Autor Wątek:  Nowa sceneria coming soon!  (Przeczytany 57837 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #60 dnia: 23 Września 2007, 21:19:39 »
Mistrzu, skąd to się bierze?:D:D

@EU06_: kolego, jak byłeś w piwnicy nie spotkałeś może jednej luzem biegającej szczeny??:D
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #61 dnia: 23 Września 2007, 22:00:00 »
Juz odpowiadam! Kontenery sa za duze i bedą poprawione, to na screenach to dopiero przymiarki wstepne, bo od czegos musze zacząć! Trasa bedzie miala predkość: Na szlaku jednotorowym max 60km/h z ograniczeniami do 30km/h, magistrala 3 torowa 160km/h. Port jak port powoli sie buduje. Jaki tam mistrzu ;) Po prostu wziąłem się do roboty bo brakuje dobrych produkcji.

P.S. Dla pocieszenia dodam że paczka BETA to 46MB i 10min czekania na załadowanie jednej misji ;) A to dopiero lekko połowa całej trasy bez eventów, dźwięków, misji i całej reszty tego co będzie! A fps dalej od 35 do 50!
« Ostatnia zmiana: 24 Września 2007, 22:15:25 wysłana przez bohunIC »

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #62 dnia: 07 Października 2007, 14:23:12 »
Mały update z prac! Dodałęm wiecej lasu, ciągle sadze te sosny i świerki, końca nie widać ;)








Musze nadmienić iż jedzie sie całkiem fajnie, niestety ale zaczyna mi dokuczać FPS powoli i zastanawiam sie co dalej? Jeśli wstawie eventy, składy i całą reszte to mamy już grania na godzine czasu! No zobaczymy jak wyjdzie dalej, Musze skończyć magistrale bo tylko ona została teraz i wypięknić port!

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Października 2007, 15:13:09 »
Super sceneria jaki klimat, ale mam jedną uwagę dotyczącą czwartego screena:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=60ac45b6395d5462
Wydaje mi sie że umieszczenie mechanizmów zamykania rogatek i te czerwone światła ostrzegawcze powinny być po prawej stronie jezdni bo w końcu to jest Polska(chyba) a w Polsce mamy ruch prawostronny.
Pozdrawiam.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Października 2007, 15:23:42 »
Super sceneria jaki klimat, ale mam jedną uwagę dotyczącą czwartego screena:
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=60ac45b6395d5462
Wydaje mi sie że umieszczenie mechanizmów zamykania rogatek i te czerwone światła ostrzegawcze powinny być po prawej stronie jezdni bo w końcu to jest Polska(chyba) a w Polsce mamy ruch prawostronny.
Pozdrawiam.
Nie wydaje Ci się, bo tak powinno być. :)

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Października 2007, 16:31:14 »
Ale ja w Anglii jestem ;) No coż mogę to ewnetualnie poprawić na sam koniec! Teraz sen z powiek spędza mi spadający FPS. Musze coś pomysleć jakby to naprawić, chce przynajmniej 30 uzyskać w najgorszych momentach. A na razie mam ledwo 20 do 25 w kabinie w nowym byku i 20 eaosów na haku. Jak wstawiłem ET41 i 35 kontenerów MAERSK to sie troche przestraszyłem bo jakby do 15 w kabinie zeszło w najgorszych momentach! Chyba zrobie małe przeczepanie i pozmieniam nieco stacje i teren. Musze to rozłądować bo niebedzie przyjemności z jazdy!
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2007, 20:32:40 wysłana przez bohunIC »

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 34
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #66 dnia: 08 Października 2007, 22:50:42 »
3 - ci screen od gory - wydaje sie jakby glowka szyny za bardzo wystawala ponad krawedz jezdni? Ustawiales droge na 0.2 wysokosci?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 444
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Października 2007, 23:00:41 »
3 - ci screen od gory - wydaje sie jakby glowka szyny za bardzo wystawala ponad krawedz jezdni? Ustawiales droge na 0.2 wysokosci?
Będziesz jeździł po scenerii samochodem?
Choć rację przyznam, tak troszkę za wysoko. Jeśli chodzi o FPS nie bałbym się za bardzo. Kompy są coraz mocniejsze, niech będzie choć tyle co w Quarku. Może dla słabszych komputerów należy wprowadzić lżejsze składy i powyłączać tak zwane przeszkadzajki. Pomyśl zanim wywalisz bajery, czy można je zrobić jako opcję dla słabszego lub mocnego sprzętu. Jak sceneria trafi do testów będzie można realnie ocenić jak obciąża sprzęt.

