- Symulator MaSzyna -
Symulator EU07 (i nie tylko) => Pomoc w tworzeniu => Wątek zaczęty przez: Stele w 07 Kwietnia 2020, 20:19:25
-
Preset pozwalający wyeksportować tekstury z programu Substance Painter do formatów maszynowych. Należy wkleić do:
Users\user\Documents\Substance Painter\shelf\export-presets\
Projekt musi być w formacie normal openGL, PBR metalic-roughness. Przy eksporcie zostanie skonwertowany do maszynowego phong spec-gloss z wszystkimi mapami w odpowiednich kanałach. Kanał B normalmapy trzeba odwrócić. Mamy depth a SP eksportuje tylko height.
Zazwyczaj konieczne jest pobawienie się krzywymi w kanałach reflection, specular, glossines i/lub mnożnikami zwiększającymi zakres w materiale.
14.07.2020: Plik zaktualizowany o zapisywanie nazwy materiału w prefiksie tekstury.
Film z eksportem i obróbką wyniku:
-
Chciałem poinformować że nie na potrzeby robienia żadnych konwersji z roughness do gloss itp. W zakładce Textureset Settings można dodać kanały diffuse, specular i gloss. Natomiast przy malowaniu trzeba w SP wybrać jeszcze odpowiedni shader w Shader Settings (pbr spec-gloss)
-
Wiem, ale substance w ustawieniu spec-gloss to jest skrajna bieda. Nic z domyślnych materiałów ani substance share'a nie załapie. To można sobie równie dobrze w blenderze malować.