Autor Wątek:  Duplikacja normalmapy  (Przeczytany 364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czapajew Animations

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Duplikacja normalmapy
« dnia: 29 Lutego 2024, 12:35:18 »
Joł siemson

Czy ta normalmapa odpowiadająca za odbicia w szybach jest osobnym meshem? Jak tak, to w jakim pliku t3d mozna to znaleść i czy to mozna w ogóle tam znaleść? Jak tak, to pod jaką nazwą można znaleść ją w najpopularniejszych pojazdach trakcyjnych w MaSzynie? Jak mam wtedy sprawić, by ten mesh nie odbijał obiektów? Bo chciałbym potencjalnie spróbować nałozyć PBR na te pojazdy. Czy jest sens w ogóle to robić? Jak ktoś już spróbował nałozyć PBR na jakiś pojazd to jak to wyszło?

A jak istnieje lepszy sposób na zrobienie tego, to chciałbym sięo tym dowiedzieć

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6108
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2079
Odp: Duplikacja normalmapy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lutego 2024, 20:06:03 »
Jest osobny mesch na okna. W pliku mat jest określony próg przeźroczystości i te bardziej piksele przeźroczyste od progu są wyświetlane na meschu okien, a te mniej przeźroczyste są na meschu pudła. Odbicia są na reflection map.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2024, 22:47:55 wysłana przez Miłosz Dorsz »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Czapajew Animations

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Duplikacja normalmapy
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lutego 2024, 20:55:06 »
Tylko jak się te meshe nazywają w wpisach w t3d? Przeszukałem plik base.t3d siódemki i niczego charakterystycznego po nazwie tam nie zauwarzyłem.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6108
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2079
Odp: Duplikacja normalmapy
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marca 2024, 22:43:44 »
To już najlepiej cały model zaimportować do blendera. Mesch odpowiedzialny za szyby może być w low poly int.

Bez c
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2024, 22:49:24 wysłana przez Miłosz Dorsz »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.