Symulator EU07 (i nie tylko) > Symulator

 Na początku było... czyli jak podejść do pisania scenariusza

(1/4) > >>

koszowy:
Hej.
Chcę zasymulować dwa krótkie pociągi podmiejskie w samym obrębie Bałtyku. Co muszę wiedzieć najpierw? (o poradniku Transkeia wiem, ale chcę poznać też zdanie innnych).

Do sedna:
Czy dodawanie taboru (w tym dekoracji) do .scn na start jest odpowiednim procesem, zanim zacznę pisać eventy?
Na co mam zwracać uwagę przygotowując rozkład jazdy pociągu?
Czy mam sugerować się gotowcami?
O czym muszę pamiętać przygotowując nawet najprostszy scenariusz?
Sprawy organizacyjne, ruch pociągów: jak zorganizować ruch na Bałtyku Towarowym, jeśli pierwszy ma pojechać osobowy, a po nim towar?
W jaki sposób mogę odwrócić pociąg (aby nie był odwrócony do nie tego semafora co trzeba, mam z tym często problem)?
Czy czekanie na przyjazd osobowego A z głównego przez osobowy B na stacji Bałtyk Miasto ma sens, zwłaszcza, że jest to SKMka? Jak mogę to uczynić bardziej realnym, aby uniknąć zbędnych postoi?
Jak zasymulować zmianę kanałów?
Co wpisać zamiast ładunku w pliku .scn?

jakubg1:

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---Czy dodawanie taboru (w tym dekoracji) do .scn na start jest odpowiednim procesem, zanim zacznę pisać eventy?

--- Koniec cytatu ---
Nie ma to większego znaczenia.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---Na co mam zwracać uwagę przygotowując rozkład jazdy pociągu?

--- Koniec cytatu ---
Na błędy w formatowaniu (tutaj przydaje się program od @tor424 - znajdziesz go tutaj https://eu07.pl/forum/index.php/topic,33838.0.html - nie używaj wersji z folderu programy_na_potrzeby_symulatora) oraz na czas jazdy (popatrz na inne rozkłady jazdy na Bałtyku).

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---Czy mam sugerować się gotowcami?

--- Koniec cytatu ---
Jak najbardziej.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---O czym muszę pamiętać przygotowując nawet najprostszy scenariusz?

--- Koniec cytatu ---
Żeby nie kopiować bezmyślnie plików (np. torów), tylko korzystać z tego co jest.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---Sprawy organizacyjne, ruch pociągów: jak zorganizować ruch na Bałtyku Towarowym, jeśli pierwszy ma pojechać osobowy, a po nim towar?

--- Koniec cytatu ---
Jako że ma być to prosty scenariusz, to możesz zliczać pociągi do jakiegoś memcella i na tej podstawie podawać odpowiednie przebiegi.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---W jaki sposób mogę odwrócić pociąg (aby nie był odwrócony do nie tego semafora co trzeba, mam z tym często problem)?

--- Koniec cytatu ---
Nie da się. Wybierz inny tor, w ostateczności wstaw skład odwrotnie z lokomotywą na końcu z obsadą reardriver.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---Czy czekanie na przyjazd osobowego A z głównego przez osobowy B na stacji Bałtyk Miasto ma sens, zwłaszcza, że jest to SKMka? Jak mogę to uczynić bardziej realnym, aby uniknąć zbędnych postoi?

--- Koniec cytatu ---
Raczej nie miałoby to sensu, chociaż może gdzieś tak ruch jest prowadzony z naciskiem na jedną stronę.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---Jak zasymulować zmianę kanałów?

--- Koniec cytatu ---
Popatrz na eventy dźwiękowe - możesz przypisać im kanał, co sprawi, że niektóre rozmowy na radiu odtworzą się tylko na takim kanale, a niektóre - na innym.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:02:13 ---Co wpisać zamiast ładunku w pliku .scn?

--- Koniec cytatu ---
Nie rozumiem pytania.

koszowy:

--- Cytuj ---Żeby nie kopiować bezmyślnie plików (np. torów), tylko korzystać z tego co jest.
--- Koniec cytatu ---
Rozumiem, żeby nie tworzyć dubla pliku z torami (z dopiskiem "swoje")?

