Autor Wątek:  Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.  (Przeczytany 5493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Young

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« dnia: 09 Czerwca 2008, 07:01:03 »
Witam.

Mam trochę problemów związąnych z samym symulatorem.
Pobrałem symulator z zakładki download... odpaliłem i na pierwszy rzut oka grafika jest... mhmm... nie taka jak na screenach, wszystko w 100% z kwadratów aż trudno odczytać wskazania manometrów. Problem drugi... uruchomiłem lokomotywę bez problemu ale jest bardzo dużo błędów, zawieszało się, sama się wyłączała, kilka razy nawet przestała reagować na cokolwiek, na nastawnik, hamulec itp... co się dzieje? Czy może ściągnąłem złą wersję?

Konfiguracja komputera:
-AMD Athlon 64 +4000 (2x2,1GHz)
-2GB DDR2
-Radeon HD3450
-Płyta asus M2A-VM
To chyba najważniejsze, a no i oczywiście XP Professional :)

Proszę o pomoc w tej sprawie :)

Pozdrawiam.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Czerwca 2008, 08:32:14 »
Witam.

Witamy na forum.

Cytuj
(...)Pobrałem symulator z zakładki download... (...)

I to w części wyjaśnia Twój problem.
 

Ściągnij to:

http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626/EU07%5B1%5D.part01.rar
http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626/EU07%5B1%5D.part02.rar
http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626/EU07%5B1%5D.part03.rar
http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626/EU07%5B1%5D.part04.rar

Wrzuć do jednego folderu i wypakuj pierwszą część - reszta sama się wypakuje.
Następnie poszukaj taboru, tekstur, scenerii w odpowiednich działach. Poszukaj także nowe wersje exe (czyt. Dizelpack yB lub MegaPack KURS'a90). Jeśli nie wiesz jak zmieniać tabor, wpisy w sceneriach - masz dział pomoc. Tam też są wątki "przyklejone" z potrzebnymi informacjami. Jeśli tam nie znajdziesz informacji lub są "przestarzałe" i już nie działają - możesz użyć opcji "Szukaj" w menu na górze. Jeśli to też nie pomoże - pisz w dziale pomoc.

Druga sprawa to wydajność symka. Nie zdziw się, jak znajdziesz scenerie wręcz prawie puste. Ten symek jest baaardzo fps-ożerny i ma przez to swoje ograniczenia. To nie Trainz... O problemach z tym związanym również znajdziesz wątki na forum. Ale ostatnio pojawiają się same lepsze trasy... Także będziesz miał na czym pojeździć.

Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca 2008, 08:36:37 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Young

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Czerwca 2008, 09:01:29 »
No już coś lepiej jakby :) A mam jeszcze jedną prośbę, wiesz gdzie można znaleźć rozpiskę wszystkich funkcji? Bo jak próbowałem uruchomić poprzednią to wiem że M obwód główny, X przetwornica... było że C to kompresor (sprężarka) a tutaj jak jest?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Czerwca 2008, 09:18:48 »
No już coś lepiej jakby :) A mam jeszcze jedną prośbę, wiesz gdzie można znaleźć rozpiskę wszystkich funkcji?

ogólny opis jest w folderze INNE symulator a plik nazywa się: Instrukcja EU07.txt
Po za tym w exe kolegi Kursa jest możliwość załączenia bateri, ale o tym już poczytasz sobie sam na forum.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Czerwca 2008, 09:22:46 »
Klawiszologia.txt też przeczytaj, bo zawiera potrzebne informacje (chociażby do łączenia składów).

Offline Young

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Czerwca 2008, 10:53:26 »
Aha no i wszystko jasne :) a mam jeszcze jedno pytanie... co mam zrobić jeśli nie wiem czemu wajcha bocznikowania przestała działać :/ Na początku było ok, a teraz wogóle nie reaguje?!

Offline Sakorius

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 666
  • KB Serwis - Szczecin Dąbie
    • Zobacz profil
    • Sakorius Home Gallery
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Czerwca 2008, 11:08:07 »
(...)a mam jeszcze jedno pytanie... co mam zrobić jeśli nie wiem czemu wajcha bocznikowania przestała działać :/ (...)
Na jakim loku?
Pozdrawiam, Sławek

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Czerwca 2008, 11:30:44 »
Opisz konkretnie co robisz, co i ile razy wciskasz...
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca 2008, 13:32:16 wysłana przez ZiomalCl »

Offline Young

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Czerwca 2008, 12:12:27 »
Na mojej ulubionej ET07... ale usunąłem i jeszcze raz wgrałem to po drugim razie już wszystko chodzi...
Z tego co wiem to EU jest uniwersalna a ET głównie towarowa... te lokomotywy rózni chyba tylko to że EU ma 2 a ET 3 silniki trakcyjne no nie?

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Czerwca 2008, 12:32:41 »
te lokomotywy rózni chyba tylko to że EU ma 2 a ET 3 silniki trakcyjne no nie?

no nie...

nie wliczająć różnic w wyglądzie to międzyinnymi:

- EU07 posiada gniazda sterowania wielokrotnego a ET22 nie (tylko 2 lub 3 egzemplarze)
- Moc lokomotywy
- wiele innych... więcej nie będe się rozpisywał bo twoje pytanie jest co najmniej nie stosowne.
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Young

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Czerwca 2008, 13:03:54 »
No ale chodziło mi o główne różnice hehe, przecież jak EU ma 2 silniki to chyba normalne że ma mniejszą moc ;) a ostatnio przechodząc koło dworca zdziwiłem się bo widziałem ET w pociągu pasażerskim ;o może tak być?!

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Czerwca 2008, 13:09:24 »
Cytuj
a ostatnio przechodząc koło dworca zdziwiłem się bo widziałem ET w pociągu pasażerskim ;o może tak być?!

Może, zresztą to normalka jest ;) Ja kiedyś widziałem ET41 na pospiesznym :P (Nie, to nie była EU07x2 ;) )

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Czerwca 2008, 13:11:35 »
Moze... Ale nie wykraczajmy poza temat symka...
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca 2008, 13:31:33 wysłana przez ZiomalCl »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6165
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
Odp: Ogólne pytania i problemy dotyczace symulatora.
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Czerwca 2008, 17:48:31 »
Na mojej ulubionej ET07... ale usunąłem i jeszcze raz wgrałem to po drugim razie już wszystko chodzi...
Z tego co wiem to EU jest uniwersalna a ET głównie towarowa... te lokomotywy rózni chyba tylko to że EU ma 2 a ET 3 silniki trakcyjne no nie?
ET07 nie istnieje. Chyba że ET22 vs EU07. Wtedy nie, gdyż EU07 ma 4 silniki trakcyjne, natomiast ET22 ma 6 silników trakcyjnych.

No ale chodziło mi o główne różnice hehe, przecież jak EU ma 2 silniki to chyba normalne że ma mniejszą moc ;)
Oczywiście, że nie (stary przykład ET21 vs EP09).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.