- Symulator MaSzyna -
Symulator EU07 (i nie tylko) => Pomoc w tworzeniu => Wątek zaczęty przez: Gagarin323 w 01 Sierpnia 2013, 19:11:21
-
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od kilku godzin przeszukuje forum, aby uzyskać pewną informację. Mam kilka zdjęć nadających się na tekstury SU45. Ogólnie kiedy wszystko w MaSzynie opierało się na TGA nie było problemu z edycją plików. Teraz jednak tekstury należy zapisywać zamiast TGA na DDS. Wszystko rozumiem, ale mam pewien problem. Używam Photoshopa CS6 z zainstalowaną wtyczką NVIDIA DDS Plug-in. Po stworzeniu tekstury lub jej edycji w TGA chcę ją zapisać i tu pojawia się mi okno zapisu w formacie DDS (z kanałem alpha oczywiście). Co wybrać aby tekstura działała, a nie była cała biała podczas jazdy?
Próbowałem kilku metod ale nie działały.
-
Tekstury tworzymy dalej w tga. Wersję dds zapisuje się na końcu, po przetestowaniu tga. W żadnym wypadku nie edytuje się tekstur dds, ze względu na utratę jakości. Do zapisu dds używać paint.net: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,19535.0.html
-
Ja edytuje w TGA jak najbardziej, ale interesuje mnie czy ktoś może wie jak zapisać TGA w Photoshopie jako DDS??
-
Nie polecam używać takich rzeczy ze wzgledu na artefakty pojawiające się przy koneersji innymi programami, niż wskazany przeze mnie.
-
W żadnym wypadku nie edytuje się tekstur dds, ze względu na utratę jakości.
Warto przypomnieć, że utrata jakości dotyczy tylko tych bloków, w których na skutek edycji pojawi się piąty kolor.