Autor Wątek:  Błagam o pomoc  (Przeczytany 9553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« dnia: 26 Grudnia 2006, 16:58:13 »
Mam problem tego typu iż gra cały czas działa elegancko aż pewnego razu jak odpaliłem tak do teraz mnie się tnie 20 sekund jest opóźnienia...nic nie zmieniałem w kompie nic nie grzebałem co jest grane?? ściągałem ponownie gre etc. nic nie pomaga

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudnia 2006, 18:11:00 »
Jeszcze napisz o jaka gre Ci chodzi. Moze znajdzie sie ktos kto Ci pomoze. Chociaz watpie, bo to jest forum symulatora MaSzyna 424.

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Grudnia 2006, 18:23:51 »
Chodzi o eu07-160704-unoff.... Jak ktos wie jak pomóc to bardzo proszę

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Grudnia 2006, 18:36:09 »
Wywal. Sciagnij sobie symka stad:  http://mamut.mysza.eu.org/~krzysiek626/

Masz tam paczke razem z dodatkami w/o ET40, 42 ZTCP.

Pozdrawiam

Acha, oczywiscie jest tam najmniej zawodne ( no chyba ze o czyms nie wiem ) exe o rozmiarze 664KB.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Grudnia 2006, 19:50:38 »
A ja zapytam co instalowałeś do kompa ostatnio z innego oprogramowania lub gier? Siedzi to teraz w autostarcie i zabiera pamięć o czym możesz nie wiedzieć. Mogłeś też zmieniać opcje sterownika karty graficznej dostosowując do innej gry. Mogłeś też złapać wirusa. Kto to wie?

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudnia 2006, 20:44:30 »
Ściągnołem ATS taki symulator tramwaju.... on też się strasznie tnie myślałem że to sterowniki od karty ale dziś instalowałem chyba z 10 różnych nic nie pomogło...Od paru dni już się z tym męcze i za nic nie moge wpaść co jest źłe...

Offline Mauryk

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudnia 2006, 21:27:45 »
a moze masz w kompie jakieś wirusy,trojany czy inne dziadostwo?przeskanowałeś system?to się dzieje tylko w tych dwóch grach, czy wszystkich?

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudnia 2006, 12:37:50 »
Tylko w tych dwóch.... skanowałem, nawet wczoraj format kompa zrobiłem i nic nie pomogło nie mam bladego pojęcia co jest grane

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudnia 2006, 19:18:14 »
formatowałeś kompa. A jkaki system tam jest zainstalowany? jakie stery? jaka płyta główna, ile ramu? Skanowałeś system. Oki, ale czym????

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudnia 2006, 23:27:55 »
Skan NOD 32, Reg doctor. Athlon 1600+ GF 6200 512 RAM Win XP SP2 PL stery 81.98...Kurcze proszę pomóżcie ja bez symulatorów życie u miem a Simulator microsoftu jest zbyt uproszczony

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 286
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudnia 2006, 10:22:54 »
Nic się nie dzieje ot tak sobie. Jeżeli kiedyś było ok, teraz nie, to coś się zmieniło w kompie od czasu kiedy było dobrze. Jeżeli nie wiesz co i nie pamiętasz musisz powrócić do poprzedniego stanu tak drastycznie (przeinstalowanie systemu).

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudnia 2006, 15:56:57 »
Tylko problem w tym, że ja już robiłem formata kompa i nic nie pomogło...Może ktoś wie jakie są najlepsze stery go mojej karty GF 6200 szukałem na forach ale te co tam były nie pomogły... Wielki resp dla osoby która mi pomoże

Offline Yazhubal

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • http://www.yazhubal.digart.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Grudnia 2006, 16:13:42 »
Najlepsze najnowsze czyli http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp stąd

jeśli ci nie śmiga to masz coś w symku skopane może, przeinstaluj wsio od nowa, mi sie haczyło ostro jak miałem włączoną zmodyfikowaną kabinke do Eu07 jak podmieniłem pliki na stare od razu płynniej.
Może masz jakiś drobiazg zmieniony w programie?
og ég fđ blóđnasir
og ég stend alltaf upp

Sigur Rós

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Grudnia 2006, 18:47:43 »
Cytat: "Yazhubal"
Najlepsze najnowsze czyli http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp stąd

jeśli ci nie śmiga to masz coś w symku skopane może, przeinstaluj wsio od nowa, mi sie haczyło ostro jak miałem włączoną zmodyfikowaną kabinke do Eu07 jak podmieniłem pliki na stare od razu płynniej.
Może masz jakiś drobiazg zmieniony w programie?


No nie wiem czy takie najnowsze są najbardziej ok. Wszystko zależy od exe które jest używane w paczce z Symulatorem. Sam masz też kłopot i może jest to problem w sterownikach do Intela. A to nie jest dobra karta do Symka.