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #68 dnia: 09 Października 2007, 16:30:43 »
Co do FPS-ów - na moim kompie (AMD Athlon dwurdzeniowy, 1GB RAM i GeForce 7900GS) symek śmiga po 100 FPS (na Quarku ok 70), ale wydaje mi się, że wiele ludzi grających w symka nie jest cyber-świrami ze super sprzętem... Większość takich osób ma zwykłe kompy do pracy i buszowania po necie, a u nich z prędkością może być różnie... Trzeba pomyśleć, czy nie da się odchudzić trasy specjalnie dla userów ze słabym sprzętem (oddzielny plik .inc z FPS-ożernymi obiektami - // i już jest więcej klatek).

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

Offline bve2

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • http://www.admineu07.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 34
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #69 dnia: 09 Października 2007, 21:50:17 »
Popieram Krzyska626 - nie wywalaj bajerow ,bo jazda po lesie to zadna przyjemnosc, mozna faktycznie zrobic wersje light na slabsze kompy(statyczne sklady jako wraki bez fizyki).

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Października 2007, 21:38:54 »







Testy na magistrali wypadly dosc pozytywnie ;) Mozna spokojnie jechac 200km/h sa zrobione przechylki.

« Ostatnia zmiana: 15 Października 2007, 22:12:33 wysłana przez bohunIC »

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Października 2007, 21:41:37 »
Tylko czym pojedziesz te 200km/h??
A pozatym super to wygląda.
Szczególnie ta trakcja super realistyczna.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 15 Października 2007, 21:43:28 wysłana przez mihau_PCC »
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #72 dnia: 17 Października 2007, 23:59:55 »
Tylko czym pojedziesz te 200km/h??
A pozatym super to wygląda.
Szczególnie ta trakcja super realistyczna.
Pozdrawiam.

Ep09 i debugmode :P
zawsze sobie możesz kibla rozpędzić do 160 :P

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Października 2007, 08:16:55 »
Psia krew! doslownie, i w przenosni. Niewiem czy mi komp zamula czy prekroczylem granice FPSu ale coś jest nie tak i mnie to martwi. Wydaje mi sie ze karta graficzna robi sobie jaja albo coś w tym stylu. Zastanawiam się czy jest sens dalej kontynuować moje dzieło do tego symka. Zbyt ambitny plan chyba. Poprostu dramatycznie spadł FPS i jeśli przeinstalowanie sysa i driverów od grafiki nic nie pomoże to bez sensu jest robić cokolwiek dalej. Albo wydam to co jest. Niema sensu odchudzać scenerii bo wtedy niebyłaby już TĄ scenerią, straci klimat. Po zestawieniu wszystkiego w całość łącznie z magistralą mam 25 FPS i to wszedzie :( Niechce myśleć ile bedzie w kabinie! Och jak by tak SPT już było... Ale nie jest wiec tera dopiero zdałem sobie sprawe i podzielam uwagi ludzi którzy próbują coś zrobic dla SPT mimo iz stary symek świetnie sie trzyma. Bez sensu, to jak tuningowanie silnika od malucha, i tak nie pojedziemy tym na 1/4 mili chodzby niewiem co. Załamka :(

Tak samo jesli chodzi o trakcje, co z tego że może i łądna itd skoro wpływa na FPS, osobiście u mnie nie ma dużej róznicy i u osób które ją testowali też, może oprócz sporadycznych wyjątków. Spójrzmy prawdzie w oczy, czy nie jedziemy w ślepą uliczke, czy nie jedziemy 160km/h na S1, stoimy na krawedzi ale zawsze mozemy zrobic krok naprzód. Echhh, zniechęciłem sie troche!

