanych do jazdy. Jak wszyscy wiemy, teraźniejszy model nie wygląda zbyt dobrze. Pudło zostaje to samo (zmiany w nim oczywiście zajdą). Kabina, zostanie przemodelowana od zera, dlatego zwracam się do Was, koledzy, jeśli ktoś posiada owe plany, byłbym wdzięczny za podesłanie ich na pv lub tutaj.
(Istnieje podobny wątek, lecz planów tam nie ma)
Pozdrawiam

Strony: [1]