- Symulator MaSzyna -

Symulator EU07 (i nie tylko) => Pomoc w tworzeniu => Wątek zaczęty przez: pozdze w 23 Lutego 2013, 14:17:29

Tytuł: Pytanie o sytuację ruchową.
Wiadomość wysłana przez: pozdze w 23 Lutego 2013, 14:17:29
Stacja ze zwrotnicami mechanicznymi, semafory świetlne. Wjeżdża pociąg towarowy kończący bieg na tej stacji. Lokomotywa zostaje odpięta od składu i ma zjechać luzem na inną stacje gdzie jest lokomotywownia. Dodać tutaj muszę że, nie musi oblatywać składu aby wyjechać bo lokomotywa jest akurat od właściwej głowicy.  I pytanie: przepisowo aby podać temu luzakowi wyjazd dyżurny powinien go przemanewrować na jakiś sąsiedni wolny tor? Czy może startować z tego toru na którym zostawiony jest skład, czyli z toru częściowo zajętego?
Tytuł: Odp: Pytanie o sytuację ruchową.
Wiadomość wysłana przez: EU07-483 w 23 Lutego 2013, 14:23:26
Czy może startować z tego toru na którym zostawiony jest skład, czyli z toru częściowo zajętego?

No jeśli nie trzeba zmieniać kierunku, to oczywiście może jechać z tego toru na którym zostawia wagony.
Tytuł: Odp: Pytanie o sytuację ruchową.
Wiadomość wysłana przez: Niebugoclaw w 23 Lutego 2013, 16:04:24
Jak najbardziej może z tego samego toru. Można nawet z jednego toru podać wyjazdy w przeciwnych kierunkach na raz jeśli jest taka potrzeba i zależności to umożliwiają.
Tytuł: Odp: Pytanie o sytuację ruchową.
Wiadomość wysłana przez: jageer w 23 Lutego 2013, 16:07:08
Jak najbardziej może z tego samego toru. Można nawet z jednego toru podać wyjazdy w przeciwnych kierunkach na raz jeśli jest taka potrzeba i zależności to umożliwiają.

Dokładnie, nie ma sensu machać wajchami... szczególnie, że na mechanicznych często jest mało Tm i manewry się robi na radiu.