- Symulator MaSzyna -

Symulator EU07 (i nie tylko) => Poszukuję, chcę zrobić => Wątek zaczęty przez: Union Pacific w 11 Lutego 2022, 04:12:21

Tytuł: Programy do projektowania domow, a prawo do uzycia w symulatorze.
Wiadomość wysłana przez: Union Pacific w 11 Lutego 2022, 04:12:21
Mam na mysli bardziej programy wizualizacyjne kreujace model 3D, ktory mozna wyeksportowac. Programy, ktore w swoich katalogach posiadaja gotowe elementy takie jak okna, poszycia zewnetrzne scian czy tez dachow. Nie jestem mistrzem modelowania od podstaw, ale chcialbym czegos sprobowac, aby urozmaicic nieco krajobraz. Czy takie uzycie moze byc dozwolone ?
Tytuł: Odp: Programy do projektowania domow, a prawo do uzycia w symulatorze.
Wiadomość wysłana przez: matek123 w 11 Lutego 2022, 09:07:42
To zależy od licencji modeli. Ostatnio ktoś wyłapał stronę z modelami, ale nie można ich wykorzystać w maszynie (redystrybułować). Modele z tamtej strony są, żeby sobie wymodelować scenę i zrobić render (taki bardziej zaawansowany screenschot).
Tytuł: Odp: Programy do projektowania domow, a prawo do uzycia w symulatorze.
Wiadomość wysłana przez: Stele w 11 Lutego 2022, 14:08:20
Model przeznaczony do wizualizacji architektonicznych raczej nie nadaje się do gier komputerowych. Je się robi innymi metodami, priorytetyzując inne rzeczy.
Tytuł: Odp: Programy do projektowania domow, a prawo do uzycia w symulatorze.
Wiadomość wysłana przez: Pitek w 11 Lutego 2022, 14:29:37
Prędzej są dodatki do np. Blendera ułatwiające budowę architektoniczną, ale z doświadczenia Ci powiem, że jedyne z czego warto skorzystać, to generatora schodów ;)
Pooglądaj tutoriale np. do Blendera, nie jest to skomplikowany program. Zobaczysz wtedy, że nie będziesz tracił czasu na jakieś gotowce, tylko szybciej zrobisz sam.