Autor Wątek:  Wzrasta liczba pasażerów  (Przeczytany 14127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Wzrasta liczba pasażerów
« dnia: 04 Czerwca 2008, 16:21:03 »
Witam,
jakiś czas temu tata mi powiedział, że czytał w jakiejś gazecie/portalu internetowym, że zaczynają się problemy z biletami na pociągi z rezerwacją miejsc. Liczba pasażerów zaczęła wzrastać od poprzedniego roku.

Swoją drogą byłem na dwudniowej wycieczce klasowej do Szklarkiej Poręby (przejazd w obie strony pociągiem) i gdy klasa czekała na pociąg (chyba Szrenica) przyjechał pociąg Karkonosze z Warszawy (z EP07-1051), i policzyłem wagony. Było ich 12. Pierwszy raz widziałem tagi długi pociąg pasażerski. Widziałem kiedyś we Wrocławiu ekspres, i on miał tylko 6 wagonów.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2008, 17:51:16 wysłana przez janek32 »
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2961
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 324
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwca 2008, 16:26:45 »
12 to i tak mało. Kiedyś Expresy miały po 14, 15 (rzadko się zdarzało 16) pudeł na ogonie. :)

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwca 2008, 16:33:56 »
Ale ja piszę o tym, co jest teraz.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwca 2008, 16:53:40 »
Najwięcej wagonów w pociągu pasażerskim? 17 pudeł w pociągu relacji Katowice - Kołobrzeg/Słupsk via Bytom, Tarn. Góry, Kluczbork, Ostrów. A wzrost pasażerów również zauważyłem, szczególnie w pociągach osobowych na terenie Górnego Śląska. Jak jeszcze rok albo dwa lata temu można było spotkać po kilka osób tak teraz większość miejsc w EN57 pozajmowana. I wzrost wciąż będzie następował, coraz szybciej ..

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwca 2008, 17:01:57 »
Najwięcej wagonów w pociągu pasażerskim? 17 pudeł w pociągu relacji Katowice - Kołobrzeg/Słupsk via Bytom, Tarn. Góry, Kluczbork, Ostrów. A wzrost pasażerów również zauważyłem, szczególnie w pociągach osobowych na terenie Górnego Śląska. Jak jeszcze rok albo dwa lata temu można było spotkać po kilka osób tak teraz większość miejsc w EN57 pozajmowana. I wzrost wciąż będzie następował, coraz szybciej ..

W pośpiesznym Gdynia/Olsztyn-Krynica/Zakopane/Zagórz po dołączeniu w Iławie 5 wagonów z Olsztyna skład liczył... uwaga 18 wagonów i nie mieścił sie w perony. Taką sytuację zaobserwowałem tylko raz. Zazwyczaj ten skład wyjeżdżając z Iławy liczy 16-17 wagonów, żadko 15.
Swoją drogą jeżeli wzrasta liczba pasażerów to może za jakiś czas poprawi się sytuacja na kolei. w końcu im więcej pasażerów tym większy zysk...

EDIT: Szociu masz może jakąś fotkę tego składu?
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2008, 18:22:14 wysłana przez Mihau_PCC »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Czerwca 2008, 17:29:22 »
Taka jeszcze jedna informacja. Tata mi powiedział, że ten wzrost może być spowodowany podnoszącymi się cenami paliw (na stacji Orlenu w Mysłakowicach ropa ostatnio kosztowała 4 zł 69 gr).
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Czerwca 2008, 17:31:07 »
I dlatego nie ma się co dziwić. Cena benzyny bije rekordy, diesel i gaz też już nie są tak opłacalne jak kiedyś. Wszystko to przekłada się na wzrost liczby pasażerów PKP :). Oby tylko kolej uczciwie zainwestowała zarobione pieniądze to poprawi się standard podróży, i znikną opinie (niekiedy słuszne), że kolej to smród, brud i ubóstwo.

