- Symulator MaSzyna -

Symulator EU07 (i nie tylko) => Pomoc w tworzeniu => Poradniki => Wątek zaczęty przez: wasyl w 05 Września 2007, 03:20:12

Tytuł: [SCN/CTR] Zaawansowany tutorial tworzenia tras
Wiadomość wysłana przez: wasyl w 05 Września 2007, 03:20:12
Witam!!!
Ja także postanowiłem wyjść na przeciw problemowi ''traso-pisarstwa''. Na pisanie tutoriala zbierałem się od dłuższego czasu. No i w końcu ... jest.
Często dostawałem maile lub wiadomości od wielu uzytkowników z prośbami o pomoc przy pisaniu własnych tras. Pytania dotyczyły "zdarzeń", obsługi AI i innych mniej lub bardziej zaawansowanych problemów. Pojawiało się też sporo pytań, na które odpowiedź można znaleść już w tutorialu bohuna lub były na forum. Bohun wykonał kawał dobrej roboty pisząc ten tutorial. Ja jednak postanowiłem pominąć podstawy i wziąłem się za pisanie tutoriala z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami.
Tutorial nie jest jeszcze kompletny - obecnie liczy 15 stron. Zacząłem od "zdarzeń". Następnie pojawi się rozdział dotyczący AI, trakcji oraz tworzenia obiektów. Kolejna aktualizacja niebawem. Pisanie tutoriala było małą odskocznią w tworzeniu nowej trasy, więc jak tyko dokończę trasę, powrócę do pisania tutoriala (do ukończenia nowej trasy pozostało już tylko napisanie ostatniego z trzech scenariuszy!!!).

Link do tutoriala (05.09.2007): http://solnet.xorg.pl/solnet/maszyna/doc/zaawansowany_tutorial_05.09.2007.pdf

(alternatywny link: http://www.eu07.pl/userfiles/zaawansowany_tutorial_05.09.2007.pdf )

W razie jakiś błędów w tutorialu proszę o wiadomość na PM.

Przykleiłem wątek. Bartek
Tytuł: Odp: Zaawansowany tutorial tworzenia tras
Wiadomość wysłana przez: mechatronik w 08 Września 2007, 21:06:44
Skąd pobrać Scenery Designer?

ps
Pomysł i wykonanie świetne czekam na więcej bo od dawna kombinuję żeby zacząć coś tworzyć niestety komp i non-stop nawala :/.
Tytuł: Odp: Zaawansowany tutorial tworzenia tras
Wiadomość wysłana przez: BiałaSowa w 08 Września 2007, 21:16:30
Scenery Designer to okno skryptu. Tego symkowego oczywiście.
Najnowsza wersja skryptu jest w dziale "Na warsztacie".