- Symulator MaSzyna -
Symulator EU07 (i nie tylko) => Pomoc doraźna => Trasy => Wątek zaczęty przez: Silent_Bob w 25 Stycznia 2009, 11:18:31
-
Witam.Dawno nie jeździłem ta trasą i tak sobie wczoraj na wieczór postanowiłem poprowadzic zmodernizowaną EN57 wlasnie na tej trasie.Jade sobie jade aż tu nagle patrze a naprzeciw wali prosto na mnie kolejny kibel,no i małe zderzenie wynikło:)Zawsze było wszystko dobrze i normalnie żadnych awarii dlatego nie wiem co sie stało?Wypadek ten zdażył mi się przed stacją Człapy.Wspomne że próbowałem 3 razy bo myslałem ze to jakis jednorazowy błąd w eventach czy cos ale nadal to samo.
-
Miałem ten sam błąd. Pojawił się na exe z Dizelpacka. Do kibli lepsze jest exe Kursa90, na nim nie będziesz miał problemów z niezatrzymującym się kiblem. Ja rozwiązałem ten problem inaczej. Dalej używam exe z Dizelpacka, ale zamieniłem w składach EN57 na EU07. Spróbuj.
-
Ewentualnie odpal linia546_en57.scn i wpis jednostki AI (wpis znajduje się na samym końcu), dopisz na początku coś takiego -->//. Nie będzie tego kibla w scenerii a Ty dalej będziesz mógł rozkoszować się jazdą po Linii546.
-
Ewentualnie odpal linia546_en57.scn i wpis jednostki AI (wpis znajduje się na samym końcu), dopisz na początku coś takiego -->//. Nie będzie tego kibla w scenerii a Ty dalej będziesz mógł rozkoszować się jazdą po Linii546.
Niby tak, ale mijanka w Krosowie wyzwala event, dzięki któremu można dalej jechać, więc wg mnie nie jest to dobre rozwiązanie.
-
Niby tak, ale mijanka w Krosowie wyzwala event, dzięki któremu można dalej jechać, więc wg mnie nie jest to dobre rozwiązanie.
Nie do końca tak jest. Ja wykasowałem sobie jak powyżej napisałem. W Krosowie nie mam żadnej mijanki ale jadę do końca samej trasy i nic się nie dzieje.
Ewentualnie jak napisałeś, zresztą słusznie, że można zamienić wpis, zamiast EN57 to dać EU07 z jakimś składzikiem.
-
Nie do końca tak jest. Ja wykasowałem sobie jak powyżej napisałem. W Krosowie nie mam żadnej mijanki ale jadę do końca samej trasy i nic się nie dzieje.
No fakt, to jest misja z EN57. W moim przypadku działo się również w misji, gdzie prowadziliśmy EU07. Tam w Krosowie, gdzie powinna być mijanka, kibel nie zatrzymywał się i jechał dalej, przez co cały czas miałem S1. Dlatego zasugerowałem zmianę składu w scenerii z EN57.
@Silent_Bob sobacz, czy w scenerii, gdzie prowadzimy siódemkę, nie masz również takiego problemu, jeśli tak, zmień tam skład na EU07 z kilkoma wagonami.
-
W misji z EU07 mam tak, gdy czekam w Krosowie na mijanke. Jednostka AI, w tym przypadku EN57 albo zatrzyma się w peronach lub pod samym semaforem. Prawdopodobieństwo, że się zatrzyma w peronach jest pół na pół.
Co do linii546 i misji z EU07. Po prostu ten wpis trzeba zastąpić tak:
trainset none krosowo_tor3-150m_ai -100.0 0.1
//node -1 0 EN57-1132ra dynamic PKP\en57 en57-1132r 6ba 0.0 headdriver 7 0 enddynamic
//node -1 0 EN57-1132s dynamic PKP\en57 en57-1132s 6bs 0.0 connected 7 1 pantstate enddynamic
//node -1 0 EN57-1132rb dynamic PKP\en57 en57-1132r 6bb 0.0 connected 7 0 enddynamic
endtrainset
Jeżeli ktoś chce koniecznie mijankę to proponuję tak:
trainset none krosowo_tor3-150m_ai -100.0 0.1
node -1 0 EU07-010 dynamic PKP\EU074E EU07-010 4E 0.0 headdriver 3 0 enddynamic
node -1 0 555126-08103-1 dynamic PKP\Bdhpumn bdhpumn_bipa Bdhpumn_bipa 0.0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 555126-08103-1 dynamic PKP\Bdhpumn bdhpumn_bipa Bdhpumn_bipa 0.0 nobody 3 0 enddynamic
node -1 0 555126-08103-1 dynamic PKP\Bdhpumn bdhpumn_bipa Bdhpumn_bipa 0.0 nobody 3 0 enddynamic
endtrainset
Jeżeli ktoś ma problem w misji z EU07 z jednostką AI typu EN57 to lepiej by było zastąpić na jakąś EU07 z wagonami. Wpisy powyżej są przykładowe !
-
Co do tego exe Kursa to jak sprawdzałem ma ok.60 mb i na dzien dzisiejszy net mi nie pozwali go sciagnac.A na tej samej misji tylko ze z EU07 zrobiły sie kolejne jajca mianowicie na odcinku miedzy stacjami 1 i 2 pociag staje w miejscu wszystko sie wyłącza i dalej ruszyc niemoge.Kombinbowałem z wklejeniem exe Youby albo z dizelpacka ale nadal to samo.Korzystam z paczki Mariusz Defiler.Co wy na to?
-
Wyłącza się po przekroczeniu prędkości?
-
Watpie żeby to zależało od prędkosci poniewaz próbowałem kilkukrotnie i cały czas to samo.A predkosci mialem zgodne ze wskazaniami na tarczach.
-
Objawy wskazują na wybicie nadmiarowego. Lekarz poleca wciśnięcie 'n' (bez recepty).
-
A ja nie polecam exe KURS90 do linii546. Gdy dojechałem do Krosowa z misją EU07, to po przejechaniu ,,kibla" stałem cały czas pod S1 (nawet zwrotnica się nie przełożyła).
Zainstalowałem exe DieselPack i wszystko jeździ jak należy.
Co ciekawe zarówno w exe KURS90 jak i DieselPack wjazdowy do Krosowa po przejechaniu EN57 cały czas świeci się pomarańczowym ciągłym. Nawet jak wyjedzie się z Krosowa na szlak EU07 to nadal uparcie świeci się pomarańczowe. Muszę chyba powiadomić jakiegoś Kontrolera ds. automatyki ;)
-
Dodaj sobie event KeyCtrl09 multiple 0.0 none Krosowo_X_s1 endevent to sobie recznie wygasisz :P
-
zrobiły sie kolejne jajca mianowicie na odcinku miedzy stacjami 1 i 2 pociag staje w miejscu wszystko sie wyłącza i dalej ruszyc niemoge
Też miewałem dziwne zatrzymania na tej paczce. Polecam ściągnięcie najnowszej paczki + exe YouBy'ego. U mnie już wszystko gra :)
-
Czyli podsumowując co muszę zrobic ażeby misja z EN57 i EU07 mi działała prawidłowo?.Oczywiscie bez sciagania niczego.
-
Bez ściągania niczego najlepiej usuń z trasy EN57. Możesz też zdecydować się pobrać trasę jeszcze raz.
-
Ja bym nie do końca usuwał EN57, tylko go np. na siódemkę zamienił. Bo mogą się eventy posypać.
-
Za któryms razem poskutkowało skopiowanie na nowo tej trasy i teraz jest tak jak powinno.Można zamknąc.