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca 2008, 17:42:24 »
Jak już kiedyś napisałem miałem przyjemność jechać pośpiechem z Katowic do Kołobrzegu który miał 20 wagonów:)
Liczba pasażerów rośnie już od kliku lat. Jakieś 5-6 lat temu IC i Ex świeciły pustkami a od 3 lat ta tendencja się zmienia i bardzo dobrze widać że ludzie zauważyli że opłaca się wiecej zapłacić, ale szybciej i wygodniej dojechać. O osobówkach i pośpiechach nie wpomne bo czasami nie ma się gdzie wcisnąć:)

PS. Mówie jak jest w moim rejonie.
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Czerwca 2008, 18:17:48 »
Najwięcej wagonów w pociągu pasażerskim? 17 pudeł w pociągu relacji Katowice - Kołobrzeg/Słupsk via Bytom, Tarn. Góry, Kluczbork, Ostrów. A wzrost pasażerów również zauważyłem, szczególnie w pociągach osobowych na terenie Górnego Śląska. Jak jeszcze rok albo dwa lata temu można było spotkać po kilka osób tak teraz większość miejsc w EN57 pozajmowana. I wzrost wciąż będzie następował, coraz szybciej ..
PKP chyba zauważa ten wzrost liczby pasażerów na Górnym Śląsku, gdyż jeszcze jakieś 0,5 roku temu na bardzo ważnym pociągu dla tutejszych mieszkańców - osobowym Gliwiczanin rel. Gliwice-Katowice-Sosnowiec-Zawiercie-Myszków-Częstochowa jeździły zawsze 2 jednostki EN57, w nocy jedna. A teraz w dzień zawsze 3 EN57, czasem nawet jedna z jednostek to EN71, a w nocy zwykle dwie EN71.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Czerwca 2008, 18:27:30 »
To mają tylko dwa wagony w rezerwie (mogą dobić do trzech EN71), potem już konieczne będzie zwiększenie ilości składów.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Czerwca 2008, 18:28:37 »
No liczba wzrasta i to jest cieszace. IC jezdzi wieciej osob i czesto jest tak ze jest wiecej jedynek niz dwojek ale to dlatego bo w polsce jest wiecej zamoznych ludzi niz np 5 lat temu. Oczywiscie astronomiczne ceny ropy tez robia swoje i coraz wiecej osob woli jechac pociagiem z przyczyn ekonomicznych. Ale martwie sie i czuje ze te pieniadze grupa PKP zle wyda bo spolki PKP zaczynaja sie *** zajmowac zwlaszcza PR przeciez te niektore modernizacje siodemek sa smieszne. Powinni zainwestowac wiecej w tabor wagonowy bo pozostawia wiele do zyczenia.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2008, 18:35:12 wysłana przez mati319 »

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Czerwca 2008, 19:43:51 »
Jeżeli chodzi o wagony IC to coraz bardziej nowoczesne już spotykam. Wyświetlacze elektroniczne na drzwiach wejściowych. Zaskoczył mnie fakt, że niektóre wagony są przystosowane nawet do 200km/h co dla mnie jest zaskoczeniem.

Przepiękny widok 14-17 wagonów Gdynia-Zakopane/Krynica itd. 3xEN57 podajże z Elbląga które wjeżdżają do Gdyni około 8.00 też jest niezły.
Może wreszcie się zmieni stereotyp, że każdy powinien miec samochód i się przekonają do kolei kto wie.
Trzeba się cieszyc że kolej nie padnie.

Cytuj
przeciez te niektore modernizacje siodemek sa smieszne.
Czy ja wiem czy takie śmieszne. Te najnowsze naprawy są ciekawe. 2 okna klimatyzacja nowy pulpit.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Czerwca 2008, 19:49:03 »
Zaskoczył mnie fakt, że niektóre wagony są przystosowane nawet do 200km/h co dla mnie jest zaskoczeniem.

To ja jako ciekawostkę powiem, że ZNTK Poznań jako chyba jedyny w kraju oferuje nowe wózki do wagonów osobowych na 160 i 200 km/h. Także jak są jakieś IC-ki z wagonami do 200km/h to na 99% wózki mają z Poznania :).