A co do formatowania.... Po... Trzeba jeszcze skonfigurowć parę rzeczy, z optymalizować pamięć wirtualną i kanały DMA. Ustawienia karty graficznej - odpowiedni wątek podał Mutopompka. Jest jeszcze problem sprzętowy. Bardzo ważne jest odkurzanie karty graficznej i kości pamięci oraz płyty głownej. Po wyłączeniu kompa z kontaktu, wydmu **** emy (przepraszam, ale niestety forum tego wyrazu nie przyjmuje inaczej) kurz sprężonym powietrzem.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 286
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Grudnia 2006, 20:28:13 »
Cytuj
co do formatowania.... Po... Trzeba jeszcze skonfigurowć parę rzeczy, z optymalizować pamięć wirtualną i kanały DMA. Ustawienia karty graficznej - odpowiedni wątek podał Mutopompka. Jest jeszcze problem sprzętowy. Bardzo ważne jest odkurzanie karty graficznej i kości pamięci oraz płyty głownej. Po wyłączeniu kompa z kontaktu, wydmu **** emy (przepraszam, ale niestety forum tego wyrazu nie przyjmuje inaczej) kurz sprężonym powietrzem.


Co do formatowania to najprostszy i z reguły najskuteczniejszy sposób doprowadzenia komputera do sytuacji w której było jeszcze dobrze (a taka sytuacja miała miejsce u kolegi, chyba, że poprzedni system u kolegi był jakoś specyficznie wgrywany i kolega teraz nie potrafi tego zrobić). Sam to stosujesz z tego co wiem. Co do odkurzania owszem zgodzę się, ale jest jedna zasada jak działa to się nie rusza, bo później problemy. Sam się o tym przekonałem i teraz dopóki nie ma 1 cm kurzu, to nic nie robie :) (no może z radiatorów zdejmuje trochę tego filcu :)).

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Grudnia 2006, 20:54:30 »
Mariusz system po foramtowaniu i postawieniu na nowy niestety nie jest z optymalizowany. Trzeba nad nim popracować ustawiając to i owo. Przykładowo lokalizację swapa. To samo dotyczy sterownika karty graficznej który domyślnie ustawia się na, jakość a nie na wydajność na której nam zależy. A to nie wszystkie bajery do ustawienia. No chyba że robisz backup z kopii zapasowej co w tym przypadku chyba jest nie realne...:) Co do odkurzania masz rację, a poradziłem bo u kolegi właśnie coś nie działa. Miałem przypadki kiedy komputer nie widział jednego z banków pamięci ( system na starcie zgłasza mniej pamięci niż jest włożone) - odkurzanie przywróciło prawidłowy stan.

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Grudnia 2006, 22:38:19 »
Może bede już namolny ale czy Krzysiek mógłbyś mi podać link do opsiu jak zoptymalizować kompa?? Z góry dzięki może to jest przyczyna kurz wątpie kompa mam odkurzonego:)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 286
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Grudnia 2006, 23:46:53 »
Krzysiek wiem o tym, tylko powiedz dlaczego jak Ci się system sypie to robisz format i od nowa stawiasz system,a nie czyścisz rejestru, plików dll etc.
U kolegi  leberson'a sytuacja była taka:
1)Było dobrze
2)Pewnego niepięknego dnia zrobiło się źle
3)Kolega nie jest w stanie dojść jaka jest tego przyczyna (np. po instalacji czego zrobiło się źle lub po jakiej sytuacji to się stało)

Ja zrobiłbym format i patrzył dalej co się dzieje. Z reguły próba naprawy sypiącego się systemu kończy się i tak niepowodzeniem. Krzysiek, z ręką na sercu robisz dokładnie tak samo prawda?
Ja na swoim kompie mam zainstalowanych około 30 aplikacji, miałem ich więcej, ale coś tam instalowałem, a później odinstalowywałem. Zauważyłem iż system z miesiąca na miesiąc pracuje coraz bardziej niestabilnie. Ostatni format robiłem w kwietniu 2005 roku. Teraz mi powiedz Krzysiek co mam zrobić, aby system był stabilny jak na początku?
Robiłem scandisk i defragmentację, ale to nie pomogło.
Mam m.in. taki objaw:
-jak dużo działam na komputerze i wrzucę jakiś plik do kosza, a następnie chcę usunąć z kosza, to komputer się wiesza (kiedyś tego nie miałem).
Narzędzia typu regcleaner nie pomagają.
Krzysiek, skoro na forum jesteś stanowczym przeciwnikiem formatowania, to doradź mi co mam zrobić. Według mnie u mnie przyszedł czas na niego, bo ja w gruncie rzeczy też jestem przeciwnikiem formatowania, ale pewnych rzeczy nie jestem wstanie przeskoczyć.
Z góry dzięki.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Grudnia 2006, 08:44:27 »
Mocno się zastanawiałem czemu jeszcze raz odpisałeś na temat formatowania aż do momentu gdy przeczytałem:
Cytat: "Mariusz1970"

Krzysiek, skoro na forum jesteś stanowczym przeciwnikiem formatowania, to doradź mi co mam zrobić. Według mnie u mnie przyszedł czas na niego, bo ja w gruncie rzeczy też jestem przeciwnikiem formatowania, ale pewnych rzeczy nie jestem wstanie przeskoczyć.
Z góry dzięki.


