- Symulator MaSzyna -

Symulator EU07 (i nie tylko) => Bieżące Symulatorowe => Wątek zaczęty przez: Ra w 25 Marca 2015, 12:20:32

Tytuł: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: Ra w 25 Marca 2015, 12:20:32
Ponieważ jestem oskarżany o hamowanie rozwoju MaSzyny poprzez m.in. zbyt wielkie wymagania jakościowe, wprowadzanie niezrozumiałych i niepotrzebnych zmian oraz zmuszanie innych do syzyfowego poprawiania dawno skończonych scenerii, a także inne dziwne rzeczy, o których żal wspominać, jest to najprawdopodobniej ostatni rok mojego zaangażowania. Budzi to mój niesmak i coraz mniej mam ochotę w tym uczestniczyć.

Prosiłbym o wypisanie, co przez te ostatnie miesiące ewentualnie mógłbym jeszcze dokończyć, bo wiele rzeczy zacząłem, a na wszystkie na pewno nie wystarczy czasu. Chodzi mi głównie o drobiazgi, bo robienie np. sterowania na Ladder Diagram, czy obliczanie sieci trakcyjnej metodą potencjałów węzłowych wydają mi się zbyt pracochłonne i za mało atrakcyjne wizualnie, żeby warto było poświęcać im czas i to jeszcze własnym kosztem.
Tytuł: Odp: Próba wyjaśnienia pewnych kwestii/ byC może pożegnanie z eu07.pl
Wiadomość wysłana przez: sebastian82 w 25 Marca 2015, 13:03:34
Jarek. Nie wygłupiaj się.
Zrób sobie roczny urlop od atmosfery panującej na forum poprzez niezaglądanie na stronę. W międzyczasie skup się na tym, na czym tobie najbardziej zależy jeśli chodzi o exe oraz przemyśl też inne aspekty. Dotyczy to również współpracy z pozostałymi osobami z forum. Choćby, przez durną ankietę. Robisz kawał dobrej roboty i tego nie zmarnuj. Obejmuje to również Królika i Q.
Bo skończy sie tym, że wszyscy znikną i nikt nie będzie rozwijał MaSZyny. Chłopaki! Przy kodzie grzebie na razie Was trzech. Odpocznijcie wszyscy przez ten rok i spróbujcie za jakiś czas pogadać. Na bank wypracujecie konsensus i znajdzie się sposób na ogarnięcie tego bałaganu. Wiele osób pracuje nad dodatkami do symka.  NIE ZOSTAWIAJCIE NAS NA LODZIE!
Jeśli macie zamiar pożegnać się Wszyscy z MaSZyną, to dajcie kod. Newiem jak, ale nie chrapiąc po nocach nauczę się programowania. Jak Koledzy postąpicie, tego nie wiem, ale ja nie przekreślę ostatnich kilku lat spędzonych nad kompem od tak.
Scaliłem na prośbę autora.
Sawi
Tytuł: Odp: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: Smok E_ustachy w 25 Marca 2015, 13:16:56
1. Zrobienie dokumentacji.
Tytuł: Odp: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: Ra w 25 Marca 2015, 14:10:39
Dokumentacja jest na forum oraz na rainsted.com. Żadnych tajnych materiałów nie posiadam. Jeśli komuś nie odpowiada forma, to nic nie poradzę, nie jestem specjalistą od redagowania dokumentacji. Ewentualnie założyć wątki z pytaniami o konkrety, postaram się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Gdy przestanę dokonywać zmiany w kodzie, to będzie mi obojętne, co się z nim dalej stanie, bo i tak mi się do niczego innego nie przyda. Ja też nie lubię przekreślać mojego zaangażowania w coś, ale jeśli to zaangażowanie doprowadziło w przeciwną stronę, niż by się chciało, to chyba nie ma sensu się upierać.
Tytuł: Odp: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: queuedEU w 25 Marca 2015, 16:13:34
No, dobrze sie sklada bo w maju ja tez se robie polroczny urlop ;), wiec wszystkie obietnice przedwyborcze prawdopodobnie dopiero od listopada zaczne spelniac.
Tytuł: Odp: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: Stele w 25 Marca 2015, 16:28:37
Z tego co masz wypisane na warsztacie, chyba najmniej inwazyjne i jednocześnie najbardziej użyteczne byłoby wprowadzenie portali umieszczających tabor na torze eventlauncherem. Dokumentacja exe na wiki jest zadowalająca. Brakuje dokumentacji do edytora. Oficjalna kończy się na położeniu toru, zrobieniu profilu i policzeniu kilometrażu. Brakuje opisów generowania trójkątów przekroju poprzecznego, wieszania sieci, szycia terenu w edytowanych plikach, głupiego wstawiania drzewek, formatki do inców by im rysowało obwód i masy innych drobiazgów. I nie zasłaniaj się, że są niedokończone, bo to niczego nie zmienia. Surgeon widzę doszedł do wieszania druta, ale lepiej byłoby mieć to w zwięzłej formie pisemnej, do której zawsze można podejrzeć, jak się czegoś zapomni, niż w wielogodzinnym wideotutorialu.