Pozdrawiam.
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:00:08 »
Dzisiaj pociąg 83203 "Ustronie" 17 wagonów, na głównym w Krakowie się nie zmieścił, a ciągnęła go EU06-10 :)

Często mam możliwość widzieć i jeździć tym pociągiem ale z 17 wagonami jeszcze nie widziałem go...chyba nawet z 16 nie pamiętam, więc to rzeczywiście może potwierdzać temat wątku :)
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2008, 20:20:44 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline mati319

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:25:17 »
wlasnie ta siodemka z dwoma oknami mi sie bardzo nie podoba! ona jest ochydna! to wogole nie pasuje dotej lokomotywy. Zeby miec dwa okna to ona by musiala wygladac jak EP09. Ten wyswietlacz to tez jest dla mnie smieszny i jak widzialem na filmach YT to  ten wyswietlacz oswietla kabine i tak glupio miga na pomaranczowo i to w calej kabinie sie odbija. Ja jak bym mial sluzbe na tej siodemce to bym zwariowal i chyba urwal ten wyswietlacz bo moje nerwy by tego nie wytrzymaly. Albo bym go poprostu wylaczyl jesli sie da. Moim zdaniem wyswietlacze w lokomotywach sa bez sensu przeciez sa tablice na kazdym wagonie. Do tej pory nie bylo wyswietlaczy w lokomotywach i ludzie jakos sobie radzili. Wyswietlacze itd to jest dobra rzecz dla tramwajow, autobusow i EZT no i szynobusow. Schemat malowania rowniez mnie sie nie podoba w tych siodemkach PRow wole zielone siodemki z napisem PKP
malowanie IC te niebieskie jest nawet dobre i zmodernizowane dziewiatki mi sie podobaja.
Kolej w polsce sie dynamnicznie zaczela rozwijac, tylko boli mnie to ze jest tyle biurokracji i dziela juz nawet maszynistow. Ciekawe jakie mundury beda mieli mechanicy w IC przeciez te mundury co maja konduktorzy IC sa smieszne. Zamiast znaczka IC powinien byc orzelek moim zdaniem. Wogole mundur taki jaki byl zawsze na PKP powinien pozostac. tak samo u maszynistow wszyscy maszynisci PKP powinni miec takie same mundury a znajac zycie w kazdej spolce bedzie inny czyli poprostu bedzie syf

Offline MichałŁ

  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:34:57 »
Bo jak by na kolei bilety były by tańsze to od razu by więcej ludzi jechało. Nie trzeba wymyślać jakiś szybkich kolei itp. aby tylko wagony były bardziej czyste. jak by człowiek zobaczył że pociągiem nie jest drożej niż samochodem to pojechał by pociągiem.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:43:02 »
(...) Ja jak bym mial sluzbe na tej siodemce to bym zwariowal i chyba urwal ten wyswietlacz bo moje nerwy by tego nie wytrzymaly.

Z takimi nerwami ciekaw jestem jak przejdziesz psychotesty...


Cytuj
Schemat malowania rowniez mnie sie nie podoba w tych siodemkach PRow wole zielone siodemki z napisem PKP malowanie IC te niebieskie jest nawet dobre i zmodernizowane dziewiatki mi sie podobaja. (...) Ciekawe jakie mundury beda mieli mechanicy w IC przeciez te mundury co maja konduktorzy IC sa smieszne. Zamiast znaczka IC powinien byc orzelek moim zdaniem. Wogole mundur taki jaki byl zawsze na PKP powinien pozostac. tak samo u maszynistow wszyscy maszynisci PKP powinni miec takie same mundury a znajac zycie w kazdej spolce bedzie inny czyli poprostu bedzie syf

To już nie jest jedno PKP... Mi się podoba to, że konkurują nawet w takich aspektach. Wszak nie robią tego dla jakiegoś "widzimisię".

