Autor Wątek:  Maszynownia  (Przeczytany 1581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Copper11

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Maszynownia
« dnia: 29 Lipca 2023, 15:32:51 »
Witam ponownie, mam kolejny problem.
Narazie zauważyłem to w elektrowozach EP07
 jak i w ET41. Mam scenariusz na linii 61 nocą. Zaczynam od uruchomienia Lotosu w Ozimku, ale pantografy nie chciały pójść w górę, więc wg. instrukcji udaje się do maszynowni. Rzecz w tym że ja tam nic nie widzę, oprócz okna, ciemno jak w nocy, ani latarki, ani zapalniczki. Czy w maszynowni włącza się jakoś światło, czy coś mi nie gra?
Dodam że podmienilem sobie loka na ET41 i tam też w maszynowni widzę ciemność. Czy to normalne?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2077
Odp: Maszynownia
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipca 2023, 15:43:56 »
Po załączeniu baterii i wejściu do maszynowni można zapalić przełącznikiem światło, lub wcisnąć apostrof na klawiaturze.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Copper11

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Maszynownia
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipca 2023, 16:51:44 »
Teraz nie ma mnie przy maszynie, ale czy to apostrof odpowiada za załączenie światła również w kabinie? Bo jak tak, to próbowałem i nie dało rady, ale po pauzie sprawdze dla pewności, natomiast nie wiem gdzie ten przełącznik, bo jak pisałem ciemność, ale dziękuję za wyjaśnienie, pozdrawiam

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2077
Odp: Maszynownia
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipca 2023, 18:41:12 »
Tak, odpowiada za oświetlenie całej kabiny. A zawory od pantografów odpowiadają klawisze "p" i "o". Później trzeba w kabinie maszynisty wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl + Shift + o w celu podniesienia wybranego pantografu, natomiast Ctrl + o powoduje opuszczenie pantografów. Przed uruchomieniem ET41 trzeba przestawić zawór/zawory w maszynowniach obu sekcji.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Copper11

  • Wiadomości: 24
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Maszynownia
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipca 2023, 18:53:23 »
Bardzo dziękuję, no a wy macie normalnie światło rozumiem, czyli wejść do maszynowni, apostrof i powinno świecić, jeszcze raz dziękuję za obszerne wyjaśnienie, udanego weekendu.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6105
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2077
Odp: Maszynownia
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipca 2023, 19:59:39 »
Tak. Przy wyłączonej baterii robi się jaśniej. Przy włączonej dodatkowo pojawia się model lamp z teksturą zapalonych.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.