--- Cytuj ---Jako że ma być to prosty scenariusz, to możesz zliczać pociągi do jakiegoś memcella i na tej podstawie podawać odpowiednie przebiegi.
--- Koniec cytatu ---
O co dokładniej chodzi ze zliczaniem? Ogólnie to nie mam innego pomysłu co do tego, jak towary mogą się poruszać. No chyba, że podkradnę pomysł z oryginalnego Bałtyku gdzie towar jechał z Alakowic na towarowy właśnie.

--- Cytuj ---Nie da się. Wybierz inny tor, w ostateczności wstaw skład odwrotnie z lokomotywą na końcu z obsadą reardriver.
--- Koniec cytatu ---
Chyba się da. W magiczny sposób udało mi się zmienić stronę pociągu zmieniając nazwę toru, do którego był przypisany, dziwne.

--- Cytuj ---Raczej nie miałoby to sensu, chociaż może gdzieś tak ruch jest prowadzony z naciskiem na jedną stronę.
--- Koniec cytatu ---
Ewentualnie porzucę pomysł drugiego pociągu a zasymuluję po prostu pociąg powrotny...

--- Cytuj ---Nie rozumiem pytania.
--- Koniec cytatu ---
Wypadła mi z głowy nazwa ładunku dla wagonu, bo w oryginale mam węgiel w węglarkach a go nie potrzebuję. Czy dać "none"?

W załączniku taka pokazówka, doradźcie czy takie składy mają sens czy coś.

jakubg1:

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:34:00 ---Rozumiem, żeby nie tworzyć dubla pliku z torami (z dopiskiem "swoje")?

--- Koniec cytatu ---
Dubla pliku z torami, dekoracjami, itp. Kopiujemy tylko to, co jest niezbędne - plik scenariusza, pliki z rozkładami i pliki z eventami.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:34:00 ---O co dokładniej chodzi ze zliczaniem? Ogólnie to nie mam innego pomysłu co do tego, jak towary mogą się poruszać. No chyba, że podkradnę pomysł z oryginalnego Bałtyku gdzie towar jechał z Alakowic na towarowy właśnie.

--- Koniec cytatu ---
To nie rozumiem pytania. Tak, nie wiesz jak działa wyprzedzanie pociągów?

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:34:00 ---Chyba się da. W magiczny sposób udało mi się zmienić stronę pociągu zmieniając nazwę toru, do którego był przypisany, dziwne.

--- Koniec cytatu ---
Niektóre tory są ustawione w jedną stronę, inne w drugą - stąd na niektórych torach pociąg pojawi się ustawiony w jedną stronę, a na innych - w drugą.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:34:00 ---Ewentualnie porzucę pomysł drugiego pociągu a zasymuluję po prostu pociąg powrotny...

--- Koniec cytatu ---
Im prościej, tym lepiej. Nie nakładaj sobie zbyt dużego poziomu trudności na start.

--- Cytat: koszowy w 24 Maja 2024, 23:34:00 ---Wypadła mi z głowy nazwa ładunku dla wagonu, bo w oryginale mam węgiel w węglarkach a go nie potrzebuję. Czy dać "none"?

--- Koniec cytatu ---
Jak dasz ilość ładunku równą 0, to nie podajesz nic.

koszowy:
Wiesz, ważne, aby chociaż udało mi się napisać jeden pociąg, a reszta to niech będą jakieś dekoracje czy ai. No i by też się scenariusz wczytywał szybciej niż zwykły "skm1/2" gdzie jest podobny pociąg ale na samą plaże...

--- Cytuj ---To nie rozumiem pytania. Tak, nie wiesz jak działa wyprzedzanie pociągów?
--- Koniec cytatu ---
Jeszcze nie zaczynam pisać scenariusza a już wychodzi prawdopodobny brak wiedzy na tematy podstawowe. Właśnie nie wiem jak mogę kierować pociągi by wyglądało to chociaż trochę realniej. A co do pytania, nie wiem czym jest memcell.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by Advanced Topic Prefix Pro
Powered by SMFPacks Likes Pro Mod