Offline DiDok

  • Wiadomości: 114
  • Precz z dynamic.dat! Niech żyje STV!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Października 2007, 15:52:19 »
Nie przejmuj się, wydaj trasę taką, jaka jest - niektórym pójdzie płynnie, innym nie a i może ktoś wpadnie na pomysł, jak ją zoptymalizować.

http://www.dzyszla.aplus.pl/download-35.html
^ Tu znajdziesz bardzo loader do MaSzyny ^

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Października 2007, 19:38:50 »
Zgadzam się z kolegą @Didok, ale chociaż spróbuj jakoś dopracowac trasę w miarę możliwości żeby podstawowe rzeczy się trzymały kupy jak eventy. Lepiej nic nie kasuj, bo to tylko kolejny problem będzie. Wiem jak to jest kiedy się coś chce, a tu nagle trasa sama z siebie "odmawia posłuszeństwa" sam miałem takie problemy zanim nie przestałem nad budowaniem mojej trasy (zresztą to nie wiem kiedy wrócę). Najlepiej zrób sobie przerwę na parę dni i wróc spokojnie do trasy z lepszym nastawieniem.
Pozdrawiam i trzymamy kciuki.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline pol102

  • Wiadomości: 959
  • Geoinformatyk kolejowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #76 dnia: 23 Października 2007, 06:43:19 »
Bochun wielokrotnie to walkowalismy i na kanale i na forum. Wszyscy wiemy ze symek ma ograniczenia i trzeba sie tego trzymac wszystkiego zrobic nie mozna w najlepszej jakosci. Moja propozycja? hmm podziel scenerie na 2 czesci osobno magistrale i osobno reszte. W razie "W" czekam na kanale to pomyślimy co z tym zrobić. Szkoda byłoby to przerwać...

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Listopada 2007, 22:09:52 »
Prosze panstwa, pragne poinformwac iz projekt nie umarl i jest u mnie na wrsztacie, takze dalej pracuje nad nim, fps jest okolo 20 do 35 a czasami do 40. Bede musial zrobic pewne zmiany w projekcie bo nie wszytsko wypali niestety, taki symek ;( Ale z podziemnej stacji nie zrezygnuje. Chce poskladac te kawalki i wystawic moze jakas wersje beta.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #78 dnia: 11 Listopada 2007, 23:43:10 »
Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.

Przemyśl dokładnie co jest widoczne Z KABINY a nie freefly'a i powywalaj to, co jest zbędne. Nikt wjeżdżając np. do tunelu nie będzie psioczył, że na górze nie rosną drzewka.
Las też jest widoczny do pewnego momentu, jak się drzewka robią za gęste, to dalej i tak nie widać.
Ogranicz tez może renderowanie terenu - zasada jak wyżej.

Może pomoże :p
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #79 dnia: 15 Listopada 2007, 21:18:48 »
To sa ostatnie screeny z tej scenerii, ostatnie dlatego ze szykuje wersje BETA do wydania czyli sprawdzenia czy nadaje sie na scenerie! Prace ruszyly znowu jak wspomnialem FPS poszedl do gory lekko, na tym etapie pozostala stacja podziemna, jeden przystanek na magistrali oraz elektryfikacja w/w odcinka i wstawienie SBL do konca szlaku.













Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 444
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #80 dnia: 15 Listopada 2007, 21:29:09 »
Po screenach widzę że że trakcja na 160km będzie musiała się ukazać razem ze scenerią:)
A prezentuje się pięknie.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #81 dnia: 15 Listopada 2007, 21:31:26 »
Po screenach widzę że że trakcja na 160km będzie musiała się ukazać razem ze scenerią:)
A prezentuje się pięknie.


No coz zrobic? Takich czasow sie doczekalismy ze bede musial wydac razem z trasa ;)

Offline kolejarz LHS

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #82 dnia: 15 Listopada 2007, 21:32:48 »
Jak tak dalej pójdzie to zaniedługo prześcigniemy TRS-a. Już niemogę doczekać się wersji BETA.

