Autor Wątek:  Problem z ruszeniem  (Przeczytany 2107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bsawicki4

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z ruszeniem
« dnia: 19 Sierpnia 2023, 23:42:25 »
Po podłączeniu lokomotywy i odhamowaniu składu - pociąg i tak nie rusza. Wygląda mi to, na jakiś rodzaj założonych płoz lub zaciągniętych hamulców ręcznych. Miałem już kilka takich składów na L053 i na Drawinowie. Problem ten występuję po wydaniu najnowszej wersji teraz praktycznie na każdym składzie jaki podłączam do danej lokomotywy. O co tu może chodzić? Czy coś się zmieniło w takim razie w kwestii podłączania i odhamowywania składów?

Offline Kalikowsky

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 116
  • Citizen.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 61
Odp: Problem z ruszeniem
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sierpnia 2023, 04:25:05 »
Jakie typy jednostek sprawiają problemy? Czy wykonujesz wszystkie kroki z instrukcji obsługi danego pojazdu?

Offline Toprus

  • Deweloper
  • Wiadomości: 230
  • peprus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 610
Odp: Problem z ruszeniem
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sierpnia 2023, 11:48:16 »
W nowej wersji w tej kwestii pewnie niewiele się zmieniło, poza ustawieniami w starterze. Sprawdź na przykład, czy masz włączonego wirtualnego manewrowego. Możesz też włączyć tryb debug pod klawiszem F12 i w jednej z zakładek sprawdzić siłę hamowania każdego z pojazdów w składzie. Następnie spróbuj (dalej będąc z kamerą przy wagonie) odkręcić hamulec ręczny kombinacją ctrl+num7. Jeśli siła hamowania zacznie się zmieniać, to to był twój problem.
"Jestem ToPrusem i nic co pruskie nie jest mi obce." - Terencjusz

Obiekty statyczne i dekoracje dla scenerii <3

Offline bsawicki4

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Problem z ruszeniem
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpnia 2023, 14:03:10 »
Generalnie problem występuję przy losowych składach i na losowych sceneriach. Ale wszystkie łączy jedna rzecz - manewry lokomotywą w celu podpięcia się do stojącego na jakieś bocznicy/grupie towarowej wagonów.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6108
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2080
Odp: Problem z ruszeniem
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpnia 2023, 16:09:58 »
W wolnym czasie spróbuj wykonać któryś problematyczny scenariusz i podrzuć nam log.txt.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.