Autor Wątek:  Eventy do dwustronnego SBL jednotorowego  (Przeczytany 1159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KoichiFirst

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Eventy do dwustronnego SBL jednotorowego
« dnia: 12 Listopada 2023, 18:19:11 »
Jakie eventy do sygnalizatorów SBL na zdjęciu należy wpisać, aby sterować oraz przełączyć kierunek dwustronnego SBL jednotorowego?

Gdzie są odpowiedzi?
« Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2023, 09:22:47 wysłana przez KoichiFirst »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6308
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 339
Odp: Eventy do dwustronnego SBL jednotorowego
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Listopada 2023, 10:19:26 »
Też nie potrafię tego zrozumieć, że ktoś bierze na siebie odpowiedzialność za rozwój projektu, a potem jakoś nie wykazuje konsekwencji w działaniach. Jest cała masa wątków, które pozostały bez odpowiedzi ze strony osób, które wzięły się za wytyczanie kierunków i ustalanie wytycznych. Przykro na to patrzeć, bo podobno to ja coś blokowałem, a moje tysiące godzin pracy włożone w MaSzynę były nieprzejrzyste.

Chętnie bym odpowiedział, ale nie pamiętam. Ostatnio robiłem Wyczerpy z SBL na LK1, ale nie mam pewności, czy to działa prawidłowo. Proponowałbym obejrzeć Quarka albo Drawinowo. Ale wg mnie, SBL powinno być robione na odcinkach izolowanych — nie wiem, czy tak jest we wspomnianych sceneriach, chyba nie. I raczej nie ma tam zmiany kierunku działania SBL, a przynajmniej ja nie robiłem. Moje skrypty sterujące nie obsługują jeszcze zmiany kierunku SBL.

Z drugiej strony na to patrząc, SBL jest sposobem zwiększania przepustowości, a pierwszym krokiem do tego jest budowa drugiego toru. Dlatego raczej nie spotyka się dwukierunkowych SBL na jednotorowej linii. Być może jest coś takiego na LHS, a kierunek działania SBL jest zmieniany w określonych godzinach, ale jest to mocno specyficzna linia (transport masowy surowców dla przemysłu przetwórczego).
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
Odp: Eventy do dwustronnego SBL jednotorowego
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopada 2023, 10:39:51 »
Szlaki jednotorowe z SBL w Polsce to wyjątki do policzenia na palcach jednej ręki. Obecnie działają szlaki Psary - Starzyny (2 odstępy na linii jednotorowej) oraz Włoszczowa Północ - Żelisławice (7 km linii jednotorowej z SBL). I do niedawna Otwock - Pilawa. I tyle.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Mechanick

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Odp: Eventy do dwustronnego SBL jednotorowego
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopada 2023, 11:17:47 »
Jest jeszcze jeden odcinek, mianowicie Gdynia Chylonia - Rumia na liniii 202. (ok. 4km)