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:43:49 »
Jeszcze muszą zainwestować najlepiej wspólnie z gminami w tkz PARK&RIDE. Zadbać ale to porządnie w stan sanitarny wagonów, przede wszystkim poziom hałasu w środku, wykonanie foteli czyli estetyka i żeby w toaletach nie brakowało papieru plus żeby nie było za przeproszeniem nasrane pod sam sufit że sie klapa nie zamyka. Wtedy wiem że płace ale wymagam. Mogę płacić jedynie za punktualność, czystość i czas w jakim przewoźnik mnie zawiezie do miejsca przeznaczenia, jeśli te warunki nie będą spełnione to wole jechać autem i stać w korku. Jeszcze przydałoby się zainwestować w perony oraz ich oznaczenie, co najmniej co 20m powinna być tabliczka z napisem informującym o nazwie stacji. Aha i jeszcze automaty do biletów dla spóźnialskich.

No to sobie pomarzyliśmy a teraz zjazd na ziemie!

POZDRO

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Czerwca 2008, 20:59:21 »
Jeszcze przydałoby się zainwestować w perony oraz ich oznaczenie, co najmniej co 20m powinna być tabliczka z napisem informującym o nazwie stacji.
Wyobraź sobie stację: 5 peronów po 400m ;), na każdym po 20 tablic z nazwą stacji, która jest niekiedy długa jak nie wiem co ;]. Czyli wychodzi 100 tablic na taką większą stację. I gdzie tu miejsce dla pasażera?

Aaa ;] i jeszcze śmietniczki oraz tablice z rozkładami jazdy.
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwca 2008, 21:02:36 wysłana przez Sm 42 driver »

guest1206

  • Gość
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:03:36 »
osobowym Gliwiczanin rel. Gliwice-Katowice-Sosnowiec-Zawiercie-Myszków-Częstochowa jeździły zawsze 2 jednostki EN57, w nocy jedna. A teraz w dzień zawsze 3 EN57, czasem nawet jedna z jednostek to EN71, a w nocy zwykle dwie EN71.
To fakt, że na "Gliwiczaninie" już od około roku jeżdżą 3*EN57 (mam fotkę "trójkibla" z lipca 2007). Na popołudniowym kursuje Gliwice - Częstochowa frekwencja nie jest bardzo duża (około 50%), tak że wszyscy pasażerowie zmieściliby się w dwóch jednostkach, natomiast rano (relacja Częstochowa - Gliwice) doświadczyłem 100% frekwencji za Dąbrową Górniczą.
Z innych ciekawych składów to osobowy Częstochowa - Gliwice, wyjeżdżający ze stacji początkowej o 14:40. Kursuje on w zestawieniu EU07 + 5*Bdhpumn.
Co do pociągów późnowieczornych, to sądzę, że frekwencja w nich jest za niska nawet dla pojedynczego EN57. Jakieś 3 miesiące temu jechałem ostatnim tego dnia osobowym Gliwice - Częstochowa (odjazd z Katowic 21:35). W pierwszym wagonie zajętość miejsc na poziomie 20 - 30%, w pozostałych pustawo. W drugiej jednostce nie wiem jak było, ale wątpię, by panował tam tłok. Tak więc na ten kurs bardziej pasowałaby EN81, niż podwójny kibel.
Co do EN71, to dziwna sprawa - nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem ten pojazd z planowym pociągiem na trasie Gliwice - Częstochowa (może za wyjątkiem przyspieszonego "Giewont" relacji Zakopane - Kraków - Dąbrowa Górnicza Ząbkowice - Częstochowa). Może coś się pozmieniało w rodzinnym mieście?