Zrób sobie wakacje, zobaczymy czy Shax z Q coś zdziałają, ale mam wrażenie, że jeszcze zapłaczemy za tą "tyranią widzimisię".
Tytuł: Odp: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: Ra w 25 Marca 2015, 16:33:27
Dobra, nie było pytania, nie będę nic więcej robił.
Tytuł: Odp: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: Sawi w 26 Marca 2015, 09:19:27
Wiem, że zamknąłeś wątek i miałem sobie darować, siedzieć cicho, ale jak czytam co tu się wyprawia to aż mi niedobrze. Dalej to dość skutecznie mnie zniechęca. Zaczynam serio mieć już  coraz bardziej dość. Szkoda, bo może i niewiele zrobiłem, ale nawet te nic robiłem z radością. Nie będę opisywał ile to czasu zostało zainwestowane, temat tego nie dotyczy. Powstaje cały czas jedno kluczowe pytanie, czy tak trudno naprawdę dogadać się między wami? @Ra sporo zrobiłeś dlatego symulatora i po sporej części został on wyprowadzony z ciemności w stronę światła, tego akurat nie podważy nikt, ale twoje zachowanie przypomina zachowanie panienki, która strzela fochem bo np ktoś przed nią kupił ostatnią parę butów, a ona akurat je chciała. Jeśli uraziłem to przepraszam, ale tak odbieram tą całą spinę. Prosty przykład życiowy (takie najbardziej trafiają) w firmie pracuje od kilku do kilkunastu osób każdy jest na swój sposób inny (tok myślenia, charakter itp) i jak to bywa w życiu od słowa do słowa dochodzi do ostrej wymiany zdań, i co idąc tym tokiem mam rzucić robotę, bo Kowalski i Iksiński nie podzielają moich poglądów? Powodzenia życzę, bo idąc tą drogą  nigdzie się miejsca na długo nie zagrzeje. Pewnie, że nie zagryzasz zęby i godzisz się z tym, bo wiesz że jak pozwolisz sobie na zbędny wybuch emocji, to twoje ego zostanie ono połechtane, ale ty suma sumarum bez środków życiowych. Serio chcesz to wszystko rzucić, bo ludzie są zmęczeni i nie jesteśmy w stanie dokładnie zrozumieć tego co chcesz osiągnąć? Przypominam, że to co dla ciebie wydaje się banalne nie dla wszystkich takie jest i w praniu wychodzi, że na ten tzw banał trzeba poświęcić mnóstwo czasu. Według mnie to pies jest pogrzebany w przekazie między nami. Trzeba by rozważyć opcje spotkania się i obgadania tego i owego w cztery oczy. Zasłaniasz się tym, że obawiasz się bałaganu w kodzie no dobra, ale odpowiedz szczerze czy według ciebie kod jest obecnie uporządkowany? Raczej w to wątpię, bo sam pisałeś, że mimo twojego wysiłku jest jeszcze sporo tam do posprzątania. Poza tym z tego co zrozumiałem to nie chodzi o dostęp dla wszystkich, tylko dla nielicznych. Reszta może sobie podglądać bez możliwości edycji. Wilk syty i owca cała. Podobno takie też było założenie samych twórców symka. Sprawy nie znam dokładnie, bo nie było mnie w tamtych latach, ale za to poczytałem sobie co nieco i zauważyłem, że te tzw mało profesjonalne zmiany dawały mnóstwo radości tym co je robili. Zdania nie zmienię co do tego iż zbyt duży profesjonalizm nas zabije, bo tak się zaczyna dziać. Przykładem jest chociażby widoczny od jakiegoś czasu zastój. Rozumiem obawy kicaja odnośnie podanego gotowca fizyk, ale twojego zachowania jakoś nie jestem w stanie pojąć. Tym bardziej po tym wszystkim. Pewnie jestem zbyt tępy by je zrozumieć. Odbieram to po prostu jako dziecinadę. Obrażanie się i zabieranie zabawek z piaskownicy.
Tytuł: Odp: Do załatwienia na odchodne
Wiadomość wysłana przez: Ra w 27 Marca 2015, 11:35:23
Zamknąłem, bo ankieta w takim kształcie przestała mieć sens, a ja przestałem mieć ochotę na robienie czegokolwiek i poświęcanie nie wiadomo ilu godzin na zapewnienie stabilnej wersji. Teraz oczekuję, że ktoś inny to przejmie, zorganizuje i zrobi lepiej. A w zasadzie jest mi wszystko jedno, co dalej zrobicie.