Autor Wątek:  źródła maszyny prośba...  (Przeczytany 9341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
źródła maszyny prośba...
« dnia: 10 Kwietnia 2008, 21:42:41 »
Witam.
Od razu pisze proszę o nie wypowiadanie się osób postronnych,za wszelką cene powstrzymać się od zbędnych komentarzy. Kiedyś próbowałem nie wyszło, ja jednak nie chciałbym odpuścić i ponawiam prośbe ogromną czy jest możliwość udostępnienia "kodu źródłowego gry", ponieważ chciałbym to dać osobie( która programuje w kilku językach),  na imie ma Michał programowaniem praktycznie zajmuje się zawodowo jeśli będzie taka potrzeba moge udostępnić numer gadu lub innego kontaktu do tej osoby. Nie kryje tej osoby na wszelkie pytania moge odpowiedzieć, mówię od razu na starcie  źródła idą praktycznie do rozpatrzenia, na obecną chwile.
Pozdrawiam.

Pewnie i tak wyląduje mój post na bocznicy ale jestem taki że wole spróbować niż potem żałować że się nie spróbowało, a jeśli moderatorzy/admini/beta zaufają mi mogą się mile zaskoczyć. To tyle ode mnie. Nie uda się trudno może jeszcze kiedyś spróbuje.

Prosiłem o osoby postronne o nie pisania komentarzy. jak widać ciężko rozumiemy się. :|
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2008, 16:57:43 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam.O ile wiem to kodu źródłowego nikt nie dostanie,juz gdzies widziałem że ktoś chciał dostać kod źródłowy nie stety bez skutku.A może kolega się zapisze na forum i może coś zrobi dla maszyny.

pozdrawiam moko_loko
...

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2960
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 320
Potwierdzenie słów kolegi @moko_loko. Kod źródłowy nie jest dostępny (przysługuje tylko betatesterom, developerom i administarcji forum). Nie ma szans na jego otrzymanie.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Wypowiem sie... Kod zrodlowy jest dostepny. jest na licencji GPL i moze byc dowolnie rozpowszechniany, a takze wszelkie jego modyfikacje z mozliwoscia czerpania zyskow z tego pod warunkiem dolaczenia do efektu koncowego zrodel :)

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Dlaczego nie zaprosisz kolegi na forum tylko chcesz koniecznie posredniczyc?

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
postaram się go Przekonać może się zarejestruje.:) Wprowadziłem go troche podałem mu podstawowe dane na temat w czym to jest napisane jaki kompilator itd. A on stwierdził krótko musze zobaczyć kod najpierw.
Cytatów kilka-
"ciekawy projekt"
-"najczęściej będzie wysyłał prędkość i pozycje lokomotywy"/ to da się przerobić(wszystko się da)
"Pascal-fizyka jazdy loka
C++ - reszta"
Na jakiej zasadzie jest połączone ?? tutaj pytanie   :/
fizyke liczy każdy klient dla siebie i widocznych pociągów a swoje dane wysyła do servera.
Wszystko pięknie fajnie tylko od przeczytania kodu bym zaczął.
potem bym server napisał do wymiany danych i funkcje sieciowe dla klientów. A potem ten główny niby Battle.net( tu propozycja z którychś userów z tym serwerem battle net

a i obsługe świata by chyba trzeba po stronie servera zrobić ,czyli te semafory itp.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cytat:
Wypowiem sie... Kod zrodlowy jest dostepny. jest na licencji GPL i moze byc dowolnie rozpowszechniany, a takze wszelkie jego modyfikacje z mozliwoscia czerpania zyskow z tego pod warunkiem dolaczenia do efektu koncowego zrodel :)
[/quote]


Rozumiem że nie ma przeszkód, co do otrzymania kodu ?. Prosiłbym o potwierdzenie.
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2008, 14:51:28 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6164
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 870
zajmuje się zawodowo
Skąd pewność, że kod nie zostanie wykorzystany w celach zarobkowych?

Cytuj
C++ - reszta" Na jakiej zasadzie jest połączone ?? tutaj pytanie   :/
No po prostu, są pliki pascala i pliki c++ i działają, więc nie ma tu żadnych problemów z tym. POne są tak po prostu :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: źródła maszyny prośba...
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2008, 19:03:32 »
A jakby spisac umowe miedzy autorami maszyny a kolega Grzegorza? zawieralyby sie w niej odpowiednie punkty o tym kto jest autorem, ze kod nie moze byc uzyty w celach zarobkowych itp...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 287
Odp: źródła maszyny prośba...
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2008, 19:15:31 »
Jałowa dyskusja, Oli pisał wcześniej, iż źródeł nie da. Nie wiem, czy zmienił zdanie czy nie.
Jedynie osoby, które decydują o tym mogą udzielić odpowiedzi na prośbę Grzegorza.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: źródła maszyny prośba...
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwietnia 2008, 19:18:47 »
A skoro jak widać nie chcą jej tu udzielić to należy się zastanowić czy droga publicznego zapytania była właściwa.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: źródła maszyny prośba...
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwietnia 2008, 19:43:22 »
Chyba lepiej było załatwić sprawe między moderatorami/adminami :| tak jak prawisz akvin, jeszcze chwila a rozpęta się (burza postów) faktycznie. Czyli jak mam interpretować słowa kolegi queded?? o dowolnym rozpowszechnianiu "kodu na licencji GPl??." raczej nie brałbym "źródeł" do celów zarobkowych, Bo i po co takie rzeczy mnie nie bawią.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: źródła maszyny prośba...
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwietnia 2008, 20:30:26 »
Chyba lepiej było załatwić sprawe między moderatorami/adminami :| tak jak prawisz akvin, jeszcze chwila a rozpęta się (burza postów) faktycznie. Czyli jak mam interpretować słowa kolegi queded?? o dowolnym rozpowszechnianiu "kodu na licencji GPl??." raczej nie brałbym "źródeł" do celów zarobkowych, Bo i po co takie rzeczy mnie nie bawią.
Tobie te źródła na nic. Nic sam z nimi nie zrobisz, dlatego cię nie bawi.
Zresztą nie o Ciebie tu chodzi. Ja szczerze wątpię w intencje i możliwości Twojego znajomego.
Po za tym najpierw trzeba udowodnić co się potrafi a później prosić o źródła.
Jak dotąd Twój spec nie zarejestrował się na forum a takich obiecanek parę już tu było. Skończyły się niczym. Takie jest moje zdanie. Do swojego zdania mają też prawo inni, więc słów Queueda komentować nie będę.

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: źródła maszyny prośba...
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Kwietnia 2008, 01:26:16 »
Zdania nie zmieniłem.
Żródła mają osoby, które wykazały swoja wiedzę publicznie.

Grzegorz KK chyba mylisz definicję moderatora lub źle interpretujesz wypowiedź Akvina.
« Ostatnia zmiana: 12 Kwietnia 2008, 01:28:50 wysłana przez Oli_EU »

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: źródła maszyny prośba...
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Kwietnia 2008, 10:03:21 »
W pełni popieram Oliego. Kod jest dostepny, ale dla osob ktore z projektem maja cos wspolnego, sa nam ogolnie znane, wniosly cos w projekt, itp itd.
W skrocie: jesli komus zalezy to dostanie.
Pozdrawiam,
Winger