Symulator EU07 (i nie tylko) > Symulator
Wydajność, skalowalność
motonita2002:
--- Cytat: youBy w 18 Września 2009, 13:10:56 ---Taki ogrzew będzie, ale sprawa aktualna. Zwłaszcza chodzi mi o rozwiązania (porównania) z kilkoma kartami graficznymi.
--- Koniec cytatu ---
Co masz na myśli?? W jaki sposób mogę okazać swoją pomoc?
youBy:
Możesz sprawdzić, jak chodzi symulator w rozwiązaniu SLi/CrossFireX, czyli na jednym, dwóch (a jak masz, to nawet na trzech i czterech) rdzeniach graficznych.
Anrej:
Symulator jest napisany na procesor jednordzeniowy i napewno wykorzystuje tylko jeden rdzeń. Ale drugi rdzeń może obsługiwać pozostałe funkcje.
Obecnie stosowane procesory GPU na kartach graficznych przetwarzają obraz bez udziału procesora CPU. Do tego 512 MB pamięci na karcie graficznej.
youBy:
Obawiam się, że chyba nie zrozumiałeś… Bardziej obrazowo dam taki przykład: Radeon HD4850 vs 2xRadeon HD4850 vs Radeon HD4850X2 vs 2xRadeon HD4850X2 (odpowiednio 1, 2, 2, 4 GPU). Oczywiście interesuje mnie wydajność produktów różnych producentów chipów w różnych ustawieniach.
Wdowa94:
AMD PHENOM II x3 720 (black edition) 2.8
4gb ddrIII
Gigabyte MA770-UD3P
(Niestety) Vista (niestety) 32bit
Samsung Spin point F1-500gb
Ati Radeon HD4870 Gigabyte (1024 GDDR5@ 650/1050mhz)
Dopiero teraz przekonałem się, jak drastycznie potrafi spaść FPS (niezoptymalizowanie WIECZNE exe)
Średnio- ok.92,7FPS (łączone ze wszystkich scenerii)
Minimalnie- (NAPRAWDE) 26FPS (o 60-70 za mało)
Nawigacja
[#] Następna strona
Idź do wersji pełnej