- Symulator MaSzyna -
Symulator EU07 (i nie tylko) => Pomoc doraźna => Uruchamianie Symulatora => Wątek zaczęty przez: Znal_ w 25 Listopada 2004, 23:52:28
-
Jak zainstalować samego opengla 1.4.1 lub starszego jednocześnie nie zmieniając nic innego z detonatorów 6x.xx? (mam Geforca 4 mx na winXP
Nie podejdą mi starsze stery bo sypnie mi sie wtedy zgrywanie mpegów z tunera TV. Natomiast opengl moze być starszy bo nie jest potrzebny dla tunera.
Po podmianie pliku nvoglnt.dll na wer 1.4.1 (probowalem tez 1.4 i 1.3) przed lub po instalacji nie dziala w ogóle nic na openglu. W najlepszym wypadku wywala błąd ze rozmiary sie nie zgadzają. Albo nie ma akceleracji i FPS jest najwyżej 3 a rozdzielczość max 640x480. Probowalem tez zmieniać nv4disp.inf.
Co i gdzie trzeba podmienić zeby symek śmigal??
Da sie go jakoś zmusić zeby zeby korzystal z konkretnego dlla jako sterownika opengl??
Z góry THX for all
-
Sciagnij sobie ponizsza paczke:
http://winger.eu07.pl/eu07/MZDv081.rar
Rozpakuj w osobne miejsce i skopiuj eu07.exe do katalogu z symulatorem zastepujac istniejacy plik. Z nowym eu07.exe symulator odpali sie na kazdej wersji detonatorow.
Reszte plikow z rozpakowanego archiwum usun.
-
czy to ci to zadziałało??i pomogło
-
Sciagnij sobie ponizsza paczke:
http://winger.eu07.pl/eu07/MZDv081.rar
Rozpakuj w osobne miejsce i skopiuj eu07.exe do katalogu z symulatorem zastepujac istniejacy plik. Z nowym eu07.exe symulator odpali sie na kazdej wersji detonatorow.
Reszte plikow z rozpakowanego archiwum usun.
No wiecie :)))) to wersja dla betatesterów miałem nosa by ją ściągnąć ;))))) nowe scenerie :)))
-
też to ściągnełem ale podczas ładowania wyskakuje mi błąd :(
-
Z nowym eu07.exe symulator odpali sie na kazdej wersji detonatorow.
Teorytycznie odpala się, ale...
...jest pełno różnych błędów. Pomijając już komunikat o niekompatybilnej ver Opengl. Podzcas ładowania niektórych dużych scenerii wyskakuje np: "parameter mismatch", "screen parse error near node", "player train init failed" nieraz ładowanie staje na etapie fontów albo logo. Jak wybiorę Quarka albo NSa i wszystko załaduje się nawet bez żadnych błędów to pare sekund po "Player train init OK" symek sie wyłącza. Niektóre prostsze scny (np: testsem czy manewrowo) odpalają się bez błędów (i działają dłużej niż kilka sekund), ale sym potrafi bez zadnego komunikatu wyłączyć się w dowolnym momencie. Poza tym nie dziala opuszcznie i podnoszenie pantografów i nawet jak ustawię Debugmode to nie wyświetla sie ten czerwony tekst z parametrami.
Mimo wszystko thx
Poczekam na następną ver MZD
-
No wiadomo wersja beta więc są błędy.Jest na przykład wiele białych miejsc w pociągach na trasie(bym sobie to poprawił ale w .scn nie ma definicji pociągów na trasie tylko tego,który będziemy prowadzić :>) no i ten wieeeeelki most jest cały biały :(.
Edytowano:
Już do tego doszedłem białych miejsc jest coraz mniej sam sobie edytuję scenerię :) Aha i czy to normalne,że tam nie ma domów ? i w ogóle wielu rzeczy ?:)
-
@Znal_:
Twoje objawy wskazują na uszkodzenie zip-a :) Ściągnij jeszcze raz głowny plik i paczki najlepiej jakimś managerem pobierania (bo w IE to masakra).
-
Twoje objawy wskazują na uszkodzenie zip-a :)
zip napewno nie jest uszkodzony bo to rar :) ściągałem go 2 razy GetRightem. Test archiwum wpypadl pomyślnie, więc na bank chodzi o błędy w kodzie eu07.exe. Dodam, że rozpakowałem tylko ten plik. Nic innego nie zmienialem.
Następny bug: EN57 jest źle teksturowane tzn. zarówno w środku jak i na zewn. jest zewnetrzna tekstura.
No wiadomo wersja beta więc są błędy.Jest na przykład wiele białych miejsc w pociągach na trasie(bym sobie to poprawił ale w .scn nie ma definicji pociągów na trasie tylko tego,który będziemy prowadzić :>) no i ten wieeeeelki most jest cały biały :(.
Zgadzam się ver beta ma prawo sie sypać, ale te bugi mozesz sam naprawić. Jak nie w scn-ach to poszukaj w inc albo t3d, a moze poprostu nie masz pliku z teksturą.
Pozdr
-
Mam taką skromną uwagę.Za dodawanie w definicjach składów rozszerzeń .bmp powinno się obcinąć głowę ! :)
Edytowano: No już wszystko gra :)
Jeśli założyć,że most jest z białego najszlachetniejszego betonu(pkp się szarpnęło).No ale dobra ten największy most,wiadukt to jest w jakim pliku wiadukt.inc ???bo tam podejrzane jest .BMP,może powinno być .bmp albo bez bmp?