Jeśli chodzi o rosnącą ilość pasażerów - to cieszy, ale stawia też wyzwania przed koleją, która ma szansę zdobyć nowych pasażerów. Załóżmy, że pewien pasażer chce wyjechać na wakacje i zniechęcony dużymi cenami benzyny, wybierze (być może pierwszy raz od kilku lat) kolej. Problem w tym, że ta jego pierwsza podróż pociągiem może się okazać ostatnią, jeżeli spędzi ją na korytarzu obok cuchnącego kibla. Potrzebna zatem poprawić obiegi wagonów, aby w szczycie przewozowym (początek wakacji, długi weekend 15 - 17VIII itp.) przerzucić wagony z pociągów kursujących w (D) na dalekobieżne pośpiechy do popularnych miejscowości. Następnie trzeba wyciągnąć z krzaków wagony lub/i kupić używane z zagranicy. Zakup nowych wagonów powinien nastąpić w dalszej perspektywie (cena nowego pojazdu i czas realizacji zamówienia, który optymistycznie patrząc poprawiłby sytuację taborową w przyszłym roku) ale jest on nieunikniony, bo mechpomy nie będą przecież jeździć wieczność.

Offline Charlie89

  • Wiadomości: 669
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:21:22 »
@Bohun: Niestety ładne toalety to połowa sukcesu, pozostaje jeszcze Polska "kultura"  i nie chodzi tu jeszcze o kibelki w pociągach ale na stacjach i innych szaletach publicznych. Gdy wchodzisz do takiego kibla którego poprzedni uzytkownik był tak kultularny, myślisz że jesteś gdzieś w azji a nie w polsce:/

@Paweł-1987: To prawda, poranne osobówki do Częstochowy są ubite uczniami i studentami którzy masowo wsiadają na każdym przystanku i stacji (zwłaszcza w Zawierciu i Myszkowie). Swoją drogą fajnie wygląda rano dworzec w Cze-wie gdy przyjadą na raz 2 osobówki - jedna z Gliwic a druga z Radomska. Poprostu jednolity potok ludzi :D
Z miasta gdzie początek swój bierze Warta a kończy się CMK :)

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:26:22 »
W życiu nie widziałem EN71 z ZPR Katowice, chyba takowych w ogóle nie posiada.
Problem jest teraz inny. Wzrost pasażerów? Cudownie! Szkoda tylko, że po 1 czerwca, kiedy katowickie siódemki rzekomo przeszły do IC, większość pociągów obsługiwanych dotąd przez składy wagonowe zastąpiono kiblami. To zaowocowało niestety skracaniem niektórych składów. Dzisiejszy pociąg nr 721, wcześniej zestawiony z dwóch kibli, dziś jechał na jednym kiblu EN57-2040 (oidp). Frekwencja wynosiła jedynie około 110 % :) Są też sytuacje, że pociąg kończący bieg automatycznie jest pociągiem podstawiającym się i po krótkim odpoczynku kibelek rusza w dalszą drogę :) Mam nadzieję, że sytuacja wróci do normy, ale doświadczenie każe w to jednak wątpić.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Czerwca 2008, 21:38:36 »
Osw-Kat i w drugą stronę, frekwencja to jakieś 60-70 %. Jak jechał jeszcze do Bielska to sięgała nie raz 100 % !! Taka frekwencja (60-70%) to po południu, gdy wszyscy wracają z pracy, tak samo rano.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2961
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 324
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Czerwca 2008, 23:00:54 »
Dzisiaj pociąg 83203 "Ustronie" 17 wagonów, na głównym w Krakowie się nie zmieścił, a ciągnęła go EU06-10 :)

Często mam możliwość widzieć i jeździć tym pociągiem ale z 17 wagonami jeszcze nie widziałem go...chyba nawet z 16 nie pamiętam, więc to rzeczywiście może potwierdzać temat wątku :)

AIR, rozczaruje Cię ;) Ja już pare razy widziałem ten skład z 17 pudłami (pamiętam jak kuzyna odprowadzałem na Płaszów, na zieloną szkołe jechał, też ustroniem, ciągnęła go 06-18 :D ). Widok jest naprawde niezwykły :)

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Czerwca 2008, 00:56:26 »
jednostek to EN71, a w nocy zwykle dwie EN71.
Bajki opowiadasz, albo Ci się silnikowe w oczach mnożą. ŚZPR nie posiada 'dlugich' jednostek, a Kraków swoimi obsluguje tylko osobówki Kraków - Katowice (i to w zestawieniu EN71 badz EN57+EN71). Pociągi 2xEN71 kursują tylko na wschód od Krakowa (i to tylko na 1 poc)

W drugiej jednostce nie wiem jak było, ale wątpię, by panował tam tłok. Tak więc na ten kurs bardziej pasowałaby EN81, niż podwójny kibel.