Nigdzie tak nie napisałem, Jestem za formatowaniem ale świeżo postawiony system trzeba skonfigurować! Mariusz Twoje wnioski poszły za daleko.
@Leberson robił format kompa. Ale nie wiemy jak, nie wiemy nic o sterownikach. Jeśli przyjąć że miał kiedyś dobrze a teraz jest źle to po formacie dysku c i postawieniu systemu od nowa wychodzi na:
Źle postawił system, albo sformatował inną partycję na której trzyma symka nie ruszając partycji systemowej. To przecież też format ( nic nie dająca bzdura)
System postawił dobrze a pomimo tego Symulator się tnie. To świadczy o problemach sprzętowych. ( kiedyś było dobrze oczywiście jeśli system jest sprawny)


Po za tym czy ktoś jeszcze używa UNOFF z działu download?

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Grudnia 2006, 11:09:27 »
Ja robiłem format partycji C czyli tam gdzie mam wina... wydaje mi się że zrobiłem to dobrze bo to był już enty raz jak to robiłem... Zaczyna mnie to bardzo irytować gdyż większość życia spędzam przed PC a nie umiem znaleść usterki....

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 286
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Grudnia 2006, 12:06:06 »
Cytuj
Nigdzie tak nie napisałem, Jestem za formatowaniem ...



wcześniej napisałeś:
Cytuj
A co do formatowania.... Po... Trzeba jeszcze skonfigurowć parę rzeczy


Dlatego przyczepiłem się tego formatowania (może źle zinterpetowałem "Po...."). O formatowaniu napisałem wcześniej niż leberson napisał że to zrobił. Tym bardziej nie zrozumiałem tych słów "Po....", zwłaszcza, że informacja iż kolega to zrobił pojawiła się później.
Teraz i ja taki mądry jestem, że format nic nie dał (na razie i na pewno nie zaszkodził)ł, ale trzeba było go wykonać, aby się przekonać.
Cóż mogę doradzić-skupić umysł i swoją całą wiedzę i przełożyć na czyny, które doprowadzą do sytuacji w której Ci to działało (o ile prawdą jest, iż kiedykolwiek tak było). Wydaje mi się teoretycznie, że nie powinno być to trudne.
Pytanie:
Kto wgrywał system i później było dobrze?
Jak Ty to tym bardziej nie widzę problemu. Może rzeczywiście przyszedł czas "czary" typu odkurzanie, testowanie elementów sprzętowych np. RAMu, karty graficznej, dysku etc, gdyż nie sądzę, abyś po porzednim formacie jakoś specjalnie ustawiał kartę graficzną lub jakieś special sterowniki, a teraz już kompletnie nie pamiętasz co robiłeś.

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Grudnia 2006, 12:24:44 »
Właściwie wszystko jest tak samo po za sterownikami od karty graficznej kuzyn mi je wyszukał dużo czasu mu to zajeło ale teraz on nie pamięta skąd je wzioł i nie ma czasu ciągle jest w robocie....ja szukałem ale jak wcześniej pisałem nie znalazłem

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3927
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 286
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Grudnia 2006, 12:35:08 »
No to tu jest pies pogrzebany (sterowniki). Nie masz wyjścia musisz je poszukać. Najlepiej znajdź jakiegoś "haka" na kuzyna, mały szantaż i sterowniki Ci wyszuka w trymiga :)
Na przyszłość opisuj dokładnie np.
1)Było dobrze, jest źle.........
2)Nie wiem co się zmieniło (dlaczego jest źle)
3)Wgrałem system, ale kuzyn instalował sterowniki..... a ja nie umiem.

Proszę o pomoc w odnalezieniu sterowników.
Krótkie parę zdań, a wszystko wyjaśnia.

leberson

  • Gość
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Stycznia 2007, 22:34:45 »
Więc postawiłem wszystko na jedną kartę i przeczyściłem kompa z kurzu okazało się to zabujcze bo przez 3 dni nie działał mi wogóle komp ale po paru godzinach wytężenia naprawiłem go i ciesze się działającą grą....

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Stycznia 2007, 15:14:39 »
Z kurzu powiadasz? Hmmm... może mi fpsy podskoczą... ;x

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Błagam o pomoc
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Stycznia 2007, 16:24:56 »
Cytat: "leberson"
Więc postawiłem wszystko na jedną kartę i przeczyściłem kompa z kurzu okazało się to zabujcze bo przez 3 dni nie działał mi wogóle komp ale po paru godzinach wytężenia naprawiłem go i ciesze się działającą grą....

Komp to delikatne urządzenie więc jak napisałem należy odłączyć od zasilania a odkurzanie wykonać ostrożnie. Najlepiej sprężonym powietrzem. Sprężone powietrze można kupić  w aerozolu, najlepiej niepalne.
Ważne że pomogło i dobrze się skończyło.