- Symulator MaSzyna -

Symulator EU07 (i nie tylko) => Poszukuję, chcę zrobić => Wątek zaczęty przez: radzik1998 w 18 Lutego 2013, 19:07:28

Tytuł: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: radzik1998 w 18 Lutego 2013, 19:07:28
Witam
Mam pytanie, otóż mieszkam w Grudziądzu i chciałbym zrobić linię łączącą Grudziądz z  Toruniem.Linia ma  około 60-70 kilometrów i jest niezelektryfikowana. Jestem "zielony" co do robienia scenerii, i dlatego proszę o jakąkolwiek  pomoc. Jeżeli ktoś by chciał to może się dołączyć. Z góry dzięki.
Tytuł: Odp: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: popatrz w 18 Lutego 2013, 19:12:38
Kolego, widzę że jesteś nowy, parę dni temu podobny wątek się pojawił. Żeby nie spotkał go podobny los (Bocznica) i nie narażać użytkowników na zużycie klawiatury, czasu i nerwów proponuję się z nim zapoznać i potraktować go jako przykład negatywny podejścia do tematu: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,23177.0.html (http://eu07.pl/forum/index.php/topic,23177.0.html)
Tytuł: Odp: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: szogun w 18 Lutego 2013, 19:34:02
@Mikol91 nie zrozumiałeś chyba tego co było pisane w tamtym temacie...
Tytuł: Odp: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: oscyp w 18 Lutego 2013, 19:39:30
Masz tutaj poradnik robienia scenerii w 3ds.
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,21743.0.html
Tytuł: Odp: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: popatrz w 18 Lutego 2013, 19:43:08
Mam nieodparte wrażenie, że "wiadomość nie została odebrana" - ta którą w tamtym wątku wysyłali do Ciebie interlokutorzy. Kawa na ławę - już prościej nie potrafię - 100 razy łatwiej jest przejść się po szlaku i potrzaskać foty co 10 metrów, niż te materiały zamienić na postać scenerii. Więc jak ktoś wie jak tworzyć scenerię w MaSzynie, to niepotrzebuje takiego kierownika projektu, co ma tylko materiały. Wręcz odwrotnie - co najwyżej ta osoba może służyć jako dawca materiałów.
Więc najpierw nauczmy się robić choćby najprostszą scenerię, a dopiero później twórzmy szum i szukajmy pomocników.
Tytuł: Odp: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: szogun w 18 Lutego 2013, 19:55:09
I nic już nie będę tworzył dla symulatora do odwołania.
A to stworzyłeś już coś do symulatora?
Nie ma to jak strzelić focha tylko dlatego że nie znalazł się desperat (biorąc pod uwagę że sceneria od A do Z to kilka lat pracy) na spełnianie zachcianek.
Tytuł: Odp: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: CovaluS w 18 Lutego 2013, 21:09:24
Po za tym Malbork-(Grudziadz)-Toruń to linia 207 a nie 415 ;)
Tytuł: Odp: Linia 415 Grudziądz-Toruń
Wiadomość wysłana przez: Pawel205 w 18 Lutego 2013, 22:28:49
Kolego @radzik1998, jeśli już się nie zniechęciłeś to może zacznij od robienia modeli? Odpal 3ds-a i próbuj robić obiekty występujące przy tej trasie (dosłownie wszystko). Jeśli masz aparat (najzwyklejsza cyfrówka wystarczy) możesz nauczyć się robić tekstury - wszystkie wskazówki są na forum. Sceneria realistyczna wiąże się między innymi z masą obiektów więc może warto zacząć od zrobienia "bazy" gotowych modeli? Nic nowego nie napisałem ale przemyśl temat zanim dojdziesz do błędnych wniosków kolegi @Mikola91. Zawsze znajdzie się ktoś kto ci pomoże, pod warunkiem, że wcześniej użyjesz wyszukiwarki i poczytasz trochę tematów na forum.