Pozdrawiam.
Zóo i vystempeq' są w każdym z nas; nie pozwól by kierowały Tobą!
pozdro !1

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #83 dnia: 15 Listopada 2007, 21:51:44 »
Hm, we wpisach node...traction jest pole nazwy, które zwykle jest none. Wydaje mi się, że ono nie ma znaczenia, więc można by tam "na zaś" wpisać typ trakcji, jaką byśmy oczekiwali, np. YpC120-2C. A być może doczekamy się EXE, które pozwoli ją prawidłowo wyświetlić... Nie specjalnie widzę inny sposób na dodanie takiego parametru z zachowaniem kompatybilności wstecz.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 444
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #84 dnia: 15 Listopada 2007, 22:39:29 »
Hm, we wpisach node...traction jest pole nazwy, które zwykle jest none. Wydaje mi się, że ono nie ma znaczenia, więc można by tam "na zaś" wpisać typ trakcji, jaką byśmy oczekiwali, np. YpC120-2C. A być może doczekamy się EXE, które pozwoli ją prawidłowo wyświetlić... Nie specjalnie widzę inny sposób na dodanie takiego parametru z zachowaniem kompatybilności wstecz.
To świetny pomysł o tyle o ile ktoś dopisze te brakujące linijki kodu. Czy ktoś sprawdzł czy exe się niewykrzacza na tym dopisku?
Zaraz to zrobię:)
Zrobiłem taki wpis do całej trakcji w Quarku, można ten wpis dodać zamiast none. Przyda się o ile exe będzie wyświetlać takie druty.
@Ra, jest pytanie, chodzi o exe obecnego symka?
Kto dopisze linjki potrzebnego kodu?

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #85 dnia: 15 Listopada 2007, 22:58:07 »
Tak, do obecnego. Ja nie dopiszę, ale mogę pomóc z wyliczeniami, jakby co.

Nowy będzie miał inny format danych, raczej binarny - żeby się szybciej wczytywało.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #86 dnia: 20 Listopada 2007, 20:34:42 »
Zaproponowałbym scenariusze wykorzystujące nidługo zapewne wydaną SU46. Coś w stylu prztoczenia uszkodzonego elektrowozu ze składem. Jakieś manewry na stacji z SM. I może scenariusz z ruchem wahadłowym na 2-3godziny z parunasto minutowym postojem. Od początku do końca i spowrotem :)
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline Darth Luk

  • Wiadomości: 367
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #87 dnia: 20 Listopada 2007, 20:50:25 »
I może scenariusz z ruchem wahadłowym na 2-3godziny z parunasto minutowym postojem. Od początku do końca i spowrotem :)

Parunasto minutowym? Niby ile 15 minut patrzenia się w S1? To po 10 minutach większość wyłączy by wybrać inną trasę/misję (wszczególności mało cierpliwi)
Zapraszam na Mgławicę Mocy http://mglawicamocy.pl

Offline kurak303E

  • Wiadomości: 267
  • PKP Intercity, Gdynia - kurs maszynistowski :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #88 dnia: 20 Listopada 2007, 20:53:24 »
Na naprawde to jak jest. Kiedyś jak pisałem, żeby np dać mniej lasu na trasie, bo to monotonne, to od razu fala krytyki i porównania do rzeczywistości. Myślę, że coś takiego byłopby dobre, bo naprawde możnaby się wczuć. W tym czasie jeść zrobić, pić, na kaku pójść ;)
Lubię SU45 :) Zapraszam na mój kanał, głównie o SU45 na YT - http://www.youtube.com/user/Gryszaq oraz Ełcką Galerię Kolejową - www.elkgk.cba.pl

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6313
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 343
Odp: Nowa sceneria coming soon!
« Odpowiedź #89 dnia: 20 Listopada 2007, 21:02:48 »
Co do manewrów... Chciałbym gdzieś zobaczyć manewry bez karzełków, na machanie z nastawni. Trzeba by było zrobić semafor w kształcie dyżurnego, co by podawał sygnały Rm... :)
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni