- Symulator MaSzyna -
Symulator EU07 (i nie tylko) => Pomoc doraźna => Tabor => Wątek zaczęty przez: DieselPower w 18 Października 2018, 19:04:56
-
Bad model: expected submodel type definition not found while loading model "dynamic/pkp/11xa_v2/main/111a_row_niski"
W components siedzi sobie tylko 11xa_2stopnie.t3d a t3d z includami w main tak:
include dynamic\pkp\11xa_v2\components\11xa_2stopnie.t3d end
include dynamic\pkp\11xa_v2\components\4anc.t3d end
include dynamic\pkp\11xa_v2\components\podwozie_e.t3d end
include dynamic\pkp\11xa_v2\components\6_uchwytow.t3d end
include dynamic\pkp\11xa_v2\components\uic_kostka.t3d end
A poprawiałem tylko jednego includa.
-
Pokaż proszę tego includa.
-
Sam plik z 11xa_v2\components: http://eu07.pl/userfiles/24710/priv-11xa_2stopnie.7z
-
Blad ogolnie oznacza ze przy wczytywaniu submodelu z pliku t3d exe spodziewalo sie pobrac token "type:" a dostalo cos innego. Przyczyna jest najprawdopodobniej zawartosc rzeczonego pliku t3d, np zadeklarowana ilosc wierzcholkow submodelu nie odpowiada rzeczywistej ich ilosci, albo komus mogla sie omsknac reka i skasowac gdzies spacje albo w inny sposob wplynac na to jak zawartosc wyglada z punktu widzenia parsera.
-
Najprawdopodobniej problem leży w błędnej liczbie wierzchołków, nie znalazłem żadnych przypadkowych spacji w nazwach.
-
Zaimportowałem i wyeksportowałem od nowa, ale to nie pomogło. Spróbuję jeszcze raz poprawić model i sprawdzę, czy to zadziała.
W sumie jakakolwiek modyfikacja w modelu po eksporcie powodowała błąd. Na szczęście udało mi się w szamyński sposób pozbyć się problemu. Wziąłem 11xa.t3d, usunąłem całe detale i skopiowałem je z 111ac_okr.t3d Teraz mam już wszystko co chciałem zrobić, a taka przeróbka działa bez problemu. Zamykam.