Pociągi nie jada w zestawieniu 2xEN57 zeby sprostac wieczornym potokom pasazerskim, tylko po to by na porannym pociągu w którym frekwencja będzie wieksza nie musiec upychac 300 osób do pojedynczego kibla...
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Czerwca 2008, 08:57:19 »
Przed długim weekendem zaobserwowałem ciekawą sytuację.
Mianowicie pociąg relacji Olsztyn Główny-Bydgoszcz Główna zestawiony z jednego EZTa EN57-2067 był tak przepełniony, że ludzie stali w kabinie maszynisty. Dodam jeszcze że takie zapełnienie tego pociągu jest na odcinku Olsztyn-Iława. W Iławie, w tym pociągu można już spokojnie znaleźć miejśce siedzące. ZPR Olsztyn wnioskował do ZPR Bydgoszcz, o to aby dodali jeszcze jedną jednostkę, ale otrzymali odpowiedź, że im wystarcza jedna na odcinku Bydgoszcz-Iława i jeżeli Olsztyn ma problemy z pomieszczeniem pasażerów, niech w Iławie dołącza jednostkę.
Mowa tu o pociągu przyjeżdżającym z Olsztyna do Iławy ok godz 11:55
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Czerwca 2008, 14:45:27 »
Jak już tak się nad pasażerami "znęcamy", to może zastanówmy się też nad towarami. Rosnące ceny ropy mogą doprowadzić i do tego, że znaczny odsetek tego co dzisiaj samochodami ciężarowymi się wozi, wróci w końcu na pociągi. Myślę, że w pierwszej kolejności zrezygnują węglaże, którzy potrafili jeszcze niedawno okupować drogi dojazdowe do kopalń i stać w kolejce nawet tydzięń (a czasami i dłużej). Następne pewno będą materiały budowlane (cement, wapno, cagła, pustak). I oby ruch tranzytowy wjechał na platformy;]
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Czerwca 2008, 14:53:21 »


AIR, rozczaruje Cię ;) Ja już pare razy widziałem ten skład z 17 pudłami (pamiętam jak kuzyna odprowadzałem na Płaszów, na zieloną szkołe jechał, też ustroniem, ciągnęła go 06-18 :D ). Widok jest naprawde niezwykły :)

no tak tylko teraz kwestia kiedy to było, bo jeśli nie dawno to rzeczywiście może świadczyć o wzroście pasażerów
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline SM31-113

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Czerwca 2008, 20:06:45 »
no tak tylko teraz kwestia kiedy to było, bo jeśli nie dawno to rzeczywiście może świadczyć o wzroście pasażerów
Latem zawsze dołaczają więcej wagonów bo szkoły rezerwują je na kolonie.

PS: Dzisaj "Ustronie" miało 14 wagonów (ciągneła go EP07-410)
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwca 2008, 20:13:50 wysłana przez SM31 »

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wzrasta liczba pasażerów
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Czerwca 2008, 17:40:00 »
Witam,
co do wagonów, to tata mi mówił, że teraz zaczyna ich brakować. Bo wcześniej PKP zamykało ciągle linie, kasowało wagony, a teraz może zabraknąć.

A co do ubikacji, to jakiś czas temu widziałem w EN57-1042 nowoczesną (z wyglądu) i czystą ubikację. Fajna umywalka w środku była... A jak się trochę przyjrzałem, to zobaczyłem napis UMYWALKA NIECZYNNA (: .
Zresztą zrobiłem zdjęcie.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.