- Symulator MaSzyna -
Hyde Park => Bocznica => Wątek zaczęty przez: Kakson w 11 Czerwca 2020, 14:55:05
-
Dzień Dobry. Spróbowałem 1 raz sfocić coś na tektury nie wiem czy dobrze zrobiłem jak nie to prosiłbym o jakieś porady żeby było lepiej. Przesyłam 2 fotki boków 2 węglarek Eamnos spółki Cemet.
numery:
5840 375-8
580 312-1
-
Prosiłbym o jakieś porady żeby było lepiej.
Nie obraź się, tylko mówię co jest źle.
1. Zdjęć na tekstury nie robimy w słoneczną pogodę, z tych zdjęć nic nie będzie, bo są cienie na pudle.
2. Bok robimy na kilku zdjęciach, dobrze użyć zoom optyczny. Robisz jedno, przesuwasz się kawałek i robisz kolejne itd.
3. Do załączników wstawiamy tylko zmniejszone obrazki poglądowe. "Prawdziwe" zdjęcia, z których powstanie tekstura pakujemy w archiwum (7z/zip/rar), wstawiamy na maszynowy upload i link podajemy w poście w tym wątku.
Ale podziwiam za chęć pomocy w rozwijaniu projektu.
-
Zacząłbym od tego, że jeśli nie mamy kontroli nad czasem naświetlania, to powinniśmy unikać robienia zdjęć pociągom, które są w ruchu bo przez to Twoje zdjęcia są rozmazane.
-
Proponowałbym też zaczęcia od czegoś prostego - śmietnik, znak... Obfoć z 4 stron i góra - jeżeli śmietnik. Znak = przód, bok, tył
-
Okej.dzięki wszystkim za porady spróbuję pofocić najpierw jakieś statyczne obiekty typu śmietniki, jakieś znaki i wskaźniki a jak się coś stojącego trafi na boku to wtedy spróbuję coś podziałać.
Miłego dnia życzę :D.
-
No to czekamy a tymczasem przetok.
-
Proponowałbym też zaczęcia od czegoś prostego - śmietnik, znak... Obfoć z 4 stron i góra - jeżeli śmietnik. Znak = przód, bok, tył
A jakie to ma znaczenie, czy robi zdjęcia wagonów, czy śmietników? Wręcz wskazane jest ogarnianie czegoś innego niż takich pierdół, żeby mógł się łatwiej nauczyć poprawnie robić zdjęcia. Przy okazji będzie można trafniej wskazać błędy. Serio, nie ma to większego znaczenia co dokładnie fotografujemy. Zasady robienia zdjęć są dokładnie takie same. Brak cieni (pochmurno), zdjęcia nieporuszone, aparat prostopadle do fotografowanego obiektu we wszystkich osiach, jeśli obiekt jest szerszy niż wyższy, to staramy się, aby dół i góra były możliwie blisko krawędzi, analogicznie w odwrotnej sytuacji, jeśli fotografowany obiekt przez to nie mieści się w kadrze, to dzielimy bok na kilka zdjęć.
Dokładny opis jest w pierwszym poście.