- Symulator MaSzyna -
Forum techniczne => Forum => Wątek zaczęty przez: Benek w 22 Stycznia 2012, 20:38:46
-
Czy można zrobić w panelu pisania wiadomości nową listę zawierającą:
?
Czasem edytujemy wiadomości, które są ostatnie w temacie. Pomimo tego, że na dole pojawia się data ostatniej modyfikacji, to ja używam wyrażenia EDIT: lub nawet czasem EDIT1:. W skrajnych przypadkach jeszcze większego. Pozwala to łatwo i szybko zidentyfikować ostatnią zmianę w poście, nie przeglądając go od nowa w celu poszukiwania dodanej informacji. Czasem ktoś poprawi tylko literówkę nie dodając nowego tekstu. Ja np. wtedy przeszukuję raz jeszcze post w celu znalezienia jakiegoś poprawionego fragmentu. Przedstawiony przeze mnie sposób jednoznacznie rozwiązałby problem odświeżeń ostatniego posta przez userów w celu poprawki ortograficznej lub podobnej. Wiem, że istnieje przycisk "podgląd", ale praktyka pokazuje, że są osoby czytające swoje posty dopiero po wysłaniu. W takim przypadku trzeba byłoby dopisać punkt w regulaminie odnośnie edycji ostatniego postu.
-
Pytanie jest natury raczej technicznej. Tzn. czy da się coś takiego wykonać niskim nakładem sił. Bo wykonać się da. Administracja musi też rozważyć czy jest sens. Dla mnie jest.
EDIT:
Proszę zauważyć, że w panelu jest opcja listy, której jednak tak często się nie używa. Może to EDIT by się przyjęło. Oo, np. teraz z niej skorzystałem.
-
To chyba prościej odblokować pisanie kolejnych wiadomości...
-
To chyba prościej odblokować pisanie kolejnych wiadomości...
Nie. Przecież było tyle roboty, by to przywrócić, Sodabeer też ma rację, chodzi także o estetykę. Dorobienie takiej listy nie powinno być problematyczne.
-
Nie no, Panowie. Skoro jest tak, że dążono do tego, by nie było kilku postów tego samego użytkownika jeden pod drugim, to przywrócenie tego jest wykluczone. Jedyne wyjście to albo zmienić to co jest obecnie, albo w ogóle nie ruszać.
-
Lepiej w ogóle tego nie ruszać, bo jeszcze się coś po drodze bardziej poknoci i tyle z tego będzie.
-
Strony głównej też nie ruszać? Sawi, weź wyluzuj :)
-
Przemek, nie tylko ty używasz EDIT, czy też EDIT1 itd. Ja się już do tego przyzwyczaiłem po prostu. Co do strony głównej, to na tym się kompletnie nie znam i cieszę z takiej jaka jest :).
-
Jeśli jest jakaś gotowa paczka do SMF2 która coś takiego oferuje, to można spróbować. Jak trzeba grzebać w plikach źródłowych to raczej nie, bo potem się wszystko sypie przy aktualizacjach forum itp.
-
Jeszcze chciałbym zauważyć, że "EDIT" czy "EDIT1" to zupełnie nie po polsku jest...
-
Fakt @Ra nie jest, ale zauważ, że tak się to już przyjęło na tym forum. Wolę pisać EDIT niż EDYCJA np.
-
Jeśli jest jakaś gotowa paczka do SMF2 która coś takiego oferuje, to można spróbować. Jak trzeba grzebać w plikach źródłowych to raczej nie, bo potem się wszystko sypie przy aktualizacjach forum itp.
Nie sądzę by było. Raczej myślałem o tym, by dopisać kod ręcznie, ewentualnie podmienić z listą nieuporządkowaną (mamy uporządkowaną).
-
Kto tego (prócz Ciebie) będzie używać? To jest w gestii manier danej osoby. Jak ktoś chce zakomunikować zmianę treści, to to robi. Jak nie, to nie. Poza tym EDIT zwykle się tu pisało w momencie doklepywania czegoś do postu, a nie zmiany istniejącego już tekstu. Jak już czytałeś post przed edycją, to gołym okiem widać od razu co doszło na końcu.
-
Raczej myślałem o tym, by dopisać kod ręcznie, ewentualnie podmienić z listą nieuporządkowaną (mamy uporządkowaną).
A to w takim razie całkowicie odpada.
-
Uzyskałem odpowiedź na pytanie, temat więc zamykam.